Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy 1113 BETA BIOS. Specyfikacja zmian nie jest jeszcze ogłoszona. Może przy pierwszym uruchomieniu w konfigach z RAID zawiesić system. Wgrałem bez żadnych problemów z windy, działa bez zarzutu.

 

http://us.dfi.com.tw/Upload/BIOS/LP35DB13.ZIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy 1113 BETA BIOS. Specyfikacja zmian nie jest jeszcze ogłoszona. Może przy pierwszym uruchomieniu w konfigach z RAID zawiesić system. Wgrałem bez żadnych problemów z windy, działa bez zarzutu.

 

http://us.dfi.com.tw/Upload/BIOS/LP35DB13.ZIP

robisz z clear cmos ??

1113 BETA dopisz cos o nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz z clear cmos ??

1113 BETA dopisz cos o nim :)

wgrałem też ten nowy bios..bez problemu ..RAID0 chodzi jak zwykle, wiele zmian na pierwszy rzut oka nie widać, . Temp.procka w SmartGuardian mozna powieszyc-ja o +12`C dałem i jest O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem też ten nowy bios..bez problemu ..RAID0 chodzi jak zwykle, wiele zmian na pierwszy rzut oka nie widać, . Temp.procka w SmartGuardian mozna powieszyc-ja o +12`C dałem i jest O.K.

a ja mam e6400 i coś jest nie tak ogólnie ładuje się po wgraniu do biosu około 7minut Edytowane przez DDR2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam e6400 i coś jest nie tak ogólnie ładuje się po wgraniu do biosu około 7minut

Ustawiłeś Load Optimal Default w Biosie przed wgraniem nowego? Nie jest to konieczne ale dobrze tak zrobić teraz i po ponownym wgraniu Biosu (co może pomoże) od razu też takie ustawienie dać na początek. Z podanego linku przez Atomele wgrałem pliki te pliki .bin, .exe i .bat na starą dyskietkę wcześniejszego biosu np LP35DB07, kasując tam wcześniej pliki z tymi rozszeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mnie pamiec nie myli to wydaje mi sie że RACUCH cos tam walczył z 4x1GB (crucial seria lanfast) na tej płycie a jakie byly wyniki to pewnie w tematach o pamieciach znajdziesz

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem dziś płytkę LanParty UT P35-T2R, do niej Asusa 8800GT, 4x1GB REAPERY, Quad 6600, wgrałem oczywiście viste home premium 64.

 

Problem tkwi w tym że widzi mi tylko 3,25GB przestawiłem napięcie na 2,23 i nic to nie zmieniło.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie nie ma kompletnie nic do rzeczy...z kąd ci to przyszło do głowy? :)

Niektóre płyty mają dodatkową opcje do przełączenie w biosie tylko nie pamiętam nazwy. Memory...coś tam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem dziś płytkę LanParty UT P35-T2R, do niej Asusa 8800GT, 4x1GB REAPERY, Quad 6600, wgrałem oczywiście viste home premium 64.

 

Problem tkwi w tym że widzi mi tylko 3,25GB przestawiłem napięcie na 2,23 i nic to nie zmieniło.

 

Proszę o pomoc

Jak juz doprowadzisz biosa di porzadku, to daj znac jakie efekty krecenia tych pamieci 4x1 - zywotnio mnie to interesuje :)

 

Czy ta plyta ma mozliwosc wyboru dysku/napedu z ktorego chce sie bootowac system :?: Czy trzeba za kazdym razem wchodzic do biosu zeby to ustawic :?: W Asusie trzeba bylo wcisnac F8 i wszystko szybko dalo sie zrobic - w DFI nie doszukalem sie tej opcji... Help :!:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do użytkownikow wersji UT, czy używacie tego wieszaka z hitpajpami? Jak ogolnie plyta radzi sobie z chlodzeniem chipsetow polaczonych hitpajpami? :)

I pytanko do uzytkownikow wersji LT czy ten radiator na pwm wymaga dodatkowego chlodzenia przy oc? Czy probowal ktos dopasowac do wersji LT chlodzenie z wersji UT, czy w ogole ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do użytkownikow wersji UT, czy używacie tego wieszaka z hitpajpami? Jak ogolnie plyta radzi sobie z chlodzeniem chipsetow polaczonych hitpajpami? :)

I pytanko do uzytkownikow wersji LT czy ten radiator na pwm wymaga dodatkowego chlodzenia przy oc? Czy probowal ktos dopasowac do wersji LT chlodzenie z wersji UT, czy w ogole ma to sens?

Hitpajp niezauwazalnie zmniejsza temperature chipsetu. Wystawilem go na zewnatrz i przykrecilem do zasilacza.

 

A co do dysków naciskam ESC i pojawia mi sie wybor dyskow.

 

Pamieci nie bede krecil.

 

Nie zmienialem nic w biosie a pokazalo sie 4gb pamieci. Czego moze to byc wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze nie ma zadnego info podczas postu biosu, to ESC faktycznie dziala - cale szczescie :!: Myslalem, ze tej opcji nie ma - bylaby porazka...

Dzieki za info :!:

 

Co do pameici - ktores z ustawien biosu pewnie (remap czy costam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo pojawila sie wersja DARK tej plytki klik

 

na XS VictorWang niezle rzeczy na niej wyczynia klik

 

ponad 100 tansza od wersji LT. moim zdaniem super propozycja dla osob ktore nie potrzebuja 2xPCI-E, rzeczywiscie szkoda tylko ze ten jeden ktory jest to nie wersja 2.0. no i jak widac po wynikach brak digital pwm tez nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie - 1,84 V na rdzeniu. Zasilka wytrzymuje? Jakie masz temperatury?

No to napiecie to tak na próbę, już i 4,3Ghz poszło przy mniejszym, ale właśnie zastanawiam sie nad zmianą zasilacza-mam Corsair 520W -cichy i trzyma napiecia ale komp. na wejściu żre już w idle 430W i jak poprawię chłodzenie do w stresie może być mało. I różne opinie czytam. A temp. podam jak usprawnię chłodzenie niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bardzo mnie to cieszy ze u innych nie piszczy, po świętach płytka idzie na gwarancje zobaczymy co z tego będzie. Macie przykręcone to dodatkowe chłodzenie?

Na XS swego czasu tez pisali, ze plyta piszczy - na szczescie, to byly nieliczne przypadki...

 

A co d ochlodzenia - u mnie to wyglada tak

Dołączona grafika

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
reszta chlodzenia i zdjec w temacie o WC w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bardzo mnie to cieszy ze u innych nie piszczy, po świętach płytka idzie na gwarancje zobaczymy co z tego będzie. Macie przykręcone to dodatkowe chłodzenie?

Jak to martwisz się, że nam nie piszczy?

Mam dodatkowy transpiper, pojedyncza rurka heatpipe nie odprowadza zbyt dużo ciepła ale zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to martwisz się, że nam nie piszczy?

Nie no bardzo się cieszę hehe. Zawsze ja muszę dostac coś piszczącego np. tak miałem z dyskiem seagate wymiana pomogła :-). A z płytą może troche przesadzam ale cos tam troche słychać. Czy ma ktoś fotki tej płytki ze ściągniętym chłodzeniem ciekawi mnie jak to wyglada nago(głównie sekcaj zasilania) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 2007/12/05 na gwiazdkę.

Obsługuje procesory Intel Core 2 Quad x9770 45nm FSB1600 CPU.

Są też nowe opcje. Wgrałem i badam właśnie.

 

Update:

Jeżeli dyski są podłączone do portów JMicron JMB363 SATA to zaraz po wgraniu nowego biosu trzeba wyłączyć opcję (ustawić na Disabled):

Integrated Peripherals / On Chip IDE Device / Special patch for JMB363

Bez tego nie znajduje boot sectora.

Temperatury są podobne jak w poprzednim biosie z listopada.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam dla was panowie pytan jako ze zakupilem te wlasnie plyte niedawno a ja jestem kompletnym laikiem wiec mam nadzieje ze nie zawadzi wam mi pomoc a wiec tak pierwsza rzecz ktora mnie nie pokoi to to ze jak wlaczam kompa wszystko odpala po czym na moment calkowice gasnie by zaraz znow sie wlaczyc i tym razem na dobre sie wlaczyc drugi moj problem to to ze nie moge zainstalowac sterownikow od chipsetu wciaz wyskakuje mi run time error 5 tzeci to dosc dziwna rozbieznosc miedzy cpu-z a biosem otoz bios wskazuje na mnoznik 9 czyli wlasciwy dla q6600 oraz na taktowanie 2,4 fsb 266 clockgen podaje te same wartosci natomiast cpu-z na upartego niezaleznie od wersji podaje mnoznik 6 i taktowanie na jakies 1,5 tak samo dzieje sie przy lekkim podkrecniu powiedzmy testowym fsb na 300 co w biosie daje rezultat 2,7 a w cpu-z jakies 1,8 nie mam pojecia skad bierze sie ten problem...kolejnym najbardziej martwiacym mnie zagadnieniem jest to iz restartuje mi system wlaczenie everesta oraz speedfana...byc moze moje problemy wydaja sie wam banalne i wybaczcie ze wcinam sie wam nimi w ten temat ale bez pomocy doswiadczonych uzytkownikow nie dam sobie rady...pozdrawiam i czekam na jakies choc drobne sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...