Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ja niedawno porównywałem wersje 1.0, 1.0.3 i 1.0.6/1.0.7 i nagrałem filmiki, jak sklecę to w całość to będzie można zobaczyć jak zarówno podstawa jak i najnowsze patche mają dużo wad.

 

Tylko musze jakiś sensowny edytor video znaleźć, bo Movie Maker daje tragiczną jakość mimo wysokiego bitrate.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z GTA4. Mam Phenom 4x 3,2 Ghz, karta grafiki hd5770 no ogólnie nowego kompa fps średnio 35-40 prawie wszystkie ustawienia na full. Po rozpoczęciu gry gdy wychodzę z domku w momencie otwarcia drzwi gra zacina się na jakies 3 sekundy po czym po wyjściu na zewnątrz i obracaniu kamery 360 stopni gra zacina się jakby dysk za długo wczytywał tekstury i otoczenie dookoła mnie. Gdy jadę szybko samochodem nie mam tego problemu ani gdy latam helikopterem. Dysk 1TB Seagate.Co mam zrobic aby zredukowac jakoś to zacinanie się?

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak masz wszystko na (prawie) full to odpowiedź jest jedna - za mało pamięci systemowej jak i tej na grafie. Niestey ta gra potrzebuje koszmarne ilości pamięci.

 

Inna sprawa że do tego dochodzi sam problem silnika, gdzie drobne doczytki obiektów to standard. Jeśli jednak jest ich dużo, to brakuje pamięci (4 GiB systemowe i 1 GiB na grafie to za mało do wysokich detali).

 

 

 

A 500 gigantycznych obrazków dale sie wczytuje i przesuwa strone.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że do tego dochodzi sam problem silnika, gdzie drobne doczytki obiektów to standard. Jeśli jednak jest ich dużo, to brakuje pamięci (4 GiB systemowe i 1 GiB na grafie to za mało do wysokich detali).

Plik .exe GTA4 jest aplikacją 32-bitową. Czy ów proces jest zatem w stanie wykorzystać więcej niż 2 GiB RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chciałem żeby ktoś kiedyś sprawdził jak wygląda użycie pamięci w systemie z 6 czy 8 GiB, ale chyba nikt z tych osób nie ma tej gry.

 

U mnie przed włączeniem gry użycue pamięci to 1-1.2 GiB, po dłuższej grze pamięć się zapełnia, tak więc musi jakoś obsługiwać.

 

Na okładce gry jest też info "enhanced for 64-bit", więc nie wiem jak ale coś w tym musi być.

 

 

Najlepiej by było jak by był jakiś soft którym można monitorować w tle użycie pamięci dla jakiejś aplikacji, task manager pokazuje tylko aktualną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem żeby ktoś kiedyś sprawdził jak wygląda użycie pamięci w systemie z 6 czy 8 GiB, ale chyba nikt z tych osób nie ma tej gry.

 

U mnie przed włączeniem gry użycue pamięci to 1-1.2 GiB, po dłuższej grze pamięć się zapełnia, tak więc musi jakoś obsługiwać.

 

Na okładce gry jest też info "enhanced for 64-bit", więc nie wiem jak ale coś w tym musi być.

 

 

Najlepiej by było jak by był jakiś soft którym można monitorować w tle użycie pamięci dla jakiejś aplikacji, task manager pokazuje tylko aktualną wartość.

 

Tzn. co sprawdzić ? Czy weźmie więcej niż 4GB ram ? :)  

 

P.S. Dobra odpalam, a ile mam w to grać ? :D 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Im dłużej tym użycie pamięci stopniowo rośnie. Najlepiej nie mniej niż pół godziny, no i na jak najwyższych detalach (byle nie przekroczyć żółtej granicy bo wtedy masowe doczytki).

 

 

A sprawdzić łączne użycie pamięci systemowej (chyba że możesz dla konkretnej aplikacji), i odjąc stan przed uruchomieniem gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej tym użycie pamięci stopniowo rośnie. Najlepiej nie mniej niż pół godziny, no i na jak najwyższych detalach (byle nie przekroczyć żółtej granicy bo wtedy masowe doczytki).

 

 

A sprawdzić łączne użycie pamięci systemowej (chyba że możesz dla konkretnej aplikacji), i odjąc stan przed uruchomieniem gry.

 

Gram cały czas od ostatniego postu, na maks detalach tylko view distance na 80. Samo GTA właśnie wessało 4,01 GB. pogram jeszcze ze 20min i opowiem. ;) 

 

EDIT : Dziwne. Wbija 3,5 GB. Dochodzi do tych 4GB a potem nie wiem ? Zwalnia pamięć i zapełnia od 3GB ? :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gdzieś kiedyś czytałem o jakimś innym limicie, bodajże 3.2 GiB czy coś takiego. Chyba Photoshop może tyle wykorzystać, być może tu jest ta sama sytuacja.

 

U mnie też po skończeniu gry użycie pamięci spada do jakichś 600-700 MiB i przez kilka(naście) sekund komp tragicznie muli, wszystko ze swapa się przywraca do RAM-u.

 

Bez swapa miewałem kiedyś zwiechy w tej grze.

 

 

Tak czy owak lipa jeśli taki limit jest, bo skoro już jest gra źle zoptymalizowana to mogła by chociaż móc wykorzystać więcej pamięci, bo ta ilość jest za mała, szczególnie jak będzie sprzęt pozwalający na płynny framerate w max detalach (nastepna genracja powinna, a mi zależy na AA z ENBSeries).

 

Ale dobrze że sprawdziłes, bo przynajmniej wiem żeby nie dokupywać RAM-u, a myślałem nie raz o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem o jakimś innym limicie, bodajże 3.2 GiB czy coś takiego. Chyba Photoshop może tyle wykorzystać, być może tu jest ta sama sytuacja.

 

U mnie też po skończeniu gry użycie pamięci spada do jakichś 600-700 MiB i przez kilka(naście) sekund komp tragicznie muli, wszystko ze swapa się przywraca do RAM-u.

 

Bez swapa miewałem kiedyś zwiechy w tej grze.

 

 

Tak czy owak lipa jeśli taki limit jest, bo skoro już jest gra źle zoptymalizowana to mogła by chociaż móc wykorzystać więcej pamięci, bo ta ilość jest za mała, szczególnie jak będzie sprzęt pozwalający na płynny framerate w max detalach (nastepna genracja powinna, a mi zależy na AA z ENBSeries).

 

Ale dobrze że sprawdziłes, bo przynajmniej wiem żeby nie dokupywać RAM-u, a myślałem nie raz o tym.

 

Nie wyłączałem gry, tylko Alt+Tab, gra lata w tle, ale już po raz trzeci, dochodzi do 4GB zużycia i jakby zwalnia część do 3GB i jedzie od nowa. Nie wiem czy to sprawa ramu czy procka ale mi ani gra ani windows w żadnym momencie nie muli (ani na 1 sek), nawet po wychodzeniu z gry. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No masz więcej niż 4 GiB pamięci więc ci Windows mulić nie będzie.

 

A co do spadku użycia to nie jest to wtedy gdy alt-tabujesz? Najlepszy monitoring pamięci i proca jest w RivaTuner, bo działa w tle i podaje konkretne wartości wraz z wykresikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety GTA 4 jest fatalnie zoptymalizowane, ja mam 8 GB pamięci systemowej, 1 GB na karcie i przy rozdzielczości 1920x1200 nie ma szans by ustawić wszystko na maxa - FPS leci na łeb na szyje a dodatkowo brakuje pamięci GPU - ile GTA 4 właściwie wymaga by w 1920x1200 wszystko działało na maxa i w dodatku płynnie? GTX 480 i jego 1.5 GB pamięci by starczyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie i kamera.

Dlaczego promień skrętu jest tak wieeelki przy prędkościach bliskich zeru? Dlaczego auta w ogóle nie skręcają przy średnich prędkościach a jedynym sposobem żeby wtedy skręcić jest poślizg? Dlaczego hamulce prawie nie hamują? Zapewniam, że to nie ma nic wspólnego z realizmem bo akurat jestem po dłuższej trasie i mam porównanie na świeżo.

Kamera pokazuje te piękne poślizgi zamiast pokazywać gdzie auto właściwie jedzie. Schodzi za nisko i nie widać nawet do przodu jak się po górkach jeździ. Nie pytam dlaczego, gdyż z pewnością jest to wynik urazu głowy projektanta gry, który to uraz ewidentnie się pogłębia od czasów SA.

Czy coś zostało naprawione z tych rzeczy od premiery?

No, to się pożaliłem.

Trzeba hamować wcześnie, delikatnie naciskać spust bo inaczej blokują się hamulce (czyli standard na klawie). Auta skręcają, jak puścisz gaz i hamujesz lekko lub wcale, taki sam objaw jak w symulatorach.

Ależ tak właśnie robię. Mimo najszczerszych chęci: ustawienia kamery i prędkości do zakrętu tak, żeby nawet polonez się nie za bardzo wychylił i tak przywalę zupełnie nie tam gdzie chcę i wynikałoby to z prędkości, i toru jazdy. Z resztą nawet animacja wychylania się kół jest nastawiona na to - skręcają się tak do 1/3 (może połowy) kąta w porównaniu z realnym autem. Edytowane przez q8ic
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W tej grze sterowanie przede wszystkim dostosowane jest do pada, na klawie i myszce gra się beznadziejnie (jedynie celowanie z samochodu jest lepsze).

 

A realizm czy nie, jak dla mnie fizyka w tej grze jest dużo bliższa temu co mamy np. w Forzy (symulator), niż innym grom. Trzeba hamować wcześnie, delikatnie naciskać spust bo inaczej blokują się hamulce (czyli standard na klawie). Auta skręcają, jak puścisz gaz i hamujesz lekko lub wcale, taki sam objaw jak w symulatorach

Kamerą się cały czas operuje, na padzie robi się to bardzo przyjemnie stickiem. Domyślnie w istocie jest za nisko, i bardzo wolno obraca się przy skręcaniu. Kontrola myszką za przyjemna nie jest.

 

 

Jak dla mnie fizyka pojazdów (także heli) jest świetna w tej grze. Dla wielu ludzi jest za trudna, czy też zbyt nudna (wolne auta, słabe przyspieszenie). Akurat ten aspekt realizmu GTA IV mi bardzo pasuje, w przeciwieństwie do powagi całej reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wkleic pare screenow i nie napisac OCB. :mur:

 

Nie ma to jak mieć pretensję a nawet w temacie nie być. Na poprzedniej stronie jest o "tym" wątek więc racz przeczytać ostatnie posty.

 

 

Szkoda tylko że kolega nie jest w stanie pojąć od czego są linki do miniatur, które są automatycznie generowane.

 

Przecież robię już miniaturki specjalnie dla Ciebie.

:wink:

 

Gwoli wyjaśnienia dla tych co ostatni post tylko czytają nadmienię, że to zabawa grą oraz plikami konfiguracyjnymi.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Takie trudne?

 

Dołączona grafika

 

Nie mówiąc już, że są inne hostingi które oferują sensowną szybkość wczytywania, a nie ślimaczą jak to imageshack potrafi.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne screen'y(w spoilerze). Tym razem nie poprzestaję na łączeniu poszczególnych ustawień różnych autorów ale zacząłem się bawić zmieniając poszczególne wartości w plikach konfiguracyjnych.

 

 

:wink:

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Jeśli lubicie tę grę to polecam zabawę z modami. Oczywiście nie kończę tylko na zabawie grafiką. Powoli przechodzę grę ponownie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...