Skocz do zawartości
pe_te

Rozdzielenie Radiówki

Rekomendowane odpowiedzi

rozmawiałem z moim dostawcą internetu i on mi powiedział że musze mieć AP który będzie pracował w trybie WISP. Tłumaczył mi że ten AP pracując w trybie WISP odbiera sygnał i wtedy internet może zostać rozdzielony tak jak mi to jest wygodne. Sprawdziłem ceny to kręcą się one około 100 zł:

 

http://www.allegro.pl/item331303200_tp_lin...ntena_5dbi.html

 

Więc teraz moje takie pytanko do tego. Czy ja muszę mieć teraz 2 takie AP pracujące w trybie WISP czy musi być tylko 1 a 2 normalny jakiś tańszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz moje takie pytanko do tego. Czy ja muszę mieć teraz 2 takie AP pracujące w trybie WISP czy musi być tylko 1 a 2 normalny jakiś tańszy??

Tak jak sam napisałeś - wisp potrzebny jest do odbioru i jednoczesnego routingu, po domu możesz rozsyłać każdym innym ap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów, licze na wasza pomoc poniewaz nie moge sobie już poradzić z moim problem dotyczącym sieci Wi fi .

 

Sprawa wyglada tak , ma kolega sieć od dostawcy internetu , kupił sobie laptopa i chcielismy ten internet rozdzielić za pomoca routera , poradziłem mu żeby sobie kupił taki router, PLANET WNRT 620 (V2 ). I co nie umiem go albo skonfigurować albo poprostu zły sprzet mu poleciłem.

 

Panowie poradzcie czy z tym sprzetem co zakupiłem rozdziele tego neta czy poprostu musze zainwestowac w inny sprzet, bardzo prosze o pomoc ponieważ naciagnolem go na koszty a nadodatek nie umiem sie z tym problemem uporać

 

Adres MAC dns i ip sieci znam.

 

PS. Z tego co doczytałem to potrzebuje jeszcze jedno urządzenie do połączenia się z siecią radiową tylko potrzebuje takie urządzenie z możliwościa klonowania adresu mac oraz z możliwościa podłączenia zewnetrznej antenki która jest na dachu. Jakie urządzenie by w tym przypadku waszym zdaniem by zdało egzamin .

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej dobrze na koniec napisałeś; to urządzenie jest w stanie rutować jedynie sygnał który otrzymuje po lanie. potrzebujesz więc prostego APC, ktory niejako zamieni Ci interfejs z anteny na skrętkę. Najprościej moim zdaniem TP-LINK TL-WA501G, funkcję klonowania mac mają teraz chyba wszystkie apeki. łącząc sie nim w trybie APC możesz podać adres mac jaki on ma klonować ale pamiętaj; ten tp-link nie jest przezroczysty w apc, co oznacza, że Twoj ISP będzie widział jedynie mac tego tplinka (lub ten odpowiednio sklonowany) nie zaś mac następnego rutera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy był byś w stanie mi polecić takie urządzenie aby miało w sobie taka opcje jak podmiany adresu mac w routerze. Potrzebuje tej opcji zeby z karty sieciowej od dostawcy internetu ten mac podmienić. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem więc pozwolę sobie bardziej sprecyzować. Net w PC jest podpięty kablem do karty WL-8305

 

przypadek 1: zakładając, że PC jak i laptop będą korzystały z WiFi

router np. WRT54GL (do niego muszę dokupić przejściówkę RP-TNC na RP-SMA) lub TP-Link WR-543G BOX + dowolny AP ?

 

przypadek 2: zakładając, że będę korzystał na PC i laptopie tylko z LAN RJ45

tylko router np. Linksys WRT54GL lub TP-Link WR-543G BOX ?

 

przypadek 3: zakładając, że w przypadku PC z neta będę korzystał przez zwykłą sieciówkę RJ45, a w laptopie z WiFi

router np. Linksys WRT54G + dowolny AP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sprawa. Mam podpięte pod WRT54G 2 kompy. 1 stacjonarka po kablu, 2 lapek po WiFi. Neta mam 2Mb. Kiedy odpalam test wychodzi mi 1Mb. Czyżby linksys dzielił sobie 50:50 niezależnie czy 2 komputer jest włączony czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radiowke i router Planet WAP-4035. Router pracuje w trybie APC. Do tej pory net byl rozdzielony na dwa kompy. Chcialbym udostepnic net dla trzeciego. Jakie IP ustawic we wlasciwosciach karty sieciowej trzeciego? Router zeby odbierac net musi miec IP zmienione na 192.168.0.232, ale oprocz tego od admina sieci dostalem dwa inne adresy dla kazdego kompa tj. 192.168.0.79 i 192.168.0.156. Jaki ustawic adres w trzecim kompie?

 

Dodatkowo planuje niedlugo zmienic dostawce netu (tez radiowy) tylko, ze od niego pewnie dostane tylko jedno IP, IP bramy i tyle. Jakie wtedy IP poustawiac w tych trzech kompach?

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz AP w trybie WISP, przez co połączenie od dostawcy jest do ciebie routowane. Generalnie z tego wynika, że wszystko ustawione jest na routerze dostawcy i sam sobie ip nie nadasz, chyba, że zmienisz ustawienia w AP...

 

Pewnie masz AP w trybie WISP, przez co połączenie od dostawcy jest do ciebie routowane. Generalnie z tego wynika, że wszystko ustawione jest na routerze providera i sam sobie ip nie nadasz, chyba, że zmienisz ustawienia w AP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elou, potrzebuje podzielić radiówkę na 2 kompy. Jako, że moja wiedza w tematach sieciowych leży i kuleje chciałbym spytać się Was jaki router byście mi polecili. Router musi mieć możliwość podzielenia tranferu i zmiany adresu MAC. Co do ceny to jestem elastyczny i otwarty na wszelkie propozycje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam radiówke kupiłem Tl-WA501G oraz router TL-WR340G i mam problem z podłączeniem sie do internetu,nie bardzo wiem jak skonfigurowa 501g jako APC aby mi odbierał sygnał.Za jaką kolwiek pomoc z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Router blackbox który pobiera sygnał radiowy z zewnętrznej anteny i rozdziela go na dwa kompy po skrętce, co do niego dokupić abym mógł wysłać internet bezprzewodowo jeszcze do dwóch kompów? Owe kompy znajdują się za ścianą w innym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, miałem pod ręką drugiego blackboxa (białego) w zasadzie nic nie robiłem/nie zmieniałem i net działa, ale komp podłączony radiowo po restarcie traci połączenie, sygnał jest OK (te po skrętce z czarnego blackboxa działają). Odzyskuje go gdy zrestartuję router. Może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak to podłączyć, jakie opcje i jak ustawić + jakieś zabezpieczenie tego bezprzewodowego neta (myślę że chyba przez filtrację adresów mac... nie jestem dobry w te klocki i mam mały chaos w głowie w tej dziedzinie :) "Sieć" mam skonstruowaną tak Czarny blackbox odbiera neta radiowego i rozdziela na dwa kompy po skrętce, do trzeciego portu lan podpiąłem białego blackboxa który ma rozsyłać sygnał radiowo, biały ma podłączoną skrętkę do portu WAN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, chyba mi się jeden z blackboxów powiesił, ten co miał bezprzewodowo sieć puszczać, nie idzie się do niego zalogować (192.168.1.254), ani po radiu, ani po skrętce, reset też nie pomaga, jakieś pomysły?

 

Edit: Udało się, zalogowałem się do routera po tym jak na sztywno ustawiłem ip na kompie z puli jaką przydzielał router.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak skonfigurować router z AP TP-link TL-WR340G do działania z routerem/modemem Pentagram P 6311-07A wszystko na neostradzie.

 

Co będę musiał ustawić w TP-Linku bym mógł korzystać przez niego z WI-FI dla laptopa.

 

Jak mam podłączyć TP-Linka do Pentka.

 

wiem że schematycznie ma to wyglądać tak:

 

gniazdko tel. > modem/router pentagram > kabel LAN do TP-Linka > konfiguracja TP-Linka > WI-FI > Laptop

 

Czy ma ktoś neo lub inną usługę ADSL i korzysta z modemu osobnego i AP osobnego jak to razem połączyć.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie było miliard takich tematów, więc z góry bardzo przepraszam.

 

Czytam sobie o podziale radiówki i wszędzie ludzie piszą, ze potrzeba routera + ap. A to jednak koszt jak dla mnie, na chwilę obecną przynajmniej - spory.

 

Otóż, mam aktualnie internet radiowy, odbierany przez antenę, która podłączona jest przewodem do karty sieciowej w kompie. Chciałbym móc korzystać z neta używając komputera i telefonu z wifi (nokia 5530)/ewentualnie później lapka. Z tym, że nie zalezy mi na tym, by oba urządzenia chodziły jednocześnie. Gdy komp jest wyłączony, to chciałbym odbierać neta z komórki i na odwrót.

 

Czy da się jakoś to rozwiązać taniej? Najlepiej, by koszt nie przekroczył stówki.

 

Jeśli tak, to prosiłbym o pomoc w wyborze urządzenia, mozliwie jak najtanszego. Natomiast, gdy taka opcja nie jest możliwa, to byłbym wdzięczny za pomoc w dobraniu taniego routera i ap.

 

Pozdrawiam serdecznie, spokojnych świąt! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...