Skocz do zawartości
Arczi

Nadmierne Pocenie Się

Rekomendowane odpowiedzi

No witam, mam niestety problem z nadmiernym poceniem się :sad:. Nie są to pachy, tylko czoło, szyja, ogolnie cała głowa. W dni gdzie temperatura nie jest za wysoka, wszystko jest ok, ale jak dzisiaj np. w Toruniu w południe z kumplem po mieście chodziłem, normalnym tempem to zaczynałem się pocić, weszliśmy na chwilke do sklepu, gdzie chwile stałem w miejscu, to normalne masakra, czoło, szyja cała mokra :mur: . Nie sądze zeby bylo to z otylosci, bo az taki gruby nie jestem (wzrost - 185cm, waga ~ 85kg). Czuje sie wtedy beznadziejnie poprostu, kumpel idzie sobie spokojnie (grubszy ode mnie), a ja normalnie co chwile sie ocieram rękawami...

Znacie moze jakies sposoby by temu zapobiec? Z gory dzieki za rozsądne odpowiedzi :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A mnie boli rowek...

 

To normalne, organizm wydala wodę ;) Może konsultacja z rodziną albo lekarzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie boli rowek...

 

To normalne, organizm wydala wodę ;) Może konsultacja z rodziną albo lekarzem?

 

Nie wnikam od czego

 

 

Nadmierne pocenie moze byc spowodowane nieodpowiednia dieta, np zbyt duzo bialka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten problem. Znalazlem 2 rozwiazania:

 

1. Antidral pod pachy - są suche. Ale raczej cały sie tym nie wysmarujesz, a po drugie organizm sie uodparnia na niego i po 2 miesiącach przestał działać. No i jeszcze dochodzi kwestia zdrowotna - skoro sie pocimy, to znaczy, ze po coś nam to Bozia "zaaplikowała", wiec sztuczne blokowanie potu jest raczej niewskazane.

 

2. Kondycja. Dawien dawno temu, najstarsi górale tego nie pamiętają, ćwiczyłem przez blisko 3 lata dość intensywnie sztuki walki. W szczycie formy, w trakcie obozu na którym dostalismy totalny wycisk (w srodku upalnego lipca) wszyscy chodzilismy w czasie wolnym, w srodku dnia w najwiekszym upale po Ustce. Wszyscy susi jak suchary, w trakcie kiedy doskonała większość innych turystów pływała we własnych ubraniach ;)

 

P.S. 85kg to jednak trochę ciałka jest, no ale to już może kwestia gęstych kości ;)

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chryste Panie! Czy ja mam przebic wszystkie najbzdurniejsze tematy i spytac jak myc podloge w lazience, zeby wlosy nie zostawaly mi na szmacie, tylko w wodzie, gdzie ja plucze? Boze drogi, taka masz urode, tez mi sie zdarza pocic, ale tylko wtedy gdy strzele sobie pare piwek, wypije cos slodkiego, niezdrowego etc. Poza tym, wlosy na krocej i bedzie ok. Bron boze nie stosuj zadnego antyperspirantu na leb (o takich mistrzach tez slyszalem), bo skonczysz jak tranzystor, ktory byl czescia jakiegos ukladu sondy kosmicznej. Otoz, historia taka, strasznie sie grzal, wiec co zrobili chlopaki? Przyczepili radiator. Sonda popracowala w kosmosie 5 minut. Mam nadzieje, ze przynajmniej niektorzy zakumaja co sie stalo.

 

O, jaki pomieszany offtopowy post wyszedl :), jestem dumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmierne pocenie moze byc spowodowane nieodpowiednia dieta, np zbyt duzo bialka

Nie spożywam pokarmów z dużą ilością białka.

A może pora ściąć włosy? Większość ciepła uwalniania jest przez głowę. Długie włosy powstrzymują proces.

Tak samo poce sie zarówno w długich jak i bardzo krótkich włosach.

2. Kondycja. Dawien dawno temu, najstarsi górale tego nie pamiętają, ćwiczyłem przez blisko 3 lata dość intensywnie sztuki walki. W szczycie formy, w trakcie obozu na którym dostalismy totalny wycisk (w srodku upalnego lipca) wszyscy chodzilismy w czasie wolnym, w srodku dnia w najwiekszym upale po Ustce. Wszyscy susi jak suchary, w trakcie kiedy doskonała większość innych turystów pływała we własnych ubraniach

Czy sugerujesz, że mając dobrą kondycję, idąc spokojnie nie będę się pocił? Jeśli tak, to u mnie się to nie sprawdza, bo trenuje kosza, dużo jeżdże na rowerze, wiec mysle ze kondycje mam dobrą.

P.S. 85kg to jednak trochę ciałka jest, no ale to już może kwestia gęstych kości

Zgadzam się, jednak wszyscy mówią mi, że nie widać tego po mnie, nikt nie daje mi, że waże 85kg :P

 

Dalej prosze o jakies rozsądne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, raczej nie będę cały czas chodził z opaską :D

Takie cos to jest i owszem dobre, ale do gry w kosza, a nie do normalnego chodzenia.

P.S. I prosze sobie nie kpić z mojego problemu :D

Edytowane przez Arczimodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mamy nie kpic jak temat prawie w stylu 'czy ty tez sikasz do umywalki?'. Komon, zrob ze swojego potu pelen lans. Powiedz znajomym, ze ty sie tak pocisz, bo Ci sie zle wchlaniaja te wody mineralne za 10zl butelka ;], ew powiedz, ze hmmm, lubisz sie wypocic po dąperinią '32 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arczimodo

mam ten sam problem.

wchodzę do autobusu/sklepu/gdziekolwiek ze świeżego powietrza - jestem momentalnie mokry. Pot leje się ze mnie strumieniami. Kiedy innym jest ciepło, a ja nie odczuwam jakiegoś strasznego upału i tak jestem cały mokry. Często jest to krępujące, kiedy dosłownie leje mi się po twarzy, a innym nie.

Tak jak piszą inni uważam,ze tak już nasz organizm reaguje na temeraturkę i tyle.

Często się kąpię i używam antyperspirantów aby nie uprzykrzać ludziom pobytu ze mną w jednym pomieszczeniu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadpotliwość jak już ktoś wcześniej pisał może być spowodowana jakąś poważną chorobą cukrzyca itp więc lepiej tego nie lekceważyć.Jeśli będzie to nadal występować (albo sie nasili) to idź do dermatologa.Problem można zwalczyć dość łatwo ale bez lekarza się nie obejdzie.

PS.Oczywiście z wyjątkiem naturalnego pocenia się organizmu bo bez tego byłoby ciężko x]

Ogólnie to polecam wklepać "nadpotliwość" do google - masa porad,może jakaś akurat choć w pewnym stopniu ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...