Skocz do zawartości
loon

Płyty Asusa I Pochlebne Opinie W Recenzjach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie za bardzo wiedzialem gdzie dac ten post .... ale do rzeczy.

 

Koledzy jak to jest ze na roznych stronach polskich i zagranicznych mobo asusa zbieraja pochlebne opinie tzn zawsze sa jakies minusy w podsumowaniach testow ale generalnie opinia jest jedna ze to dobre plyty. Takie minusy spotykaja tez innych producentow plyt wiec nie jest to jakims problemem - nie ma produktu idealnego i nigdy nie bedzie tak jest w kazdej dziedzinie wiec na rynku IT tez.

 

Inaczej mowiac na tle innych topowych mobo asus wypada tak samo.

 

Co innego oczywiscie na forach gdzie generalnie wszedzie zdanie o asusie jest zupelnie odwrotne.

 

Czy te suche testy nie uwzgledniaja czegos ? Czy poprostu asus robi tez dobre plyty ale do normalnej pracy czyli nie do extremalnego oc lub wogole nie do oc ?

 

 

Pozdro.

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kazdym gdzie sie pojawiaja testy. W zadnym nie ma tekstu ze to badziewie, syf etc.

A w zestawieniach z innymi nawet jezeli asus nie zabiera 1 miejsca to jest zawsze wysoko. To wystarczy.

 

Ale prosze przyklad z wlasnego podworka:

http://www.purepc.pl/node/1078?pageNo=6

 

Co z tego ze drugi i ze sa podane minusy. Wyzej jest abit i tez nie jest idealeny. Oczywiscie wg testu.

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kazdym gdzie sie pojawiaja testy. W zadnym nie ma tekstu ze to badziewie, syf etc.

A w zestawieniach z innymi nawet jezeli asus nie zabiera 1 miejsca to jest zawsze wysoko. To wystarczy.

 

Ale prosze przyklad z wlasnego podworka:

http://www.purepc.pl/node/1078?pageNo=6

Co z tego ze drugi i ze sa podane minusy. Wyzej jest abit i tez nie jest idealeny. Oczywiscie wg testu.

skąd żeś przyszedł? Sory, ale nie mam ochoty wklejać tego linka do przeglądarki. Naucz się robić linki :/

 

//

 

a tego dyskusja jest co najmniej dziwna..... szukanie międzynarodowego spisku, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus robi plyty od lat i uchodzi za solidna marke. Plyty robi na dobrych elemenrach elektronicznych (przynajmniej dawniej tak bylo) i dlatego pomimo pozornie podobnego wyposazenia ASUSy okazuja sie lepsze (choc nie zawsze oczywiscie - w CHIPie zawsze wygrywaja Gigabyte ;) ).

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytowany test jest akurat mojego autorstwa i powiem Ci tylko że mimo wad ogólna suma plusów przeważała i płyta jest bardzo stabilna i mało "fochliwa" a po za tym jak oferuje odpowiednie Oc. Stąd ta Ocena. Jak zauważyłeś płyta dostała 4, żadna płyta w teście nie dostała 5 bo żadna nie była idealna.

Wiec nie rozumiem ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nic nie biega. Ale chce zrozumieć dlaczego takie zle zdanie ma wiekszosc ludzi o asusie jezeli recenzje sa powiedzmy co najmniej dobre. Skad ta różnica i tylko tyle.

bo jedna spraw to mieć taką płyte i użerać się z jej licznymi błędami a druga sprawa to po testować sobie przez chwile i napisać recenzje

 

przeciętny produkt firmy ASUS jest jednym wielkim gniotem, awaryjne kiepsko zaprojektowane itd...

może inaczej jest z topowymi produktami tej firmy, ale jak zejdzie się o segment niżej to jest juz tragedia

 

jedno co bezapelacyjnie jest w ASUS-ach idealne to BIOS, pełen wielu bardzo użytecznych funkcji

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watek bez sensu. fani asusa vs. fani reszty swiata. kij w mrowisko.

 

gdyby to faktycznie byly az tak niedorobione gnioty, nikt by tego w takich ilosciach nie kupowal.

 

nie ma plyt bez drobnych wad.

 

temat do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknalbym ale zainteresowalo mnie sformulowanie przeciętny produkt firmy ASUS jest jednym wielkim gniotem. Pod jakim wzgledem przecietnym i pod jakim wzgledem gniotem? Napewno awaryjnosc jest wieksza na tle innych producentow? Dziwne...

 

Szkoda ze nie istnieja testy dlugodystansowe - miesiac pracy na systemie opartym na danej plycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie Asus i Abit wg znak.pl:

 

Abit:

http://www.znak.pl/index.php?text=418

 

Asus:

http://www.znak.pl/index.php?text=316

 

Tu nie chodzi o udowadnianie tylko o rzetelna informacje dla przyszlych uzytkownikow. Najagorsza rzecza jest polecanie komus produktu tylko dlatego ze ja go uzywam i nie potrafie na niego obiektywnie patrzec. A tak bywa bardzo czesto. Wypowiedz + posiadana plyta wpisana w sygnaturce :) i wszystko jasne.

 

A co do powzszych linkow to chyba znak cos z tego ma ... :)

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loon, jesli opinia znaku jest dla Ciebie wyznacznikiem to reszte po prostu wypada przemilczec.

 

sugerowanie sie sigiem i kazda liszka swoj ogonek chwalaca jest bledne. masz to co zanabedziesz w danej chwili. nieliczni zmieniaja sprzet w zaleznosci od tego z ktorej strony wiatr zawieje.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę po forach to asus padł ofiarą własnej popularności. Dużo osób go kupuje to i "problemów" jest na forach pełno. Warto się przyjrzeć tym problemom bo czasami można się dobrze uśmiać np. "Włożyłem nie wiem po co kabelek sata do gniazdka i nie umiem go stamtąd wyciągnąć" albo jak ustawić w biosie godzinę. Niektóre płyty dorobiły się też miana wyjątkowo padliwych, np. asus P5B deluxe, tyle że po sygnaturkach w których widnieją c2d@4GHz widać że te płyty raczej lekko traktowane nie były, niestety mocne oc zawsze rodzi niebezpieczeństwo że coś się zjara.

By być obiektywnym niestety muszę przyznać że zdarzają się i poważne niedoróbki w płytach asusa. Sam nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać jak wyczytałem w instrukcji swojej płyty że by postawić raid muszę drugi dysk podpiąć do zewnętrznego portu e-sata, tak samo miałem wyjątkowo szczęśliwą minę jak po zainstalowaniu sterowników z płyty miałem windowsa do stawiania od nowa :mur:

 

Niemniej mając styczność z paroma płytami asusa śmiało mogę powiedzieć że generalnie jego płyty są ok, czasami jest ciut gorzej czasami ciut lepiej, ale generalnie trzymają poziom konkurencji czyli abitów gigabytów itp.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% płyt głównych jakie miałem to były płyty ASUSa.

Nigdy nie miałem problemów, wszystkie były świetne.

Wszyscy psioczą, że ASUSy padają jak muchy - a inne płyty nie padają ?

Zaraz się niektórzy będą czepiać, że jestem fanboyem - tak, częściowo jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos nie umie uzytkowac to i palka dla niego bedzie produktem niedopracowanym.

 

A gadka o slabych wynikach OC pfffffffff

 

loon wiecej takich dziwnych tematow a w koncu oko saurona zawisnie na Tobie.

Skoro piszesz juz takie rzeczy poprzyj sie jakimis faktami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu takie płyty jak Asus czy Abit są przez ludzi zdrowo katowane przez OC, mody, etc. i zazwyczaj padają z tego powodu. A jak kupisz ECS'a to nie padnie Ci z powodu OC bo żadnych możliwości OC zazwyczaj nie oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loon wiecej takich dziwnych tematow a w koncu oko saurona zawisnie na Tobie.

Skoro piszesz juz takie rzeczy poprzyj sie jakimis faktami

A co ja takiego pisze ?? Przepraszam ale nie rozumiem. Uwazam ze nie taki diabel straszny jak go maluja i tyle. Fakty sa takie ze wg mnie asus nie jest ani gorszy ani lepszy w niczym od innych mobo w swojej kategorii. Poprostu dziwie sie wszystkim uwaga na roznych forach typu: asusa nie kupuj, syf itp

 

Jak to kolega zauwazyl wyzej duzo awarii tylko dlatego ze najwiekszy % ma rynku w kieszeni wiec proporcjonalnie awaryjnosc wzrasta.

 

A co do zapodanych linkow znak.pl - tyle to wiem ze robia reklame bo cos z tego maja pewnie.

 

 

 

Edit:

 

Wszystkie linki poprawilem i sorki.

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej asus wydaje czesto te biosy prawda ?

No właśnie od razu jak jakiś problem to możemy spodziewać się biosu. Czasami tylko do starych modeli nie robią już biosów. No ale miałem płytę na 478 i były nowe biosy jeszcze w 2006 i teraz też mam starą bo na 939 i biosy są cały czas. Edytowane przez Tomek.czwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI to syf bo biosy padaly

Dalej lecimy z tak konstruktywnymi wypowiedziami??

Każda mobo to syf bo żadna nie potrafi uprać mi skarpetek, posprzątać ... etc :lol:

 

A tak na poważnie to że plyta ma minusy i czasami ginie w bojach na LN2 to nie znaczy że odrazu syf przecież, dlatego śmieszą mnie czasami takie wypowiedzi na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu dotarlismy do sedna. Sa to plyty niezle a moze i dobre w w topowych wydaniach bardzo dobre ( cena, cena, cena ).

Zreszta sama mobo to nie wszystko. Jeszcze liczy sie support do ogolnego obrazu dbania o klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeszcze liczy sie support do ogolnego obrazu dbania o klienta.

To oddaj Asusowi mobo z uwalonym LGA. Focus pisal co do nich ale odpowiedzi nie znamy wiec rozumie sie samo przez siebie , ze nie naprawia tego. Taki Gigacrap przyjmuje to , honoruje i naprawia bez problemow. Oddaj mobo z pocietymi sciezkami. Naprawia ?? Probemem jedynie beda sklepy , ktore to same chca odmawiac gwary aby nie wchodzic w koszty.

 

A co do produktow Asusa. Sam mam jednego , jestem zadowolony ale to starsze 945 P5LD2. A dzisiejsze jego mobasy w srednim segmencie? Ciete zasilanie procow , dziwne akcje z ocowaniem-samym podnoszeniem napiec...dlatego nie krecimy na auto , gubienie biosow i czasami "wybuchy" bez krecenia (przykladem Egielda panowie : M2N SLI i P5B DLX oraz Pure i P5N E SLI.).

 

Opinia o Abicie w Zanku nie sugerowalbym sie. Chyba forumowicze wiedza czemu. Tak samo nie sugerowalbym sie opinia o Asusie. Z prostego powodu : sprzedawcy zawsze beda wciskac to co im zalega...Zejdzie cos lepszego , to poleca to co na stanie. Pmietacie rok temu Galaxy? "Panie ja tego g** nie sprzedaje" i tak samo na gieldzie o Abitach mozna posluchac. Asus , MSI i Gigabyte maja dobe oddzialy od spraw IT>reklama itd. Ich produkty sa wszedzie i pomijajac ich stabilnosc czy w skrocie jakosc to sa. A tego nie da ani swietny DFI , wypasiony i zmarly Epox jak i dzis Abit , Biostar czy EVGA. We Wrocku 1 1sklep ma Abity..a tutaj jest ich siedziba glowna...Reszty po prostu w sklepach nie ma wiec sprzedaje sie co jest. Jeszcze z miecha temu P6N SLI FI od MSI we Wrocku nie dostales bo to "g***" a dzis? Juz sa :-P

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wątek z ciekawosci

Wy rzeczywiście nie macie co robić tylko narzekać

Przecież wiekszość tzw markowych wyrobów uległa pogorszeniu

z racji ceny konkurencji a może bardziej z powodu coraz wyższych częstotliwości wzrostu obciążenia itd (niektórzy płaczą, że coś padło a maja core2 @3.6-3.9 Mhz wypaśne grafiki i do tego ZASILACZ ZE ŚMIETNIKA)

I tokować na temat ,którego tak naprawdę nie ma to chyba tylko nabijanie postów

PS Sorry ale nie powstrzymałem się od komentarza i życzę niektórym

'dzieciom neostrady" od czasu do czasu używać słownika ortograficznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest tak dlugo jak go ktos kontynuuje. Chocby ty ;)

Zgadzam sie ze konfiguracja sprzetu musi byc odpowiednia i dbalosc o niego. Rozumiem ze po to sa warunki gwarancji zeby je przestrzegac a jak ktos robi cos ponadto to pozniej niech nie narzeka ze spalil zepsul etc i mu nie chca uznac gwary.

Temat rozpoczalem bo tak naprawde jakosc mobo nie ma nic wspolnego z oc.

Ja kupie plytke i ty ta sama ja bede uzytkowal normalnie ty bedziesz krecil. Mi nie padnie tobie tak bo przecholowales - co powiesz ty o tym produkcie a co ja ???

 

Zlozylem w swoim zyciu kilkanascie kompow poczawszy od 386 i chodza do dzis choc nie u mnie. Zaden nie padl bo zaden nie byl krecony. Bo co tak naprawde daje w codziennym uzytkowaniu podniesienie paru punktow w 3dmarku np ? Tylko satysfakcje i nic wiecej. Ktos powie wydajnosc. Zgadza sie ale w jakim stopniu i co trzeba robic zeby nowego kompa tak obciazyc. Mowie tu o przecietnym kowalskim.

 

Analogia jak z tuningiem aut. Ilu jezdzi takimi samochodami? I to jeszcze profesjonalny tuning a nie domorosly.

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...