Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

No nie powiem screen naprawde jest fajny, ale rozumiem ze zeby osiagnac taki efekt to zeby grac np w 1600x1200 z takim efektem to trzeba miec kompa co poaciagnie plynnie w 2560x1600 - tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co niby daje ten "downscaling"? Jak mam kompa ktory pociagnie 2560x1600 to po co sie bawic w takie triki? Bedzie jakis wzrost wydajnosci?

Bedzie znaczny wzrost jakosci obrazu w nizszej rozdzielczosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie znaczny wzrost jakosci obrazu w nizszej rozdzielczosci.

Tyle to akurat na screenach widac, ale co z tą wydajnoscią? Ten caly downscaling moim zdaniem mialby sens gdyby rozdzialka np 2560x1600 "downscalowana" do 1650x1080 rzeczywiscie miala wymagania rozdzialki 1650x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Użyłeś cleenera po poprzednich sterach, tzn usunąłeś wszystkie pozostałości?

Tak. Karta to 8800GT, Win 32bit na 181.20 jest 44FPS a na 185.85 są 35FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ten caly downscaling moim zdaniem mialby sens gdyby rozdzialka np 2560x1600 "downscalowana" do 1650x1080 rzeczywiscie miala wymagania rozdzialki 1650x1080.

 

Sens jest taki sam jak przy włączaniu AA

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dokładnie, przecież tu nie chodzi o wydajność tylko o jakość obrazu. Downscaling ma tu na celu zastępienie AA, który nie jest dostępny w GTA. Przy odpowiednio wysokiej renderowanej rozdzielczości po downscalingu ząbki znikną, do tego dochodzą ostrzejsze tekstury. Wymagania kosmiczne, ale za idealną grafikę się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Po zastosowaniu tego "wymuszonego AA" GTA 4 dopiero wygląda rewelacyjnie. Może Rockstar i s-ka pójdą po rozum do głowy i umożliwią włączenie AA normalnymi metodami.

Nie pójdą po rozum do głowy bo technika użyta w silniku nie działa z obecnymi na dzisiejszych kartach metodami AA, ile razy można mówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdą po rozum do głowy bo technika użyta w silniku nie działa z obecnymi na dzisiejszych kartach metodami AA, ile razy można mówić?

To może ze starszymi działa ... tymi z supersamplingiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wyszedł ten myk. Skalowanie w sterach działa mi tylko jak ustawię rozdziałkę niższą od natywnej (HD). Jak ustawiłem 2560 na 1600 na pulpicie, poszło bez skalowania na monitor. Wyszstko zrobiło się mniejsze, ale obraz stracił na jakości.

 

U mnie lipa, chyba, że jakieś inne stery (obecnie 185.81/Vista_x64).

 

 

A tak w ogóle to coś chyba nie tak z tymi sterami w GTA. Wcześniej nie było różnicy w fps'ach między 1920x1200 a 1680x1050, a teraz w niektórych lokacjach jest różnica kilku klatek na niekorzyść wyższej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mariusz skoro wszystko zrobiło się mniejsze to znaczy że wyższa rozdzielczość się ustawiła. Logiczne że w Windowsie wyglądać będzie gorzej, każda rozdziałka inna od natywnej będzie wyglądać gorzej (mowa o czcionkach, bo obrazy/filmy wyglądają normalnie, tylko z bliska można dostrzec pogorszenie jakości). W grze pogorszenie jakości mógłbyś zauważyć z bliska, ale chyba nie siedzisz kilka cm od monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że monitor dostaje obraz nie skalowany.

 

Gdy wyłączę skalowanie w sterowniku, OSD monitora podaje rozdzielczość dokładnie taką, jak ustawiłem (skaluje monitor). Gdy włączę skalowanie w sterowniku, OSD monitora podaje informację, że obraz jest w rozdzielczości 1920x1200, cokolwiek bym tam nie ustawił (oby niżej od natywnej). Czyli sterownik pilnuje, żeby monitor dostał obraz w natywnej rodziałce.

 

W tym przypadku (2560x1600) skalowanie sterownika nie działa (mimo, że włączone), bo OSD nie podaje rozdzielczości. Czyli monitor dostaje obraz poza przewidzianymi parametrami. A, jak rozumiem, sens tej zabawy jest wtedy, gdy skalowanie sterownika działa. Dodatkowo, w rogu, na granicy widzialnego pola migocze mi kilka pikseli.

 

Robiłem, jak napisane w w pierwszym poście, ale nie wychodzi. Trochę mam obawy z dalszymi eksperymentami, żeby nie załatwić monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Teraz wgrałem. Na pulpicie jest dokładnie to samo, co pisałem wyżej. W grze nie mogę ustawić powyżej 1920x1200

hmm zrób plik commandline i wpisz -norestrictions może też pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już nie wiem, co się dzieje....

 

Kiedyś się bawiłem commandline.txt i wchodziły parametry, a teraz jakby tego pliku w ogóle nie było.

 

Mam ustawione 19200x1200 i włączoną synchronizację. W pliku zmieniłem rozdziałkę i synchronizację, ale gra nic nie zmienia...

 

Mam wpisane teraz:

 

-novblank

-norestrictions

-nomemrestrict

-witdh=1650

-height=1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gość tam pisze żeby popróbować różne rozdziałki. Przykładowo chyba nie działa mu standardowa 2560x1600, ale 2496x1600 już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

za cholercie nie mogę tego downscalingu czy down samplingu ostawić pod xp, ten gość pisze aby instalować sterowniki które podaje ale jakoś nie mogę ich zainstalować system je odrzuca

U mnie też na XP nie działa. Jedynie da się ustawiać pion... do 1400 ale szerokości za nic nie mogę zwiększyć ;/

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwam znaczących różnic... tzn owsze tu inne stery do GPU...

Ale jak kiepsko chodziło tak dalej kiepsko chodzi :E

 

A gram w 1920x1200 na low, jedynie car density na 100 + mod na większy ruch aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Czy odrzucanie misji tzn jak Roman dzwoni ma jakiś wpływ na stosunki z nim? Po wykonaniu misji "Three`s a Crowd" odrzuciłem telefon od Romana i pojechałem na pierwszą randkę z Michelle po czym następnego dnia Roman zadzwonił i musiałem odebrać go ze szpitala i dissował mnie, że wybrałem cycki zamiast niego ^ ^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...