Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Develop pomóż bo mam podobny problem. OCCT procek 8400 przechodzi spokojnie na 4Ghz ale SPI już nie liczy tam stabilnie. Memtest wywala błędy pamięci. Na BIOSie 504 mogę ustawić najniżej 890Mhz na pamięciach przy FSB 445. Ale mam do dyspozycji lowendowe Geile 800....

petrumi

zapodaj na PW email, to wyślę Ci bios 0504 do Premium WiFi, o ile taka płytę masz.

zapodaj nr tel to zadzwonie pogadamy, powiem Co sam robiłem.

 

Obecnie latam na codzień na 3,85 przy 1,24v (wg CPUz) , ale codziennie podnosze o troche i sprawdzam stabilnosc i temperaturę 2xSP2004 po 1h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie strasznie wkurzyłem się na moja płytę MSI Neo2fr i mam okazje zmienić ja za dopłatą na Asusa P5K-E i nie wiem czy warto tzn.

Czy pamięć i procesor - jak mój będą działać poprawnie - na mojej obecnej płycie po ustawieniu szyny na 333Mhz komp włącza się 2-3 razy strasznie mnie to wnerwia

Czy działa u was poprawnie po przetaktowaniu opcja S3 suspend to ram ??

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie strasznie wkurzyłem się na moja płytę MSI Neo2fr i mam okazje zmienić ja za dopłatą na Asusa P5K-E i nie wiem czy warto tzn.

Czy pamięć i procesor - jak w mój będą działać poprawnie - na mojej obecnej płycie po ustawieniu szyny na 333Mhz komp włącza się 2-3 razy strasznie mnie to wnerwia

Czy działa u was poprawnie po przetaktowaniu opcja S3 suspend to ram ??

ile tej dopłaty jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO USERÓW P5K-E WiFi/AP W SZCZEGÓLNOŚCI!

 

Przeglądając wątek często pada pytanie jaki bios, jak wrócić do poprzedniej wersji etc. etc. otóż sprawdziłem to i owo u siebie i faktem jest niestety, że na biosie 0503 czy 0602 E8x00 działać nie chce. Nie ma boot screena, czarny ekran. Nie wiem jak z biosem 0705 bo jego nie sprawdzałem natomiast powiem że na 100% niżej niż 0806 nie ma co schodzić. Osobiście wcześniej miałem 0906 spi nie działało, orthos sypał błedami często gęsto nawet w ustawieniach auto... wróciłem do biosu 0806 i spi funga normalnie natomiast orthos jak walił błedami tak wali... pytanie teraz czy jest to oznaka niestabilności czy też błąd orthosa...

 

BTW downgrade biosu można w bardzo prosty sposób zrobić starszą wersją programu Asus Update icon_smile3.gif polecam 6.10.02 ver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wątki na forum i czytam i z tego wynika że kur..... nie ma dobrej płyty na P35 już zamówiłem P5K-E a tu znów jakieś dziwne rzeczy niee no można się załamać.

nie ma idealnych konstrukcji każda ma wady i zalety. Zalety każdy łatwo wykorzysta, cały myk żeby powalczyc i zniwelowac wady do minimum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lagier powiedz mi (jeżeli wiesz) jak płytka którą masz radzi sobie z seria procków E4xxx tzn czy są dual booty, czy działa opcja suspend to ram i jak współpracuje z pamięciami które mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy P5K-E...

 

Mozecie sprawdzic w BIOSie w Hardware Monitor czy pokazuje predkosc czterech wiatrakow obudowy? Bo czytam instrukcje i tam sa pokazane tylko 3...

post-155907-1201528554_thumb.jpg

Zalezy mi na kontrolowaniu predkosci wszystkich czterech wiatrakow, stad to pytanie.

 

Drugie pytanie - czy jest jakas roznica w podkrecaniu procka/ramu/grafiki przez BIOS a przez softa ASUS AI Booster? Dodam, ze kompletnie sie nie znam na OC ale chcialbym sprobowac wiecej wyciagnac z mojego sprzetu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikej

 

Wlasnie zamowilem 4x1GB OCZ Platinium XTC2 Rev 2.0 ( w bardzo przyzwoitej cenie 50£ )

powinny dojsc do mnie w srode to potestuje .

Co doproblemow z pmieciami OCZ to mialem podobne na Crucial BallistiX ,

ot czasami przy ostrym OC pamieci , po kilku dniach komp nie zabootuje

objawy : czarny ekran , coolery i dyski pracuja

 

w takich przypadkach potrzebna inna pamiec do uruchomienia kompa ,

w moim wypadku opisywanym w tym Threadzie

pomogla kostka 1xGB XMS2 Corsair

 

 

Spoko ,

poza ta jednyna powazna wada Asusy P5K-E to zarabiste mobasy do ostrego OC

a ja kktos twierdzi inaczej to znakie mtego nie ma pojecia w temacie ;)

tylko DFI potrafi lepiej krecic proce i ram

 

 

 

Możej

Co do OC

na spokojnie , bez nerwow poczytaj tego Threada tak gdzies 10 postow do tylu

Warto

 

Co do wiatrakow , szczerze mowiac nie mam pojecia

 

Na screenie widac 47'C w IDLE ??

zakladam ze na stockowym coolerze .bez OC ??

to znacznie za duzo !!! cos chyba zle cooler zalozony ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D,

mam pytanie odnośnie mobo ASUS P5KR.

 

Od razu mówię, że nie dążę do żadnego ekstremalnego O/C. W wakacje, po awarii ostatniej płyty głównej (pod Socket A) zmuszony zostałem do szybkiego złożenia dosyć ekonomicznego zestawu:

 

kupiłem:

- mobo, to był jakiś ASRock z równoczesną obsługą AGP/PCI-E oraz DDR i DDR2 na chipset'cie VIA, żeby zredukować wydatki na tamtą chwilę

- proc Pentium Dual Core E2140 @ 1.60GHz

 

i połączyłem to ze starymi częściami:

- Twinmos'y 2x512mb DDR

- Gf 5900XT (AGP) 390/700 @ 530/900

- Chieftec 450W GPS-450AA-101A

- SB X-FI XtremeMusic

dyski twarde

- SAMSUNG HD160JJ 160GB (SATAII)

- Seagate ST360021A 60GB (ATA)

+napędy optyczne

+chłodzenie

 

---

Dosyć szybko dokupiłem całkiem tanie pamiątki

-Corsair VS1GB667D2 x2

chłodzenie

-Zalman CNPS9500

a później (ale przed wyjściem nowych radków i 8800GT)

-PowerColor Radeon X1950 Pro 512 MB (PCI-E)

 

Ok, do czego zmierzam:

W tym tygodniu, po walnięciu (nie, nawet się nie zmartwiłem, o zdziwieniu nie było mowy :P) tego kretyńskiego ASRocka zdecydowałem się na przejście na ASUS'a P5KR i dokręcenie odrobinkę procka.

Wiedziałem oczywiście, że obecny system ma miliard wąskich gardeł, że pamięci i proc są z segmentu Value, że 667mhz na pamięciach, przy chipset'cie P35 to średni pomysł, ale decyzja zapadła. Grafiki nie kręcę, bo póki co nie potrzebuję.

Po sekundzie z ołówkiem i kartką wyliczyłem, że luzackim FSB dla tej konfiguracji będzie 1333mhz (333x4. Pamięci 333x2=~667mhz Procek 333*8 =~2.7Ghz) i do danej wartości dokręciłem bez problemów.

Wszelkie testy Orthos i inne PCMarki poszły gładko, temperatura 44-45 stopni w stresie (30-33 IDLE), przy połowie prędkości cooler'a (jądra, wiadomo - trochę wyżej), pamiątki pracują z deklarowaną częstotliwością. Jest spoko. Przy gierkach również problemów nie stwierdzam.

 

Problem jest tylko jeden.

O ile przy włączaniu i wyłączaniu kompa nie ma problemów i żadnych zgłoszeń z BIOS'u, to przy restartach innych (czyli po "ponownym uruchomieniu", lub użyciu przycisku reset) niż poprzez tzw cold off, występujących po istotnych zmianach O/C w bios'ie, komp przystaje i z powodu destabilizacji zegarów procesora stwierdza po ponownym uruchomieniu od zera (zwiecha totalna, idzie tylko wcisnąć power'a i odpalić ponownie), że O/C failed :mur: .

Oczywiście po wejściu do BIOSu i akceptacji tych samych ustawień co poprzednio (tzn 333mhz jako szyna) system przepuszcza bez problemów (po restarcie z wyłączeniem kompa).

Pytanie: :unsure:

Czy można jakoś spowodować, żeby "uruchamianie ponowne" przebiegało jak taki restart sprzętowy (wyłącz -> włącz)?

Jeśli nie, to czy da się jakoś ten problem wyeliminować bez rezygnacji z O/C?

 

 

Odpowiedzi "zmniejsz FSB" są chyba kiepskim rozwiązaniem. W w BIOS'ie jeden z hint'ów mówi, że praca pamięci poniżej 667mhz grozi niestabilnością pracy sprzętu, a na P35 nie ma czegoś takiego jak "Unlink" i wartość będzie spadać... do momentu, gdy znowu wskoczy na próg nieosiągalny dla moich układów.

 

Pozdrawiam!

 

 

RivaTuner, super sprawa, również jako hardware monitor z obsługą logowania do pliku :-P

Edytowane przez Fester3ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możej

Na screenie widac 47'C w IDLE ??

zakladam ze na stockowym coolerze .bez OC ??

to znacznie za duzo !!! cos chyba zle cooler zalozony ?

Mario2k dzieki za odpowiedz.

 

Ten screen jest z instrukcji do P5k-E, ktora sciagnalem ze strony ASUSa. Pytam o to jak u Ciebie to wyglada (w sensie u posiadacza P5K-E) bo interesuje mnie to, czy Hardware Monitor wyswietla Ci wszystkie 4 wiatraki obudowy (na screenie jak widac, pokazuje tylko 3, a to jest dziwne bo ta plyta ma 4 wejscia na wiatrak obudowy). Pytam, bo chce kupic sobie taka plyte w najblizszym czasie, a duza wage przykladam do mozliwosci regulacji wiatrakow. Bede wdzieczny jakbys sprawdzil jak to wyglada u Ciebie w BIOSie i dal znac :wink:

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy pasuje do P5K-Deluxe

cooler

Arctic Cooling Freezer 7 Pro??????

 

Internet mówi, że:

AC Freezer 7 Pro pasuje, ale dopiero po małej przeróbce (odgięciu) listków radiatora

(http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AC+FREEZER+7+PRO patrz w komentarze do produktu)

Edytowane przez Fester3ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie szykuje sie do zakupu P5K-E mimo jego małych wad, interesują mnie kostki pamięci OCZ SLI READY bądz OCZ Titanium alpha i nie wiadomo czy dobrze współpracują z tym mobasem, czy ktoś z userów ma obeznanie z tym tematem ? może ktoś sprawdzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie szykuje sie do zakupu P5K-E mimo jego małych wad, interesują mnie kostki pamięci OCZ SLI READY bądz OCZ Titanium alpha i nie wiadomo czy dobrze współpracują z tym mobasem, czy ktoś z userów ma obeznanie z tym tematem ? może ktoś sprawdzał

mam już któreś OCZ z rzędu obsadzone na p5k-e i z żadnymi nie było problemów czy to po o/c czy na auto. Luknij jeszcze na stronie asusa czy ma support dla tych memek. BTW Skąd chcesz dostać OCZ SLI READY w PL?

 

@Możej

Ai Booster sobie daruj wiecej szkody niż pożytku przyniesie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie szykuje sie do zakupu P5K-E mimo jego małych wad, interesują mnie kostki pamięci OCZ SLI READY bądz OCZ Titanium alpha i nie wiadomo czy dobrze współpracują z tym mobasem, czy ktoś z userów ma obeznanie z tym tematem ? może ktoś sprawdzał

OCZ SLI-Ready i P5K-E bezproblemowo na 2,3V (gwarantowanym) robią ponad 1GHz. Mam problem przy 1T gdyż najnowszy BIOS 0906 jest spaprany (zamiast 1T zrobili jakieś 1N!?) na starszych BIOSach np 0806 było wszystko OK.

Pamięci polecam mają duży potencjał. Kupiłem w Apollo.pl - sklep również polecam ze względu na szybkość dostawy chociażby (po południu zamawiałem, a jutro rano były).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lagier powiedz mi (jeżeli wiesz) jak płytka którą masz radzi sobie z seria procków E4xxx tzn czy są dual booty, czy działa opcja suspend to ram i jak współpracuje z pamięciami które mam.

E4xxx są obsługiwane przez bios 0602 który uważany jest za jeden z lepszych do tej płyty więc nie ma żadnych problemów :) (jeżeli tak można powiedzieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO USERÓW P5K-E WiFi/AP W SZCZEGÓLNOŚCI!

 

Przeglądając wątek często pada pytanie jaki bios, jak wrócić do poprzedniej wersji etc. etc. otóż sprawdziłem to i owo u siebie i faktem jest niestety, że na biosie 0503 czy 0602 E8x00 działać nie chce. Nie ma boot screena, czarny ekran. Nie wiem jak z biosem 0705 bo jego nie sprawdzałem natomiast powiem że na 100% niżej niż 0806 nie ma co schodzić. Osobiście wcześniej miałem 0906 spi nie działało, orthos sypał błedami często gęsto nawet w ustawieniach auto... wróciłem do biosu 0806 i spi funga normalnie natomiast orthos jak walił błedami tak wali... pytanie teraz czy jest to oznaka niestabilności czy też błąd orthosa...

 

BTW downgrade biosu można w bardzo prosty sposób zrobić starszą wersją programu Asus Update icon_smile3.gif polecam 6.10.02 ver.

Możesz dać linke do Asus Update 6.10.02, i przy okazji który BIOS polecasz do mojego configa (z działającym 1T)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać linke do Asus Update 6.10.02, i przy okazji który BIOS polecasz do mojego configa (z działającym 1T)?

jezeli nic Cie nie zmusza do update to używaj 0602 chyba najlepszy do P5K-E WiFi AP

 

wieczorkiem po pracy wrzuce AU na FTP i podesle linka to sobie zassasz :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jestescie PRO userami i do update biosu uzywacie programu spod Windowsa :lol:

Eeee zaraz PRO jesteśmy userami P5K-E hehehee

Kolejny przypadek z problemami w czytaniu?? Chodzi o downgrade BIOSu... przeczytaj jeszcze raz: "d o w n g r a d e" wolniej pisać? "PROuserze"... żenuła :wink:

 

jezeli nic Cie nie zmusza do update to używaj 0602 chyba najlepszy do P5K-E WiFi AP

wieczorkiem po pracy wrzuce AU na FTP i podesle linka to sobie zassasz :)

pozdr

thx Lagier Edytowane przez DANA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d o w n g r a d e

 

Czyli wedlug Ciebie na taka operacje pozwala tylko Asus Update spod Windowsa? :D

 

Ja nic nie mowie, tylko znam kilku takich "PRO" ktorzy przez ten dosc specyficzny program uwalili mobasa, bo albo im sie zwiesil podczas update/downgrade, albo nie dokonczyl operacji. Sczegolnie lubi taki numer pod Vista wywinac, ale pod XP tez sie zdarza

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...