Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Przedzieram się przez setki postów o prockach i nie mogę znaleźć odpowiedzi: brać Q6600 czy 8200?

Siedzę obecnie na Athlonie XP, więc platforma będzie składana od podstaw. Płytę chciałem Foxconna P35a-s.

Czy do codziennego użytku (net, filmy - full HD, muza, gry - ale nie jakoś przesadnie często, kilka aplikacji otwartych na raz itd) nie jest to zbyt wydajny procek (niewykorzystane jego możliwości)? Pytanie ma sens, gdyż ceny q6600 i e8200 praktycznie niewiele się różnią, a nawet gdyby różnica była większa, to jestem w stanie wydać trochę więcej kasy. Doradźcie proszę.

Jak sprawują się 4 rdzenie na co dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedzieram się przez setki postów o prockach i nie mogę znaleźć odpowiedzi: brać Q6600 czy 8200?

Siedzę obecnie na Athlonie XP, więc platforma będzie składana od podstaw. Płytę chciałem Foxconna P35a-s.

Czy do codziennego użytku (net, filmy - full HD, muza, gry - ale nie jakoś przesadnie często, kilka aplikacji otwartych na raz itd) nie jest to zbyt wydajny procek (niewykorzystane jego możliwości)? Pytanie ma sens, gdyż ceny q6600 i e8200 praktycznie niewiele się różnią, a nawet gdyby różnica była większa, to jestem w stanie wydać trochę więcej kasy. Doradźcie proszę.

Jak sprawują się 4 rdzenie na co dzień?

Miałem podobny dylemat. Mam q6600@3200 i powiem tak: 100% satysfakcji. Nie wiem jak ty, ale ja jestem maniakiem Rossetty na Boinc i liczę przez 17 godzin dziennie, na noc wyłączam komputer. I dla przykładu wczoraj nie przerywając liczenia rozegrałem zwycięską bitwę w Age Of Empires III na ESO :) I gra śmigała niewiarygodnie szybko.

 

Do procesora 2 rdzeniowego nie dołożysz w przyszłości kolejnych rdzeni. Musisz wymienić procesor. Z kolei SSE 4.1 nie jest kompatybilne z rozwiązaniem AMD, także producenci softu będą z niego korzystać ale bez entuzjazmu. Zresztą na razie nie ma prawie programów do działania, których niezbędne są nowe instrukcje i raczej takie się nie pojawią. Jeżeli już pojawią się programy z opcjonalną obsługą nowych instrukcji. I tak będzie do 2010 roku. A w 2011 może wprowadzą kompatybilne SSE5 i wtedy problem się rozwiąże.... bo i tak trzeba będzie wymienić procek by podołał ówczesnym aplikacjom.

 

Jednym słowem ja bym brał q6600 - najlepszy stosunek wydajności do ceny. Myślę, że nowe gry będą coraz chętniej korzystały z 4 rdzeni, tak jak to jest już w przypadku paru tytułów.

 

Nalewno minusem quada jest duża temperatura wydzielana przy podkręcaniu. Ale coś za coś. Bez problemu można go podkręcić do konstrukcji wartej 4900zł... Czyli najszybszego modelu Intela... za 560zł :) a nawet już 500 na Allegro...

 

Q6700 za 750zł w komputroniku, jak wypada ten procesor na tle Q6600? Opłaca się dopłacać?

Jeśli nie planujesz extremalnego OC powyżej 3600Mhz i nie masz wysokiej jakości chłodzenia wdnego to się nie opłaca dopłacać.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz extremalnego OC powyżej 3600Mhz i nie masz wysokiej jakości chłodzenia wdnego to się nie opłaca dopłacać.

Planuje, a WC bede mial w najblizszym czasie. Tylko z tego co czytam na zagranicznych forach ten Q67 wcale nie jest taki fajny i podobno w wiekszosci przypadkow trudniej dobic do 4ghz niz na Q66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje, a WC bede mial w najblizszym czasie. Tylko z tego co czytam na zagranicznych forach ten Q67 wcale nie jest taki fajny i podobno w wiekszosci przypadkow trudniej dobic do 4ghz niz na Q66.

Moze dlatego, ze o wiele mniej jest wlascicieli Q6700 niz Q6600... Mnoznik x10 zawsze daje wiecej mozliwosci - jesli kupujesz BOXa to i tak masz troche loterie co trafisz, wiec moze okazac sie, ze x10 sie akurat przyda :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko za te "akurat może się przyda" trzeba doplacic 150zł, a z tego co na razie wiadomo w sumie nie daje to nic, a jak juz mowilem, na zagranicznych forach ludzie mowia, ze 4ghz trudniej osiagnac przy sensownym vcore na Q67 niz Q66. Chyba, ze faktycznie to dlatego, ze malo ludzi go jak na razie ma i nie zostal tak rozpracowany jak Q66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko za te "akurat może się przyda" trzeba doplacic 150zł, a z tego co na razie wiadomo w sumie nie daje to nic, a jak juz mowilem, na zagranicznych forach ludzie mowia, ze 4ghz trudniej osiagnac przy sensownym vcore na Q67 niz Q66. Chyba, ze faktycznie to dlatego, ze malo ludzi go jak na razie ma i nie zostal tak rozpracowany jak Q66.

 

Dołączona grafika

moze byc ciekawie..zobaczymy?

..dwa razy wiecej dałem a na pewno 2x lepszy nie jest :-)

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - troszkę odgrzebie temat.

 

Chodzi o to, że chcę zakupić Q6600 i teraz jest zonk bo trudno trafić procesor ze starych rev. I moje pytanie a brzmi: "jeśli ktoś miał procesor z tego roku w swoich łapkach o potestował go z grubsza to niech powie i się pochwali jak się kręcą nowe rewizje"

 

Pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przejżeć posty z ostatnich stron...

Przejrzałem wszystkie stronki i coś nie wiem z którego roku są te procki.

Znikome informacje. Bo wiadomo można kupić procek w sklepie w tym roku a dostaje się z innego to logiczne (pozostałości)

Ja szukam konkretu w postaci batcha. Którego praktycznie nikt nie podaje.

 

No nic widocznie trzeba sobie radzić samemu i strzelać w ciemno z prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Czy takie coś jest normalne:

 

Dołączona grafika

 

Wszystko jest dokręcone na maksa. Q6600@3200@1.328V-1.344V 2x orthos, wszystkie 4 rdzenie równo obciążone.

 

Czy mam aż tak krzywą czapę?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[coś za duzo..winno być ok.5-6`C róznicy przy dobrym przyleganiu czapy

Przyleganie czapy do bloku wodnego kilkukrotnie sprawdzane (bloczek Apogee GTX z grubym i cienkim oringiem) - bez znaczenia d;a temperatur... Tak, jak napisal rafa - "Niestety ale zdarzają się takie."... i w sumie co w tym zlego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu testów i porównaniu głośności do wydajności, nadal jestem zmieszany co do wyboru coolera pod Q6600. Mam zamiar go kręcić do 3GHZ+.

 

Co obecnie jest najlepsze przy w miare cichej pracy do chłodzenia tego Q ?

 

Zakładam, że obecny Scythe Kamakiri nie podoła, zatem Big Typhoon czy może Scythe Zipang

A może zalman 9700, Thermalright Ultra 120 Extreme,

 

Sugerowałem się m.in. http://www.frostytech.com/top5heatsinks.cfm

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku dostępności w uk innych coolerów, padnie na http://overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=HS-039-TR lub http://overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=HS-006-SY

 

Pentagramów wogóle nie ma. Niby mają stronkę po angielsku, ale chyba nie dystrybuują za granicę, a szkoda, bo przy popularności w UK takich firm jak vadim.co.uk mogliby zarobić sporo kasy.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedzieram się przez setki postów o prockach i nie mogę znaleźć odpowiedzi: brać Q6600 czy 8200?

Siedzę obecnie na Athlonie XP, więc platforma będzie składana od podstaw. Płytę chciałem Foxconna P35a-s.

Czy do codziennego użytku (net, filmy - full HD, muza, gry - ale nie jakoś przesadnie często, kilka aplikacji otwartych na raz itd) nie jest to zbyt wydajny procek (niewykorzystane jego możliwości)? Pytanie ma sens, gdyż ceny q6600 i e8200 praktycznie niewiele się różnią, a nawet gdyby różnica była większa, to jestem w stanie wydać trochę więcej kasy. Doradźcie proszę.

Jak sprawują się 4 rdzenie na co dzień?

 

Sorki, ża rozgrzebuję stare posty ale jakoś nie pasowała mi żadna z odpowiedzi.

 

A ta moim zdaniem jest w sumie prosta:

 

e8xxx ----> mniejsze zużycie prądu, mniejsze temperatury, lepsze osiągi w starych programach (o jakieś 10-20%)

q6 -----> niemal 2*szybszy (-10-20% ;-) tam gdzie program wykorzystuje 4 rdzenie (obecnie obróbka video, kilka gier, a w przyszłości WSZYSTKIE!)

 

druga kwestia to

 

Q6700 za 750zł w komputroniku, jak wypada ten procesor na tle Q6600? Opłaca się dopłacać?

W sytuacji gdy nie wiedzieć czemu w intelach minimalny mnożnik =6 to czym większy mamy max mnożnik to więcej energii możemy zaoszczędzić przy włączonym EIST. Proste. Dlatego przy mnożniku 8 w E8200 oszczędzanie energii zakrawa o żart, a i 9 w Q66 to żadne halo. Przeważnie zostawiając kompa na noc np. z włączonym emule wystarczyłoby nam 10-20% max mocy. Wtedy pozostaje AMD ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sponsor wlasnego biurka, a co? Tobie sie nie dziwie ze patrzysz na rachunki za prad majac 3 kompy moze tez bym patrzyl ale litosci majac jeden komputer w domu no i moze laptopa od czasu wyjmowanego nie wyjezdzajcie ciagle z tekstami a co rachunkami za prad? Gdzie sie jakis topic o czyms nie pojawi to rachunek za prad zawsze jest. Przeciez to nie zelazko czy czajnik elektryczny ponad 1kW wlaczony 24/7 tak?

Sorry no offence ale juz musialem cos w na ten temat napisac (chodzi mi o temat rachunkow za prad) do Ciebie nic nie mam loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...