Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

EJeżeli rozmawiacie o S-Flexach to chciałbym zwrócić uwagę na fenomenalne łożysko tych wentyli.

Na wirniku i na korpusie zamontowane są pierścienie magnetyczne, które powodują stałe przyciąganie wirnika do korpusu.

Złapcie za śmigło i spróbujcie nacisnąć lub pociągnąć je. Nie da się bez użycia większej siły, prawda? I właśnie to rozwiązanie sprawia, że te wentyle mogą pracować w każdej pozycji.

Widziałem fandera, który zamontowany w poziomie po prostu oscylował śmigłem w górę i w dół. Po 2 tygodniach zdechł.

 

Łożysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe chyba wobec sukcesów swoich S-Flexów wydaje właśnie serię Kama Flex - po trzy modele dla rozmiarów 120 i 80mm oraz dwa dla 92mm.

 

Świetne posunięcie, jak mi się wydaje. Mam tylko nadzieję, że dotychczasowych S-Flexów nie wycofają, bo zestrojenie obrotów Kama Flexów w rozmiarze 120mm jest wyższe i dla cichofili bez kontrolerów się nie obejdzie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kama flex różni się od s-flexa:

-błyszczącym plastikiem

-COSD?

Różnicy w cenie nie ma, więc to są te same wentylatory. Podejrzewam, że mają one zastąpić s-flexy.

Szkoda, że scythe nie pomyślało nad wypuszczeniem np kamy flex PWM 500-1900RPM. Jak dotąd nie spotkałem się z porządną PWM'ką 120mm, a przecież mnóstwo coolerów CPU aż prosi się o montaż takiego wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe S-FLEX™ 12cm

800rpm Version: 33.5CFM / 8.7dBA / DC12V / 0.10A

1200rpm Version: 49.0CFM / 20.1dBA / DC12V / 0.15A

1600rpm Version: 63.7CFM / 28.0dBA / DC12V / 0.20A

 

Scythe Kama FLEX 120mm

1000rpm Version: 38.9CFM / 15.8dBA / DC12V / 0.13A

1500rpm Version: 56.3CFM / 24.7dBA / DC12V / 0.24A

1900rpm Version: 75.0CFM / 34.8dBA / DC12V / 0.24A

zrodlo

Przydalaby sie recka tych nowosci :rolleyes: Ciekawe jakie maja osiagi na 600-800rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labovsky :D

Niestety wentylatory Nanoxia FX12-2000 120mm sa aktualnie niedostępne.

Prosze o kontak czy decyduje sie Pan poczekac czy mamy zwrocic Panu pieniadze

Co teraz? :F

 

Nie powiem.. Nakręciłem się na te wentylatory, a oni mi po trzech tygodniach od złożenia zamówienia piszą, że niedostępne.. Na allegro jakoś są dostępne. Można tak robić ludzi w balona na allegro? Wystawiać produkty, których się nie posiada? Zgłoszę to :F

 

//

OKej, zwrócili mi pieniądze. Jestem ponad trzy tygodnie w plecy, ale co tam. Jutro pojadę do cooling.pl po panel sterujący. A przy dobrych wiatrach będę miał Nanoxie ściąganięte z Niemiec już w poniedziałek, w cenie 15 EUR za sztukę :)

Edytowane przez tth_style

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytalem ostatnie 5 stron tematu no i moje wnioski:

 

 

Nanoxia = hit, sliczny, ale kosztuje 70zl

S-flex = wydajnosc nanoxi, ale na tych samych obrotach nieznaczni glosniejsza, nie jest zbyt ladny, 45zl

ethermax = wydajnosc mniejsza nix s-flex, ale rownie cichy, no i sliczny ( z tego co wiem swieci na bialo? ), 40zl?

 

Zgadza sie? Czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ogolnie o czolowke i kazdy sie nim podnieca :D czyli do wyciszenia budy brac s-flex? a jak sie ma do niego ethermax? Bo chcialbym zeby ta buda tez ladnie wygladala ;P

btw fander juz odpadl z czolowki na dobre? :D

Nie odpadł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi jest wentylator 120x120x25 cichy na wolnych obrotach i bardzo wydajny, ok 80CFM i więcej, na wysokich. Zamówiłem Nanoxię, ale z Madtechu, po 2 tyg. dostałem odpowiedź, że ich nie ma (ciekawe tylko, że na Allegro mają). Myślałem też o Enermaxie. Mam 80-kę i 90-kę i są dokładnie takie jak trzeba. Ale Madtech mnie wkurzył, a gdzie indziej ich nie widzę. Poza tym ta regulacja obrotów Enermaxa, która przy obudowie mi się podoba, to w wypadku zamontowania wentyla na Scythe Samuraja, będzie mi tylko przeszkadzać. Czy są jakieś inne podobne wentylatory? Teraz mam Scythe Slip Stream 1900 i uważam go za koszmar. Wydajny jest cholernie, ale ten wysoki, paskudny dźwięk który emituje na każdych obrotach :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty bądź :rolleyes:

Ja podejrzewałem, że chodzi o Enermaxa -_-

 

"Najlepsze na rynku sa zdecydowanie Noctua NF-P12 oraz Xthermal BTF 120 PRO tylko te ceny icon_smile3.gif

"

 

 

 

Wzielem nazwe od tego kogos co pisal na 15 stronie wiec jednak przestan sie czepiac albo zacznij jego tez ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos 10 euro chyba ale paczka idzie tydzien. Czy ta nanoxia to najlepszy cooler? To ja 3 biore ;) przod / tyl / cpu. Tylko czy jego cen nie jest taka wysoka tylko dlatego ze ma regulator a bez niego by kosztowal tak jak wszystkie inne ~50? :)

 

 

 

btw:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=260391

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlascnie czytam testy:

http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=758

Tutaj wygrywa noiseblocker,

http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=811

Nastepnie przychodzi era xthermal ktory pokonuje noiseblockera,

http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=797

Nastepny test, nanoxia probuje obalic dotychczasowego mistrza ethermala ale jej sie nie udaje, ethermal zostaje na prowadzeniu,

http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=893

Ostatni i najnowszy test, w gre wchodzi nowa noctua, jeszcze nie skonczylem czytac czy pokona ethermala ^^

 

 

No i nic nie ma o nowych wentylkach s-flex kama czy jak one mialy ;)

 

 

edit: co do ostatniego linka:

"Noctua NF-P12 nie jest tylko odświeżoną wersją S12. Dodatkowe technologie zastosowane tutaj sprawiają, że kultura pracy wentylatora jest lepsza niż poprzednika. Pod względem ciszy to obok produktu XThermal najcichszy dostępny wentylator na naszym rynku. Biorąc pod uwagę większy przepływ przy identycznych obrotach, co jest podyktowane kształtem wirnika, jak również dłuższą żywotność łożyska, Noctua NF-P12 wypada lepiej niż XThermal."

 

Noctua taka sama cicha jak xthermal ale ma lepszy przeplyw powietrza, szkoda ze tak ladnie nie swieci. Wiec z tego co widze zamawiam 3x noctua ;)

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua taka sama cicha jak xthermal ale ma lepszy przeplyw powietrza, szkoda ze tak ladnie nie swieci. Wiec z tego co widze zamawiam 3x noctua ;)

no to ok 230 złotych :) mam xthermal oraz mam najnowsza noctue ,co do porównania

 

- noctua wagowo jest 2 x cięższa

- poziom generowanego hałasu praktycznie identyczne

- przepływ powietrza zdecydowanie lepszy u Noctua,xthermal wieje naprawde słabiutko,pod tym wzgledem noctua niszczy xthermal

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie to samo wyszlo z testow Pumy a cholerna szkoda bo xtermal jest sliczny :P..

 

troche problem z cenani :P noctua droga :| ale the best.. xtermal ladny ale mniejszy przeplyw a to mega roznica. Poczekajmy na test:

 

nowe s-flex, Enermaxem WARP i SilenXa.

 

 

Troche sie wacham bo cena duza.. mogli chociaz ladniejsza te noctue zrobic :|

 

 

 

Puma nie moglbys machnac takich testow typu "Najcichsze / najwydajniejsze wentyle 120mm / I kwartal 2008."? Teraz jest duzy popyt i duzo wentyli weszlo, z checia bysmy sie dowiedzieli jak bedzie wygladal test vs all, bo jak narazie pojedynczo je porownywales. Tzn nie bylo starcia s-flex vs nanoxia bo uznales ze skoro xthermal jest lepszy od s-flex to porownasz tylko go z nanoxia :)

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Nonoxia tyle kosztuje. No nic - we wtorek zamawiam 3x Fander FX120-B - jeden na przód, jeden na procka i jeden do tyłu. Wentylator z procka (Scythe SFF21E) pójdzie razem z drugim Scythe SFF21E na sama górę obudowy - wszystkie wentylatory będą kontrolowane panelem Akasy ... - Fander wciągający/wyciągający pod jeden kanał, 2 Scythe pod jeden kanał i na procku pod jeden kanal :)...

 

Dodam:

Zamawiam tylko 2 fandery, 3 dostaję gratis i koszt przesyłki pokrywa ZenFist.pl :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten temat co podalem na poprzedniej stronie, sprowadzany spret z niemiec. Jak sie teraz maja wiatraki po ich cenach? Tam nanoxia kosztuje 30zl, niestety xthermal to juz dosyc stara konstrukcja wiec w nia zbytino nie wierze. Ewentualnie moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> noctua, nanoxia bedzie lepsza od s-flexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pls o info od fachowcow od chlodzen: czy 120 mm Noctua NF-P12 jest naprawde taka dobra?

 

Wyslalem prive'a do Labovskiego ale wiem ze sa swieta i moze nie miec czasu odp. We wtorek wracam do domu po swietach i bede robil testy Karakorum vs TR 120 Exetreme ale zanim przyjade do domu to chce jeszcze zachaczyc o sklep wlasnie po ta Noctue http://www.cooling.pl/noctua-120x120x25-nf...ukt,244198.html nie chodzi tutatj o cene. Bo tyle jestem sklonny dac na wiatrak, ktory faktycznie jest dobry i ma taki przeplyw przy tak niskich obr./min.

Wg. specyfikacji to jest lepszy od Nanoxii a od S-Flex'a tym bardziej, tylko pytanie czy tylko na papierze. Potrzebuje dobrej 12-tki na radiator od proca ale zeby nie odfrunal jak moze to zrobic Nanoxia przy 2000 obr./min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wentylator Noctua NF-P12 120 i zamontowalem ja na Thermalright 120 Extreme. Wczesniej mialem zamontowenego Fandera 120. Niestety Noctua jest mniej wydajna niz Fander za to cichsza (przy ustawieniach na full). Roznica w temp. procka wynosiła ok. 4 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pls o info od fachowcow od chlodzen: czy 120 mm Noctua NF-P12 jest naprawde taka dobra?

 

Wyslalem prive'a do Labovskiego ale wiem ze sa swieta i moze nie miec czasu odp. We wtorek wracam do domu po swietach i bede robil testy Karakorum vs TR 120 Exetreme ale zanim przyjade do domu to chce jeszcze zachaczyc o sklep wlasnie po ta Noctue http://www.cooling.pl/noctua-120x120x25-nf...ukt,244198.html nie chodzi tutatj o cene. Bo tyle jestem sklonny dac na wiatrak, ktory faktycznie jest dobry i ma taki przeplyw przy tak niskich obr./min.

Wg. specyfikacji to jest lepszy od Nanoxii a od S-Flex'a tym bardziej, tylko pytanie czy tylko na papierze. Potrzebuje dobrej 12-tki na radiator od proca ale zeby nie odfrunal jak moze to zrobic Nanoxia przy 2000 obr./min.

 

No tylko ze tutaj masz 2 noctuy po 800rpm, w tej cecenie masz 4x nanoxia @ 400rpm.. chyba lepiej nanoxie, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...