Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

no to mam problem

komp świruje jak zjade mnoznik ponizej x9

np 9x366 chodzi jak zloto

jak ustawie 8x366 juz przy bootowaniu windy restart

to samo z nizszymi....(przy wylaczonym EIST)

jak go wlacze normalnie sie laduje(w idlu wybrany mnoznik - w stressie x9)

mobas quad gt z najnowszym biosem........... :|

WTF???

 

Bardzo przyzwoicie jak by czas jeszcze był większy niż 25min to powiedziałbym iż bardo dobrze ;) 4x 3,6GHz robi już wrażenie zwłaszcza jak by było na co dzień ;]

ja niedlugo tez poszaleje jak tylko bloczek d-teka sobie zakupie i zmienie nagrzewnice ;]

1.6V powiadasz hmmm:D no to quad potrafi :D ide zimnej wody nalać z lodem i cosik też ladnego zrobie;D

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie jakie masz te temperatury?

Teraz ciężki temat bo temp w pokoju orientacyjnie koło 30C..do tego kiepska wentylacja w budzie chief stary big dragon(wentyle 80ki i do tego skręcone więc bez szału..filtr w przednim panelu muszę sobie chyba z pończoch zrobić bo gąbka od mobo za gruba:P) procek na 3.0 w okolicach 60C z rosettą na 4 jajach, a pwm srodkowe 11x C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan: mozesz zrobic wyniki do hwbota dla obu wprime? Quad core troche tobie dobry wynik powinien wyrzucic.

32mb na 3.6ghz jakos 11.7sek mialem

1024 nie robilem

pobawie sie tym jak bede mial nowy blok - na tym za bardzo nei pokręce :/ :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciężki temat bo temp w pokoju orientacyjnie koło 30C..do tego kiepska wentylacja w budzie chief stary big dragon(wentyle 80ki i do tego skręcone więc bez szału..filtr w przednim panelu muszę sobie chyba z pończoch zrobić bo gąbka od mobo za gruba:P) procek na 3.0 w okolicach 60C z rosettą na 4 jajach, a pwm srodkowe 11x C

No to nieźle jak nawet infiniti nie daje rady :D

Mam nadzieje że moje WC go schłodzi <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity z chłodzeniem procka jako tako daje rade, ale właściwie wcale nie chłodzi pwm, i wręcz uniemożliwia ich chłodzenie..przynajmniej jak wszystko jest w budzie. Bo dziadostwo wielkie i ciężko tam cokolwiek wepchnąć, alternatywą jest otworzenie bocznego panelu i postawienie obok wiatraka stacjonarnego:D Na pająku byłoby dużo lepiej przypuszczalnie temperatura samego systemu przynajmniej z 10C mniej więc pwm i procek napewno też sporo. Ot taki paradoks.Obudowa + AC to wynalazek diabła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32mb na 3.6ghz jakos 11.7sek mialem

1024 nie robilem

pobawie sie tym jak bede mial nowy blok - na tym za bardzo nei pokręce :/ :mur:

 

No to dawaj dzisiaj chociaz wyniki z 3.5-3.6GHz :]

 

Prosba do pozostalych posiadaczy Q6600, mozecie porobic wyniki wprime 32/1024M do hwbota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x366

 

Dołączona grafika

 

Na AC zrobiłem tyle:

 

Dołączona grafika

 

temperatura otoczenia jakieś 29C

chłodzenie: scythe infinity + Rowenta Zenitiude na 3biegu + jakiś malutki strasznie wyjący ale nieźle dmuchający wiatraczek z epoki PRL

boczny panel zdjęty z boku wiatraki reszta w budzie

 

wPrime się zrobił, ale melodyjek się przy tym nasłuchałem..dreszczyk emocji był bo te melodyjki jak sądzę oznaczały 125C+ na pwmach procek pewnie znośnie bo infinity z takim nawiewem daje rade aczkolwiek nie monitorowałem na bieżąco żeby się nie stresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pupa zmiana mnoznika nie dziala - tzn wydawalo mi sie ze dziala....

niby bios i cpuz wykrywa nizszy mnoznik ale np na 400x8 jest zwiecha przy liczeniu spi nawet....

orthos wykrywa x9 ciagle... czasy w spi 1mb mowią ze jest raczej x9 a nie x8......

dziwna sprawa.... jak wylacze całkiem EIST i C1E to winda sie nie bootoje

czy ktos moglby obadac to u siebie - tzn czasami w spi np. bo oprogramowanie moze przekłamywac

EDIT:

jeszcze jedna proba i poszperanie na forach potwierdzilo

Q6600 ma zablokowany mnoznik - jedynie wersje EXTREME maja go odblokowanego

 

8x366

 

Dołączona grafika

pusc spi na tym rzekomym x8 a pozniej pusc spi na x9 bedzie to samo :/

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był zablokowany to w jaki sposób działałby mechanizm oszczędzania energii który zmniejsza mnożnik do 6.?

 

EDIT:

U mnie wyłączenie EIST i C1E wyłącza te funkcje ;) i nie zawiesza systemu. W CPU-Z widać że już nie przełącza mnożnika.

Zresztą gdyby mnożnika nie dało się zmienić nie osiągnął bym tego: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2722511

Bo raczej 4.4GHz to teraz nie mam.

 

Moje pierwsze wrażenia po przesiadce są jak najbardziej pozytywne! System działa jeszcze żwawiej niż dotychczas. A najładniej wyglądają operacje wszelkiej dekompresji - robi się to bardzo szybko!

Q6600 na defualt jest sporo szybszy od mojego poprzedniego Opka przy 2.98GHz!!! Przynajmniej to co zauważyłem w systemie instalując wszystko od nowa.

Można by powiedzieć WOW! ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem... ja na p965 mam zablokowany i ludzie po innych forach też...moze na p35 jest inaczej

a to ze zjezdza na x6 no to zasluga eista - podobnie jest w innych procach

nie jest zablokowany i koniec

eist ma do niego dostep i moze go sobie w razie potrzeby zrzucic na nizszy - my niestety nie!

 

a mozesz zrobic orthosa na 7x400 np???? pusc go i pokaz screena

rafa a jaka masz date produkcji??? moze ci sie poprostu stary procek trafil bo one byly odblokowane z tego co czytalem... nowe juz cieżko...

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Rafa a skad brales quadzika?

www.komplett.ie

a mozesz zrobic orthosa na 7x400 np???? pusc go i pokaz screena

rafa a jaka masz date produkcji???...

data pakowania to 7.04.07

 

Screena postaram się zrobić troche później

Tylko czemu miałby nie zrobić 7x400?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kogoś to interesuje, to Q6600 w stepping G0 (model SLACR) są dostępne w Apollo.pl

dziś jednego kupiłem - zadzwoniłem, uprzejmie poprosiłem o sprawdznie ostatnich 5 liter w PROD. CODE. i było SLACR. Pan odłożył mi go do czasu jak przyjechałem.

data produkcji 31.07.2007 - wiec jeszcze ciepły :-)

 

może w weekend dostanę pozostałe bebechy, to opiszę jak SLACR się kręci

 

andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...