Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

p5k premium jest dostepna w znak.pl - cena jedynie 1220,- wiec wychodzi na to ze troszke drozsza od deluxe jest, na znak.pl jest tez plytka blitz za 960,- wiec troche taniej od tego premium ;] a czy ktos wie kiedy w polsce bedzie dfi na p35 ? ;]

 

edit: p5k premium kosztuje jednak 922,- ta za 1220 to jakies premium na ddr3...

 

wiec przy cenach 922 za premium i 960 za blitz to ktora wydaje sie lepsza ? i czy asus moze sie wogole na chwile obecna porownywac do dfi ?

Edytowane przez ceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozniece:

- Zaprojektowana specjalnie pod uklady WC

Pomocy ludziska bo ja trochę mało kumaty jestem - moze ktoś dokładnie objasnić powyższe?

Że niby to badziewne aluminiowe chłodzenie łatwiej bedzie oderwać przed założeniem WC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeszlo bez zadnego ale ;]

Poza tym od spodu zniknely uklady, umozliwia to wykorzystanie backplate

Dementuje - backplate bez problemu mozna zamontowac na dlx

 

Edyt : doprecyzuje: backplate z zestawu Noctua NH-U12F (środek - "pełny") siedzi na płycie od miesiąca. (imho jest konieczny - bez backplate płyta lekko (naprawdę delikatnie) sie wygina. Nie ma to może wpływu na chłodzenie procka ale ma cholerne dla mosfet'ow przy krótszej krawędzi płyty. Bez blaszki radiator opierał się/dotykał/chłodził tylko zewnętrzne kostki)

Blaszkę od Swiftech'a (która dzis dotarła ze Stanów ;-D) jako uzupełnienie Apogee GT też spokojnie można zamontować (tu też środek nie jest wycięty). Innych nie próbowałem wiec faktycznie może sie znaleźć jakiś "niekompatybilny" wynalazek.

Edytowane przez Yin-Yang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonathan

coolStack czy jak mu tam , ma rozprowadzac cieplo z drobnych elementow takich jak cewy i inne uklady po calej powierzchni spodu, aby zwiekszyc pow. oddawania ciepla. Natomist nam z Yoto chodzi o mosfety umieszczone od spodu, na ktore nijak sie da przykleic cos, bo albo bedziesz musial bude ciac, albo jakas debilna podkladke dac.

Wlasnie jeden z mofow wypalil mi dziure w macie. Dziwne ze jeden, a nie wsyzstkie....

 

@Yin-Yang

Super ze backplaty przyszly! Doskonale ze pasuja...

U mnie mobo strasznie sie wygiela po zalozeniu GTX. Natmoast musze do nich napisac w sprawie zestawu mocujacego. Ale to nie ten watek...

P.S. Super avatar...tez jestem fanem koncowki tego filmu - w zasadzie calego :D

 

Czy ktos zauwazyl dziwne dzielanie mobo pod biosem 404 ?

U mnie po wylaczeniu kompa przewaznie komp nie startuje.

Musze wyciagnac pamieci, wlozyc inne, zbootowac i znow wymienic na rzadane. Nic w ustawieniach nie zmieniam, tylko wylaczam kompa...

Nigdy dotad przed zmiana biosa tego nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yin-Yang

Super ze backplaty przyszly! Doskonale ze pasuja...

U mnie mobo strasznie sie wygiela po zalozeniu GTX. Natmoast musze do nich napisac w sprawie zestawu mocujacego. Ale to nie ten watek...

Wersja "bowed" musi być naprawde docisnieta a wtedy bez backplate sie nie obedzie.

P.S. Super avatar...tez jestem fanem koncowki tego filmu - w zasadzie calego :D

A Nexus cholera jest juz zajety :angry:

Czy ktos zauwazyl dziwne dzielanie mobo pod biosem 404 ?

U mnie po wylaczeniu kompa przewaznie komp nie startuje.

Musze wyciagnac pamieci, wlozyc inne, zbootowac i znow wymienic na rzadane. Nic w ustawieniach nie zmieniam, tylko wylaczam kompa...

Nigdy dotad przed zmiana biosa tego nie mialem.

Nie - po 0311 wskoczyłem zaraz gdy tylko sie ukazał na 0404 i nic takiego nie wystepuje. 400x9 lub 500x7 zachowuje sie normalnie Edytowane przez Yin-Yang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje pytanie, ktore bylo dziecinne (i na ktore btw nikt nie odpowiedzial), opcja do zapobiegania vdroopa - CPU Voltage Damper.

 

Mam teraz inne.. Jakie napięcia ustawić na CPU Voltage Reference, FSB Termination Voltage, NB Vol, NB Vol Reference, SB Vol. Ktore z nich maja / nie maja wplywu na oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulu, u siebie mam to samo, ale tylko na 4x1gb ramek i tez tylko czasami. nie wiem od czego to zalezy.

No niestety z memami 4x1GB jest niezła lipa max co udało sie wykszecać to 470MHz,nie pomaga V,timy.Ale za to dopał ok 4-5s w 16M

 

To moje pytanie, ktore bylo dziecinne (i na ktore btw nikt nie odpowiedzial), opcja do zapobiegania vdroopa - CPU Voltage Damper.

 

Mam teraz inne.. Jakie napięcia ustawić na CPU Voltage Reference, FSB Termination Voltage, NB Vol, NB Vol Reference, SB Vol. Ktore z nich maja / nie maja wplywu na oc?

Cpu Vref-auto,FSB wazne daj maxa,NB ważne,daj maxa,NB V ref-auto,SB vol auto wszystkie ustawienia dotyczą up 500fsb,lub okolice :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem mojego pięknego kompika i mówię od razu, że nie ma problemu z włożeniem Scythe Infinity na P5K.

 

Moje O/C E6420 na P5K przedstawię w kiedy indziej, nie mam już sił, pora iśc spać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje pytanie, ktore bylo dziecinne (i na ktore btw nikt nie odpowiedzial), opcja do zapobiegania vdroopa - CPU Voltage Damper.

 

Mam teraz inne.. Jakie napięcia ustawić na CPU Voltage Reference, FSB Termination Voltage, NB Vol, NB Vol Reference, SB Vol. Ktore z nich maja / nie maja wplywu na oc?

Tak trudno odpowiedziec ?........... :mur: Widze ze polowa pytan jest zupelnie ignorowana.

 

U mnie jest brak dołączanego wentylatora chlodzacego na dlx jak jest z tym u was <_<

U mnie tez nie ma.

 

http://www.purepc.pl/node/1405 - "Zawartość pudełka (taka sama jak w P5K Deluxe)", na zdjeciu nawet dwa wentylatory.. Radze sie dokladnie ogladnac zawartosc pudelka dlx, a pozniej pisac takie porownania. W instrukcji od dlx nic nie jest napisane o dodatkowych wentylatorach w zestawie..

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno odpowiedziec ?........... :mur: Widze ze polowa pytan jest zupelnie ignorowana.

Relax...

Na XS jest ogromny temat w którym jest kilkadziesiąt "screenów" biosu przy róznym o/c. Zapewniam ze bedziesz kontent :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.. nie zauwazylem tego co napisal Gemmy.. moze dlatego ze wchodze na forum z nastawieniem ze i tak nie uzyskam odpowiedzi. :-P

 

Teraz testuje, okolice fsb 500 mnie narazie nie interesuja. :) Jeszcze porcja pytan:

 

1. Czy wlaczanie/wylaczenie opcji PECI ma u was wplyw na temperatury lub cos innego?

2. Wydaje mi sie ze moja mobo dziwnie sie zachowuje. Wlaczam pc -> start calosci (wentylatory itp) na 2-3 sek -> wyłacza sie -> po chwili znowu sie wlacza i jest ok. Nie chodzi tu o to ze nie mogla wystartowac przez oc, dzieje sie tak nawet jak nic nie jest podkrecone.

3. Zmiana opcji w biosie -> save and exit -> komp wylacza sie na chwile (2-3sek) i wlacza ponownie. Nie wiem czy tak ma byc, ale boje sie o dyski ze cos mi padnie przez takie zachowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.. nie zauwazylem tego co napisal Gemmy.. moze dlatego ze wchodze na forum z nastawieniem ze i tak nie uzyskam odpowiedzi. :-P

 

Teraz testuje, okolice fsb 500 mnie narazie nie interesuja. :) Jeszcze porcja pytan:

 

1. Czy wlaczanie/wylaczenie opcji PECI ma u was wplyw na temperatury lub cos innego?

2. Wydaje mi sie ze moja mobo dziwnie sie zachowuje. Wlaczam pc -> start calosci (wentylatory itp) na 2-3 sek -> wyłacza sie -> po chwili znowu sie wlacza i jest ok. Nie chodzi tu o to ze nie mogla wystartowac przez oc, dzieje sie tak nawet jak nic nie jest podkrecone.

3. Zmiana opcji w biosie -> save and exit -> komp wylacza sie na chwile (2-3sek) i wlacza ponownie. Nie wiem czy tak ma byc, ale boje sie o dyski ze cos mi padnie przez takie zachowanie...

 

 

 

PECI nie zauwazylem zmian.

 

co do reszty, poczytaj wasc troche bo z tego calego rozpedu chyba pominales caly watek. bylo o tym i to nie jeden raz.

 

i zmien nastawienie :P

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie procek konczy na WC kolo 525-530 .. :/ trochu szkoda :(

ale 7x520 robi bez problemu. na WC .. u ryby na kaskadzie zrobil 575 ...

 

nie zauwazylem u siebie zadnych problemow ze wstawaniem powyzej 500.. moze kwestia memek?

wogole to na jakim biosie dzialacie? ja wczoraj wgralem najnowszy 0507 i wszystko dziala.

 

musze chyba vdroopa zrobic bo wedlug biosu to mi napiecie leci w dól na leb na szyje (kurna gdzie moj miernik sie podział :? )

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie procek konczy na WC kolo 525-530 .. :/ trochu szkoda :(

ale 7x520 robi bez problemu. na WC .. u ryby na kaskadzie zrobil 575 ...

 

nie zauwazylem u siebie zadnych problemow ze wstawaniem powyzej 500.. moze kwestia memek?

wogole to na jakim biosie dzialacie? ja wczoraj wgralem najnowszy 0507 i wszystko dziala.

 

musze chyba vdroopa zrobic bo wedlug biosu to mi napiecie leci w dól na leb na szyje (kurna gdzie moj miernik sie podział :? )

Chaos i Ty mówisz o monitoringu programowym napięć ... ehhh świat się kończy

Znajdź miernik i przestań z tym Vdroopem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos i Ty mówisz o monitoringu programowym napięć ... ehhh świat się kończy

Znajdź miernik i przestań z tym Vdroopem

no przeciez napisalem ze szukam miernika ..

znalazl sie .. i mam niezlego dropa .. 1.4 ustawione .. 1.32 na mierniku ...

everest pokazuj 1.29-1.3.. wiec daleko od prawdy nie jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze powiedzcie jakie macie na p5k dlx chlodzenie cpu poniewaz przymierzam sie do czegos pokroju termaltake blue orb ( to tylko przyklad ) i nie wiem czy wejdzie przez te rozbudowane radiatory na mobo ?

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...