Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mma problem i dylemat, czy palit to dobre karty ?

 

I kolejne , czym roznia sie te 2 karty bo wygladaja mi na te same , jednak cena inna :

 

1. http://sklep.optimal.net.pl/product_info.p...ducts_id=218256

2. http://sklep.optimal.net.pl/product_info.p...ducts_id=214689

 

Ktora z tych dwoch powyzej to ta sama co :

http://www.gral.pl/preview/PalitMicrosyste...DR3DVIPCI-E_27/

 

BO chce kupic ( 2 pierwse linki ze sklepu w miescie u mnie, a ten jeden samotny link z internetu ) i nie wiem skad teraz wziac i czy faktycznie Palita czy lepiej asusa ew. innego ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooom ...

i wyszly catalisty nowe 7.9

chwala sie poprawa obslugi gier pod Vista ... ale Bioshock jak niedzialal to nie dziala

 

w markach nie ma wzrostu wydajnosci, w bioshocku na WinXP tez roznicy w klatkach nie widze ...

jestem rozczarowany ... glownie z powodu BIOSHOCK, najpierw wyszedl HOTFIX, ktory nic nie pomogl, teraz calkiem nowe stery, ktore tez nic nie daly ...

 

:) :) :)

mam dosc i czekam na G92 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczepoxx te stery najwięcej niby dają CrossFire na kartach HD2400/2600. Chociaż CrossFire na kartach 2400 to już niezły hardcore :lol2:

 

Mogliby poprawić nieco AA, chociaż wątpię czy się da podnieść wydajność o góra 5%. Bioshock w DX10 też mnie wnerwia - freez w momencie zjeżdżania windą pod wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie w tym samym miejscu zacina u mnie :)

ale potrafie to ominac ;) ... poprostu odwracasz sie w druga strone i w tedy idzie ( u mnie poszlo). Ale itak to niewiele da gdyz poniewaz w nastepnym poziomie tez sie tak zacina, a juz odwrocic sie nie mozna :P

 

a co do AA to ja bym sie wydajnosci nie spodziewal wiekszej juz. Wg mnie co moglo byc zrobione to juz zrobiono.

To budowa GPU jest odpowiedzialna za niewydolnosc AA i tylko to mi sie nasuwa po testowaniu 2600...

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwiechy macie z demem czy też z pełną wersją ?? Możliwe też, że to nie wina ati tylko producentów gry.

Z AA napewno nic już nie wycisną. W końcu 2900xt jest już od maja dostępny i jak była nędza tak nadal jest nędza :)

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej niewielka. PRO posiada pamięci DDR2 zasilane wyższym napięciem, ale pracujące z niższym zegarem. GDDR3 są zasilane niższym napięciem przy efektywnie wyższych zegarach. Te 600 czy 800 MHz na rdzeniu też za wiele nie robi różnicy. Karty o podobnym zapotrzebowaniu na prąd. PRO może z 3-5W mniej na stocku od XT też na stocku.

 

btw.. skąd wy macie pełne wersje Bioshocka, jeśli się nie mylę dopiero są preordery i gra będzie dostępna w PL pod koniec września; ale mogę się mylić :wink: ponieważ jest dostępna na steamie także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 wrzesnia wyjdzie w polsce :)

ale od 21 sierpnia juz jest dostepna, np. na steamie jak wspomniales :)

 

a roznica w "wattage" jest niewielka i nie warta zawracania sobie glowy :) Jesli masz dylemat czy zasilacz ci obsluzy to nie ma o czym gadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos napisac czym róznia sie karty Sapphire HD2600XT GDDR3 wersja LITE BOX odwersji FULL BOX. Oczywiscie chodzi o wyposazenie ale jakie ?? Mnie najbardziej interesuje kupon na gry Valve i adapter DVI->HDMI. Czy w wersji LITE BOX sa te bajery?? Wie ktos ??

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie oplaca sie bardziej kupicpalit:2600pro DDR3 za 280zl czy 8600gt DDR3 palit za 350 ?

jezeli masz te 350zł to 8600gt jezeli 280zł to 2600pro, jezeli mozesz to wiadomo ze lepiej dolozyc ;)

 

a nie pisze na stronie co zawiera lite a co full box :?: full moze miec gre gratis a lite sama grafa bez "bajerów"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz te 350zł to 8600gt jezeli 280zł to 2600pro, jezeli mozesz to wiadomo ze lepiej dolozyc ;)

 

a nie pisze na stronie co zawiera lite a co full box :?: full moze miec gre gratis a lite sama grafa bez "bajerów"...

 

chodzi mi glownie o 2 rzeczy:

-patrzac pod katem mojego procka

-ktora ma lepszy stosunek cena/wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/15898

 

powaznie przejsciowki DVI --> HDMI sa takie drogie ?? bo jesli tak to mi sie telewizji HD odechcialo juz :/

 

 

EDIT:

ufff jednak nie:

http://www.allegro.pl/item240525483_przejs...onne_zlote.html

 

skad taka roznica w cenie ... ponad 100zl ?? :|

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze 2x2600XT w crossfire? Jak sie sprawuje takie rozwiazanie jako alternatywa dla X1950XT 512MB, ktorego nie moge nigdzie dostac?

 

Ja mam od jakis dwoch tygodni, zapiete na P5B DELUXE do tego prawie 6 giga (zaraz napisze dlaczego prawie) i CD2 4300@ 3160,

i powiem ze porownujac do 1800xl ktora lezy tearz w szufladzie to niebo a ziemia, ale stalker tak czy siak na Max chodzi jakos malo zwawo.Moze to wina sterownikow

W Moh Airborne jest spoko, ale uwaga na sterowniki 7.9 sa do bani, w tym ze to Moh jakies dziwne przestoje na ulamek sekundy sa, pod 7.8 tego nie bylo, karty grzeja sie niesamowicie, u mnie dmucha posrednio na nie 2*12cm, a bezposrednio 1*12cm, do tego turbina od gory 25 cm wyciaga wiec przeciag jest.

Bio wywala sie jak kazdemu, pod directx 10 chodzi tylko jedna karta, fakt ze hotfix ni cholery sie nie chce zainstalowac, radiatory na kartach sa do bani, nie dotykaja pamieci, nie da sie zalozyc od 1800xl, inny rozstaw srob.

Karty w stresie maja 55 stopni przy tym chlodzeniu, max na tych pamieciach to 830 potem sa juz arty, a prawie 6 giga to dla tego , ze vista ma jakis problem i kiedy masz wiecej niz 5 giga to CF restartuje system zanim sie jeszcze uruchomi, problem znany z 2900 xt, i do tej pory jajoglowi z Ati rozwiazania nie znalezli.

Jesli myslisz o CF z tymi kartami to postaraj sie znalezc modele 512 mb, no chyba ze jestes wstanie popchnac swoje pamieci na plycie na jakies 1 ghz lub wiecej, ale tego jeszcze nie testowalem, moje chodza na 800 mhz i jest to zamalo jak na stalkera gdzie srednio tekstury to ponad 550 mb, wiec kiedy robisz gwaltowny zwrot (ciagle :)) to lubi przemalowac obraz, moze to wina VIsty, nie wiem.

I tyle to na razie jesli chodzi o 2600 xt od gigabyte, a smarki to 05 12 tys z chakiem, 06 nie pamietam, jak bedziecie chcieli to na Twojepc jest moj post z wynikami, teaz mnie juz moja pani goni od kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w marku 05 --- 12 tys z hakiem ???????? <_<

cos mi sie nie chce wierzyc ze tak malo ...

moj po podkreceniu ma 10 000 punktow ...

 

etranger ... wiesz moze gdzie mozna dostac mostek do crossfire :> ??

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dm'05 faktycznie wzrost jest najmniejszy - te około 2000-2200pkt, jest żenującym wynikiem. Potwierdza się to w 3dm'06 i testach SM2.0. HDR wzrasta za to dwukrotnie. Cholewcia wie co jest grane, pewnie stery cały czas do gluteus maximus. CrossFire to fajna zabawka, ale ATi/AMD musi wreszcie zrozumieć, że ludzi już szlag trafia bez porządnej karty mainstream i póki co łapią się brzytwy do której trzeba dopracować sterowniki.

btw.. w 3dm'03 wzrost jest także znaczny niemal dwukrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w marku 05 --- 12 tys z hakiem ???????? <_<

cos mi sie nie chce wierzyc ze tak malo ...

moj po podkreceniu ma 10 000 punktow ...

 

etranger ... wiesz moze gdzie mozna dostac mostek do crossfire :> ??

 

poprawka w 05 na sterownikach 7.9 9745 punktow, dziwne, alechyba wroce do 7.8 przynajmniej w moh sie nie haczylo

 

 

w marku 05 --- 12 tys z hakiem ???????? <_<

cos mi sie nie chce wierzyc ze tak malo ...

moj po podkreceniu ma 10 000 punktow ...

 

etranger ... wiesz moze gdzie mozna dostac mostek do crossfire :> ??

 

http://cgi.ebay.fr/Lot-of-2-ATI-CrossFire-...ShippingPayment

 

http://cgi.ebay.fr/Lot-of-2-ATI-CrossFire-...VQQcmdZViewItem

 

 

Poprawka do poprawki zrestartowalem Crossfire i jest 14438 na 9*320 czyli 2820 mhz (zalman 9700jest troche zaglosny), karta na 800gpu/820 Mem, to w takim razie CF tez nie dzialalow MOH, jutro sprawdze jak chodzi ,przyokazji ktos wie jak tam sprawdzic FPS?

Edytowane przez etranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Medal Airborne nie wspiera ani CF ani SLI "Uwaga: Wersje NVIDIA SLI i ATI Crossfire nie są obsługiwane."

 

fps'y sprawdź frapsem :)

Demo bo peła obsługuje,tak samo było z lostem i wiele innych demach.

NVIDIA SLI and ATI Crossfire modes are not supported in Medal of Honor Airborne Demo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

A zeby działało SLI wystarczy w demie zmienić EXE na Unreal.exe lub inny obsługiwany i działa.

nHancer i dodać MOHADemo.exe i tryb alternate i dziala SLI.Jak widac jest pare sposobów zeby i w demie działało.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...