Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest najmniejsze napięcie na jakim uzyskaliście stabilne 3Ghz??

 

1,21(stres) na 3,24 ghz

Niestety nizszego napiecia nie ustawie na quadzie.

Dołączona grafika

Ps. Do lama1 zajebista sprawa te VTT :)

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Do lama1 zajebista sprawa te VTT

ustawienia brałem ze strony:

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3129&p=10

 

465FSB x 8 CPU speed, and ran 4GB of OCZ Flex 9200

Target CPU Clock 3722MHz

DRAM Speed 333MHz/800MHz

Target DRAM Speed DDR2-1116MHz

 

CPU VID Control 1.4375

CPU VID Special Add AUTO

DRAM Voltage Control 2.12

SB 1.05V Voltage 1.07v

SB Core/CPU PLL Voltage 1.55v

NB Core Voltage 1.65

CPU VTT Voltage 1.60v

 

 

faktycznie to CPU VTT 1.6V 24/7 to pewnie ryzyko, ale tak już chodzi, może nie ciagle (bo ustawienie CPU default 2,66Ghz wystarcza) ale czasmi i tydzien, dwa na takich ustawieniach chodził 8x460

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3129&p=15

 

wyjaśnienie ustawien VTT:

 

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3129&p=13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde juz nie moge sie doczekac kiedy swojego puszcze na DFI bo u mnie nie ma VTT :P Jeszcze do tego lanfy rozwina skrzydla bo na 965 slabo to widze :P

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka..

Mam kilka pytań związanych z Q6600 (wiem jedynie, że trzeba szuka wersji ze stepping’iem G0 SLACER):

 

1. Jaką polecacie płytę główną - myślałem o DFI LP UT P35-T2R, ale przyznam, że droga (ok.700zł) – coś do 500,00zł ??

2. Jakie polecacie pamięci - myślałem o GoodRam PRO 900 (naD9)

3. Czy BOX na w/w procku jest głośny – jestem przyzwyczajony do P4 2,4@3,0GHz BOX

4. Czy chłodzenie BOX będzie się rozsądnie zachowywac (hałas + temperatura)

Będę zadowolony jak Q6600 pójdzie na 3,0GHz i nie będzie przy tym robił za mikrofalówkę – jak pójdzie więcej to będę szczęśliwy.

5. Jaka jest dopuszczalna temperatura tego procka?

 

 

Z góry wdzięczny

Bronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz podkręcaźć Quada to zapomnij o BOXowych chłodzeniu. Tylko najlepsze konstrukcje na rynku dają sobie z nim rade albo WC.

Z tym że do 3.0GHz to powinien wystarczyć. Ale G0 to w większości 3.6 robi więc duża strata potencjału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka..

Mam kilka pytań związanych z Q6600 (wiem jedynie, że trzeba szuka wersji ze stepping’iem G0 SLACER):

 

1. Jaką polecacie płytę główną - myślałem o DFI LP UT P35-T2R, ale przyznam, że droga (ok.700zł) – coś do 500,00zł ??

2. Jakie polecacie pamięci - myślałem o GoodRam PRO 900 (naD9)

3. Czy BOX na w/w procku jest głośny – jestem przyzwyczajony do P4 2,4@3,0GHz BOX

4. Czy chłodzenie BOX będzie się rozsądnie zachowywac (hałas + temperatura)

Będę zadowolony jak Q6600 pójdzie na 3,0GHz i nie będzie przy tym robił za mikrofalówkę – jak pójdzie więcej to będę szczęśliwy.

5. Jaka jest dopuszczalna temperatura tego procka?

Z góry wdzięczny

Bronus

1. Jak DFI LanParty P35 LT/UT za drogie, to bierz DFI LanParty P35 DK

2. Z Quada duzego FSB nie bedzie, wiec w najtanszej opcji wez cos co na 900 bedzie smigalo pewnie - do wyboru sporo, ceny w miare dobre. Jak dolozysz to pokrecisz tez pameici na czyms wyzszym niz 1:1

3. Pojecie halasu jest bardzo wzgledne :)

4. Jesli trafi sie proc co nei potrzebuje zmiany napiecia do 3GHz to moze i od biedy BOXowy cooler starczy - ale nie dziw sie temp na poziomie 60stC

5. Zerknij na specyfikacje - proc moze juz sie wysypywac/tracic stabilnosc przy ~70stC

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak DFI LanParty P35 LT/UT za drogie, to bierz DFI LanParty P35 DK

- Ilu fazowe zasilanie posiada wersja DK? Czy posiada w biosie GTL?

 

2. Z Quada duzego FSB nie bedzie, wiec w najtanszej opcji wez cos co na 900 bedzie smigalo pewnie - do wyboru sporo, ceny w miare dobre. Jak dolozysz to pokrecisz tez pameici na czyms wyzszym niz 1:1

- Ja myslałem o tych http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...499&katid=3 ale może jakiś inny KONKRETNY pomysł ?

 

4. Jesli trafi sie proc co nei potrzebuje zmiany napiecia do 3GHz to moze i od biedy BOXowy cooler starczy - ale nie dziw sie temp na poziomie 60stC

- Jeśli już zmienia BOX'a to na jaki: Cichy i wydajny!?

 

Pyt. Jaki zasilacz do tego? Mam fajnego chieftec 360W PFC (dzielnie służy), ale rozumiem, ze ten już takie configu nie pociągnie :-) dobrze by było, żeby był cichy, wydajny i niedrogi - pytałem w "ERA" - tam takich nie mają :-)

 

Pozdrawiam

Bronus

Edytowane przez bronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jesli dobrze kojarze to 4-fazowe zasilanie... GTL tez ma do ustawiania w biosie - pierwsza lepsza recka z sieci ma zdjecia z biosa - poczytaj przed zakupem...

 

Na pozostale pytania odpowiedzi raczej szukaj w tematach "co kupic :?:" kazdego z interesujacych Cie dzialow :idea: bo inaczej to srogi moderator procentami obdaruje ;)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak DFI LanParty P35 LT/UT za drogie, to bierz DFI LanParty P35 DK

- Ilu fazowe zasilanie posiada wersja DK? Czy posiada w biosie GTL?

 

2. Z Quada duzego FSB nie bedzie, wiec w najtanszej opcji wez cos co na 900 bedzie smigalo pewnie - do wyboru sporo, ceny w miare dobre. Jak dolozysz to pokrecisz tez pameici na czyms wyzszym niz 1:1

- Ja myslałem o tych http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...499&katid=3 ale może jakiś inny KONKRETNY pomysł ?

 

4. Jesli trafi sie proc co nei potrzebuje zmiany napiecia do 3GHz to moze i od biedy BOXowy cooler starczy - ale nie dziw sie temp na poziomie 60stC

- Jeśli już zmienia BOX'a to na jaki: Cichy i wydajny!?

 

Pyt. Jaki zasilacz do tego? Mam fajnego chieftec 360W PFC (dzielnie służy), ale rozumiem, ze ten już takie configu nie pociągnie :-) dobrze by było, żeby był cichy, wydajny i niedrogi - pytałem w "ERA" - tam takich nie mają :-)

 

Pozdrawiam

Bronus

ad 1. 4 ale DK kręci się i tak lepiej od x fazowych Asusów. To jednak nie jest ważne. Nie popadajmy w paranoje z jednej strony piszesz o oc do którego wystarczy ci najbardziej badziewna płyta na rynku, a z drugiej myslisz o takiej do bicia rekordu świata w podkręcaniu ;-) Polecam brać większość komponentów z tej samej półki inaczej wszystkie lepsze będą się marnować.

ad.2 będzie będzie. zobacz w mojej stopce. Goodramy wykorzystuję dość konkretnie i polecam ze względu na cenę/możliwości

ad.4. to może po prostu kup oeama? na tym forum znajdziesz całe działy na temat chłodzenia procka i wszystkie zmierzają do thermalright, ew. noctua jak nie zamierzasz mocno kręcić.

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. jak się zdecydujesz na DFI DK T2RS to mogę oddać swoją. Ja jednak stwierdziłem, że nie ma co oszczędzać i wolę "topowe" DFI, które ma lepsze chłodzenie i dwie sieciówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temat już zdechł?

 

Mam konkretne pytanko, ile udało wam się podkręcić najwięcej Q6600 na powietrzu?

Mam na myśli ustawienia do w miarę stabilnej pracy 24h, nie ostawień. Jakie macie przy tym napięcie NB, a jakie procka?

..i temp. na jajkach w czasie wygrzewania orthosem

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie VTT uznajecie za normalne/rozsądne do pracy 24/7 ?

wiesz, teraz zszedłem do domyslnych ustawień (CPU=2,66Ghz i 4GB RAM-800CL5) i jakos nie odczuwam róznicy w pracy, grach

VTT zwykle mam 1,2-1,3V , a do dobrego @ to max czyli 1.6V dla Quada przy FSB>450Mhz. Quady zwykle wiele noie robią, u mnie max FSB to 480Mhz

Dla 45nm zalecają nizsze VTT niż 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie VTT uznajecie za normalne/rozsądne do pracy 24/7 ?

Musisz sprawdzić doświadczalnie bo każdy proc reaguje inaczej.

U mnie każde podniesienie pogarsza OC i najlepiej jest na domyslnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem wyżej, każdy proc reaguje troche inaczej. Eksperymentuj.

 

koledzy ma ktos z was na codzien q6600 wykreconego na 4000Mhz?

ja wykrecilem narazie na abit ab9 qudagt 3600Mhz (1.44v) i troche sie cykam dac wieksze napiecie

mozecie sie swoimi wynikami podzielic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku OC nie jest zależne od VTT tylko NB. Tak przynajmniej było to 9*435. Dalej dałem sobie spokój bo chłodzenie za słabe, a nie sądzę aby podniesienie VTT obniżyło temeratury. Całkowicie odwrotnie w E8200 tam bez znaczenia NB, a OC zależało wyłacznie od napięcia na VTT ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem swojego E2140 na Q6600 i karta przestała się dusić, może wreszcie da się podkręcić :) Ciekawostką jest to że Q podkręcił się dokładnie do tego samego poziomu co E czyli 3,4GHz pomimo wyższej szyny. Chyba trafiła mi się kiepska sztuka 3,4GHz na 1,45V (1,4V real) to nie wyczyn. Uruchamia się na bez problemu 3,6GHz ale jest niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...