Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie na każdej karcie niestety overclocking się powiedzie. HD 2400XT przy zastosowaniu RivaTuner i AtiTool - black screen. Przy użyciu panelu CCC 7.8beta - brak efektu. HD 2400PRO - podkręcanie w panelu CCC bez problemu, z tym, że jest ono ograniczone do pewnych wartości. HD2600 PRO ta sama sytuacja co poprzednio. Wersja XT mniej podkręcalna - ew. pamięci. 840MHz to chyba max dla rdzenia. Na 850 zwis w 3dm'05 już w pierwszym teście. Btw.. każda próba powyżej to black screen. focus widzę, że na egiełdzie testowałeś karty XT przy taktowaniu rdzenia 840? Czy to był max/ew. bezpieczny max. każdej karty?

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na każdej karcie niestety overclocking się powiedzie. HD 2400XT przy zastosowaniu RivaTuner i AtiTool - black screen. Przy użyciu panelu CCC 7.8beta - brak efektu. HD 2400PRO - podkręcanie w panelu CCC bez problemu, z tym, że jest ono ograniczone do pewnych wartości. HD2600 PRO ta sama sytuacja co poprzednio. Wersja XT mniej podkręcalna - ew. pamięci. 840MHz to chyba max dla rdzenia. Na 850 zwis w 3dm'05 już w pierwszym teście. Btw.. każda próba powyżej to black screen. focus widzę, że na egiełdzie testowałeś karty XT przy taktowaniu rdzenia 840? Czy to był max/ew. bezpieczny max. każdej karty?

840 MHz to był ich max - niestety. Akurat MSI 2600 XT 512 MB zrobiło bez problemu 850 MHz, więc uznałem, że tamte też tyle zrobią, bo ich jeszcze w ręce nie miałem, a się okazało że nie tak łatwo niestety.

 

Co do zwisów - w przypadku 2400 pro to się zgodze, ale każdego 2600 pro / xt kręciłem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem właśnie 2600pro od Palit'a i... karta nie stratuje... Bios wgrany najnowszy, clear cmos również robiony (kilka razy). Ja już się poddaje, ma ktoś jakieś pomysły, oprócz wysyłki do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem właśnie 2600pro od Palit'a i... karta nie stratuje... Bios wgrany najnowszy, clear cmos również robiony (kilka razy). Ja już się poddaje, ma ktoś jakieś pomysły, oprócz wysyłki do serwisu?

To są jaja normalne , apropo nie do serwisu tylko zwróć do sklepu że Ci sprzedali wadliwy produkt.Powinni od ręki na nowy wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciekawe sprostowanie dot. wadliwych Radeonow "False Alarm: Defective Radeon Report "Completely Untrue"", czyt. kolejny raz dziala PR NVIDII, albo jak to lubia fanboye zielonych nazywac - kopanie lezacego trupa ATI. :)

Slowem koncowym nowe Radki sa wporzo i 'fruwaja', podobnie jak GF8400,8500,8600, warte siebie produkty. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciekawe sprostowanie dot. wadliwych Radeonow "False Alarm: Defective Radeon Report "Completely Untrue"", czyt. kolejny raz dziala PR NVIDII, albo jak to lubia fanboye zielonych nazywac - kopanie lezacego trupa ATI. :)

Slowem koncowym nowe Radki sa wporzo i 'fruwaja', podobnie jak GF8400,8500,8600, warte siebie produkty. :lol2:

Ten news, czyli bojkotujący rzekomą wpadkę AMD, to jest bzdura - MSI Raedon HD 2400 PRO by w ogóle działał potrzebował aktualizacji BIOSu, podobnie 2600 XT i PRO tej firmy. Gigabyte 2600 XT miał już nową wersję gdy go dostałem do ręki.

 

Jednak najgorzej było z tym 2400 PRO, bo na tym nawet sterowniki się nie chciały zainstalować.

 

 

Gdyby problem nie istniał to bym tych manewrów robić nie musiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten news, czyli bojkotujący rzekomą wpadkę AMD, to jest bzdura - MSI Raedon HD 2400 PRO by w ogóle działał potrzebował aktualizacji BIOSu, podobnie 2600 XT i PRO tej firmy. Gigabyte 2600 XT miał już nową wersję gdy go dostałem do ręki.

 

Jednak najgorzej było z tym 2400 PRO, bo na tym nawet sterowniki się nie chciały zainstalować.

Gdyby problem nie istniał to bym tych manewrów robić nie musiał.

Twoje problemy nie maja nic do rzeczy z cala sytuacja, bo to co nie dzialalo w tych rzekomo "uwalonych" Radkach to nieaktywne UVD..czyt. link, ktory opisuje te problemy z flashem kart - nie bylo takiego. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje problemy nie maja nic do rzeczy z cala sytuacja, bo to co nie dzialalo w tych rzekomo "uwalonych" Radkach to nieaktywne UVD..czyt. link, ktory opisuje te problemy z flashem kart - nie bylo takiego. :lol2:

Śmiej się śmiej - ciekawe dlaczego AMD nie podało mi informacji dlaczego mam aktualizować BIOSy - podobno problem nie jest im znany - oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie juz powoli hu.. strzela z tym hd2600xt od palita, pomujajac wydajnosc bo na 7.8 mile mnie zaskakuje to jest cos co mnie naprawde zalamuje

notoryczne dzialanie VPU Recovera :(

ustawienia takie: http://img237.imageshack.us/my.php?image=radekhb1.jpg

temp imho bardzo dobra, niestety zarowno na 7.7 jak i na 7.8 raz na pol godziny albo zwis albo reset (kwestia ustawien VPU rec)

ps. na czym polega to, ze biezace ustawienia wyswietlaja 110/297

w testach jest ok, 3d marki widza poprawnie? czy to chodzi o 2D czy poprostu karta jest zjeba.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie juz powoli hu.. strzela z tym hd2600xt od palita, pomujajac wydajnosc bo na 7.8 mile mnie zaskakuje to jest cos co mnie naprawde zalamuje

notoryczne dzialanie VPU Recovera :(

ustawienia takie: http://img237.imageshack.us/my.php?image=radekhb1.jpg

temp imho bardzo dobra, niestety zarowno na 7.7 jak i na 7.8 raz na pol godziny albo zwis albo reset (kwestia ustawien VPU rec)

ps. na czym polega to, ze biezace ustawienia wyswietlaja 110/297

w testach jest ok, 3d marki widza poprawnie? czy to chodzi o 2D czy poprostu karta jest zjeba.... :(

Sterowniki 7.8 wskazują taktowanie w 2D, które jest rzeczywiście tak niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris_qd - u mnie jest dokladnie to samo :P też mnie już trafia.

 

Dodatkowo nie mogę zrobic polskiego znaku (ALT + C) bo wyskakuje mi sterwonik ATI.....oczywiscie mozna to wylaczyc jak najbardziej...i wtedy nie bedzie wyskakiwac...ale znaku ALT+C nie da sie wogole zrobic.

 

Mam nadzieje ze 7.8 beta rozwiaze problem...ale widze ze sie niepotrzebnie ludze...

 

Kiedy to sie pojawia? A mianowicie jak gram i sprobuje zrobic co jakis czas alt+tab - czyli wrocic do windy....

 

Kiedy wylaczelem VPU Recover to mialem zwieche systemu...

 

Normalnie zalamac sie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zamówić Palita 2600 Pro Sonic... Ale jak piszecie o takich kwiatkach typu nie startowanie grafy to... Co robić teraz? Zamawiać ? :/

Btw, jest gdzieś sklep z dostępnym 26Pro Sonic od Palita z wysyłką pocztą za pobraniem? esc, eMarket, Everon, Morele, Optimus, odpadają, a u reszty po 330zł... <_< Albo nie ma na stanie, albo sklep nie czynny do 15 sierpnia, albo kurier albo wpłata na konto... :| A u mnie bank zamknięty jutro... Spieszy mi sie bo bez grafy jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się śmiej - ciekawe dlaczego AMD nie podało mi informacji dlaczego mam aktualizować BIOSy - podobno problem nie jest im znany - oczywiście...

Nie ma innego wytlumaczenia, MSI, Pality tutaj niczego nie dowodza, jak dzialaja w porzadku inne. Oficjalnie to najwiekszy skandal to sterowniki do tych kart, ale z tym inna beczka prochu, NVIDIA tez to przerabiala pare miesiecy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zamówić Palita 2600 Pro Sonic... Ale jak piszecie o takich kwiatkach typu nie startowanie grafy to... Co robić teraz? Zamawiać ? :/

Btw, jest gdzieś sklep z dostępnym 26Pro Sonic od Palita z wysyłką pocztą za pobraniem? esc, eMarket, Everon, Morele, Optimus, odpadają, a u reszty po 330zł... <_< Albo nie ma na stanie, albo sklep nie czynny do 15 sierpnia, albo kurier albo wpłata na konto... :| A u mnie bank zamknięty jutro... Spieszy mi sie bo bez grafy jestem ;)

ja bym zaryzykowal

nie wiem jak esc z wysylka za pobraniem ale cene maja super bo 305zl.

 

druga sprawa caly dzien nie bylo restarta albo dzialania VPU recover, chyba znalazlem powod :D

ATI TRAY TOOLS!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaryzykowal

nie wiem jak esc z wysylka za pobraniem ale cene maja super bo 305zl.

 

druga sprawa caly dzien nie bylo restarta albo dzialania VPU recover, chyba znalazlem powod :D

ATI TRAY TOOLS!!!

Chyba zaryzykuje ;) Ale o co biega z tym ati trayem? On powodował błędy czy dzięki niemu ich nie ma? :huh:

 

Esc.pl, no spoko, jest za pobraniem ale only kurier i to za ponad 30zł <_< Czyli czekamy do poniedziałku i kupujemy w Everon'ie :D

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem att w trau i byly jaja, wylaczylem i jest ok, wlaczam na chwile i bummm VPU zadzialal, wiec dla mnie sprawa oczyVISTA :) ATT szkodzilo, wylaczylem i dzisiaj caly dzien zero problemu

ps. teraz tylko musze wyszukac program aby ladnie tak jak ATT dopasowywal mi odswiezanie (jaki Refreshrate itp.) bo CCC ma taka opcje ale ustawia np. 100hz dla wszystkich rozdzialek czego moj monit nie chwyci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba Panowie !!

 

Jesli ktos ma 2600XT na DDR4 to prosilbym o zamieszczenie biosu tutaj, lub jakis link. Dwie dostalem i obie zje ...

 

Dziekuje z gory.

Na stronie producenta szukałeś? Skąd pewność, że to tylko bios? Może karty w ogóle padnięte?

Ja na razie miałem styczność z 5-cioma kartami HD i żadnych problemów nie doświadczyłem (na sterownikach 8.40RC3 - są super stabilne także w AA). Catalyst 7.7 jest w ogóle nie do użytku z tymi kartami. BTW ... może karty strajkują po wykryciu chipsetu lub procesora intela :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta szukałeś? Skąd pewność, że to tylko bios? Może karty w ogóle padnięte?

Ja na razie miałem styczność z 5-cioma kartami HD i żadnych problemów nie doświadczyłem (na sterownikach 8.40RC3 - są super stabilne także w AA). Catalyst 7.7 jest w ogóle nie do użytku z tymi kartami. BTW ... może karty strajkują po wykryciu chipsetu lub procesora intela :lol2:

Przepraszam, ale [ciach!]lisz bez sensu

 

Bez sterow dzialaja, a z nimi juz nie. Testowane na kilku wydaniach Cat.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale [ciach!]lisz bez sensu

 

Bez sterow dzialaja, a z nimi juz nie. Testowane na kilku wydaniach Cat.

Nie no sorry, ale po twoim poście można się było tego rzeczywiście domyśleć :angry:

Ale mniejsza o to. W jaki sposób nie działają? Windows się nie "odpala" po instalacji sterów, czy też same stery się nie instalują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry, ale po twoim poście można się było tego rzeczywiście domyśleć :angry:

Ale mniejsza o to. W jaki sposób nie działają? Windows się nie "odpala" po instalacji sterów, czy też same stery się nie instalują?

Karty bez sterow dzialaja normalnie.

 

Stery sie instaluja takze normalnie.

 

Po instalacji reset i tyle bylo z wejscia do systemu, za kazdym razem blad jednego z plikow DLL starownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry, ale po twoim poście można się było tego rzeczywiście domyśleć :angry:

Ale mniejsza o to. W jaki sposób nie działają? Windows się nie "odpala" po instalacji sterów, czy też same stery się nie instalują?

przypadek na p5b DLX bez uaktualnienia biosu conajmiej do wersji 1212 nigdy windy nie uruchomisz ani nie zainstalujesz,7.7 bledy DLL,7.8 beta juz bez bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...