Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w nocy trochę pograłem - miała być godzina, a wyszły 3 :D Po tym krótkim czasie mogę powiedzieć, że gra rewelacja, wciąga jak czarna dziura. Po zainstalowaniu 180.84 gra wyraźnie przyspieszyła tak, że już spokojnie można grać na całkiem ładnych detalach (30-30-30-3) i wszystko wygląda kapitalnie no może poza okazjonalnymi texturami pamiętającymi czasy gta3 + te cienie są jakieś dziwne.

Polecam skupić się na tej wspaniałej grze, a nie na ciągłej kombinacji z grafiką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do użycia pamięci to u mnie w otwartym terenie gra używała dobrze ponad 3 GiB RAM-u i dobrze ponad 3 GiB swapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam wszystko bardzo miło działa :)

Co prawda denerwujące było na początku to zakładanie kont na WL i SC, ale ważne że już działa.

Grafikę i wymagania pomijam, bo już każdy o tym pisze - u mnie chodzi i to się liczy. A co najważniejsze to grywalność, która w tej grze jest niesamowita. Jest to pierwszy tytuł od kilkunastu miesięcy, który przyciągnął mnie do kompa na cały weekend, po 10 godzin ana dzień :D I nawet teraz siedząc w pracy nie mogę się już doczekać, żeby myknąć do domu i odpalić GTA.

Co zauważyłem od razu, o wiele przyjemniej gra się padem niż standardowo mysz+klawiatura, kamera jakoś bardziej naturalnie się ustawia i sporo łatwiej kierować pojazdami.

Według mnie warto było te 149zł (empik) poświęcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawa rządzi nad padami, jasna sprawa. No może że komś się łatwo na czymś takim gra, mi nigdy się dobrze na nintendo nie grało, te analogowe gałki...ech cieżka rzecz ;]

 

A swoją drogą nie rozumiem czemu ludzie jeżdżą używając jednej ręki a drugą trzymają chyba w kieszeni. Jak na tym filmiku "instrukcja instalacji gta IV". Wjechał na chodnik, budynki bo nic nie widział przez kamerę która kręciłą się wokół pojazdu. NO a myszka to do czego jest? :] Ja tam cały czas sobie śłedzę mychą auto i gra się bez problemu. Jestem inny czy niektórym naprawdę wygodnie się jeździ bez korygowania kamery ;>

 

 

Co do textur i riva tuner 2.20

Za pomocą rivki można sterowniki zdefaultować czy coś tam takiego jest ;) W głównym oknie mamy 2 sekcje prawda? ;] Przy każdej jest ta strzałeczka rozwijająca listę. Z dolnej można m.in. podkręcić GPU. Za to w pierwszej (górnej) mamy monitoring temp. W tej właśnie ostatnia ikonka to taka szczotka czy coś (nie mam przed oczami teraz tego). Klikamy, potwierdzamy czyszczenie sterów i tyle. To nie jest odinstalowywanie, tylko przywrócenie do default. Z ustawień rivy nie zauważyłem żadnych strat, w konfiguracji obrazu w Windowsie też. Więc w zasadzie nie zmieniło się po tym nic poza poprawnie wyświetlanymi teksturami w GTA ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ciekawostki:

 

Statistics

Average FPS: 15.76

Duration: 37.30 sec

CPU Usage: 62%

System memory usage: 86%

Video memory usage: 100%

 

Graphics Settings

Video Mode: 864 x 480 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 6

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Home Premium

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8400M GS

Video Driver version: 180.43

Audio Adapter: Głośniki (Realtek High Definition Audio)

Intel® Core2 Duo CPU T9300 @ 2.50GHz

 

Gra chodzi ładnie (nie wiem ile fps jest w samej grze - ale nie ma przycinek i doładowywania tekstur,nawet przy dużej zadymie) - a wszystko na lapku HP dv6899ew :)

 

Teraz gram na 1024/768 i draw distance 30 - fpsy nie spadły - a jesli juz to dla mnie niezauważalnie.

Wydaje mi się,że gra w najwiekszym stopniu obciaża procek,który u mnie jest akurat ok,czego o gpu nie moge powiedziec:)

 

Generalnie - można grać,co jest pocieszeniem dla posiadaczy slabszych sprzętów - a powodem do zadowolenia dla właścicieli lapkow.

 

BTW-mam xboxa360 i na nim skonczylem grę, ale lapek pozwala odświerzyć temat w każdych warunkach:)

 

Pozdr!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy zachwycają się ogolnie grą.. czyli mówicie że 148 zł nie pójdzie w błoto ? :)

Mam pytanie a jak wygląda gra po NECIE?

Bo z tego co czytałem kiedyś w GTA IV ma być online bez żadnych modów jak to miało miejsce w VC I SA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawa rządzi nad padami, jasna sprawa. No może że komś się łatwo na czymś takim gra, mi nigdy się dobrze na nintendo nie grało, te analogowe gałki...ech cieżka rzecz ;]

Rządzi? A spróbuj jechać powoli samochodem na klawiaturze i na padzie. Mnie nie bawi ciągłe naciskanie / puszczanie klawiszy, analogowe przyciski mają tutaj ogromną przewagę.

 

Kwestia przyzwyczajenia, w gierki z konsolowym rodowodem (TR, GTA, TDU) gram na analogach, w produkcje typowo pecetowe tylko mysz + klawiatura.

 

Ktos sie orientuje co konkretnie oznacza fatal error: ZLIB20 ? ;> i jak to fixnac ? ;>

Pogooglaj. Błąd znany, rozwiązania na razie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kompie z siga (2900pro+win xp SP3) gra mi się co jakiś czas wykrzaczą i pokazuje, że aplikacja została zamknięta , wiecie ocb?

 

druga sprawa, że wydajność na tej grafice nie skaluje się z niczym :E testowane na e8400@4Ghz i e2140@3.2Ghz i w benchmarku z 1-2fps różnicy, WTF?

 

a mój 8800gt 1Gb na gwarce, oby przed świętami wrócił ;]

Edytowane przez cwaniak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy zachwycają się ogolnie grą.. czyli mówicie że 148 zł nie pójdzie w błoto ? :)

Mam pytanie a jak wygląda gra po NECIE?

Bo z tego co czytałem kiedyś w GTA IV ma być online bez żadnych modów jak to miało miejsce w VC I SA .

Sprawa bardzo prosta - albo dołączasz do istniejącej już rozgrywki albo sam zakładasz w kilka sekund po czym przez komórkę w grze lub games for windows wysyłasz zaproszenie do znajomego - dziecinnie proste, nie potrzeba dedykowanych serwerów ani adresów IP wystarczy proste zaproszenie.

Na kilka rozegranych meczy raz zdarzyło się że kumpel nie mógł do mnie dołączyć ani ja do niego <_< poza tym incydentem śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to :damage_wall: .

 

Gra zamówiona ponad tydzień temu na allegro w PlanecieGier, 5 dni już minęło od premiery a gry dalej nie mam, z takim tempem tych gości z tej całej planety to zagram pewnie w styczniu 09...

Zabrakło im gier na stanie, nie spodziewali się że tak im się to sprzeda i wszystko się wlecze, nie polecam tego sklepu, nie poważni ludzie.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywajcie cheatów bo zablokują Wam się misje ;/ - dobrze ze nie zapisalo mi gry :>

Tzn ? Ja często używam na SuperGT :) wystarczy aby coś zablokować ? I skąd taki wniosek ? 

 

Ale jeszcze nie zacząłem grać na serio. ;) Dopiero jeżdżę sobie i poznaję 1 wyspę. Zmienię kompa to pogram (skoro backup savów nie działa to nie warto teraz grać). :)

 

EDIT :

 

Kwestia przyzwyczajenia, w gierki z konsolowym rodowodem (TR, GTA, TDU) gram na analogach, w produkcje typowo pecetowe tylko mysz + klawiatura.

 

Akurat GTA nie ma konsolowego rodowodu :P zabrali nam ją ale początkowo była only PC. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ? Ja często używam na SuperGT :) wystarczy aby coś zablokować ? I skąd taki wniosek ? 

 

Ale jeszcze nie zacząłem grać na serio. ;) Dopiero jeżdżę sobie i poznaję 1 wyspę. Zmienię kompa to pogram (skoro backup savów nie działa to nie warto teraz grać). :)

Nie wiem jak Tobie ale mi dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ciekawostki:

 

Statistics

Average FPS: 15.76

Duration: 37.30 sec

CPU Usage: 62%

System memory usage: 86%

Video memory usage: 100%

 

Graphics Settings

Video Mode: 864 x 480 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 6

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Home Premium

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8400M GS

Video Driver version: 180.43

Audio Adapter: Głośniki (Realtek High Definition Audio)

Intel® Core™2 Duo CPU T9300 @ 2.50GHz

 

Gra chodzi ładnie (nie wiem ile fps jest w samej grze - ale nie ma przycinek i doładowywania tekstur,nawet przy dużej zadymie) - a wszystko na lapku HP dv6899ew icon_smile3.gif

 

Teraz gram na 1024/768 i draw distance 30 - fpsy nie spadły - a jesli juz to dla mnie niezauważalnie.

Wydaje mi się,że gra w najwiekszym stopniu obciaża procek,który u mnie jest akurat ok,czego o gpu nie moge powiedziec:)

 

Generalnie - można grać,co jest pocieszeniem dla posiadaczy slabszych sprzętów - a powodem do zadowolenia dla właścicieli lapkow.

 

BTW-mam xboxa360 i na nim skonczylem grę, ale lapek pozwala odświerzyć temat w każdych warunkach:)

 

Pozdr!!!

Jakim programem się to sprawdza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Tobie ale mi dzialaja.

Wcześniej nie przeczytałem tamtego postu. Nie próbowałem to nie wiem, poprostu uwierzyłem na słowo wcześniej pisanego postu. ;) Zresztą, teraz mam za mało czasu aby wciąnąć się w GTA. :]

 

Chciałbym dowiedzieć się więcej o tych kodach , jakie misje i w jaki sposób blokuje ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak próbuję te stery zainstalować na 7950GT to mi wywala że one nie są do tej karty <_<

Wpisz w google 180.70 i ściągnij ;) Na moim 7600 śmiga, przed instalką tych sterów nie wczytywał tekstur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google 180.70 i ściągnij ;) Na moim 7600 śmiga, przed instalką tych sterów nie wczytywał tekstur.

Mialem i nie polecam, u mnie bylo caly czas 21-22fps na tych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już chyba zrezygnowałem z gta sorry ale takich gniotów to sprzedawać nie wypada po prostu,, stery najnowsze whql,, pierwsza scena: na ekranie mam zaledwie poświatę samochodu i dalekie tło.

 

kiedyś to by było nie do pomyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dlatego , ze ludzie lykna kazdy szajs , ktory opisany jest "legenda" czyli magia nazwy. Ten wynalazek powinien byc sprzedawany dopiero po wyjsciu jakiegos pacza przy wersji PC. Juz w ogole nie mowie , ze moce konsol , a dzisiejsze moce pctow to przepasc , a gra lazi jakby chciala , a nie mogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia, w gierki z konsolowym rodowodem (TR, GTA, TDU) gram na analogach, w produkcje typowo pecetowe tylko mysz + klawiatura.

Dokładnie, w wielu grach tak jak PES, GTA, jakakolwiek wyścigówka typu Test Drive czy GRID, a kończąc na zręcznościówkach jak Asassins Creed albo Spider Man pad jest po prostu bardziej intuicyjny w obsłudze, a dodatkowo można się wygodnie rozwalić w fotelu i młócić z odległości 1.5 metra (bezprzewodowy) :D

Żeby nie było, na tym samym padzie niemożliwe jest też granie w COD4 albo Wieśmina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego , ze ludzie lykna kazdy szajs , ktory opisany jest "legenda" czyli magia nazwy. Ten wynalazek powinien byc sprzedawany dopiero po wyjsciu jakiegos pacza przy wersji PC. Juz w ogole nie mowie , ze moce konsol , a dzisiejsze moce pctow to przepasc , a gra lazi jakby chciala , a nie mogla.

Kwestia jest prosta - masz sprzęt i grasz z bananem na ustach - albo go nie masz i szlak cię trafia :> Do grywalności, grafiki na porządnych detalach, modelu jazdy, zadań, klimatu i setki innych dup*reli nie mam zastrzeżeń - jest fun maksymalny i czas leci jak woda w rwącym górskim potoku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest prosta - masz sprzęt i grasz z bananem na ustach - albo go nie masz i szlak cię trafia :> Do grywalności, grafiki na porządnych detalach, modelu jazdy, zadań, klimatu i setki innych dup*reli nie mam zastrzeżeń - jest fun maksymalny i czas leci jak woda w rwącym górskim potoku :D

Amen chciało by się powiedzieć. Jak zainstalowałem najnowsze stery to wszystko działa bardzo fajnie i nie mogę za bardzo narzekać, 5+ h gry i żadnego pulpity itp stąd osoby, które narzekają, że gra jest dupna po prostu muszą znaleźć odp stery ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen chciało by się powiedzieć. Jak zainstalowałem najnowsze stery to wszystko działa bardzo fajnie i nie mogę za bardzo narzekać, 5+ h gry i żadnego pulpity itp stąd osoby, które narzekają, że gra jest dupna po prostu muszą znaleźć odp stery ot co.

Albo nabyć oryginał, bo z tego co wiem wersja cukierkowa lubi sie pier*olić :> U mnie żadnych wyskoków do pulpitu i zwiech nie było nigdy, nawet po alt+tab :) Może już w środe podzielę się szerzej swoimi spostrzeżeniami :> Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...