Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

A Ty posta chcesz nabić? Parę osób z tego wątku gra na Q6600 może się przesiadali z C2D więc mogą coś powiedzieć o tym czy to coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabił to bym Ciebie w butelke... :mur: Te osoby, o których wspominasz wypowiadali się na temat tego ile daje ta przesiadka w tym temacie. Było to NIE RAZ wałkowane tutaj i na każdym innym forum. W każdym teście GTA4 na każdym portalu zobaczysz także "tę" różnicę, ale widać, że najlepiej iść na łatwiznę jak to dzisiejsza młodzież robi ze wszystkim.

 

BTW. szkoda, że jeszcze nie podałeś timingów pamięci :lol:

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Testy na PCGH i Tomshardware pokazują różne wyniki więc wole się na forum zapytać, z resztą minęło trochę czasu wyszło troche patchy i dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem,

 

Dziś steam zaktualizował mi GTA IV do najnowszej wersji, niby wszystko ładnie przebiegło, ale gdy chcę włączyć samą rozgrywkę gra "wysypuje się". Podczas ładowania podświetlenie napisu ostatniej misji szybko "mruga", muzyka w pewnym momencie przestaje grać i koniec.... pograć nie można. system to W7 Pro. x64. Miał ktoś już taki przypadek?

 

dobra problem rozwiązany: steam pobrał jeszcze raz patch i wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez crazyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś zaopatrzył się w dodatki? Wysyłki przedpremierowe miały być już 15 kwietnia. W moim Empiku cisza jak na razie. Z różnych for można wyczytać że episody chodzą wyraźnie żwawiej względem podstawki. Dodatkowo użytkownicy SLi powinni zaopatrzyć się w nowe sterowniki 197.45 od nvidi.

 

Dodana obsługa trybu SLI i konfiguracji wyposażonych w kilka układów GPU dla wielu topowych gier, w tym: Assassin Creed II, Battlefield: Bad Company 2, Command and Conquer 4: Tiberium Twilight, Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City, Mass Effect 2, Napoleon: Total War i Zombie Driver.

Edytowane przez poca
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ja właśnie nie wiem w jakiej formie kupić. Najtaniej jest kupić klucz do Live na allegro za 45zł ale podobno wersja pudełkowa i Steamowa jest "bardziej pełna". Wie ktoś czego dokładnie brakuje? Słyszałem, że wersja steam i pudełko ma jakieś dodatkowe stacje radiowe ale co jeszcze? Ceny na Steamie nawet nie sprawdzałem bo to śmiech na sali ($=€). Chyba poproszę kumpla z Anglii żeby mi za 15Ł (65zł) kupił bo i tak nie długo przylatuje. Wole mieć gry na płytach ;)

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie wiem w jakiej formie kupić. Najtaniej jest kupić klucz do Live na allegro za 45zł ale podobno wersja pudełkowa i Steamowa jest "bardziej pełna". Wie ktoś czego dokładnie brakuje? Słyszałem, że wersja steam i pudełko ma jakieś dodatkowe stacje radiowe ale co jeszcze? Ceny na Steamie nawet nie sprawdzałem bo to śmiech na sali ($=€). Chyba poproszę kumpla z Anglii żeby mi za 15Ł (65zł) kupił bo i tak nie długo przylatuje. Wole mieć gry na płytach ;)

 

Na Steamie obniżyli cenę, wychodzi 80zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakieś 35-40 godzin jak chcesz zaliczyć 100%, a jakieś 10-15 sama fabuła, zależnie jak sie gra. Mowa o obu dodatkach łącznie.

 

 

Wersja retailowa ma wiele nowych utworów i eksluzywne Vice City FM, ale nie ma utworów z podstawy. Mi bardzo brakowało The Journey.

 

 

80 zł na Steamie to nie jest zła cena, ale raczej jak ktoś musi mieć wersję elektroniczną. Ja za retaila z UK dałem 72 zł z wysyłką, czekam obecnie na grę. Ciekawe czy instrukcja zawiera znowu coś ciekawego, jak to było w przypadku Xboksowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś zaopatrzył się w dodatki? Wysyłki przedpremierowe miały być już 15 kwietnia. W moim Empiku cisza jak na razie. Z różnych for można wyczytać że episody chodzą wyraźnie żwawiej względem podstawki. Dodatkowo użytkownicy SLi powinni zaopatrzyć się w nowe sterowniki 197.45 od nvidi.

 

Ja bylem dzis w Galerii Krakowskiej i tam jak narazie zima, nie ma gry. Podobno moze dojdzie jutro ale nie wiadomo. :(

Ja mam nadzieje ze jutro juz bedzie mozna kupic akurat byloby w co pograc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To raczej zasługa cieni. Przynajmniej wreszcie wyglądają świetnie. Szkoda tylko, że nie ma AA, bo wtedy grafika była by idealna jak dla mnie.

 

 

A quadzik i GTX 480 to fajny sprzęcik do tej gry, Full HD i max detale można ustawić bez problemu. Framerate (minimalny) jest dwa razy więszy niż na GTX 260. Następna generacja Radeonów powinna już powolić na płynną grę na max detalach, bo póki co na Radkach ta gra chodzi wyraźnie wolniej, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to zwykle bywa u Rockstara zmiany w patch-u były tylko imponujące w teorii. W praktyce wydajność spadła o jakąś połowę (nawet na cieniach na high a nie very high). Co z tego, że cienie wyglądają lepiej ? stuttering jest teraz jeszcze bardziej widoczny, że głowa mała :mur: nie ważne jak ustawimy draw distance to obiekty pojawiają się "z nienacka". Cienie rysowane są dokładniej jak się do nich zbliżymy na odległość 1m. Ogólnie padaka na maxa, potwierdzenie można znaleźć wśród opini graczy chociażby na forum gtaforums.com. Osoby, które nie graja w multi lepiej niech się trzymają od tego patch-a z daleka. Już myślałem o kupnie dodatków, ale jak chodzą tak jak po tym patch-u to podziękuję i postoję. Epic fail Rockstar....

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej zasługa cieni. Przynajmniej wreszcie wyglądają świetnie. Szkoda tylko, że nie ma AA, bo wtedy grafika była by idealna jak dla mnie.

 

 

A quadzik i GTX 480 to fajny sprzęcik do tej gry, Full HD i max detale można ustawić bez problemu. Framerate (minimalny) jest dwa razy więszy niż na GTX 260. Następna generacja Radeonów powinna już powolić na płynną grę na max detalach, bo póki co na Radkach ta gra chodzi wyraźnie wolniej, a szkoda.

 

Ale chyba to nie dotyczy HD5870/5970 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co nie dotyczy? Na 5870 jest wyraźnie wolniej niż na GTX 470, nic tej karcie nie ujmując. Do GTX 480 jest przepaść. 5970 mnie nie interesuje, zresztą nie widziałem wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 zł na Steamie to nie jest zła cena, ale raczej jak ktoś musi mieć wersję elektroniczną. Ja za retaila z UK dałem 72 zł z wysyłką, czekam obecnie na grę. Ciekawe czy instrukcja zawiera znowu coś ciekawego, jak to było w przypadku Xboksowej wersji.

W jakim sklepie to kupiłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś do tej pory gta IV śmigało bez problemu, to niech nie instaluje najnowszego patcha. Może i cienie lepiej wyglądają, ale nic poza tym, instalka nie warta. Dodatkowo in minus po instalacji pojawiły się problemy z prawidłowym wyświetlaniem grafy - doczytywanie obiektów, znikające tekstury. Co to ma być? jakiś lewy ten patch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy lewy , dlaczego zaraz lewy ? GTA IV to unikalny organizm w którym miasto żyje i jest on stosunkowo nie przewidywalny ... tak czy siak pracują nad opytmalizacją ale jestem zwolnnikiem HD Graphic Modow , gra ładniejsza i tak nie tnie , bo naprawdę optymalizacja tego jest nie lada zadaniem. Poczekajmy na kolejne odsłony na tym silniku ( bez TBOGT czy LAD ) powinny działaś na takim samym sprzęcie lub może nawet gorszym jak to było z Gta 3 a VC kończąc na SA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się mogło stać że nagle GTA IV jaki i najnowsze dodatki zaczęly mi nagle przycinać ? Do niedawna na moich ustawieniach gra chodziła przyjemnie ,teraz pogram chwile i gra zaczyna niemiłosiernie doczytywac i skakać? Czasami nawet wskaznik fpsów nie schodzi pozniej 30 fpsów a obraz mimo wszystko sie tnie. commandline, plik stronicowania ? jak ma sie ilość wolnego miejsca na dysku do płynnosci ?

Edytowane przez majkick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się mogło stać że nagle GTA IV jaki i najnowsze dodatki zaczęly mi nagle przycinać ? Do niedawna na moich ustawieniach gra chodziła przyjemnie ,teraz pogram chwile i gra zaczyna niemiłosiernie doczytywac i skakać? Czasami nawet wskaznik fpsów nie schodzi pozniej 30 fpsów a obraz mimo wszystko sie tnie. commandline, plik stronicowania ? jak ma sie ilość wolnego miejsca na dysku do płynnosci ?

 

jeśli używasz komendy -availablevidmem i nie wyłączyłeś pamięci wirtualnej to na 100% gra bierze pamięć z dysku a nie pamięci ram stad masz scinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwesti płynności. Zarówno Balladyna jak i tlad chodzą o niebo lepiej od GTA IV (cienie na medium), przy czym cienie bardzo ładne w porównaniu do tego co widzieliśmy w GTA IV. Szkoda, tylko że nie można tego doinstalować do czystej wersji, tylko trzeba mieć 2x to samo miasto na pc... No i troche mało archieventów z dodatków :P

 

I albo mi się wydaje, albo poprawili handling, bo zarówno samochodami jak i motorami jeździ mi się o wiele przyjemniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak nie chciałeś dwa razy tego samego to mogłeś ściągnąć DLC z GfWL (które i tak sporo zajmują). Ja tam problemu nie widze, a jest dodatkowe pudełko do kolekcji.

 

 

Handling motorów poprawili przy okazji TLaD, gdzie dodali pełno nowych. W przypadku aut nie zauważyłem różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...