Skocz do zawartości
mookie

Jaki Wentylator... Do Pokoju?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myśle że non stop myśle żeby było chłodniej komputerowi, a co ze mną? Też przydałoby się mi jakieś chłodzonko.

Pokój mam niewielki 10m2. Czy mógłby ktoś polecić jakiś dobry w miare cichy i niedrogi wentylator?

Najlepiej podłogowy. Czy taki podłogowy wynalazek z allegro za 50zł zda egzamin?

Ewentualnie gdzie w moim mieście lub w jakim sklepie (OBI, Ikea a może Castorama czy MM?) dostane coś dobrego za co nie przepłace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na takie upaly to wentylator za slaby. lepiej za klima sie rozgladnac.

albo: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=234872&hl=

Świetny ten klimatyzator 8O ale niestety z braku czasu ani też miejsca nie zbuduje czegoś takiego (choć kuszące jest zbudowanie czegoś takiego własnymi rękoma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie do szkoly przygotowalem 2x80mm z potencjometrem zasilanymi rownolegle z polaczonych 2 szeregowo baterii z komorki plus potencjometr. do pokoju pewnie uzyje zasilacza 18V plus matryca 8x8 80mm ;P

jedna sztuka 4pln 8O

 

 

//a na powazniej to jeszcze mam wiatrak 50cm 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron: Czyzby? 8O Wentylator stojacy ma taka zalete, ze jezeli ustawisz dosc silny nawiew na siebie to faktycznie daje jakas ulge, a taki zyrandolowy? Pomysl, ze w całym pomieszczeniu bedziesz miał temperature bliska 30 stopni, a przy suficie bedzie nieco wyzsza ... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron: Czyzby? 8O Wentylator stojacy ma taka zalete, ze jezeli ustawisz dosc silny nawiew na siebie to faktycznie daje jakas ulge, a taki zyrandolowy? Pomysl, ze w całym pomieszczeniu bedziesz miał temperature bliska 30 stopni, a przy suficie bedzie nieco wyzsza ... 8O

No właśnie, też o tym samym pomyślałem, ale ciekawe jak to jest w praktyce... taki sufitowy nie zajmuje miejsca. Z tego co wiem to on ma za zadanie raczej mieszać powietrze zwłaszcza w przypadku stosowania klimatyzacji (której nadmuchy montowane są właśnie przy suficie).

Ale może sie mylę? Może to fajnie chłodzi? Miał ktoś taki wiatrak w suficie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem sobie wentylator biurkowy (średnica 30cm) i spisuje się bardzo dobrze 8O jego zadanie to chłodzić mnie podczas siedzenia przy komputerze, no i spisuje się bardzo dobrze a kosztował tylko 50 zł 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz we Wrocku, przejdź się do MM mają tam teraz duży wybór, ja tak chce zrobić u siebie i wybiore najcichszy i taki jaki mi doradzą "specjaliści" 8O

I od razu gwarancja na miejscu. To chyba najlepsze rozwiązanie. Teraz jedynie pytanie czy stojacy czy na półeczke, ale ten problem rozwiąże osobiście 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w MM jest spory wybór ,ale nie masz pewności że Ci doradzą ten dobry. IMO lepiej samemu sprawdzić.

Posłuchałem Waszych rad i wstąpiłem do MM (akurat mam po drodze z roboty). Były trzy takie duże stojaki w cenie poniżej 100zł, wybrałem taki który był najcichszy. Dwa pozostałe terkotały i miały paskudne pastelowe kolorki. Wybraniec jest biały i najcichszy - fander maczał tu swoje paluchy 8O

Kosztował 85zł, teraz mam prawdziwy chłodek w pokoju.

 

Acha są też takie drogie co kosztują grubo > 200zł, gdyby ktoś kupował to podpowiem że wcale nie są ani cichsze ani wydajniejsze od tego którego kupiłem, są za to solidnie wykonane i przez to tylko cięższe.

post-133455-1181233700_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki co kupiłes i podobne ja nazywam galareta 8O bo też sie trzęsą, jak załączysz ten mechanizm obrotowy-oscylacyjny. Jak ktoś chce coś porządnego na nodze to polecam FIRST Austria (metalowy) - mają solidną nogę i sztwyną rurę - bez porównania do tych plastikowych wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki co kupiłes i podobne ja nazywam galareta 8O bo też sie trzęsą, jak załączysz ten mechanizm obrotowy-oscylacyjny. Jak ktoś chce coś porządnego na nodze to polecam FIRST Austria (metalowy) - mają solidną nogę i sztwyną rurę - bez porównania do tych plastikowych wynalazków.

Tylko nie wspomniałeś że kosztuje 3x więcej a ja szukałem czegoś taniego. Poza tym ja nie stawiam na tym szklanek z herbatą więc niech tam sobie i drga, co za różnica.

Fakt solidnością wykonania nie grzeszy, bo stojak zrobiony jest z bardzo cienkiej blachy, no ale zawsze można wydać dużo więcej i mieć solidny stojak jak chce np. zrobić sobie z niego słupek do bramki piłkarskiej 8O

Zresztą gdyby mnie było stać na taki drogi wiatrak to by mnie było stać na klimatyzator.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wspomniałeś że kosztuje 3x więcej a ja szukałem czegoś taniego. Poza tym ja nie stawiam na tym szklanek z herbatą więc niech tam sobie i drga, co za różnica.

Może to taka specjalna oscylacja - nie tylko w osi poziomej, ale też troszkę w pionowej - za darmo masz efekt fali 8O

 

...Zresztą gdyby mnie było stać na taki drogi wiatrak to by mnie było stać na klimatyzator.

No i na wyzszy rachunek za prąd oraz leki na udrożnienie dróg oddechowych również. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na wyzszy rachunek za prąd oraz leki na udrożnienie dróg oddechowych również. 8O

No z tym pierwszym to racja, jak zobaczyłem ile to prądu wp***** +- ~1000W to sie lekko przeraziłem.

Ale z tym drugim to sie nie zgadzam, problemy ze zdrowiem mają tylko Ci którzy nie wiedzą jak korzystać z klimatyzatora i robią z pomieszczenia lodówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...