Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko , mialem dosc powazny wyciek z wc , polecial Feser na plyte , grafe , chyab tyle w sumie jak spojrzalem. Niby Feser pradu nie przewodzi ale...

Komp trup , zalozylem AC , zasilke odpalam dioda pali sie , odpalam z przycisku i nic zero efektu. Czy gdyby plyta byla sprawna ale pamiec cz grafa trup to komp ruszyl by zy tez zero efektu by bylo ? Stawiam ze to jednak plyta poszla , chociaz kondzioly nie napychniete , nic sie nie zjaralo. Moze jakies sugestie co warto sprawdzic ? Zanim oddam do serwisu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra komp wstal ale sygnal 4s, przerwa 2 , znow 4s itd , ktos pomoze mi rozszyfrowac ?

 

Na stronie w necie znalazlem info :

 

Beep Codes

 

*

 

The only AwardBIOS beep code indicates that a video error has occurred and the BIOS cannot initialize the video screen to display any additional information. This beep code consists of a single long beep followed by two short beeps. Any other beeps are probably a RAM (Random Access Memory) problems.

 

Obrazu nie ma , monitor nie zalacza sie , ale czy to wina zalania nie wiem bo wczesniej tez tak sie zdarzalo. Wedlug tego wychodzi ze ram. Przed chwila spr znow odpalil sie monit , bios info ze def , wchodze do biosu sprawdza ogolnie ok , rest i sygnal juz.

 

Czy faktycznie przez zalanie ram mogl pasc ? Posprawdzam wszystkie 4 kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ip35 od polowy wrzesnia i w tamtym roku mialem taka przypadlosc kilka razy w tym coraz czesciej,

mianowicie rano kiedy probuje odpalic komputer wlaczam go z przycisku a bootowanie zatrzymuje sie na tym momencie (patrz obrazek),

potem wylaczam zasilanie na 5 sekund na zasilaczu i juz nastepnie bootuje sie normalnie, dodam ze dzieje sie tak na kazdym biosie i na roznych ustawieniach fsb i procka

 

pytanie :

 

czy to jest ten tzw. coolboot czy to moze cos innego i czy ktos ma podobnie

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to występuje po zawieszeniu się komputera. Jak trzeba wtedy dać twardy reset to mi się zwiesza tak jak Tobie. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest tego przyczyna, więc jeśli ktoś wie to proszę o wypowiedź. Dodam, że ram nie jest podkręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ip35 od polowy wrzesnia i w tamtym roku mialem taka przypadlosc kilka razy w tym coraz czesciej,

mianowicie rano kiedy probuje odpalic komputer wlaczam go z przycisku a bootowanie zatrzymuje sie na tym momencie (patrz obrazek),

potem wylaczam zasilanie na 5 sekund na zasilaczu i juz nastepnie bootuje sie normalnie, dodam ze dzieje sie tak na kazdym biosie i na roznych ustawieniach fsb i procka

 

pytanie :

 

czy to jest ten tzw. coolboot czy to moze cos innego i czy ktos ma podobnie

 

Dołączona grafika

Sprawdź w biosie czy masz USB Keyboard i Mouse support via BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Dark Rider powrócił z zaświatów :)

Na pierwszy rzut oka płyta nowa, tzn brak jakichkolwiek śladów użytkowania czy odcisków na PCB :wink:

Po powrocie do domu sprawdzę czy ta chociaż działa jak powinna...

 

KURDE!!!! :mur:

Czy to możliwe, że na tej płycie nie działa E8200??? Właśnie złożyłem na pająka wszystko i tak samo jak w poprzedniej sztuce nie uruchamia się nawet POST (w ogóle grafika się nie włącza)!

Zestawiłem do kupy IP35, E8200, 2x1GB Patriot LLK na zasiłce Chieftec'a 450W i lipa. Pamięci testowałem u kumpla na AM2 - latają jak złoto.

Jeszcze zaraz spróbuję z biura podpieprzyć Pentium D i zobaczę czy pójdzie...

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It's Alive, ALIVE!!! :banana:

 

Zrobiłem clear CMOS i podniosła się na jednej kości Kingstona PC5300. Później dołożyłem Patryjota i też działa, dyski w Raid_0 śmigają aż miło więc i Vistę postawiłem.

Za kręcenie jeszcze się nie zabieram, bo raz że cooler boxowy, to na dodatek drugi Patryjota w biurze pozostał we firmowym kompie. Jutro jak pozamieniam pamięci spróbuję co nieco wykręcić, bo na razie proc to najsłabszy element systemu wedle klasyfikatora Visty :?

 

 

Edit:

 

OJAPIER... Chwila grozy :D

Podczas flashowania z poziomu windy komp się zawiesił i po restarcie piszczenie. Całe szczęście ktoś z Abita wymyślił reanimację biosu z Floppa, więc sprzęt działa nadal.

Co dziwniejsze, bez problemu odtworzył mi RAID'a i obyło się bez reinstalki Visty :)

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław, bo zmeczony po dzisiejszym dniu jestem i nie zrozumialem ...

 

... czyli dzialaja nowe proce intela na tym abicie (e8200)?

 

Janisław, bo zmeczony po dzisiejszym dniu jestem i nie zrozumialem ...

 

... czyli dzialaja nowe proce intela na tym abicie (e8200)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław, bo zmeczony po dzisiejszym dniu jestem i nie zrozumialem ...

 

... czyli dzialaja nowe proce intela na tym abicie (e8200)?

Ja, działa, działa i nawet się kręci :)

 

Dev-o po przejściach jakie miałem z tym Abitem już zaczynałem wątpić w to :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam taki problem że kręce quada q6600 i przy coraz wyższych napięciach komputer mi się wyłącza albo resetuje więc pomyślałem że może NB i mosfety mocno się nagrzewają ale mam na procku Infinity i troszkę mi to ogranicza możliwości aktywnego chłodzenia NB.... mierzyłem że powierzchnia radiatora którą mogę schłodzić bez kolizji z infinity to 35mm x 30mm, no ale najmniejszy wiatraczek ma 40mm... montowal juz ktos wiatraczki na NB i mosfetach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją IP35-E właśnie posłałem do serwisu. Wkurzało mnie, że ciągle były jakieś problemy z uruchomieniem kompa, albo przy pierwszym uruchomieniu (nawet po przerwie 2 godz wystarczyły) występowało piszczenie-przerwa-znowu piszczenie, albo wogóle monitor nie chciał się włączyć na niej, albo jak się uruchomiła to stawała na logo Abita podczas ładowania i dalej ani rusz, albo przy wchodzeniu do systemu restart... Niech się teraz martwią nią w serwisie

Edytowane przez floro5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przygotuj się na conajmniej 21 dni bez mobo ;) - tyle już czekam ja ;/.

 

Dokładnie pomyslałem o tym samym, dlatego kupiłem sobie lapka żeby nie być całkowicie odciętym od neta :wink: . Znajac polskie realia to pewnie fachowcom w serwisie nie pali się z robotą bo mają czas na wszystko a będą mówić, że są zasypani pracą (no chyba, że faktycznie ludzie zasypali ich IP35-E :D ) ... Moja płytka miała tak od początku, w sumie żałuję że jej nie dałem prędzej bo bym ją wymienił na coś innego, ale trudno trzeba jakoś to przeboleć i liczyć na to, że jak wróci do mnie to będzie wszystko OK ale to czas pokaże :)

Edytowane przez floro5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

floro5 - nie strasz ludzi że im abity popadają bo tanie laptopy zaczną schodzić na allegro :-P

 

Janisław - dalej czekam na relacje z Twoich bojów z e8200

 

Gregor1230 - myślisz że jak dam 2,3v na memki to polecą na 1100mhz ???

( na 2,2v lecą na 950 bez problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mojego IP35-E trzymali ponad miesiąc. Tylko że wtedy akurat była przerwa świąteczna. Kłopot był z tkz. zimnym startem. Wiedząc, że szybko płyty nie dostanę, kupiłem nową z prockiem. Tamtą wymienili na nową (w tym wypadku to powinno trwać dużo szybciej) i jak mi ją przysłali, to wystawiłem na Allegro. Poszła razem z E4400 za 600zł B-) . Teraz mnie korci E8200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym E8200 na tej płycie to nie tak różowo. Owszem proc chodzi ale źle wykrywa napięcie proca i daje standardowo 1,12V zamiast 1,25V, poza tym czasami podczas restartu lub wyjścia z uśpienia jest sygnał biosu - błąd procesora (aha oprócz piknięć biosu nie ma konsekwencji np. restartu itd.). Mam nadzieje, że bios 16 to poprawi (bo beta 16 ma już dobre napięcie) poza tym nie mam innych problemów z tą mobo.

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław - dalej czekam na relacje z Twoich bojów z e8200

Kurde, coś się chyba z forum porobiło bo mojego posta wcięło :huh:

 

Mniejsza z tym...

OC tak se wygląda, na razie 3.6GHz full stabilnie (Orthos godzinka, COD 4 i Spider-Man 3) przy napięciu zwiększonym do 1.325V (w biosie, bo cpu-z pokazuje tylko 1.240V)

Temp. 49/50 w idle i jakieś 72/73 stress (ścierwiasty cooler boxowy).

Więcej nie daję razy z racji pamięci - 900 to max z jakim można pracować, przy 950 już cuda-wianki, a na 1000 w ogóle nie wstaje komp :?

Chyba że coś nie tak je ustawiam, na razie testowałem 5-5-5-15 @2.2V; 6-6-6-18 @2.3V przy obu częstotliwościach tj. 950 i 1000 i cały czas kupa...

Jak ktoś ma jakieś ciekawe pomysły to proszę śmiało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odpaleniem karty graficznej PCI (Nie PCI-E) na Abicie IP35, próbowałem 2 różnych modeli - Cirrus Logic 2MB i S3 Virge 8MB, bez efektu, ekran się włącza (przechodzi z idle do stanu pracy) ale nie ma na ekranie NIC, ciemność. Ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

 

 

Szwagier ma podobny problem, tylko że u niego to jest wina monitora (podczas uruchamiania jest ok, ale jak wchodzi do systemu to ekran jest czarny-jak się patrzy pod kątem to widać nawet ikonki, ale co to za praca :mur: )

Edytowane przez floro5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...