Skocz do zawartości
rafa

Kabel Dvi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakies dobre doświadczenia z np konkretną marką dobrych kabli do monitorów. DVI lub D-SUB.

 

Ostatnio zauważyłem że producenci często dołączają jakieś kiepskie kabelki a potem sie zażuca wiele matrycy a tymczasem zmiana kabla poprawia mocno obraz.

Szczególnie w tej dziedzinie LG mocno kuleje. Miałem ostatnio okazje zobaczyc na dwóch różnych modelach LG 20" i 22" co dała zmiana kabla.

Mam nadzieje że ktoś ma jakies doświadczenia w tej dziedzinie bo inaczej trzeba będzie testowac na własnej skórze :D

 

Może ktoś słyszał o kablach B-Tech serii profesionall?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakies dobre doświadczenia z np konkretną marką dobrych kabli do monitorów. DVI lub D-SUB.

 

Ostatnio zauważyłem że producenci często dołączają jakieś kiepskie kabelki a potem sie zażuca wiele matrycy a tymczasem zmiana kabla poprawia mocno obraz.

Szczególnie w tej dziedzinie LG mocno kuleje. Miałem ostatnio okazje zobaczyc na dwóch różnych modelach LG 20" i 22" co dała zmiana kabla.

Mam nadzieje że ktoś ma jakies doświadczenia w tej dziedzinie bo inaczej trzeba będzie testowac na własnej skórze :D

 

Może ktoś słyszał o kablach B-Tech serii profesionall?

mam kabel DVI z allegro za 7.99zł uzywałem go na 22", 19" i obraz zyleta bez roznicy między markowym kablem sony lcd za 50zł

 

Dsub to masz rację ma wpływ na obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej cena nie zawsze mówi wszystko i pewnie ten za 8zł jest niezłej jakości w porównaniu do tego co dokładają do LG :)

 

Kumpel własnie zamówił kabel z serii "drogi" i zobacze co się zmieni. Puki co czcionki są tak jakby dziurawe jakby brakowało w nich pikseli. Na pożyczonym kablu od Della wszystko wyglądało tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco przypomina mi to audiofilski bełkot - tzn. kable cyfrowe mają wpływ na obraz/dźwięk :lol:

 

Jeśli nie masz poważnych artefaktów obrazu to oba kable dają identyczny obraz - chyba że Twój monitor używa z kabla dvi pinów analogowych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się do rozmowy, może ktoś będzie w stanie udzielić odpowiedzi.

 

W innym temacie piszę o rozterkach ;) z czcionką w BenQ FP93GP, zasugerowano sprawdzenie LCD na innym kablu DVI.

 

No właśnie. Jak podłączałem pierwszy raz monitor przez dołączony kabel DVI, to miałem jakieś dziwne artefakty tj. żółte mazy w różnych miejscach na monitorze, oraz dużą ilość czegoś, co wydawało się niebieskimi subpikselami - widoczne były tylko na... niebieskim tle.

 

Następnie zmieniłem kabel na D-Sub i wszystko było OK. Potem z ciekawości podłączyłem jeszcze raz przez DVI i... też OK. :blink:

 

Czy czasem "tak jest" przy pierwszym podłączeniu? Czy coś w tym kablu DVI może siedzieć, mimo, że teraz wyświetla obraz poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak podłączałem pierwszy raz monitor przez dołączony kabel DVI, to miałem jakieś dziwne artefakty tj. żółte mazy w różnych miejscach na monitorze, oraz dużą ilość czegoś, co wydawało się niebieskimi subpikselami - widoczne były tylko na... niebieskim tle.

Następnie zmieniłem kabel na D-Sub i wszystko było OK. Potem z ciekawości podłączyłem jeszcze raz przez DVI i... też OK. :blink:

Czy czasem "tak jest" przy pierwszym podłączeniu? Czy coś w tym kablu DVI może siedzieć, mimo, że teraz wyświetla obraz poprawnie.

objawy słabego kabla DVI są takie jak piszesz ale nie zaszkodzi kupić inny dla porównania tym bardziej ze juz gdzieś czytałem o problemach z kablami dołączanymi do BENQ

 

(btw ja używam przeglądarki firefox)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakies dobre doświadczenia z np konkretną marką dobrych kabli do monitorów. DVI lub D-SUB.

 

Ostatnio zauważyłem że producenci często dołączają jakieś kiepskie kabelki a potem sie zażuca wiele matrycy a tymczasem zmiana kabla poprawia mocno obraz.

Szczególnie w tej dziedzinie LG mocno kuleje. Miałem ostatnio okazje zobaczyc na dwóch różnych modelach LG 20" i 22" co dała zmiana kabla.

Mam nadzieje że ktoś ma jakies doświadczenia w tej dziedzinie bo inaczej trzeba będzie testowac na własnej skórze :D

 

Może ktoś słyszał o kablach B-Tech serii profesionall?

Mam panelik LG więc po przeczytaniu tego co napisałeś pożyczyłem od kumpla teoretycznie "markowy" kabel. Różnic w obrazie brak. Po za tym testowałem jeszcze kabel z allegro "super jakość obrazu za jedyne 5.50!!111jeden". Tutaj obraz był teoretycznie taki sam(kolory były ociupinkę wyblakłe) ale czcionki były strasznie niewyraźne.

Może trafiłeś na jakąś złą partię w tych dwóch panelach :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...