Skocz do zawartości
stranded

Komputer Z Mediaexpert - Proszę O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kuzyn zakupił ostatnio nowy komputer. Cena to 3000zł (około).

 

I teraz ma problem, otóż nie da się tam w ogóle w nic grać :blink:

Sprzęt to:

Gigabyte GA-M61VME-S2 (KLIK)

AMD64 Dual Core (2.1GHz) Athlon 64X2 - czy jakoś tak, wybaczcie nie pamiętam

1GB RAM (800MHz) - w single channel bo to jedna kość

GeForce 7100 GS - i tu jest problem nie wiem o tej karcie nic oprócz tego, że ma 128MB

 

pozostałe części to dysk 250gb (nie wiem jakiej firmy) i zintegrowany dźwięk oraz lan oraz zintegrowana GeForce 6100 (wyłączyłem ją).

 

wszystkie gry 3D (np. SWAT4, Tribes Vengeance, Far Cry, Colin McRae 05 itd. a więc gry z 2004 roku!) jakie odpalałem działają BARDZO źle, przycinki co chwila.

 

system to Windows VISTA Home Premium - może w tym tkwi problem?

 

sterowniki szukałem po necie (bo odziwo w sklepie dali mu do XP) i zainstalowałem chyba wszystkie

 

Proszę was o pomoc :unsure:

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce 7100 GS - i tu jest problem nie wiem o tej karcie nic oprócz tego, że ma 128MB

 

pozostałe części to dysk 250gb (nie wiem jakiej firmy) i zintegrowany dźwięk oraz lan oraz zintegrowana GeForce 6100 (wyłączyłem ją).

Czyli ta karta byla dokupowana? Jesli tak to zrobiliscie interes zycia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wruuuum ale ja kocham problemy z kompami ala Tesco :D

Jedyne co mi przychodzi do głowy co można zrobić to zainstalować win xp. i stery do xp. Na xp'ku można nawet pograć na tej karcie w wymienione gry.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie dokupowałem nic nie wiem o co chodzi , tak tyko pytam bo kurde kasa poszła a tu [gluteus maximus] grać się nie da

 

instalka xp coś da? no tak ale po co xp skoro kupił za jakieś 300-400 zł viste...ahhhhhhh

 

PS

ten komp to chyba z media expert czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile za niego dałeś?? Bo jest to karta na poziomie wydajności nie kręconego R9550, czyli bardzo cienko.

A na przyszłość wiesz teraz że nie kupuje się gotowych zestawów - bubli w hipermarketach bo można się tak właśnie naciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za niego nic nie dałem bo to nie moje! :D

 

około 3000zł (wraz z monitorem 19' panorama)

 

odziwo sama VISTA chodzi bardzo ładnie, tylko gry się mulą.

 

 

ja wiem, że się nie kupuje takich rzeczy w marketach, poza tym familia mu to kupiła także wiecie....a jeszce mi mówił, że facet, który mu to sprzedawał twierdził, że pogra we wszystkie nowości

 

aż się nóż w kieszeni otwiera

 

PS

nie wiecie na jaką karte w takim razie można to wymienić? PCI Express 16x tam jest, ja jeśli chodzi o kompy to się troche zatrzymałem na latach 2003 ;) i nie wiem co tam teraz jest dobre

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy, że kuzyn się tam ugada ze sprzedawcą o wymianę tego czegoś na kartę w tej samej lub podobnej cenie (mysle, że z 200zł to to kosztowało).

 

a najgorsze, jest to, że ja w wyżej wymienione gry i wiele innych bez problemów gram na gracie z podpisu, a on ma nówke kompa i nic tam nie chodzi....

 

PS

te same gierki odpalałem u kolegi na P4 2.0ghz, radeon 9000 (!) i 512RAM i one tam chodziły bardzo ładnie (chociaż to może dlatego, że nie mają sprzętowego DX9)

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszce mi mówił, że facet, który mu to sprzedawał twierdził, że pogra we wszystkie nowości

W zasadzie możesz posądzić sprzedawce o niezgodność towaru z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok i jeszcze jedno, czy na tej karcie w ogóle gierki pokroju UT2004 i starsze powinny się mulić??

 

przecież to jest jakaś głupota, to skąd ten numerek na karcie wtedy? (7100) skoro to jest słabsze niż moje nędzne 5500! paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to jest jakaś głupota, to skąd ten numerek na karcie wtedy? (7100) skoro to jest słabsze niż moje nędzne 5500! paranoja

Tonie jest głupota - to marketing.

wszystkie gry 3D (np. SWAT4, Tribes Vengeance, Far Cry, Colin McRae 05 itd. a więc gry z 2004 roku!) jakie odpalałem działają BARDZO źle, przycinki co chwila.

Problemem może być vista, która zżera ram, oczywiście karta do wymiany - na co ?

To zależy od kasy ale pewnie na 7600gs ddr3 albo 7600 gt ( 300-350 zł ), lub 7900 gs - ok 500 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile za niego dałeś?? Bo jest to karta na poziomie wydajności nie kręconego R9550, czyli bardzo cienko.

Z drugiej strony słabsza od FX5500 to ona nie jest, więc skoro AAF gra na FX5500 w gry, które na 7100GS tną, to widzę 2 możliwości:

1) zbyt wysokie ustawienia graficzne w grach na 7100GS

2) to nie nie fps'y niskie, tylko tnie w czasie pracy dysku- odchudzić system, dać niższe tekstury w grach, poczekać parę dni, aż vista się unormuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, 3K zł w błoto. Niech zmieni system na Xp, w ogóle rodzice jego źle zrobili, kupując taki wynalazek, zawsze można było zapytać i zasięgnąć porad kogoś bardziej obeznanego niż "pan/pani ze sklepu". Ale cóź, jak to w kraju naszym pięknym, zachodzimy do supermaretu i widzimy zestaw mega pr0 el0 gamer C2D, 1GB i 7300gs, albo i inne kwiatki. Więc siecom Vobis/Sferis i innym oraz supermarketom - stanowsze nie!

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony słabsza od FX5500 to ona nie jest, więc skoro AAF gra na FX5500 w gry, które na 7100GS tną, to widzę 2 możliwości:

1) zbyt wysokie ustawienia graficzne w grach na 7100GS

2) to nie nie fps'y niskie, tylko tnie w czasie pracy dysku- odchudzić system, dać niższe tekstury w grach, poczekać parę dni, aż vista się unormuje.

 

1) no ale nie przesadzajmy, włączam mu np. Silent Hunter 2 a tam pokaz slajdów

2) uwierzcie mi to FPSy, widać gołym okiem

 

 

co do wymiany karty to będzie problem bo funduszy brak, hmmm no i łatwo powiedzieć "zmienić na xp" jak chłopak ma viste za 300 ileś tam złociszy i trochę szkoda tej całej kasy, a piracić nie chcemy

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale co z systemem, a poza tym to jest oem jakiś chyba .. a tak w ogóle to nie moje także nic nie sprzedam

 

a nie wiecie ile ta karta (7100) ma bitów? bo jak się okaże, że 64 to masakra, jakiś idiota wtedy to wsadził do kompa z vistą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak był to gotowy zestaw nic nie wskurasz. On Ci powie ze wiedziałeś co kupujesz. Zresztą zanim kupić kompa trza się na forum poradzić bo za 3000 tyś zł miałbyć niezłego LCD 19 cali za 1000zł i całe 2000tyś na kompa. Można było złożyć coś fajnego. A ten za przeproszeniem shit co ma Twój kuzyn to tylko jako obikt śmiechu się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...