Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszego lola dzis nie czytalem. Moze zastanow sie co piszesz. To jest temat o Radku , ktory w focusowym tescie byl zestawiony z 8600GT i jako karte z podobnego pulapu cenowego bedzie pod tym katem rozpatrywany. Do tego jesli ktos mi pisze , ze 8600GT is bad , to tak samo z X1950P , 7900GS. Ale kategorycznie nie zestawisz Radka 2600 z tamtymi. Tak , zapewne znowu ktos przeczulony. A w temacie spamu..moder uzna to za spam , wykasuje , nie TY. Tyle. Zastanow sie tez nad tym : co to jest forum. Ma byc kolejny raz : Radek is bad , Radek to szmelc..Zreszta , zauwaz ze ja wyzej cos cytowalem , tamto moze zostac? A , to znaczy klub ATI czy jak? Jesli napisze tutaj : nVidia i 8600 to zlom , to juz nie jest spamem? Bez zartow.

No tak dzial o Radku.

No to chce zobaczyc kolejne zestawienia, a nie teksty"żal.pl", jak to karty wypuscilo ATI, przelewaja sie te opinie od maja, w recenzjach, testach rozumiem, ale niektorym jeszcze malo. Ciekawa sprawa, ze o 8600 tez szly gorzkie zale, zostala mala grupa podkrecaczy, posiadaczy wielbicieli. :unsure: Mozna chyba dostrzec troche pozytywow, w kazdym wypadku, no niektorzy jakies tam widza.

 

Snajper3 tu masz opis sytuacji z Radkami:

http://www.xbitlabs.com/news/video/display...0801235146.html

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evil One - a nvidia sprzedawała uszkodzone gf6800, gdzie pure video nie działało. Zresztą każdy bardziej skomplikowany chip ma jakieś błędy, których nie da się uniknąć. Plus dla amd, że to poprawi a nie oleje :)

W sumie prawda, z tym, że obecne RV630/610 to rewizja A14 bodajże, a więc grzebano w nim bardzo długo zanim zdecydowano się na produkcję masową. Możliwe też, że te lekko "uszkodzone" układy były jeszcze z partii A13, lub jakieś sample inżynieryjne A14.

Zresztą i tak nie wytrzymam do ukazania się A15, czy B1/2 :-P będę brał o co jest. Zdaje się, że taktowanie pamięci nie ma zbyt dużego znaczenia przy tych układach? Tzn. myślę wziąć ASUS'a 2600PRO na pamiątkach 2ns takt. 800/1000(efekt). Myślicie, że styknie do sapera, pasjansa i innych "bierkopodobnych" hitów? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Palit ma lepsze ramki, w ASUSie też Qimonda z tym, że 2ns - Palit 1.4ns. Rdzeń @600 - pomyliłem, ale 800 powinien zrobić. ASUS ma za to fajny cooler w zestawie, ale chyba nie warto dopłacać ponad 50zł do nieco wolniejszej karty. Ma ktoś tego Palita - jak z jakością obrazu pod analogiem? Bo na tym mi najbardziej zależy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja jestem w szoku po odpaleniu Obliviona. Gram w 1024 z wszystkim na max z HDR i na otwartej przestrzeni mam od 35-50FPS - prawie 2x wiecej niz na 7600GT :) Ta karta jest naprawde nie zla ;)

Hm...cos nie chce komentowac , ale kazdy zna bodajze wyniki dla lepszych kart z Xbita , a tutaj max czyli AA , Anizo i 35-50FPS :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w szoku po odpaleniu Obliviona. Gram w 1024 z wszystkim na max z HDR i na otwartej przestrzeni mam od 35-50FPS - prawie 2x wiecej niz na 7600GT :) Ta karta jest naprawde nie zla ;)

Fakt - 2600 w Oblivionie dobrze się sprawdza wzgledem starszych kart. Jest sz7ybszy nie tylko od 7600 GT, ale i od 7900 GS! oraz od X1950 PRO. Jednak wolniejszy od 8600 GT.

 

Co do gry w 1024 x 768 - wg mnie w 1024 x 768 nie jest tak super płynnie, ale z pewnością da się grać na tej karcie, bo FPSy mogą spaść do poziomu 25 i nawet nieco niżej w tym trybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ -> mam parę pytań do Ciebie, o kartach i o testowaniu. Czy karty testowane są z vSync czy bez? Wiem, ze jest to opcja, która niby dopasowywuje ilość klatek do odświeżania ekranu, żeby się jakieś krzaki nie robiły itp., ale ja zauważyłem, ze ona skutecznie zmniejsza ilość klatek o jakieś 4-6 fps czyli wbrew pozorom dość sporo - w Supreme Commanderze po wyłączeniu tej opcji mam powyżej 25 fps prawie cały czas - czyli płynnie, a przedtem było ok. 20 i było czuć, że to nie chodzi tak jak powinno. Wydaje mi się, ze karty są testowane bez vSync, ale wolę się upewnić - a tak w ogóle to ta opcja coś daje, bo wg mnie nic tylko spowalnia, może na CRT ma to jakieś znaczenie, nie wiem. Wiem, że u mnie na CRT jest to bez znaczenia czy jest włączona, czy nie. Drugie pytanie - myślałeś może czy by nie testować kart w Supreme Commanderze? Gra ma wbudowany benchmark, jest dość wymagająca, a powtarzalność wyników bardzo duża (zrobiłem trochę benchmarków). Po drugie, czy mógłbyś czasem w jakiejś nowej grze dorzucić test 7900GS/X1950PRO, o co mi chodzi - chciałbym wiedzieć jak te karty sprawują się w "nowych grach" typu Colin Mcrae Dirt, Supreme Commander itp. Jak patrzałem na test kart z serii 8600xx na PClabie to w Supreme Commanderze moja 7900GS podkręcona tak jak w sigu wraz z procesorem E2160 3GHz uzyskuje 25,19 FPS, a 8600GTS przy procesorze X6800 o zegarze 2,93GHz uzyskuje 25,4 FPS. Ta gra wymaga mocnego procesora, więc różnica jest chyba nadrobiona procesorem. Przyjmując, że 8600GTS = podkręcony 8600GT to słabsza wydajność 7900GS w nowych grach jest dla mnie dyskusyjna. Wiem, że to może trochę OT, ale ten temat trochę przerodził się w "testowanie kart graficznych na egiełdzie" :) więc to już mniejszy OT. Jak wygląda na tych kartach UVD, czy jak to się tam nazywa, w każdym razie chodzi o funkcje wspomagające oglądanie filmów itp. Bo w końcu te karty mają pełno takich bajerków i może właśnie z tego powodu ktoś się na nie skusi - nie każdy w końcu gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem:

PALIT XpertVision Radeon X2600Pro Sonic 256MB DDR3 (128bit), PCI-E, HDTV&DUALDVI

 

Nie gram nałogowo, więc powinna być ok. Zastanawiałem się nad tańszym rozwiązaniem serii 73gt lub 76gs ale różnice cenowe są ok 80zł i jeszcze mniej przy tej drugiej.

 

Zatem ATI oferuje duże możliwości przy dość niskich cenach. Wiadomo - nie jest to żadna rewelacja, ale za tą cenę to się opłaca.

 

Może sterowniki to zmienia, a może nie - czas pokaże. Jednak dla tych, którzy granicę cenową mają ograniczoną do 3 stówek to jest to bardzo korzystne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ -> mam parę pytań do Ciebie, o kartach i o testowaniu. Czy karty testowane są z vSync czy bez? Wiem, ze jest to opcja, która niby dopasowywuje ilość klatek do odświeżania ekranu, żeby się jakieś krzaki nie robiły itp., ale ja zauważyłem, ze ona skutecznie zmniejsza ilość klatek o jakieś 4-6 fps czyli wbrew pozorom dość sporo - w Supreme Commanderze po wyłączeniu tej opcji mam powyżej 25 fps prawie cały czas - czyli płynnie, a przedtem było ok. 20 i było czuć, że to nie chodzi tak jak powinno. Wydaje mi się, ze karty są testowane bez vSync, ale wolę się upewnić - a tak w ogóle to ta opcja coś daje, bo wg mnie nic tylko spowalnia, może na CRT ma to jakieś znaczenie, nie wiem. Wiem, że u mnie na CRT jest to bez znaczenia czy jest włączona, czy nie. Drugie pytanie - myślałeś może czy by nie testować kart w Supreme Commanderze? Gra ma wbudowany benchmark, jest dość wymagająca, a powtarzalność wyników bardzo duża (zrobiłem trochę benchmarków). Po drugie, czy mógłbyś czasem w jakiejś nowej grze dorzucić test 7900GS/X1950PRO, o co mi chodzi - chciałbym wiedzieć jak te karty sprawują się w "nowych grach" typu Colin Mcrae Dirt, Supreme Commander itp. Jak patrzałem na test kart z serii 8600xx na PClabie to w Supreme Commanderze moja 7900GS podkręcona tak jak w sigu wraz z procesorem E2160 3GHz uzyskuje 25,19 FPS, a 8600GTS przy procesorze X6800 o zegarze 2,93GHz uzyskuje 25,4 FPS. Ta gra wymaga mocnego procesora, więc różnica jest chyba nadrobiona procesorem. Przyjmując, że 8600GTS = podkręcony 8600GT to słabsza wydajność 7900GS w nowych grach jest dla mnie dyskusyjna. Wiem, że to może trochę OT, ale ten temat trochę przerodził się w "testowanie kart graficznych na egiełdzie" :) więc to już mniejszy OT. Jak wygląda na tych kartach UVD, czy jak to się tam nazywa, w każdym razie chodzi o funkcje wspomagające oglądanie filmów itp. Bo w końcu te karty mają pełno takich bajerków i może właśnie z tego powodu ktoś się na nie skusi - nie każdy w końcu gra.

Co do V-Sync'a - zawsze jest on wyłączony (wymuszone) - nie może być sytuacji, że ilość FPSów jest limitorwana do np. 60, bo akurat tyle mam Hz na monitorze. Negatywnego wpływu na wydajność (tą wykazywaną przez FRAPS'a) nie zauważyłem.

 

Co do Supreme-Commander - myślałem o tej grze, ale z tego co widziałem to raczej małe zainteresowanie nią jest, a że mam już ponad 30 gier w zestawie, to juz rozumiesz ;) ciężko jest dorzucac następne, które nie są takie super ważne i kluczowe. Do tego jak wiesz, nie lubię stosować wbudowanych benchmarków, gdyż te moga być optymalizowane przez producentów, podczas gdy rzeczywista gra już nie. Czego najlepszym przykładem jest Company of Heroes, gdzie we wbudowanym nvidia wypada lepiej niż w prawdziwej grze.

 

Co do 7900 GS i X1950 PRO w tych nowych grach - mam to w planie, ale przyznam, że dośc trudno jest dostac na testy X1950 PRO - ale będę chciał takowe testy wykonać.

 

Co do UVD - niestety nie miałem czasu ani mozliwości przeprowadzić takich testów. Bodajże Weelkoo na frazpc tą kwestię testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemal w kazdej grze mam straszne doczytywanie jakby z pamieic :/ w takim WoWie np ;/ Mam 2GB ramu wiec sie dziwie. Czym to moze byc spowodowane, czyzby wina sterowinkow ??

Ja to zaobserwowałem tylko w niektórych grach, jak cellfactor czy STALKER. Sprawdź może w innych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serious Sam 2, Oblivon, NFS Most Wanted & Carbon, - wszedzie to samo :(

Kurcze dziwna sprawa - ja na 100% nie miałem przycięć w Carbonie jak i w Oblivionie. Dasz rady w sklepie wymienić karte na inny egzemplarz? A może kart się przegrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziwna sprawa - ja na 100% nie miałem przycięć w Carbonie jak i w Oblivionie. Dasz rady w sklepie wymienić karte na inny egzemplarz? A może kart się przegrzewa?

Musialbym wyslac bo kupowalem na allegro. Karta sie na pewno nie przegrzewa, temp w stresie to max 57 stopni:) Moze cos sie gryzie w mojej konfiguracji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbym wyslac bo kupowalem na allegro. Karta sie na pewno nie przegrzewa, temp w stresie to max 57 stopni:) Moze cos sie gryzie w mojej konfiguracji :/

Spróbuj zaktualizować BIOS w płycie głównej oraz zainstaluj bety 7.8 - jeśli to nie pomoże to ja już nie mam pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do V-Sync'a - zawsze jest on wyłączony (wymuszone) - nie może być sytuacji, że ilość FPSów jest limitorwana do np. 60, bo akurat tyle mam Hz na monitorze. Negatywnego wpływu na wydajność (tą wykazywaną przez FRAPS'a) nie zauważyłem.

 

Co do Supreme-Commander - myślałem o tej grze, ale z tego co widziałem to raczej małe zainteresowanie nią jest, a że mam już ponad 30 gier w zestawie, to juz rozumiesz ;) ciężko jest dorzucac następne, które nie są takie super ważne i kluczowe. Do tego jak wiesz, nie lubię stosować wbudowanych benchmarków, gdyż te moga być optymalizowane przez producentów, podczas gdy rzeczywista gra już nie. Czego najlepszym przykładem jest Company of Heroes, gdzie we wbudowanym nvidia wypada lepiej niż w prawdziwej grze.

 

Co do 7900 GS i X1950 PRO w tych nowych grach - mam to w planie, ale przyznam, że dośc trudno jest dostac na testy X1950 PRO - ale będę chciał takowe testy wykonać.

 

Co do UVD - niestety nie miałem czasu ani mozliwości przeprowadzić takich testów. Bodajże Weelkoo na frazpc tą kwestię testował.

No a ja właśnie przy wyłączeniu vSync zauważyłem odczuwalny wzrost wydajności.. Co ciekawe mimo wymuszenia w sterownikach dalej działał, dopiero wyłączenie w SupComie w opcjach pomogło. Teoretycznie mój CRT ma odświeżanie 85Hz przy 1280x960, więc nie powinno to blokować ilości FPS, a jednak. Co do ilości testów - może już czas zrezygnować z niektórych gier? Np. gry na engine Doom 3 - sam Doom, Riddick, Prey i Quake 4. Relacje pomiędzy kartami w testach są raczej podobne. No i może nie trzeba robić tylu testów w grach "DX 10"? Bo wydajność zwykle jest fatalna - jeśli w 800x600 bez AA i AF jest powiedzmy 15 fps to po co robić testy w wyższych rozdzielczościach - i tak nikt w to nie będzie grał przy tej ilości klatek nawet w 800x600. Jeszcze takie pytanie o DX 10 w World In Conflict - są jakieś różnice w wyglądzie gry, czy tylko spadek fps? :) To tylko takie moje sugestie. A co do Supreme Commandera - gra ma taką funkcje, że wyświetla w danej chwili ilość FPS (tak jak Fraps) i mniej więcej się to pokrywa z ilością FPS z benchmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbym wyslac bo kupowalem na allegro. Karta sie na pewno nie przegrzewa, temp w stresie to max 57 stopni:) Moze cos sie gryzie w mojej konfiguracji :/

Mnie się wydaje, że to wina badziewnego HyperMemory które wetknięto nieco "jak psu na budę" do HD2600 także. Podobno można to wyłączyć, niestety nie za bardzo wiem czym.

 

EDIT: A może focus testujesz na C2D, a problem jest z AMD X2 - stery albo funkcja C'n'Q?

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hypermemory nie działa tak , że zabiera na stałe pewną ilość pamięci z ramu systemowego?

Jeżeli to jest to , to nie działa to na 2600. Na x2600 zabiera ci tylko z ramu systemowego część pamięci na textury , jak braknie pamięci na karcie.

 

Wyszedł jakiś nowy bios dla x2400 i 2600 , w przypadku wadliwej karty może troche pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja właśnie przy wyłączeniu vSync zauważyłem odczuwalny wzrost wydajności.. Co ciekawe mimo wymuszenia w sterownikach dalej działał, dopiero wyłączenie w SupComie w opcjach pomogło. Teoretycznie mój CRT ma odświeżanie 85Hz przy 1280x960, więc nie powinno to blokować ilości FPS, a jednak.

Prawy klik na ikonkę ATi w trayu i tam dajesz "always off" i działa zawsze niezależnie od ustawień gry. W każdym razie ja już wtedy problemów nie miałem.

 

Co do ilości testów - może już czas zrezygnować z niektórych gier? Np. gry na engine Doom 3 - sam Doom, Riddick, Prey i Quake 4. Relacje pomiędzy kartami w testach są raczej podobne.

No właśnie cały problem w tym, że nie :) W takim Preyu ati wypada lepiej niż np. w doomie czy w quake 4, a doome3, far cry i half life 2 to taka "trójca" niezbędna ;)

 

No i może nie trzeba robić tylu testów w grach "DX 10"? Bo wydajność zwykle jest fatalna - jeśli w 800x600 bez AA i AF jest powiedzmy 15 fps to po co robić testy w wyższych rozdzielczościach - i tak nikt w to nie będzie grał przy tej ilości klatek nawet w 800x600.

Testów DX10 nie jest wiele ale i tak wykorzystałem wszystko co było możliwe. W tym kierunku musimy iść tym bardziej, że ludzie interesujący się zakupem 2600 i 8600 głównie wybierają te karty jako kompatybilne z DX10.

 

Jeszcze takie pytanie o DX 10 w World In Conflict - są jakieś różnice w wyglądzie gry, czy tylko spadek fps? :) To tylko takie moje sugestie.

Nie przeglądałem szczegółowo screenów, ale na pierwszy rzut oka nie zauwazyłem różnic.

 

A co do Supreme Commandera - gra ma taką funkcje, że wyświetla w danej chwili ilość FPS (tak jak Fraps) i mniej więcej się to pokrywa z ilością FPS z benchmarka.

Przemyślę sprawę w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hypermemory nie działa tak , że zabiera na stałe pewną ilość pamięci z ramu systemowego?

Jeżeli to jest to , to nie działa to na 2600. Na x2600 zabiera ci tylko z ramu systemowego część pamięci na textury , jak braknie pamięci na karcie.

...

Nie to nie tak, Pamięć karty jest widziana przez aplikacje jako podwójna wielkość np. 512MB zamiast fizycznych 256MB, gdzie reszta w razie potrzeby jest przydzielana z ramu dynamicznie. Raczej wtedy będzie zwalniać, lub w ogóle zamuli kartę.

 

btw... nie zauważyłem, że snajper ma wersję na RV630XT, a nie PRO. Może tam nie ma tego badziewia.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w szoku po odpaleniu Obliviona. Gram w 1024 z wszystkim na max z HDR i na otwartej przestrzeni mam od 35-50FPS - prawie 2x wiecej niz na 7600GT :) Ta karta jest naprawde nie zla ;)

A ile masz w Great Forest bo tam to potrafi ostro karte zmordowac ja wszystko na max grze (bez AA,af) ,HDR i rozdz 1280x1024 i fps wacha sie od 20-25 na otwartych przestrzeniach to powyzej to w granicach 35-55.

Pytam tak z ciekawosci pomimo ze mam 8600Gt

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro ma ten sam chip , co XT.

Z pewnością tyle, że biosy inne. Po czym sterowniki dla PRO ładują się z HyperMemory. Tyle, że bardziej do mnie przemawia problem z X2 i C'n'Q - u kumpla to samo na ASUSie HD2600 :-| - chwilowe przycinki w większości gier, a ma proca X2 +4400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te funkcje, które zmniejszają wydajność tak, żeby były mniejsze temperatury czy "dodają kopa" gdy potrzeba to ja mimo całkowicie innej konfiguracji tez mam z tym problemy. Jeśli na 7900GS ustawię, żeby tryb 3D był cały czas włączony to mam wyższe wyniki w benchmarkach - może grafa ma jakieś problemy z przełączaniem się, nie wiem. Już się pogubiłem z tym wszystkim - czy to jest zmiana z trybu 2D na 3D, czy vSync czy zmiany z Control Panelu. Naprawdę ciężko z tym dojść do ładu. Oprócz tego jest jeszcze taki intelowski odpowiedni C&Q - i jak się to wyłączy, to chyba są lepsze wyniki, ale nie wiem tego na 100%. Muszę to dokładnie przetestować. Podejrzewam coś takiego, że jest za małe wykorzystanie grafy/proca i te tryby zmieniają się w locie i stąd te rozbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u Was z odswiezaniem?

bo niestety mam od kilku dni problem, ustawiam 85,90,100,120 a wciaz mam 60 :( gdybym siedzial na LCD to nie zawracalbym sobie glowy ale przy CRT 19' 60hz to troche lipa

co dziwne Vista tego problemu nie ma ustawiam 100hz w 1280x1024 i tyle mam, Xp i XP 64bit niestety leca na 60hz i zabiaja mi oczy

ps. monitor czy to standart P&P czy ster od GL f900p wciaz wali 60hz

jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...