Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym że wywaliłem te plastikowe mocowania i przykręciłem coolera na śruby (ze sprężynką pomiędzy nakrętką a mocowaniem coolera). Zdaje świetnie egzamin, nie wygina płyty, łatwiejsze w montażu i w dodatku lepiej wygląda. Zrobię póxniej fotkę.

Ekoss no to pilnie prosze o te zdjecia bo juz dzis spodziewam sie przesylki (dokladnie takie same chlodzonko). Moze wiecej szczegolow - jak spadly temp? :wink: Jaka paste uzywasz? Ile jej nakladasz?! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie. To nie jest może problem ale montaż tego nie jest banalny. Trzeba się troche napocić żeby to coś wcisnąć w płytę, później już tylko się można przerazić jak bardzo jest wygięta.

Mam dwóch znajomych, którzy mają akurat płyty z P35 firmy Asus i na zapięcie coolerów też narzekają tak jak prawie wszyscy icon_wink2.gif

No to nie wiem czy tylko mi tak sprawnie idzie montaż tego czy co :unsure: Mam pentagrama z podpisu i bardzo mało wygina płyta, praktycznie wcale, a to może dlatego że panowie z pentagrama postarali sie o fajną zapinke :wink: Ale przy boxie też nie było jakiś problemów szczególnie z demontażem ;]

 

Ktos ma mozliwosc sprawdzic czy dual bedzie dzialac na 3 kosciach?

Dual nie zadziała na 3 kościach :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekoss no to pilnie prosze o te zdjecia bo juz dzis spodziewam sie przesylki (dokladnie takie same chlodzonko). Moze wiecej szczegolow - jak spadly temp? :wink: Jaka paste uzywasz? Ile jej nakladasz?! :D

Okej, dziś wieczorem wystawie foty. Co dokładnie trzeba kupić też wyspecyfikuje ;)

Wstępnie:

  • temperatura: 35*C a pod obciążeniem na Orthosie ~47*C. Temperatura spadła mi niewiele bo jakieś max 10*C (nie pamiętam dokładnie ile było bo miałem box 3 dni) ale obroty coolera za to drastycznie spadły. Praktycznie go nie słyszę.
  • pasta pod procka: Ceramique. Nałożyłem na środeczku nie dużo, tylko tyle żeby po dociśnięciu się ładnie rozproadziła ale nie wyszła bokami :) Może być troszke mniej, chodzi o rdzeń (środek procka) a nie jego brzegi.
Z tą temperaturą dziwna historia u mnie bo mam zaniżoną o 15*C. CoreTemp 0.95 pokazuje mi na każdym rdzeniu 19-20*C gdzie everest jako globalną temperaturę pokazuje 35-37. W sumie nie wiem dlaczego ale 15*C mam zaniżoną we wszystkch programach (mam BIOS 1.2 a wyższe wersje wogóle mi nie działają).

 

Reszta później ;)

 

EDIT:

 

Okej. Fotki nie są piekne, ale coś widać. Nie miałem dziś dostępu do żadnego aparatu więc zrobiłem z komóry :P Mam nadzieję, że wystarczą. A oto co trzeba mieć żeby sobie zrobić własne mocowanie:

 

- 4 śruby m4x20mm (łepki okrągłe). Wkładane od spodniej strony płyty tak, że gwint idze w górę do coolera.

- 4 plastikowe podkładki m4 od tylniej strony płyty. Uchronią przez zadrapaniami przy zakręcaniu.

- 4 motylki ew. nakrętki m4 ;)

- 4 sprężynki (o średnicy takiej żeby ładnie pasowały na śrubach. Ja swoje ciąłem bo były za długie. Odmierzyłem i ładnie przyciąłem.

- 8 podkładek metalowych m4 :). Po 2 podkładki na obu końcach sprężyny.

 

Zakręcałem motylki nieznacznie. Śruba się nawet nie naprężyła mocno a już cooler mocno siedzi :).

No i biedne fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Msi neo2-FiR wraz z 4x 1GB Patriot EXTREME PERFORMANCE 800MHz 5-5-5-12, Q6600 ....

A nieszczęśliwym gdyż pomarańczowe sloty pamięci nie działają. Wszystkie 4 kości zostały pojedynczo sprawdzone w zielonych slotach i zachowują sie prawidłowo tj. odpala mi sie komputer, bios, winda..

Oryginalny bios 1.2 zmieniłem na 1.4 i 1.1 , nic nie pomogło. Diody czerwona, czerwona, zielona, czerwona wskazują na problem z pamięciami. Tylko dlaczego te same kości działaja w zielonych slotach? Czytałem poprzednie posty dot problemów z pamięciami, ale zdaje sie, ze mój przypadek raczej nie dotyczy tych poprzednich.

 

Zastanawiam sie czy dalej kombinować czy tez od razu wysyłać do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie temat o pamięciach ,ale na szybko muszę jakieś wybrać. Mam NEO2 Fir i do tego będzie jeszcze E6750.

 

Odradzali mi Patrioty 2x1GB (800) ,które mógłbym mieć za ok 200 PLN. Co byście polecili do tej płyty tak do 350 PLN ? Tylko nie piszcie mi o Goodramach PRO 900 ,bo ich nigdzie nie ma. Oczywiście priorytet to dobre podkręcanie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki twoje osiągi OC na tych pamięciach wyglądają obiecująco. Chyba jednak wezmę te Kingmaxy ,no chyba że dorwę gdzieś GR PRO 900.

 

BTW.

 

To te ?

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+1GB+106 Ma znaczenie na jakich kościach są ? Sam bym poczytał o tym ,ale czasu niestety nie mam. :/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ;]

Skoro nie bedzie sie żarł to może ktoś mi powiedzieć czy da sie toto podkrecic (ale bez przesady) tak na 3Ghz przy dobrych timingach etc. Bo normalnie jak przegladam ten temat o MSI to coraz bardziej zagmatwane sie to robi... Jaki bios jest najlepszy i najbezpieczniejszy. Jak ustawic ten moj konfig tak by uzyskac najlepsza wydajnosc na Boxowym chlodzeniu...

 

Gdyby tylko w PL mozna bylo dostac Foxconna P35A-S to bym olal MSI - a tak trudno znalezc cos lepszego. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie bedzie sie żarł to może ktoś mi powiedzieć czy da sie toto podkrecic (ale bez przesady) tak na 3Ghz przy dobrych timingach etc. Bo normalnie jak przegladam ten temat o MSI to coraz bardziej zagmatwane sie to robi... Jaki bios jest najlepszy i najbezpieczniejszy. Jak ustawic ten moj konfig tak by uzyskac najlepsza wydajnosc na Boxowym chlodzeniu...

 

Gdyby tylko w PL mozna bylo dostac Foxconna P35A-S to bym olal MSI - a tak trudno znalezc cos lepszego. ;/

No pewnie że sie będzie dało :) Bios to 1.3 lub 1.4, jak ustawić...to zależy jak co sie kręci...musisz sam sobie wyczaić :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawa informacje...

 

BIOS 1.3 dziala mi w komplecie z:

 

2x1024 A-Data Vitesta Pc800 (kreci sie jak promos)

2x512 A-Data Vitesta Pc1066 (d9gmh)

 

3GB @ 1125Mhz @ 2,3v 5-5-5-15 :P

czyzby atak na Low Clocka sie szykuje ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam FSB ustawione na 300 co daje mi zegar na 3000mhz i ram 900mhz.Podwójny start mam, dalej nie kręcę bo czekam na chłodzenie.

Meeron czy ja dobrze rozumię,że na 1.4 do któregoś momentu FSB nie ma podwójnego startu?

Ja mam go tylko przy włączeniu kompa po grzebaniu w biosie nie ma podwójnego startu.

A po cholere on w ogóle jest :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemn2

mysle, ze na wszytskich biosach on wystepuje powyzej okreslonego fsb

mialem przezworkowanego proca na 333 i DB nie wystepowal

chwilem sztuke ktora wyzej lata i zaobserwowalem to czego sie obawailem

jutro sprawdze od jakiego fsb DB sie pojawia na MSI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu kupilem taki zestaw :

 

MSI neo2-FR

c2d 6750

2gb geil 800 ultra cl4

evga 8800gts superclocked

 

Jak wchodze do biosu, w ustawienia timingow pamieci, mialem ustawione na : 6-6-6-18

zmienilem na 4-4-4-12 a napiecie mam ustawione na 1,9 V ale nie moge zmienic napiecia na 2,1 tak jak pisze na pamieciach, wogole opcje ustawienia napiec pisze ze to tylko read-only i nie da sie tego zmienic, ale z tego co wszyscy pisza to mozna zmieniac na tej plytce napiecia, a wiec o co tu chodzi ? i jeszcze takie pytanie jak bezpiecznie zmienic bios bo mam 1.1 a slyszalem ze jest malo wydajny i chcialbym zmienic, ale ktory jest najlepszy i jak to zrobic, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem bios na 1.4 przy pomocy LiveUpdate online od MSI.Wyłącz tylko w biosie boot sector protection pomódl się i powinno zadziałać-ja tak zrobiłem z powodu braku stacji dyskietek.Trochę ryzykowne ale ja innego wyjścia nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...