Skocz do zawartości
Ditz

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

Z DLC jest podobnie. Gdyby nie było internetu to gra zawierała by wszystkie elementy. A jak jest net to wypuszcza się pół produkt i łata po premierze czasami płacąc za to. Czasy oldgenów minęły bezpowrotnie. :( Ale i tak się świetnie gra. :)

 

 

:)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa moze lamerskie pytanie

Ale czy jakos specjalnie musze wymuszac 1080? Czy to monitor czy TV sam przeskakuje mi na 720 ;/

 

 

W ustawieniach konsoli sprawdzales czy masz zaznaczone 1080p ? Domyslnie jest tylko 720 czy w skrajnych przypadkach (po eurozlaczu) 546 (czy cóś takiego) zaznaczone.

Kurde, myslalem ze w gt5 mozna nieco oddalic widok zza kierownicy a tym czasem te opcje co tam są pozwalają jeszcze bardziej ją przyblizyc -_- jak się na na superzooma to sie czuje jak blondynka na kursie prawa jazdy, ktora nie potrafi sobie wyregulowac fotela i wisi na kierze xD

 

usunięcie bugów patchem to jedno ale dodawanie brakujących komponentów to inna bajka :|

 

Pytanie czy chciało by Ci się czekać jeszcze pół roku albo rok żeby mieć to wszystko na dwóch płytach blue ray - czy tez lepiej zaczac jezdzic juz teraz i po drodze ładować patche - imao polyphony musialo byc mocno naciskane zeby wydac juz teraz gran turismo dlatego bedziemy mieli support przez dlugi czas - druga sprawa, że główny pomysłodawca jak zapewne wiecie jest perfekcjonistą - a opcja patchowania gry zdecydowanie pomoże mu zrobić z gran turismo ideał. Ja sie ciesze ze moge grac juz dzisiaj - a patche rzedu 150MB czy 1 Giga nie są mi straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie AE86, ale tylko prawie. Za to po raz pierwszy natrafiłem na wyścig, który sprawia mi trudności, chodzi o special event na torze Top Gear z Lotusem Elise w roli głównej. Jeszcze tak nadsterownym autem nie jechałem i albo ten event jest trudny albo te 3 drinki dają o sobie znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Event z Lotusem był trudny, ale po 2-3 próbach udało mi się go zaliczyć. Loeb to dopiero jest hardcore :blink:

 

Kierowcy AI mają fajne nazwiska. Widziałem już Nowaka, Vettela, Pietrova, Montoye, Bonda etc ;)

 

@edyta

u mnie automatycznie ustawilo sie 1080

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe u mnie poprostu po ktorej aktualizacji przywrocilo ustawienia defaultowe :|

Pierwszy raz jakis taki glupi myk. Nawet jezyk BR byl poprzestawiany.

 

Mniejsza z tym...

 

Felgi moge zmieniac dopiero w jakim swypasionym samochodziku?

Gdzie tu sie kupuje hamulce?!

Mam przerobki silnika, nadwozia, podwozia, szyb, zawieszenia, turbo, dolotu, wylotu itd itp ale jakos hamulce mi umknely

 

Ogolnie wydaje mi sie ze w GT2 bylo wiecej mozliwosci.. no ale tu mam dopiero 8lvl

 

 

PS

Dorwal ktos Audi S3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi w wypasach dopiero. Czytałem na którymś forum chyba granturismopl, że hamulce mozna upgradeowac ale jak sie jeszcze stuninguje jakis tam uklad, to dopiero wtedy mozna hamulce. Ktos potwierdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci:

 

"Jest tuning hamulców po zakupieniu jakiegoś bajeru, bodajże w opcji układu napędowego" - czeba by to obczaić. Ja wczoraj miałem tylko czas na zrobienie licencji b i a. Dzisiaj przysiąde dopiero do pełnego granturismowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Event z Lotusem był trudny, ale po 2-3 próbach udało mi się go zaliczyć. Loeb to dopiero jest hardcore :blink:

 

Kierowcy AI mają fajne nazwiska. Widziałem już Nowaka, Vettela, Pietrova, Montoye, Bonda etc ;)

 

@edyta

u mnie automatycznie ustawilo sie 1080

 

Loeba przejechałem za pierwszym razem. Lepiej powiedz, na jakich ustawieniach jechałeś Lotusem. Ja gram na simulation z wyłączonymi wszystkimi pomocami, oczywiście na kierze i jazda tym autem, z tymi oponami to jest rzeź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loeba przejechałem za pierwszym razem. Lepiej powiedz, na jakich ustawieniach jechałeś Lotusem. Ja gram na simulation z wyłączonymi wszystkimi pomocami, oczywiście na kierze i jazda tym autem, z tymi oponami to jest rzeź!

 

Nie jestem pewien, bo zaliczylem to pierwszego dnia jak miałem grę. Zapewne tak jak zazwyczaj czyli: TCS 0 albo 1, ABS 1, reszta OFF. W wolnej chwili jeszcze raz zagram w ten event, to może coś podpowiem.

 

Apropo hamulców, to można zmienic ich balans, co przekłada się na siłe hamowania. Garaż->samochód->tuning->hamulce->kontroler rozkładu siły hamowania.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zauwazyliscie jakie gran turismo jest nierówne w jakosci wyswietlanej grafiki?? Dzisiaj się zszokowałem na tsukuba circuit. Jezdziłem wczesniej licencje i kląłem normalnie na cienie ktore są na samochodzie oraz na asfalcie pod samochodem. Zęby jak nie wiem co, jakies migotanie, sranie - mówię "no kur** przeciez to niemozliwe zeby tak 'zje*ac' tak wazny aspekt jakim jest cien rzucany przez samochód - chyba nawet w prologu nie było AZ TAK ZLE. Po czym skonczylem i odpalilem pierwszy wyscig w A-spect. Zasiadłem do wyslanego przez kumpla camaro - rozpoczynają sie wyscigi samochodów FR - tsukuba circuit - oczywiscie pierwsze co sie rzuca w oczy to samochód i CIENIE ! - ja patrzę a cienie IDEALNE takie jak powinny być o_O żadnych ząbków, na samochodzie tez normalnie się zachowują, żadnego migotania itd - zdębiałem. Albo to jest wina tego, że niektóre mapy są zwalone pod względem oświetlenia, albo to zależy od wysokości słońca na niebie - szok. (w srodku samochodu oczywiscie ząbki przy cieniach były ALE jak by mniejsze) Nie mniej jest to dowodem, że jednak konsola potrafi wyświetlić w tej grze cień jak Pan Bóg przykazał - czyli co - czyli powinni to jakoś spatchować or something.

 

Taka ciekawostka dla posiadaczy eye toy'a - bawiliscie sie juz headtrackingiem? ;) Szkoda ze działa tylko w trybie arcade - moze spatciach!ą tą opcje na tryb kariery, było by ekstra.

 

PS. juz chyba wiem co z tymi cieniami. Wertuję zagraniczne fora i wygląda na to, że mapy na których mamy zmienne pory dnia, pod względem cieniowania samochodu wypadają gorzej od tras z oswietleniem statycznym. To by wiele tłumaczyło.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po nocnej sesji do 3 i... widać, jak na dłoni, że GT5 to aktualny król sim-racerów (łącznie z tytułami na PC)! Jestem zachwycony, choć dostrzegam już po tych 4-5h gry sporo niedoróbek i przekłamań. Dwa przykłady odnośnie modelu jazdy:

 

-370Z, którego miałem okazję prowadzić 2 tyg. temu, jako, że przymierzam się powoli do tego auta. W GT5 (na g25) i w "realu" jeździ się bardzo podobnie, idealnie czuć rozkład masy, minimalnie uciekający tyłek na zakręt sprawia tyle samo frajdy, co w rzeczywistości, przyspieszenia i opóźnienia również +/- odpowiadają, temu co zapamiętałem z tamtej ca. 100km przejażdżki. Również dźwięk silnika jest niemal identyczny! Słowem, niesamowita sprawa!!!

 

- Impreza WRX STI'10, którą mnie wożono z kolei Dołączona grafika, a w GT5 sobie ją poprowadziłem. Zacznę od końca- dźwięk silnika/układu wydechowego w GT5 w tym modelu to jakaś pomyłka. Brzmi jak japońska kosiarka 1.6 VTEC Dołączona grafika Dodatkowo, autko ni chu chu nie chciało iść bokiem (naturalnie, zawsze jeżdżę bez kontroli trakcji) na oponach z salonu.

 

Oba modele to naturalnie premium.

 

Widać, że chłopaki zostali przymuszenie to wypuszczenia tej gry już teraz, jeszcze kilka miesięcy szlifów i otrzymalibyśmy ueber grę! W tym momencie... też to jest ueber gra, diament z minimalnymi skazami, ale nadal diament!

 

Moja ocena to wypadkowa dwóch kwestii: a) od niemal 20 lat (bo tyle jestem graczem) gram w praktycznie każdą porządną samochodówkę na rynku oraz b) jestem miłośnikiem motoryzacji. I we mnie GT5 wyzwala większe emocje, niż FM3 (mimo, że w FM2 i FM3 łącznie mam przegranie z pewnością >150h).

 

Rzekłem Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) To daj znać, jak odpalisz event z Elise na torze Top Gear, IMHO najtrudniejszy wyścig w grze, przynajmniej w jakim miałem przyjemność brać udzial .

Moje ulubione auto to, jak dotąd, 700-konny Mustang Mach1. Bez większych przeszkód wygrywam nim wszystkie wyścigi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po nocnej sesji do 3 i... widać, jak na dłoni, że GT5 to  aktualny król sim-racerów (łącznie z tytułami na PC)! 

 

Do króla to mu daleko, iRacing i tyle w temacie:)

 

 

 

 

- Impreza WRX STI'10, którą mnie wożono z kolei Dołączona grafika,  a w GT5 sobie ją poprowadziłem. Zacznę od końca- dźwięk silnika/układu  wydechowego w GT5 w tym modelu to jakaś pomyłka. Brzmi jak japońska  kosiarka 1.6 VTEC  Dołączona grafika Dodatkowo, autko ni chu chu nie chciało iść bokiem (naturalnie, zawsze jeżdżę bez kontroli trakcji) na oponach z salonu.

 

 

Dołączona grafika

 

Udzwiękowienie to chyba najgorsza strona tej gry, kumpel pokazywał mi swojego Challangera (tego starego), brzmiało to jak jakaś pralka na wysokich obrotach, koszmar.

 

 

Jak to jest, że chłopaki on NFS potrafią zrobić dzwięki zapierające dech w piersiach i bardzo bliskie rzeczywistym (nawet w starym Most Wanted były świetne), a chłopaki od GT mają chyba z 5 sampli na krzyż, które starają się dostosować do różnych aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale powiedz ile jest aut w Most Wanted, a ile w GT.

 

Szczerze mówiąc wolałbym aby było 200 samochodów Premium, zrobionych reweleacyjnie + dzwięki, niż 1000 z czego większość jest z GT4 i ma symulowane dzwieki. W ogóle to wywaliłbym te wszystkie ciach!iane auta, jakieś fiaty, diesle i dziesiątki kopii jednego samochodu. Ogólnie to dla mnie jakość > ilość. Chyba się nie doczekam sima z samymi supercarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie męczę się, bo nie kupiłem. Gdy dowiedziałem się, że samochody standard nie mają wnętrz to odpuściłem, ale jeśli da się przejść grę tylko samochodami Premium, to mółgbym się jeszcze przekonać. Zwyczajnie nie mam ochoty jeździć z innego widoku jak wnętrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktos z Was ma problem z odłączeniami od serwera podczas jazdy online? Gram od jakiegos czasu z kumplem i nie ma znaczenia czy ja mam leada na serwerze czy on to raz na 30 minut wywala mnie z serwera (z playstation network mnie nie wywala, tylko z serwera gran turismo tak jak by. Router i konsole mam skonfigurowaną poprawnie (połaczenie wifi). Konsola jest na stalym IP, porty odblokowane - nawet na wszelki wypadek dodana do DMZ. Sila sygnalu 100% caly czas - nie wiem juz co sie dzieje. Kiedys mi się tak robiło w fifie 10 jak grałem ale odkad poprawnie skonfigurowałem router z konsola to troche sie uspokoiło no ale w gran turismo problem znowu wrocil. Siec UPC, DNSy UPCowe, nat 2, firewall wylaczony na routerze, uPnP enable, łacze 35MB, routeromodem thomsona - nie wiem co jeszcze moge zrobic -_-

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) To daj znać, jak odpalisz event z Elise na torze Top Gear, IMHO najtrudniejszy wyścig w grze, przynajmniej w jakim miałem przyjemność brać udzial .

Moje ulubione auto to, jak dotąd, 700-konny Mustang Mach1. Bez większych przeszkód wygrywam nim wszystkie wyścigi.

 

Gdyby te lotusy się tak prowadziły w rzeczywistości to byłyby najbardziej znanymi widow-carami. Coś spierniczyli w tym wyścigu, udało mi się go przejechać za 4 razem na brąz i odpuściłem kolejne próby.

 

A Tobie jak poszło?

 

Po osiągnięciu lvl 12 wydaje mi się, że mogę się pokusić o stwierdzenie, że fizyka aut AWD jest nietrafiona. Mają zbytnią przyczepność. Ale FWD i RWD prowadzą się wzorowo.

 

PS. Jakie masz ustawienie kierownicy? FF na ile i czy w opcjach kierownicy ustawiasz to automatyczne wspomaganie (co to, bo nie odczuwam różnicy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...