Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma może ktoś taką kartę

 

Proszę o wypowiedź jak sie sprawuje i podkręca

 

Jakoś palit mi nie odpowiada po ostatnich problemach z 8600gt (trzy sztuki padły przez tv out :angry:)

popatrz sobie na to porównanie http://www.overclockers.ru/lab/26541.shtml tylko wszystko jest po Rosyjsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w 2D ... w 3D ustawia sie na okreslone obroty i chyba zaleznie od temperatury rdzenia je reguluje ... ale nie zatrzymuje sie sie w 3D

 

tylko to 2D ... nie kreci sie ... i na chwilke sie rozpedzi i znowu sie zatrzymuje ...

Moze to przez niska temperature rdzenia w 2D dzieki niskim taktowaniom (110/297) u mnie temp w 2D wynosi 42*C i jak temperatura podsko czy to sie wlacza ...

 

--------------------------

wlasnie pobadalem ten wiatrak i odkrylem ze granica 43-44*C jest dla wiatraka granica wlaczania i wylaczania ... bycmoze jestem w bledzie :D

tylko czemu ten wiatrak na takie obroty wchodzi ... on w tedy tak buczy ze szok.

 

 

MA KTOS PROGRAM DO ZGRYWANIA I EDYCJI BIOSU TYCH KART ??

 

 

Lost Planet tez w dx 10 ma tyle rozdzialek do wyboru :/ ... 640x480 i 1280x700 :-]

ustawilem wszystko na HIGH procz cieni i HDR I AA i ... cienko to widze na jednym jajku ...

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie obadałem jak ten wiatrak na niej sie dokładnie zachowuje, ale jakby mi tak wariował jak tobie to pewnie by poszedł na sztywno na jakimś tam odpowiednim napięciu i tyle ;-) A tak po zatym to czym to kręcicie?? Widziałem że pisaliście że rivatuner ale jak daje ten rożek gdzie koło niego pisze customize nie mam tej opcji co sie taktowania zmienia albo ślepy jestem. Kiedyś rivą kręciłem radki a tu coś nie tak. I rzućcie przy okazji nazwę jakiegoś takiego prościutkiego programu do badania ile wydajność poszła w górę-tak jak w AtiTool pokazuje ile klatek na sec kręci sie ten "kudłaty kwadrat' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic poza Riva Tuner nie dziala poprawnie ... no i oczywiscie ten Overdrive w Catalyst Control Center ...

 

a krecisz w sposob taki ze wlaczasz wymagajaca giere ... np. Lost Planet i grasz :D ... jak sie zatnie to znaczy ze ustawiles za duze :) ... musisz badac ... ja sprawdzalem wszystkie programy jakie sa i tylko riva tuner sie nadaje ...

 

zeby wlaczyc "podkrecanie" w RIVA TUNER musisz kliknac na ten trojkacick obo "Customize" i potem klikasz w pierwsza ikone na ktorej widnieje karta graficzna ... "Low-Level System Settings" :)

wyskakuje ci okno i musisz u gory zaznaczyc "Enable Low-Level Hardware Overclocking"

 

powinno hulac ;)

 

 

ogolnie te radeony po moim testowaniu to puki co scierwo :-] i powinno byc czem predzej wycofane i zastapione jakim kolwiek innym ukladem ...

F.E.A.R. dziala tragicznie przez ten Hyper Memory ... jakies scinki, dlugie ladowanie, zwisy, for christ sake nie dopomyslenia :-]

ktos wie jak mozna wylaczyc ten HYPER MEMORY ?????

 

nic poza Riva Tuner nie dziala poprawnie ... no i oczywiscie ten Overdrive w Catalyst Control Center ...

 

a krecisz w sposob taki ze wlaczasz wymagajaca giere ... np. Lost Planet i grasz :D ... jak sie zatnie to znaczy ze ustawiles za duze :) ... musisz badac ... ja sprawdzalem wszystkie programy jakie sa i tylko riva tuner sie nadaje ...

 

zeby wlaczyc "podkrecanie" w RIVA TUNER musisz kliknac na ten trojkacick obo "Customize" i potem klikasz w pierwsza ikone na ktorej widnieje karta graficzna ... "Low-Level System Settings" :)

wyskakuje ci okno i musisz u gory zaznaczyc "Enable Low-Level Hardware Overclocking"

 

powinno hulac ;)

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki-zaraz będziemy badać. No nie da sie ukryć że żeźnik z niej to nie jest :D :D ale jakość obrazu nawet ten palicik ma bdb - porównując do swojego starego poczciwego radeona 9800 to jest różnica jakby nie było. Choć na tamtym też niemożna powiedzieć że była zła :-)

 

Ty ale w tym myk że właśnie nie mam tej ikonki z kartą graficzną tylko te 4 z monitorkami-ja wiem jak ta ikonka ma wyglądać bo podkręcałem tym programem już mojego 9250 9550 i 9800 ale tu nie wiem czego jej nie widze <_< Drivery 7.8 hmmmmm

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz stara wersje tego Riva Tunera.

Ja mam wersje 203 cyz tam 2.03 ...

OC pamieci mi sie spodobalo :D ...

a co do jakosci obrazu to sie zgadzam ... po przesiadce z GF nawet pulpit jest nieco wyrazniejszy i nie musze mrozyc oczu zeby przeczytac podpis ikony :D ....

 

i nie moge napisac "ci" tzn zmiekczone c :D tzn c z kreseczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to czemu nie możesz? :-) może oto chodzi że w sterownikach masz ustawione "hot keys" czy coś takiego i po naciśnięciu ALT+C robi sie taki myk dziwny :-)

a z tymi rivami dałem sobie rade-tak jak gadałeś, na 2.03 chodzi git a tą wersje co ja miałem to była 2.0

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liquid może konkurować myślę ale wydaje mi sie że jak na razie to w kilku tylko tytułach, bo widzisz ludzie piszą o tych przycinkach w niektórych grach i słabej wydajności. Karta wydaje mi sie że potencjał jako taki ma i trzeba liczyć że sterowniki nowsze cosik poprawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dotarła do mnie karta z serwisu... dali nową karte :)

i od razu po instalacji dżwięk padł :? miał ktoś coś podobnego i wie jak to rozwiazac :?: dzwieku nie ma w programach typu winamp,mp itp. mozliwe ze to cos z ccc tak na mieszało :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście że karta w systemie pracuje na dość niskich częstotliwościach i dopiero w 3D wchodzi we właściwe. A jak kręcę rivą i dam żeby mi sie od razu ze startem systemu wrzucały takty jakie tam ustawiłem to dla trybu 2D zostaną takie same jak oryginalnie czy też coś będą podniesione od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

znalazłem kartę HIS EXCALIBUR HD2600XT ICEQ3 TURBO 256MB 830/1920 na TEJ aukcji. czy ma jakieś szanse konkurować z 8600GT (Sonic+)?

 

530zl. z 2600XT :D kilka osob twierdzi, ze 380 to juz za wiele za te karty, za taka kase masz x1950 firmowego w wer. PRO i 512mb, karta zjada wtedy kazde 8600, XT i w wielu przypadkach 7900GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręc kartę i napisz jakie masz wyniki w marku 05, bo ja wlasnie w markach mam dziwne wyniki na tym palicie.

05 nie chce mi odpalic :) nawet po czarodziejskim rozwiazaniu zaczerpnietym z pierwszej strony o hd2900 :D

bez zadnych zmian czego kolwiek, w 3dmarku 01se - 18765 :) czyli raczej cienko :) myslalem ze ponad 20k bedzie spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was, po podkręceniu, programy informacyjne odnośnie ilości jednostek w rdzeniu np. RivaTuner, czy Everest głupieją? U mnie po podkręceniu za pomocą Overdrive Riva Tuner pokazuje poprawnie 120sp, Everest na zmianę raz 80sp, kolejny raz 120sp. Jeśli podkręcę RivaTuner obydwa porgramy informują mnie, że posiadam tylko 80sp :blink: Czyżby coś się blokowało w rdzeniu po OC?

A może to tylko problem z aplikacjami (Everest, czy RT mogą jeszcze nie do końca poprawnie "współpracować" z tymi układami. U was też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne ... tak mi sie wydaje :) ...

u mnie tez raz wykrywa 120 a raz 80 :) ...

ale najwazniejsze jest to ze po podkreceniu wydajnosc nie spada :D ...

wiec raczej liczba SP sie nie zmniejsza :P

 

problemy sa wlasnie z programami ... dobrze ze ten Riva tuner chociaz dziala jakotako ...

a flagowy osprzet ktory powinien dzialac ATI TRY TOOL oraz ATITool wogole nie maja zamiaru chodzic ... jeden mi bluscreeny wywala a drugi wiesza kompa ...

czekam na aktualizacje tych programow oraz na jakis edytor biosu ... bo bo ten wiatrak wypi.... rzuce przez okno :-]

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wpadł w moje łapy Palit 8600GT Sonic + (625/1800) więc od razu postanowiłem go porównać z Szafirkiem HD2600XT (800/1400). Obie karty zostały podkręcone do maksymalnych wartości (GF 675/2000, RAD 850/1600). Stery dla Radzia to 7.8 a dla GF'a 162.18. Wyniki zostały uzyskane na sprzęcie z sygnaturki:

 

Radeon / Geforce

 

3DMark 01- 34.949 / 42.221

3DMark 03- 15.446 / 21.110

3Dmark 05- 11.182 / 13.050

 

Jak widać GF miażdży Radzia :)

Edytowane przez Quietdeath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać GF miażdży Radzia

niestety :(

 

 

05 nie chce mi odpalic nawet po czarodziejskim rozwiazaniu zaczerpnietym z pierwszej strony o hd2900

a usun calkiem wszystkie pliki o ktorych mowa w 2900 i ten z rozszerzeniem *.bak i ten z *.dll ...

ale zostaw ten plik ati.... costam :)

usun tylko directpll czy jakos tak :)

 

 

edycja ...

JESTEM TOTALNIE ZDRUZGOTANY !!!!!

w smarku 06 zaledwie nieco ponad 4000 punktow :/

na starej karcie na 7600GS podkreconym mialem 3800 ...

chryste panie spraw zeby ATI nie marnowala swojego czasu na nieprzydatne sterowniki i slaby sprzet ...

porazka :/ ... zobaczymy jak po podkreceniu ... ale nie spodziewam sie wiekszych roznic :/

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Radeon / Geforce

 

3DMark 01- 34.949 / 42.221

3DMark 03- 15.446 / 21.110

3Dmark 05- 11.182 / 13.050

 

Jak widać GF miażdży Radzia :)

Może i "miażdży", ale to tylko stare 3dm, które preferują wysokotaktowane pamięci i układy nv.

Poza tym ile kosztuje Sonic+, a ile ten szafirek? Ogólnie uważam, że karty HD2600 są porównywalne, chociaż troszeczkę im brakuje do 8600, ale to można przełknąć za oferowaną cenę.

 

szczepoxx masz procek jednordzeniowy, stąd około 700-800pkt mniej w stosunku np. do X2 4200/4400+. Ale fakt masz słaby wyniczek, mój PRO na o wiele słabszych zegarach i z Venice podkręconym tylko na 2,25GHz osiąga 3900pkt. Zresztą w 3dm się nie gra ;)

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...