Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

pare dni temu zrobiłem modernizację kompa i teraz mam zestaw jak w podpisie.

Abit mi się nawet podoba, oprócz tego że wyje skubaniec gdy nie podłączone do niego wentyla od cpu - bo go sobie podłączam do kontrolera obrotów...

 

a oto mój wynik, którego się nie wstydzę... :lol2:

 

E8200 Q802A445

 

vcore 1,365

vtt 1,20

ddr2 2,10

ich 1,50

mch 1,330

GTLREF 63%

 

Dołączona grafika

 

Więcej nie dusze bo mi nie potrzeba, zresztą w gierkach i tak różnicy nie widać czy procek jest na 3,8 czy na 4,0 ;) mój komp działa praktycznie 24/7 dlatego chce żeby tak działał jak najdłużej... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do niestabilności . Zdarzyły się komuś zwiechy w biosie w tym podmenu gdzie są odczyty temperatur napięć i obrotów wentyli? Bo mi się tam zwala na głucho i tylko reset pomaga.

U mnie się zdarzają. Nie za każdym razem, od czasu do czasu. Jeśli już się coś takiego przytrafi, to tylko podnoszę ręce ku niebu i resetuję. :wink: Rzadko się zdarza, żeby trzeba było znowu resetować.

 

Troszkę denerwujące, ale da się z tym żyć. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli ten typ tak ma. Dzięki. Bo ostatnio kupiłem nowy radiator na proc i wentylator i musiałem jakoś zmienić pwm z 4 na 3 pin. Trochę sie musiałem pogłowić po czym wpadłem że szybka zmiana + [F10] zapisz i wyjdź działa cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie nareszcie się ktoś odezwał z Abita. Opisałem problem tego resetu FSB. Facet powiedział, że przekaże gostkom od biosu bo narazie nie mają żadnego nowego biosu nawet bety. Może to w końcu naprawią.

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi opadły ręce.Wszystko było OK do momentu jak dzisiaj delikatnie podkręciłem procka na 2.6Ghz.Wieczorem włączam kompa i znowu to samo :mur: :mur: :mur: czyli długie przerywane piszczenie.Spale tą płytę i będzie cisza.Przecież to się można pochlastać.RATUJCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyna wada tej płyty to bios. Mnie tak piszczy lub się wiesza jak za szybko wyjde z biosu wtedy tylko wyłączenie kompa pomaga. Po wyjściu z hibernacji lub reboocie czasami piszczy jak syrena a czasami nie ale najbardziej wkurzające jest to FSB reset po odłączeniu płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyna wada tej płyty to bios. Mnie tak piszczy lub się wiesza jak za szybko wyjde z biosu wtedy tylko wyłączenie kompa pomaga. Po wyjściu z hibernacji lub reboocie czasami piszczy jak syrena a czasami nie ale najbardziej wkurzające jest to FSB reset po odłączeniu płyty.

To mi się nic nie resetuje,tylko po włączeniu kompa okropnie piszczy i się nic nie dzieje.Jest to denerwujące,bo zapłaciło się kaskę a sprzęt działa jak by miał jakieś uszkodzenia.Na starszym biosie miałem to samo i nawet procka zmieniłem na nowy,ale to też nic nie dało.

 

A czy winą tego mogą być dwie troszkę inne kości pamięci?Niby takie same i obie to Goodramy 800mhz,ale jedna ma kostki z napisem Goodram,a druga ma napisane Elpida.W Evereście i nie tylko nie ma między nimi różnicy,no i pracują w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest wina różnych pamięci.

Pewnie masz rację.Przełożyłem dla pewności ram w inne sloty,ale to nic nie dało.Jedyne co się zmienia to to że czasem wystarczy nacisnąć reset a czasem trzeba odłączyć zasilanie od zasiłki. :-( :-( :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację.Przełożyłem dla pewności ram w inne sloty,ale to nic nie dało.Jedyne co się zmienia to to że czasem wystarczy nacisnąć reset a czasem trzeba odłączyć zasilanie od zasiłki. :-( :-( :mad:

Wyrazy współczucia... Jak sam możesz przeczytać, każdy z nas ma z tą płytą większe bądź mniejsze problemy. Gdybym miał teraz kupować mobo, wybrałbym co innego...

 

Moja płytka denerwuje mnie pod tym względem, że nie potrafi się uruchomić na ustawieniach 400x8, tylko parę razy się resetuje i zawiesza z kręcącym się na maxa wiatrakiem na grafie przy czarnym ekranie. Ale wydaje mi się, że ten problem to nic w porównaniu z twoim...

 

Kombinuj, kombinuj, może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację.Przełożyłem dla pewności ram w inne sloty,ale to nic nie dało.Jedyne co się zmienia to to że czasem wystarczy nacisnąć reset a czasem trzeba odłączyć zasilanie od zasiłki. :-( :-( :mad:

umnie na to wariackie piszczenie pomogło wpięcie wentylatora do cpu w płytę - nie wpinam wentyli w płytę bo mam osobnego panela. wtyczka od mojego wentyla na cpu jest 3 pinowa i może tutaj jest pies pogrzebany.

 

 

jakiego używasz chłodzenia, masz wpiętą wtyczkę 4 czy 3 pinową. może wepnij jakiego innego wentyla 3 pinowego w cpu, a tego co masz na cpu w inne wejście na płycie podłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie na to wariackie piszczenie pomogło wpięcie wentylatora do cpu w płytę - nie wpinam wentyli w płytę bo mam osobnego panela. wtyczka od mojego wentyla na cpu jest 3 pinowa i może tutaj jest pies pogrzebany.

 

 

jakiego używasz chłodzenia, masz wpiętą wtyczkę 4 czy 3 pinową. może wepnij jakiego innego wentyla 3 pinowego w cpu, a tego co masz na cpu w inne wejście na płycie podłącz.

Na razie śmigam na boxowym,więc wtyczka jest na cztery przewody.Spróbuje powyłączać w biosie te [ciach!]ły od chłodzenia,to może się coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit mi się nawet podoba, oprócz tego że wyje skubaniec gdy nie podłączone do niego wentyla od cpu - bo go sobie podłączam do kontrolera obrotów...

Ten alarm po odłączeniu wiatraka CPU da się wyłączyć w biosie - u mnie proc jest chłodzony pasywnie przez Ninje a wiatraki powyrzucałem bo mnie drażniły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten alarm po odłączeniu wiatraka CPU da się wyłączyć w biosie - u mnie proc jest chłodzony pasywnie przez Ninje a wiatraki powyrzucałem bo mnie drażniły ;)

Wiem o tym ale co z tego gdy wentyla nie było to płyta niechciała wstawać i wyła :damage_wall: :lol2: ale taki numer wykręciła mi tylko raz, po wpięciu wentyla przestała. Zresztą wentyla mi się kręci z prędkością 700rpm dopiero gdy prock przekracza 40C (czyli tylko podczas praktycznie grania) to wtedy wentyl się rozkręca na 1200 - także jest cicho&chłodno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą obecnej mobo. Szukam czegoś do 350zł i moją uwagę zwrócił właśnie ten ABIT IP35. Musi spełniać dwa kryteria, bezproblemowy nacodzień bez oc (i w tym momencie chciałem prosić o wyjaśnienie problemu podwójnego startu, zawsze występuje czy tylko podczas oc) i duże możliwości kiedy już do oc dojdzie. Zastanawiam się jeszcze nad DFI blood iron. Wersja PRO nie wchodzi w grę, za droga. Uważacie, że warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą obecnej mobo. Szukam czegoś do 350zł i moją uwagę zwrócił właśnie ten ABIT IP35. Musi spełniać dwa kryteria, bezproblemowy nacodzień bez oc (i w tym momencie chciałem prosić o wyjaśnienie problemu podwójnego startu, zawsze występuje czy tylko podczas oc) i duże możliwości kiedy już do oc dojdzie. Zastanawiam się jeszcze nad DFI blood iron. Wersja PRO nie wchodzi w grę, za droga. Uważacie, że warto?

Obie pozycje są ciekawe. Jednak Abit ma przewagę. Mianowicie:

1) zintegrowany kodek dźwiękowy jest zdecydowanie lepszej jakości w Abicie

2) w DFI jest plomba na radiatorze mostka północnego uniemożliwiająca jego wymianę w razie potrzeby

3) BloodIron ma wlutowany bios - w razie awarii przykładowo nie wyciągniesz go i nie pójdziesz przeprogramować w jakimś lokalnym serwisie

 

Poza tym na obu płytach uzyskasz bardzo dobre OC (prędzej Ci się proc skonczy niż możliwości tych płyt), DFI ma bardziej rozbudowany BIOS i więcej opcji overclockerskich.

 

Podwójny start występuje tylko po zmianie jakichś znaczących ustawień w BIOSie - np. timingów pamięci, FSB, napięcia itp.

Edytowane przez Rysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni państwo, pojawił się BIOS 1.7 do IP35/IP35e:

 

1. Fixed C1E and EIST function.

 

2. Fixed the 7600GT Graphics card compatibility problem.

 

3. BIOS compiled date: 03/27/2008.

Hmmm czyżby problem z tzw. FBS reset podciągnęli pod punkt nr 1? Zobaczymy czy działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być FSB czeski błąd :) No nic sflashowałem ten bios okaże się rano :)

Co się zmieniło:

- ustawia dobry domyślny mnożnik dla E8200

- ustawienia funkcji w biosie dla procka -> funkcje oszczedzania energii wybór: AUTO/Disable a nie jak dotąd enable/disable

- napięcie procka wg CPU-Z 1.150 zamiast 1.128 w spoczynku przy załączonej funkcji oszczedzania energii (ciągle zapominam jak się to u Intela nazywa :))

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...