Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko:

 

Mam zainstalowane 2 kości 2GB, czyli razem 4GB RAMu, w Biosie tyle widać, w CPU-Z także, natomiast system (Win Vista) widzi tylko 3327 MB, macie może pomysł dlaczego tak jest?

 

dzięki za info

 

32bitowy system operacyjny w teorii jest w stanie zaadresować 4GB ramu, jednak jego część jest zarezerwowana dla urządzeń więc nigdy nie będzie w 100% wykorzystywana. Dlatego czy to Xp czy Vista 32bit przy 4GB ram będzie widziała około 3,2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem, próżność wychodzi na wierzch :( czyli muszę czekać na SP1 lub wgrać system 64bit :)

ale SP1 Ci nic nie da... tylko 64bit może rozwiązać ten problem. OK ale koniec tego offtopa bo to średnio związane z P5K series.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashował ktoś P5K-E na bios 1004?

 

Ja jestem właśnie po flashu i mam mieszane uczucia. W porównaniu do 602 droop wzrósł z 0.00 do 0.01V.

Dziwne jest to, że musiałem dać na NB 1.4V, żeby wystartować na fsb 400. Na 602 wystarczało 1.25.

 

Speedfan nie radzi sobie już z kontrolą wentylatorów podpiętych pod "chassis fan".

 

Więcej wad nie znalazłem, ale 1004 mam od 10 minut....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashował ktoś P5K-E na bios 1004?

 

Ja jestem właśnie po flashu i mam mieszane uczucia. W porównaniu do 602 droop wzrósł z 0.00 do 0.01V.

Dziwne jest to, że musiałem dać na NB 1.4V, żeby wystartować na fsb 400. Na 602 wystarczało 1.25.

 

Speedfan nie radzi sobie już z kontrolą wentylatorów podpiętych pod "chassis fan".

 

Więcej wad nie znalazłem, ale 1004 mam od 10 minut....

strone wczesniej pisalismy... u mnie generalnie wporzo... skaling napiec ogolnie jest inny więc może i napięcia dla nc się zmieniły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos moze ta nowa bete do P5K-E, bodajrze 1006? Jest jakis smialek :wink:

 

szkoda, ze nie ma jeszcze nowego biosa pod Pk5 delux - smiałek by sie znalazl od razu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos moze ta nowa bete do P5K-E, bodajrze 1006? Jest jakis smialek :wink:

nie ma co sie palić, szaleja ostatnio z tymi biosami trzeba poczekać aż się wsio ustabilizuje tymbardziej, że 1004 nie jest zły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnośnie P5k-e/WiFi. Mianowicie mam chwilowo tą płytkę i cepa 352. O dziwo to banlga ze soba bez wiekszych problemów mimo iz teoretycznie ten proc nie jest supporotwany przez tego asusa. Chodzi o kwestie OC - przestawienie opcji AI Overclocking na manual powoduje iz szyna automatycznie ustawia sie na 200 i nie da sie jej zminiejszyć, a przy takich ustawieniach cep robi sie baardzo goracy (~4,8GHz - ponad 80st na boxie). Czy da się wymusić jakoś dostępność do opcji OC przy zachowaniu fabrycznej szyny cepa - 133MHz ? Albo uzyskanie wartosci posredni FSB 133-200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mowi specyfikacja i instrukcja od mobo, to FSB jest regulowane w zakresie od 200 do 800, takze o zejsciu ponizej 200 nie masz szans. W specyfikacji jasno pisza ze CPU QPD 800, 1066, 1333, *1600 a nie ma nic mowy o 533

 

 

* po wgraniu najnowszego biosu pod penryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy (według was) bios do P5K-E ??

wgrałem 1004 i jestem średnio zadowolony ;/

 

C2D e4400 @ 3,5GHz

OCZ SLI ready 1020MHz 5-5-5-15

 

P.S w nowym biosie temperatura jest wyższa o około 15 stopni...

Temperatura rdzenia powinna być większa czy mniejsza niż temp. CPU ??

Edytowane przez pablo_dt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał problemy z dźwiękiem w P5K-E Wifi? Chodzi mi o trzaski pojawiające sie co jakiś czas, przeważnie przy nawet sekundowym większym obciążeniu (np otwarcie jakiejkolwiek aplikacji).

Kupiłam płytę kilka dni temu i jestem załamana przez to. :damage_wall:

A może ktoś próbował wywalczyć coś w serwisie i z jakim skutkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowalas z innymi/nowszymi sterownikami? Mozliwe tez ze plyta przydzielila takie same przerwania dzwiekowce i jakiemus innemu urzadzeniu na mobo i jest konflikt pod obciazeniem. Czasem sie tak zdarza.

 

Ogolnie to nie wiem jak ta dzwiekowka sie spisuje bo ni uzywam integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowalas z innymi/nowszymi sterownikami? Mozliwe tez ze plyta przydzielila takie same przerwania dzwiekowce i jakiemus innemu urzadzeniu na mobo i jest konflikt pod obciazeniem. Czasem sie tak zdarza.

Tak, sterowniki zainstalowane najnowsze. Generalnie problem jest znany na pclab i na pcformat ale "kup sobie dźwiekówkę" to średnie rozwiązanie. Na sama myśl oddania tego do serwisu na np 14 dni to mnie strzela.

A jeżeli jest tak jak mówisz z przerwaniami, jest sposób żeby to sprawdzić? Taki programik był, Fresh Diagnose chyba i wypisywał numery przerwań do czego są przypisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyjmowal hp z tego radiatora na pwr? Bo mi jakoś nie chce wyjść. Druga sprawa Planuje thermalighta hr-09U type 2 chyba taki będzie pasował na mosfety. Z tego co wiem to lagier ma takiego HR ktoś jeszcze ma? Czy aby na pewno TYPe 2 tego chłodzenia?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam X-Fi i tez mam trzaski

Moze nie za czesto i sa one dosc ciche ,ale niestety sie zdazaja :/

Takie czasy , nie ma komu pisac dobrego softu i testowac sprzetu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...