Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Worms14

właśnie jestem po testach 2-go cielaka z 4-ma cycami i nie jest wesoło

tzn. tragedii nie ma bo stabilnie hulał przy 3,52GHz na def vcore (P5W64WSPro no-mod)ale max. bez względu na napięcie to 3,72GHz później sciana ;(.Nie mam pojęcia ocb.? bo zwykły C2D 6600 na tej samej platformie robi 4GHz UP więc ......................

ja dziękuję , poczekam na 45nm

p.s.

trzeba mieć mega farta na to cos lub ew. polecam szukać selekta który przynajmniej zabotuje na 4GHz

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wydajnością

Zle podejrzewasz; 3210 od Q6600 rozni sie tym, ze jest przystosowany do pracy w serwerach, a tym samym musi wydzielac mniejsze ilosci ciepla niz w kompie domowym, idac dalej Xeon jest tak zrobiony aby mogl dzialac z mniejszym napieciem na takim samym taktowaniu i teoretycznie lepiej moze sie krecic.

 

ps. G0 3210 w PL nie ma jesio, malo ich na zachodzie, a w PL widzialem same B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle podejrzewasz; 3210 od Q6600 rozni sie tym, ze jest przystosowany do pracy w serwerach, a tym samym musi wydzielac mniejsze ilosci ciepla niz w kompie domowym, idac dalej Xeon jest tak zrobiony aby mogl dzialac z mniejszym napieciem na takim samym taktowaniu i teoretycznie lepiej moze sie krecic.

 

ps. G0 3210 w PL nie ma jesio, malo ich na zachodzie, a w PL widzialem same B3.

No jak narazie co czytam to ludzie narzekaja na temperatury mimo mniejszych napiec... zreszta juz w specyfikacji xeon g0 wydziela wiecej ciepla niz q6600 g0 ... ale ma wieksza wytrzymalosc termiczna...

 

Co do tego ze g0 3210 nie ma w PL, to sie mylisz... bo jest np w gralu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak narazie co czytam to ludzie narzekaja na temperatury mimo mniejszych napiec... zreszta juz w specyfikacji xeon g0 wydziela wiecej ciepla niz q6600 g0 ... ale ma wieksza wytrzymalosc termiczna...

 

Co do tego ze g0 3210 nie ma w PL, to sie mylisz... bo jest np w gralu.

może dlatego że przy serwerach są problemy z chłodzeniem - wiec lepiej podać wyższe (maksymalne?) wydzielanie ciepła żeby nie było problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch

 

WItam

 

Dziwne mam G0 i taka sama plyte jak Ty i procesor bez podnoszenia napiecia sie uruchamia na 9 x 400 (system sie laduje i w idle chodzi ok).Niepodnosilem napiecia bo 3.4 zupelnosci wystarcza.

Pozdrawiam

Toz przeciez Racuch napisal ze jego (moj) procek 3,52Ghz robi bez podnoszenia napiecia.

 

Ty na AIR jedziesz 3.4Ghz?? To co ty masz za chlodzenie??

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-GIZIU-, może razem poszukamy tego procka, zaraz śmigam na giełdę pod GUS, zobaczę jak tam się ceny mają i czy jest G0, niby dziś-jutro zaprzyjaźniony sklep ma mieć dostawę Q6600, bo aktualnie tylko B3, jednak cena koło 1000, za 950 chcą mi sprzedać jak będę chciał. Jak bym wziął dwie sztuki to by nam może jeszcze taniej wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chlodzenie Infinity , bez problemu na 3.4 temp max w stresie 50-56 (bylo 54-59 chyba pasta sie wygrzala lub chlodniej w domku ) idle 28-33 , na 4,0 na napieciu 1,45 stabilny 6 godz w ortosie dluzej niechcialo mi sie czekac. Ale pytanie po co 4GHz ? i tak powinnismy sie cieszyc ze te 4 jajca chodza od 3,0 do 3,5 bez podnoszenia napiec.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tygrysek20022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chlodzenie Infinity , bez problemu na 3.4 temp max w stresie 50-56 (bylo 54-59 chyba pasta sie wygrzala lub chlodniej w domku ) idle 28-33 , na 4,0 na napieciu 1,45 stabilny 6 godz w ortosie dluzej niechcialo mi sie czekac

 

Pozdrawiam

 

To masz zajebista sztuke. Tylko tyle powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-GIZIU-, może razem poszukamy tego procka, zaraz śmigam na giełdę pod GUS, zobaczę jak tam się ceny mają i czy jest G0, niby dziś-jutro zaprzyjaźniony sklep ma mieć dostawę Q6600, bo aktualnie tylko B3, jednak cena koło 1000, za 950 chcą mi sprzedać jak będę chciał. Jak bym wziął dwie sztuki to by nam może jeszcze taniej wyszło.

Nie kupuję na giełdzie, wezmę B3 w Lorien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-GIZIU- dlaczego B3, G0 nie warte jest poszukiwań? W Lorien wiem że mają ale 990zł chcą za taką sztukę, nic jak już będziesz miał to pochwal sie osiągami. Pozdro

Przeciez G0 jest juz prawie wszedzie... komputronik, gral, pcprojekt, agito... w zasadzie nie wiem gdzie nie ma... to co to za poszukiwania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z tych sklepów nigdy nie kupowałem, zresztą mają tez drogi sprzęt. Dodatkowo przed zakupem wolę obmacać, obejrzeć i kupić jak mnie najdzie ochota, a w sklepach gdzie mają to przeważnie sprzedaż internetowa jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z tych sklepów nigdy nie kupowałem, zresztą mają tez drogi sprzęt. Dodatkowo przed zakupem wolę obmacać, obejrzeć i kupić jak mnie najdzie ochota, a w sklepach gdzie mają to przeważnie sprzedaż internetowa jest.

Chyba nie piszesz o Gralu :? Bo raz ceny mają bardzo konkurencyjne, a dwa w sklepie możesz namacać się ile dusza zapragnie :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez G0 jest juz prawie wszedzie... komputronik, gral, pcprojekt, agito... w zasadzie nie wiem gdzie nie ma... to co to za poszukiwania??

Życie mnie nauczyło żeby sprzęt komputerowy kupować na miejscu osobiście. W razie serwisowania podjeżdżam i oddaje do ręki, a nie bawienie się w wysyłkę. Quada muszę kupić jutro w Wawie, wie ktoś może gdzie można dostać G0 ? Interesuje mnie ZNAK/Komputronik/Lorien/Sirius. Korzystając z okazji, nie polecam odbioru osobistego w YALU.PL (NTT System). Dziś odbierałem DFI P35. Jednym słowem żal.pl. Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie mnie nauczyło żeby sprzęt komputerowy kupować na miejscu osobiście. W razie serwisowania podjeżdżam i oddaje do ręki, a nie bawienie się w wysyłkę. Quada muszę kupić jutro w Wawie, wie ktoś może gdzie można dostać G0 ? Interesuje mnie ZNAK/Komputronik/Lorien/Sirius. Korzystając z okazji, nie polecam odbioru osobistego w YALU.PL (NTT System). Dziś odbierałem DFI P35. Jednym słowem żal.pl.

Sirius to sklep krzak. Nigdy w zyciu nie zrobie juz tam zakupow... robilem 2 razy i 2 razy sie przejechalem. A jak mowilem w komputroniku sa G0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...