Skocz do zawartości
abuq1

Modyfikacja Anteca P180

Rekomendowane odpowiedzi

O co konretnie Ci chodzi? Mamy komentować pomalowane na czarno wnętrze obudowy? :? Bo chyba nie sądzisz, że wrzucenie kilku diod i zrobienie porządku z kablami jest czymś, co zasługuje na pochwałę?

A czy to nie są drobne modyfikacje jak napisałem?

Dostosowałem jeszcze dolny tunel do scythe silentbox :-P B-) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie są drobne modyfikacje jak napisałem?

Są, ale bardzo drobne..

to jest pomalowanie wnętrza i uporządkowanie kabli... tylko to...

ale jeśli to początek to nie jest źle

Edytowane przez ExEq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie ze to P182 ma dziury w podstawce plyty glownej na kable zasilajace i dziury na rury WC zamiast tego nieszczesnego tunelu do chlodzenia grafy...?

 

Sczerze mowiac to nie widze za bardzo sensu tych modyfikacji - diod ani nowego koloru wnetrza chyba nie bedzie widac po zamknieciu obudowy, z moich eksperymentow z wycinaniem takich samych "wypchnietych" grilli w budzie chifteca wnioskuje ze to tez nic nie daje, a zamiast "opakowania" na dysk chyba latwiej bylo by kupic jeden z cichszych HDD (np. na moje ucho 320GB WD AAKS jest praktycznie nieslyszalny zamontowany w normalny sposob w P180, poza cichymi seekami).

 

Jedyna modyfikacja ktora mnie interesuje to przedni wentylator, ale nie umiesciles zdjec ani opisu:

czy dodales poprostu jeszcze jeden wentylator na tyl klatki HDD? czy nadal uzywasz filtru i czy zrobiles cos z plastikowym grillem?

 

Zastanawia mnie tez dlaczego nie uzywasz gornego wentylatora - nie robil zadnej roznicy w temperaturach?

 

 

Nie mniej jednak czarne wnetrze na tych zdjeciach wyglada o wiele lepiej niz gola stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie ze to P182 ma dziury w podstawce plyty glownej na kable zasilajace i dziury na rury WC zamiast tego nieszczesnego tunelu do chlodzenia grafy...?

 

Sczerze mowiac to nie widze za bardzo sensu tych modyfikacji - diod ani nowego koloru wnetrza chyba nie bedzie widac po zamknieciu obudowy, z moich eksperymentow z wycinaniem takich samych "wypchnietych" grilli w budzie chifteca wnioskuje ze to tez nic nie daje, a zamiast "opakowania" na dysk chyba latwiej bylo by kupic jeden z cichszych HDD (np. na moje ucho 320GB WD AAKS jest praktycznie nieslyszalny zamontowany w normalny sposob w P180, poza cichymi seekami).

 

Jedyna modyfikacja ktora mnie interesuje to przedni wentylator, ale nie umiesciles zdjec ani opisu:

czy dodales poprostu jeszcze jeden wentylator na tyl klatki HDD? czy nadal uzywasz filtru i czy zrobiles cos z plastikowym grillem?

 

Zastanawia mnie tez dlaczego nie uzywasz gornego wentylatora - nie robil zadnej roznicy w temperaturach?

Nie mniej jednak czarne wnetrze na tych zdjeciach wyglada o wiele lepiej niz gola stal.

To jest obudowa P180B i posiada wszystkie udogodnienia z P182. Chyba wszystkie nowe P180 w tej chwili już je mają a P182 różni się od nich tylko kolorem "Gun Metal".

Celem modyfikacji jest przede wszystkim estetyka (moding). Buda stoi prawie cały czas otwarta, bo i tak po zamknięciu nie ma różnicy w poziomie głośności, panuje cisza B-)

Co do dysku to mam już jeden z cichszych: samsung spin point 2504C ale był on zdecydowanie najgłośniejszym elementem zestawu nawet po zamknięciu go w silentboxie. Dopiero wyciszenie silentboxa zaowocowało dźwiękiem dysku na poziomie skręconego do 560 obr. wiatraka scythe S-flex (tylko takie mam zamontowane w budzie, nie słychać ich z 30 cm), nie dochodzą obsolutnie żadne dźwięki nawet seek został idealnie wyciszony a temperatury poleciały w dół o 5'C niż przed wyciszeniem. Do wyciszenia silentboxa zużyłem kilka mat bitumicznych, a całość z dyskiem waży teraz ok 4 kg.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Z przodu jest zamontowany tylko wentylator widoczny na zdjęciach (na tyle klatki HDD) jednak włączam go tylko przy pełnym obciążeniu ponieważ mimo 560 obr. tunel powietrzny jakim jest klatka HDD sprawia że jest on słyszalny (tworzy się jakby echo w tunelu i słychać takie ciche buczenie). Grill plastikowy został na miejscu, filtry kurzowe wyleciały.

U góry nie mam wiatraka bo nie jest on potrzebny, a był tam słyszalny.

Otworu jednak nie zasłaniam bo mimo braku wiatraka spełnia swoją rolę, po zamknięciu go temp na procku podnosi się o 7-8'C więc całkiem sporo.

Poza tym wszystkim nie mam pomysłu na inną modyfikację tej budy, bo teraz dla mnie jest budą idealną. Ładna, pojemna, ultra cicha, zapewniająca niskie temp., B-) Czego chcieć więcej?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silentbox to predzej bym odizolowal pod wzgledem wibracji od kontaktu ze szkieletem budy niz go ocieplal. Mam ten sam hdd i silentboxa - wytlumienie dzwieku dysku jest na bardzo dobrym poziomie, problem polegal raczej na tym ze pudelko przenosilo wibracje i dopiero miekka gabka, albo zawieszenie na gumach rozwiazywalo problem.

Oczywiscie taka warstwa mat tez da efekt, ale mozna to samo osiagnac wieszajac na gumach, albo stosujac warstwe miekkiej gabki jak podstawy, przy czym wtedy silentbox bedzie lepiej oddawal cieplo do otoczenia.

 

A obudowa, jak obudowa - kultowy model anteca, zal w niej cokolwiek przerabiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu demonstruje tu, by użyć samochodowej paraleli, karoserie i silniki w chromie i platynie, fiaciki Cinquecento z 2.0 V6 pod maską, luksusowe Cadillaci przerobione na statki kosmiczne czy odkupione od PKS antyczne Ikarusy odpicowane niczym z MTV. Autorze - pokazałeś całkiem przyzwoitego Golfa IV z delikatnie zaznaczoną nutką indywidualizmu i ładnymi alusami. Nie dziw się przeto, że komentarze są jakie są :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silentbox to predzej bym odizolowal pod wzgledem wibracji od kontaktu ze szkieletem budy niz go ocieplal. Mam ten sam hdd i silentboxa - wytlumienie dzwieku dysku jest na bardzo dobrym poziomie, problem polegal raczej na tym ze pudelko przenosilo wibracje i dopiero miekka gabka, albo zawieszenie na gumach rozwiazywalo problem.

Oczywiscie taka warstwa mat tez da efekt, ale mozna to samo osiagnac wieszajac na gumach, albo stosujac warstwe miekkiej gabki jak podstawy, przy czym wtedy silentbox bedzie lepiej oddawal cieplo do otoczenia.

Pudełko było już wcześniej odizolowane od obudowy bo leżało na miękiej gąbce ale i tak dysk był najgłośniejszym elementem. Dopiero teraz jest cisza i żadne gumki czy gąbki nic tu nie dadzą, a co do ocieplania to temp. poleciały w dół o 4'C. Moim zdaniem jest to jedyna w miarę konwencjonalna metoda na maksymalne wyciszenie hdd. Nawet seek stał się zupełnie niesłyszalny, myślę że i raptor też byłby tu prawie niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę 4 wentylatory, brak mat i dysk 3,5". W związku z tym pytam się - jakim cudem chcesz mieć cisze? :razz:

Ja widze 5 ;) Przy tych obrotach (~560rpm) jest na pewno cicho ale jak wiadomo - cisza rzecz wzgledna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę 4 wentylatory, brak mat i dysk 3,5". W związku z tym pytam się - jakim cudem chcesz mieć cisze? :razz:

 

EDIT:

 

A no literówka, 5 a nie 4 :)

po pierwsze włączone są 4 wiatraki (czytaj opis), po drugie przy 560 obr. 1 czy 2 czy 5 S-FLEXów słychać tak samo, czyli nie słychać ich z 40cm. , po trzecie obudowa już standartowo mocno tłumi dźwięki (3-warstwowa konstrukcja obudowy) a do tego jest wytłumiona 2 warstwami mat (bitumiczne + spire), po czwarte to o wyciszeniu dysku już pisałem (jescze raz proponuje ci czytać), po piąte cisza to faktycznie rzecz względna ale ja mam dobry słuch i w nocy w ciszy kompa nie słychać przy otwartej budzie z 1m, tak jak siedze obok niego przy biurku.

I poza tym jak widzę żę ktoś pisze takie banały że przy 4 wiatrakach to nie może być cicho to mnie częsie. Kup sobie 5 scythe S-FLEX póść je na 560 obr. i później się wypowiadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Ty nie wiesz co piszesz. Aktualnie mam w kompie jednego Noiseblockera XL1 na 440 RPM i dysk 2,5" i dalej komputer jest słyszalny dla mnie z ~2 metrów.

 

O pięciu S-Flex nie wspominam, bo dużo wentylatorów miałem w rękach, więc wiem jaki hałas wydzielają, między innymi S-Flex, Fandery, Noctua, Noiseblocker, Coolink, XTHERMAL, Thermaltake.... I bzdurą jest, że kilka wentylatorów jest tak samo głośnych jak jeden, bo dźwięki się nakładają, więc może to Ty poczytaj.

 

HDD nawet w najlepszym Silent Boxie nie wyciszysz do 0 dBA, więc to dodatkowy hałas. Dodatkowo 3,5" ciężko wyciszyć do granicy słyszalności.

 

Te maty Spire nie wyciszają nic, bo to bardziej ozdoba niż wyciszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ciach) po piąte cisza to faktycznie rzecz względna ale ja mam dobry słuch i w nocy w ciszy kompa nie słychać przy otwartej budzie z 1m, tak jak siedze obok niego przy biurku.

I poza tym jak widzę żę ktoś pisze takie banały że przy 4 wiatrakach to nie może być cicho to mnie częsie. Kup sobie 5 scythe S-FLEX póść je na 560 obr. i później się wypowiadaj.

Dochodzi do tego jeszcze kwestia warunkow odsluchu ;) Przy 4 wiatrakach moze byc cicho ale na pewno nie bedzie nieslyszalnie/bezglosnie. Akurat trafiles na Pume, ktory ostatnio robil bardzo fajny test 120-ek - polecam i sam posiada ultra cichy komputer, na forum jest pare osob (np. MaSell), ktore osiagaja zadowolenie dopiero przy 1 szt. wentylatora w obudowie, ktory kreci sie ponizej 500rpm.

 

Ja jeszcze mam troche do zrobienia. Mam 2x Noctua @ 500rpm, maty i 2 delikatnie wytlumione dyski 2,5 cala. Jest cichutko ale nie bezglosnie.. Dla grubej wiekszosci ludzi Twoj komputer bedzie nieslyszalny, tutaj jednak trafiles na mniejszosc - tzn. ludzi ktorzy maja bzika na punkcie ciszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole to teoretycznie 2 identyczne zrodla halasu o nieznanym natezeniu (czyli niezaleznie od natezenie) razem generuja o 3dB wiekszy halas.

 

Ja mam fandera z 1szej rev w psu puszczonego na 480-500RPM (ponizej predkosci startowej) i dysk w quiet drive z odizolowanymi wibracjami, no i w budzie twarde maty APP i gabka. Robilem juz sobie "slepy test" tzn czy po wejsciu do pokoju z odleglosci 1.5m poznam czy komp chodzi (w nocy) i nie bylem w stanie tego okreslic. Dlatego puki co nie bardzo wiem co moglbym zmienic, szkoda mi troche wstawiac 2.5'' z racji na cene i nizsza wydajnosc, skoro i tak nie odczulbym roznicy.

Chodzi mi generalnie o to ze to najelpsza metoda zeby stwierdzic czy jest juz dostatecznie cicho :]

 

Antec P180 imo nie jest najelpsza buda do wyciszania w taki radykanlny bezwentylatorowy sposob. Ta buda jest pomyslana wlasnie pod katem uzywania wielu wentyli i zapewnia dobra wentylacje. Jezeli chcemy redukowac ilosc wentylatorow do minimum to szukamy obudowy z jak najmniejsza iloscia otworow i jak najgrubszymi blachami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem juz sobie "slepy test" tzn czy po wejsciu do pokoju z odleglosci 1.5m poznam czy komp chodzi (w nocy) i nie bylem w stanie tego okreslic.

U mnie sprawa wyglada tak, ze zaczynam slyszec komputer dopiero przy zamknietym oknie i to po pewnym czasie - po prostu sluch staje sie bardziej wrazliwy.

 

Test powinien wygladac tak: wlaczasz Czasowy wylacznik komputera na 2 minuty, wylaczasz monitor i czekasz w ciszy, jesli nie uslyszysz roznicy w chwili gdy komputer sie wylaczy, faktycznie nie ma co bardziej wyciszac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot

 

dorzucając swoje 3 grosze - mam stary config - w zasiłce noiseblocker x1 na 7V - chłodzenie dysku zamkniętego w skrzyni bitumicznej ułożonej na gąbkach ponownie noiseblocker x1 na 7V - i ostatecznie procek to copper silent na 5V - do tego stara skrzynia z grubymi blachami - pozwala mi to na spokojny sen przy włączonym kompie nie słysząc nic - temperatury ok

 

/ot

 

jak poprzednicy zauważyli cisza jest pojęciem bardzo względnym - niektórym nie będzie przeszkadzało jakieś zarżnięte boxowe chłodzenie albo titan puszczony na max, a są i tacy którzy pardon my french usłyszą pierdnięcie muchy z odległości 10 metrów

 

jeżeli kolega abuq1 twierdzi że ma komputer cichy - ma komputer cichy w swoim przekonaniu i super o to właśnie chodzi - niestety komputer z pięcioma wiatrakami w odczuciu innych (np.mnie) elo cichy być nie może :wink:

 

pzdr.

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kieszen to tragedia .. mogles sie postaraca zeby ladniej wygladalo. Malowanie w srodku ladne ale ... jak slaba farba to moze sie pozdzierac nawet ptzy glupiej zmianie dysku :<

Moim zdaniem ta buda jest jak ferrari enzo .... czego nie dolozysz to spierdzielisz majstersztyk :D

i do tego to zaden mod ... powycinaj dziury to bedzie cos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm anteca p180 trudno jest jakos calkien fajnie przerobic bo ta buda zostala zaprojektowana z mysla o tłumieniu i wyciecia jakiegos okna moze stac sie problemem :) sciany sa z potrojnych warstw. tak ze gl hf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To jest obudowa P180B i posiada wszystkie udogodnienia z P182. Chyba wszystkie nowe P180 w tej chwili już je mają a P182 różni się od nich tylko kolorem "Gun Metal"."

 

mam p180b z grudnia ubieglego roku i nie ma niestety otworow do kabli, ale od czego jest SPCR i dziesiatki galerii z ta buda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...