Skocz do zawartości
czak

Infinity A Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

w rozsądnej cenie nic ci nie poleci bo to tak jakby TR fanboy :) a ceny dobrego chłodzenia u TR zaczynają się od ~200 zł. Bierz Ninje i będziesz zadowolony

W ramach polecania zatem Thermalrighta zwracam uwagę szanownego Czaka na Noctuę NH-U12F lub, jeśli obawiasz się wysokości, może Tacensa Gelus Pro lub nawet Gelusa Extreme. :rolleyes:

 

Ofkors, jak słusznie Romek zauważył, warto i o Thermalrighcie pomyśleć... np. SI-128 + np. Scythe S-Flex 1200. Razem to i faktycznie 200zł... ale za to jaki sprzęt :)

 

Tyle w kwestii bycia fanboyem TR... i fanboyem Scythe Romku hihi ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego si-128 mam tylko dlatego bo go kupilem bardz okazyjnie na allegro razem z 3 nowymi wentylatorami scythe dałem za wszystko 120 zł (jak potem liczyłem jakbym kupował w sklepie to bym za to zaplacił 330 zł - 180 zł za si-128 i 150 zł za 3 wentyle scythe)

 

Jakby nie to to na 99% brałbym ninje własnie (używki kupi się na 90-100 zl), miałem wcześniej BT i sie nie sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie to to na 99% brałbym ninje własnie (używki kupi się na 90-100 zl), miałem wcześniej BT i sie nie sprawdził.

I to jest chyba największa zaleta coolerów Scythe, w tym Ninjy - dużo łatwiej dostać używane na Allegro, bo są po prostu dużo bardziej popularne. A zatem i jeszcze tańsze :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NINJA ZAINSTALOWANA. Tak dla porównania na boxie i bez pasty w idle miałem 85 st a teraz w stresie mam 56 58. w idle 48 45.Ale nie mam nawiewu z przodu i teraz straszny tłok w budzie :lol2: Dzięki za pomoc. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wydajnością bliską Infinity to są różne opinie na ten temat. Aczkolwiek jeśli myślisz o czymś niższym i też bardzo wydajnym to Andy Samurai Master powinien być tym czego szukasz :)

 

Oczywiście pod warunkiem, że wydajność jest jedynym kryterium... już siedzę cicho :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac ta mysl? :D

Chciałem tylko zaznaczyć, że rynek jest całkiem spory i jest w czym wybierać. Scythe nie jest jedyną firmą produkującą dobre chłodzenia procesorów... a jest sporo kryteriów, którymi się można kierować poza wydajnością i ceną. Np. jakością wykonania radiatora, gabarytami, ceną, ciszą, trwałością, montażem, wyglądem i innymi pomniejszymi kryteriami :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra Labovsky, ja wiem że ty scythe nie lubusz ale podaj mi przykłady:

-słabej jakości wykonania radiatora

-słabej trwałości

produktów scythe :P

 

fakt, niektóre scythe maja kiepski montaż (ninja rev.A), ale nie dam wiary, że twój thermalright ma we wszystkich modelach idealny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Hary,

 

ale o co Ci chodzi, bo nie za bardzo rozumiem? :huh:

Jakie "nie lubię" Scythe, jaki "mój" Thermalright? Jaka wiara, jakie przykłady?

 

O co Ty się do mnie, wybacz określenie, przypierniczasz? :rolleyes:

Pisz do mnie na PW, jeśli chciałbyś jakichś osobistych wyjaśnień, bo ja nie wiem czy ktokolwiek zrozumiał, w tym i ja, na jakiej płaszczyźnie próbujesz ze mną rozmawiać.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Kwestionuje jedynie to by widzieć w coolerach Scythe jedyne rozsądne rozwiązanie problemu temperatur procesora. Mam nadzieję jednak, że to przez krótką pamięć, a nie z premedytacji, nie zwracasz uwagi np. na kwestię wyboru wentylatorów, w której wielokrotnie podkreślałem, iż Scythe S-Flex to bardzo dobry wybór. :rolleyes:

 

Ale co ja się będę tłumaczył, ważne że odnosi to skutek i już coraz rzadziej widać by jedynym dylematem pytającego było to czy wybrać Infinity czy Ninja. Ale skoro drogi Pumo stanowi to dla Ciebie problem i tęsknisz za tamtymi czasami... no to chyba trudno będzie się nam porozumieć... aczkolwiek całkowicie szanuję Twoje podejście, choć się z nim na całej linii nie zgadzam. -_-

 

A więc drogie dziatki ;) zamiast snuć wielce interesujące teorie na mój temat (ogromnie mi schlebia, że zaprzątacie sobie umysły moją osobą :oops: ) poczytajcie, sprawdźcie... pomyślcie... a jak i to nie zda egzaminu to napiszcie do Szawla z pytaniem jakie 3 coolery mu poleciłem w odpowiedzi na jego PW ^_^

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych bardziej kompaktowymi rozwiazaniami proponowanymi przez Labovsky, chodzi o: Tacens Gelus Extreme oraz Noctua NH-U9F, a moja wizja byl Scythe Andy Samurai Master. Przypominam, ze chcialem to wsadzic na X2 3600 Brisbane aby osiagnac spokojna prace przy powiedzmy 2.7GHz.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Andy Samurai na X2 3600+ @ 2850, wentylator ustawiony regulatorem - jest cichutko jak makiem zasiał. Wcześniej miałem infinity ale musiałem sprzedać bo się nie mieściła. Jeżeli chodzi o wydajność w porównaniu do Infinity to jest podobnie - dokładniejszych pomiarów nie robiłem ale procesor jest może 2-3 stopnie cieplejszy, z tym, że przy infinity miałem otwartą obudowę a teraz mam zamkniętą.

Jeżeli chodzi o mocowanie tego coolera na am2 to jest bajecznie proste - w przeciwieństwie do tych Tacensów.

Edytowane przez Leonidas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie, Andy czy Ninja badz Infinity wchodzace na styk, ale wchodzace? Jak na moje to w Infinity lekko przegieli z waga :D Za to Andy i Ninja maja podobna i tu mam dylemat: Ninja - kolos ale z nawiewem bocznym, Andy - mniejszy brat z nawiewem od gory... hmm. No i znaczna roznica w cenie ;/

Jesli mnie bedzie stac, to sklaniam sie ku Andy, ale czy moze sie wypowiedziec ktos kto jeszcze go ma?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...