Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Strzelam, że to przez tak duże OC. Ale można jeszcze spróbować różnych sterów.

 

 

Czy ktoś oprócz mnie gra po sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest stabilne.. Pobawiłem się sterami (wróciłem do 178.24) i wszystko jak trzeba tylko ze 2 klatki mniej (nie tylko nad wodą) :(. Wy też macie problemy z tą wodą na G84 (gf8600gt/gts) na najnowszych sterach? Średnio mi pasuje siedzieć na starszych sterach tylko dla GTA bo w innych grach jest minimalnie szybciej na tych najnowszych.. Ehh co za gra..

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, bo zainstalowałem GTA4 i całą rejestracje zrobiłem. I teraz mam problem bo w "Moje dokumenty/Rockstar Games/GTA IV/" nie ma folderu "savegames". Proszę kogoś o pomoc co zrobić żeby był ten folder. :sad:

 

Z góry dzięki. :wink:

post-172657-1243961213.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał że w gta4 na chodnikach jest mało ludzi.

 

Dołączona grafika

 

:razz:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko bo kilanascie stron wczesniej nie otrzymalem odpowiedzi satysfakconujacej.

 

Aby uzywac MODow gdy mam zainstalowanego patcha 1.0.3.0 to co musze najpierw zrobic ? W sensie JAK odblokowac gre zeby sie nie spieprzyla ? nigdzie nie ma czegos takiego jak Magic patcher do 1.0.3.0 :| Ktory zadziala ? Aru's modding utility ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA 1.0.1 @ vista x64 & catalyst 9.2 vs. GTA 1.0.3 @ win7 x86 & catalyst 9.5

=

ziemia vs. niebo

 

Prawie żadnej przycinki nie ma. W teście fps jest ten sam, ale gra poprostu śmiga nawet bez grzebania w commandline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA 1.0.1 @ vista x64 & catalyst 9.2 vs. GTA 1.0.3 @ win7 x86 & catalyst 9.5

=

ziemia vs. niebo

 

Prawie żadnej przycinki nie ma. W teście fps jest ten sam, ale gra poprostu śmiga nawet bez grzebania w commandline

Chcesz powiedziec, ze po zmianie systemu gra dziala 'normalnie'? :D Przeciez na Viscie miales wersje 1.0.1 a na Win7 grasz w wersji 1.0.3 wiec co tu porownywac? :P Chyba, ze blad Ci sie wkradl i w obu przypadkach uzyles/uzywasz wersji 1.0.3 :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statistics

Average FPS: 36.90

Duration: 37.21 sec

CPU Usage: 98%

System memory usage: 48%

Video memory usage: 65%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Texture Filter Quality: High

View Distance: 30

Detail Distance: 30

 

XP SP3, proc na 3Ghz, grafa 700/1700/1900, po defragmentacji dysku, najnowsze stery nv, patch 3. Tekstury medium reszta High, tylko woda very high, vsync wyłączone, cienie na 3, ruch na 50. Na takich ustawieniach idzie całkiem komfortowo pograć, w deszczu trochę spada ale nie ma źle.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec, ze po zmianie systemu gra dziala 'normalnie'? :D Przeciez na Viscie miales wersje 1.0.1 a na Win7 grasz w wersji 1.0.3 wiec co tu porownywac? :P Chyba, ze blad Ci sie wkradl i w obu przypadkach uzyles/uzywasz wersji 1.0.3 :)

nie chce nic powiedzieć poza tym że się ciesze, że w końcu gra śmiga. Czemu, to już mnie mniej obchodzi. Równie dobrze może tobyć sprawa catalystów 9.5 zamiast 9.2 albo podkręconej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Na Viście naprawdę ta gra potrafi chodzić gorzej i to nie jest mój wymysł ani czyjeś fanaberie. Vista zjada więcej ramu i procka co wpływa negatywnie na płynność. Wielu ludzi się wypowiadało i u nich też przesiadka na XP lub Win7 z Visty dała wzrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Viście naprawdę ta gra potrafi chodzić gorzej i to nie jest mój wymysł ani czyjeś fanaberie. Vista zjada więcej ramu i procka co wpływa negatywnie na płynność. Wielu ludzi się wypowiadało i u nich też przesiadka na XP lub Win7 z Visty dała wzrost wydajności.

Nic nowego ze Vista zzera duzo wiecej zasobow niz XP/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Win 7 tez taki swietny znowu nie jest, u mnie po przesiadce z xpka gta4 chodzi wyraznie gorzej. Jesli na viscie dziala jeszcze gorzej to wolabym tego nie widziec ;)

A jakie stery są pod Win7 dla 8800? Bo u mnie na XP i 88GT stery 185.85 zabierają około 10FPSów :lol2:

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby sie zmodować jakoś 185.xx pod win7 i xp jesli chodzi o 8800gt bo tak jak pisze chronicsmoke jest tragedia o czym juz było wspomniane. Tylko my mamy taki przypadek czy kazdy posiadacz 8800 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Bo z tego co kojarzę to starszych sterów typu 181.20 na których na 8800GT GTA IV u mnie najlepiej śmiga nie ma na Win7 więc możliwe, że po prostu zła wydajność na 7 wynika z tego, że są na niego jedynie te "popsute" sterowniki na których nawet na XP GTA IV chodzi gorzej niż wcześniej na starszych wersjach.

 

@Mario 86 na innych forach też wielu użytkowników 8800 skarży się na spadek wydajności po wgraniu 185.85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszymi sterami są te z numerkiem 180.48 tylko nie wiem czy wychodziły one na Viste/7

W benczu nie ma wiecej klatek niż na najnowszych sterach ale gra jest wyraźniej płynniejszą, na prawde polecam sprawdźcie sami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Swoją drogą zauważyliście, że przy jeździe samochodem z lodami im szybciej jedziemy tym szybciej gra melodia? A na wstecznym melodie leci od tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu nowego kompa (konfig w podpisie);)

Mam oryginalnego GTA IV (bez żadnych patchów) i okazało sie że na full detail + te suwaki na max - raczej zdycha. Może nie jakoś strasznie ale zdziwilem sie bo inne gry jak Mirrors Edge, Crysis chodzą wyśmienicie.Gram max na 1280x1024, wiecej monitor nie pozwala. Nawet jak te suwaki ustawie domyślnie i render quality na very high to zdycha. Czy to normalne?

 

Nie powiem Wam ile fps-ów bo nie sprawdzalem a teraz komp siedzi w serwisie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Komp niedlugo wraca z serwisu to bede testował.

 

yuucom tak, jade na niekreconym:)

Sysak, masz moze jakis artykul na temat optymalizacji visty? sprzydlaby mi sie;)Dzieki.

Nie, ale robisz tak:

1. w menu start wpisujesz msconfig, w uruchamianiu odznaczasz cały syf, którego nie chcesz,w usługach wyłącz defragmentację dysku usługę indeksowania, usługę raportowania błędów, pulpit zdalny, zaporę systemu windows, windows defender.

2. w menu start wpisujesz cmd klikasz ppm i uruchamiasz w trybie administratora i wpisujesz powercfg -h off

3. klikasz ppm na mój komputer i dajesz właściwości->ochrona systemu i wyłącz przywracanie systemu na c

4. Ściągnij sobie o&o defrag zrestaruj kompa i zrób defragmentację /access

 

To są podstawy i z grubsza powinno dać dużo. Reszta to już babranie się dla mniejszych efektów i z poświęceniem cennych funkcji. I porównaj sobie ilość miejsca na dysku c przed to będziesz mile zaskoczony.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...