Skocz do zawartości
teraw

Pentagram Hp-100 Alcu Lite Czy Freezer 7 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajność jak wydajność, ale ma pewien feler. Regulator obrotów przy starcie komputera robi denerwujące "beep", czasami 2 razy. Można puścić bez regulatora. wtedy tylko zamiast 1600 obr. jest 3000obr. Wtyk jest 3 pinowy i nie mogę regulować z poziomu biosu, chyba ze podepnę do innego gniazda, na innym gnieździe natomiast jest minimum 8V i kółko się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP-100 podobno jest wydajniejsze. Tylko nie wiem gdzie to mi mignelo. W kazdym razie watpliwosci mam czy to byla wydajniejsza konstrukcja ( czyli radiator) czy cooler ogolnie [;

Jaka Twoim zdaniem jest "bezpieczna" maksymalna praktycznie masa chłodzenia na "zawieszeniu" z AM2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art25387.html o tutaj cos jest mozna poczytac.

Za Pentagramem przemawia to ze latwo mozna zmienic wentylator na np Fandera 92mm.

Wydajnosciowo oba coolery powinny byc zblizone. Zalezy od obrotow. U Freezera moze byc gorzej z wymiana wentyla chociaz na upartego by sie pewnie dalo na tych gumkach. Mialem wentylator tego typu Arctic Fan 8L i bylem srednio zadowolony. Niby na Freezerze jest 92mm ale konstrukcja ta sama. Jesli nie zamierzasz zmienic wentyla mimo wszystko Freezera bedzie lepszym rozwiazaniem poniewaz mozna bardziej skrecic obroty. Pentagram wart uwagi ale ze zmiana wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka Twoim zdaniem jest "bezpieczna" maksymalna praktycznie masa chłodzenia na "zawieszeniu" z AM2 ?

Nominalnie to 460g, o ile mnie pamięć nie myli.

Praktycznie można spokojnie nawet 1kg, pod warunkiem wsparcia backplate'em od spodniej strony płyty.

 

Zapominacie też, że Pentagram jest mniejszy od Freezera.

Ja bym jeszcze się zastanawiał nad CoolerMaster Hyper TX :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie można spokojnie nawet 1kg, pod warunkiem wsparcia backplate'em od spodniej strony płyty.

Phi, na śruby + backplate to i można ze 3kg wieszać spokojnie :P 1kg to bez backplate normalnie się zakłada. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Regulator obrotów przy starcie komputera robi denerwujące "beep", czasami 2 razy. Można puścić bez regulatora(...)

jest na to rada: rozebrac regulator i "rozbroic" beeper - ja tak wlasnie zrobilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzę trochę temat. Co lepiej wsiąść? Pentagram czy Freezer? Jak dla mnie cisza nie gra tak szczególnej roli, chyba że któryś jest już na max-a głośny ( mam box-a i nie uważam go za głośnego :)). Na plus dla Pentagrama uważam pewniejszy montaż :) Więc co lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzę trochę temat. Co lepiej wsiąść? Pentagram czy Freezer? Jak dla mnie cisza nie gra tak szczególnej roli, chyba że któryś jest już na max-a głośny ( mam box-a i nie uważam go za głośnego :)). Na plus dla Pentagrama uważam pewniejszy montaż :) Więc co lepsze ?

Jakiej odpowiedzi szukasz?

Subiektywnej opinii? Znajdziesz je w tym temacie.

Rzeczowej opinii? Znajdziesz je również w tym temacie. Ewentualnie w szukajce wstukaj "HP-100" i już.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzę trochę temat. Co lepiej wsiąść? Pentagram czy Freezer? Jak dla mnie cisza nie gra tak szczególnej roli, chyba że któryś jest już na max-a głośny ( mam box-a i nie uważam go za głośnego :)). Na plus dla Pentagrama uważam pewniejszy montaż :) Więc co lepsze ?

Pentagram jest trochę wydajniejszy. Głośność porównywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez PWM podobnie jak pentagram...

Mam też w domu freezera 64 nonPro ale chyba niema sensu go testować bo już niemożna go właściwie dostać...

Moja recenzja porównawcza wstrzymana do czasu aż dostane papsty 92mm

Są za śmiesznie niską cene na allo. http://www.allegro.pl/item216841936.html

Jako grzałka posłuży mi sempron 2800+ puszczony na 1.55V.

Zobaczymy co lepsze...

Edytowane przez spychu14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...