Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie. Zakupilem Neo2-FR wraz z calym innym sprzetem [e2140,Segate 160GB,7300GT,OCZ Platinum 800 rev.2 itd.]

Bede instalowal system na nowym dysku [XP SP2 32bit] to wylaczac AHCI, czy jak ? Co daje to AHCI ? [Nagrywarke DVD mam na ATA]

Z czym to sie je ? Od razu ustawic zworke na 266 ? Czy moze na 200 ?

Na poczatku nie mam zamiaru krecic - musze sie oswoic ze sprzetem [moj obecny komp ma 7lat], pozniej zobacze na co go stac. Jakie jeszcze problemy wystepuja ? Przeczytalem caly watek i dowiedzialem sie ze, nie z kazdymi ramami sie plyta uruchamia. Co wtedy robic ? Prosilbym o odpowiedz i nie zjechanie mnie, siedze w tym temacie od 3dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

real bojan - ale masz zmartwienie :D Od razu Windows - straszne :)

Masz ok :)

Ja też wcześniej miałem prehistoryka i tez uznałem start kompa za niezwykle szybki pomimo 7 "pasków" na początku :)

Jednak później zauważyłem tu na forum że dla niektórych 3 "paski" to dużo...

Teraz mam ze 14, jednak po defragmentacji dysku wraca do 7-9. Musiałbym spróbować na innych gniazdach SATA, ale mi się nie chce oczywiście :)

 

Wyłącz sobie w BIOSie logo MSI to będzie jeszcze lepiej.

 

meeron - wreszcie widzę jakiś wpływ timingów alpha na pamięci u użytkownika :). W twoim przypadku przy kopiowaniu, a nie przy odczycie i zapisie tak jak mają na egiełdzie.

 

Jednak pomimo tego nie widzę powodu do robienia z tego takiego problemu. Alphy sie zacieśnia i jest ok.

 

co3en - nawet jeśli alphy w niektórych przypadkach mogą wpływać na wydajność pamięci to zacieśnienie alph na 100% daje wydajność porównywalną do innych płyt na P35.

Ja miałem nawet odrobinę lepsze wyniki na moim MSI niż egiełda na Foxxconie. Jednak to było na BIOSie 1.3. Na BIOSie 1.4 jest trochę gorzej :/

 

Dokladnie, wlasnie z meeronem testowalem na gg, no i u mnie po zmianie z 12 12 12 12 na 4 4 4 4 jedyna zmiana to SuperPI o 0.7 sekundy na +, oraz kopiowanie do pamieci z 5600 na 6100, pozatym nic innego nie ma! Wiec nie wiem jak na egieldzie testowali mobasy ale u mnie smiga az milo, z everesta odczyt 8500mb, zapis 7000mb, kopiowanie 6100, dostep 58ns ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to normalne, ze czesto przy uruchomieniu wyrzuca na czerwono komunikat o niepowodzeniu OC? JA JESZCZE NIC NIE KRECILEM!

To już nie jest normalne. Może daj nieco wyższe napięcie dla RAMu i na sztywno parametry.

Jaki RAM masz?

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ustwic te timmingi mam kingmaxa 1066 , e4300 teraz mam 223fsb pamieci na 898 Mhz 5-5-5-15 reszty nie wiem jak ustawic .... czy moglibyscie mi zasugerowac jakies optymalne ustawienia , zeby wykorzystac te 1066.... aha napiecie 1,9V, bo teraz to lekka lipa...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozart1500 - teraz pozostałe masz pewnie na 12-12-12-12

Po pierwsze sprawdź SPD w Evereście jakie powinny być timingi przy takim taktowaniu.

 

Jeśli nie chce ci się sprawdzać to ustaw powiedzmy na 6-6-6-6. Sprawdź stabilność. Jeśli komp będzie stabilny to zmniejsz na 5-5-5-5. Poniżej 4 to raczej nie schodź.

 

Popróbuj może przestawiać Memsetem i za każdym razem sprawdzać Everestem (lub cachemem 2.65) aż znajdziesz najwydajniejszy układ. Wtedy ustaw to na sztywno w BIOSie i sprawdź stabilność.

 

Jeśli masz pełną wersję Everesta która podaje wyniki dla zapisu, odczytu i kopiowania to sprawdź wydajność zanim zmienisz te timingi i później sprawdź ponownie gdy te timingi zacieśnisz.

Jeśli różnica będzie znikoma to może nawet nie warto zacieśniać ich bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra sprawdzal ktos Patrioty na biosie 1.5b2, surekot liczylem na Ciebie :).

 

Aha jeszcze jedno, czy jest mozliwosc przejecia tego tematu od Bolo888 ktory mial prowadzic FAQ ale postanowil sie na nas wypiac blokujac nam mozliwosc uzupelniania tego dzialu ?

 

Duzo sie pozmienialo od ostatnich updatow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra :wacko: masakra, 2 dni czytania i w koncu sie skonczyla telenowela, juz myslalem ze sie pozygam ale teraz twierdze ze warto bylo. Tez ostatnio nabylem Neo2-FR (340 PLN) + E2180 (SLA8Y - czyli M0) (270 PLN) no i na nieszczescie A-DATY 800+ EE (270 PLN) przy ok. 20-stej ktorejs stronie mialem juz stany przed zawalowe ale bios 1.4 (psychicznie) uratowal mi zycie.

Niestety nie moge jeszcze nic napisac w sprawie pracy konf. bo tydzien temu urodzila mi sie corka i nie ma nawet czasu taczki zaladowac :) Mam nadzieje ze niedlugo chwile wyskrobie i zloze sprzet.

Dobrze ze mam uklad w sklepie i tylko jak sie pojawia Goodram'y Pro900 sciagna mi je i wymienia w rozliczeniu za te A-Daty.

 

Mam do Was pare pytan bo nie znalazlem tego czytajac calego posta:

 

1. Wszystko jest pudelkach i zanim zaloze do budy to chce zmienic paste pod tymi heat pipe'ami i nie majac watpliwosci jesli chodzi o NB i SB to nie wiem czy zrywac to tasme z radiatora pod mosfetami i posmarowac je rowniez Arctic Silver 5. Nie znam sie na tym za bardzo i nie wiem czy na mosfetach pasta ze srebra to bezpieczne rozwiazanie?

 

2. Czy na to MOBo zmiesci sie stary Zalman7000Cu-B - mam go aktualnie na sprzecie z sigu i jesli by pasowal to nie chce mi sie kupowac czegos innego bo jestem z niego bardzo zadowolony?

 

3. Kompa nie potrzebuje do bicia jakis rekordow OC tylko do uzywania (net, filmy i gry on-line) czy 3.0 GHz na procu 1:1 na 800 Mhz to jest norma do codziennej pracy, czy to juz troche wyzylowanie do pracy 24h/7? (oczywiscie zalezy od procka)

 

 

z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1

Ja u siebie nie zmieniałem ale jak chcesz to na SB i NB zmień ale na mosfetach zostawiłbym taśmę

ad2

wielka krowa Infinity wszedł, myślę że zalman też powinien a najlepiej porównać wymiary

ad3

jeżeli na takie OC pozwoli ci procek i przy tym temperatury będą w normie to nie widzę problemu

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centy

 

dzieki za info

 

sory ze tu wklejam ale glownie chodzi mi pamieci pod ta plyte a tamtego tematu chyba za bardzo nikt nie przeglada. Czy moglby mi ktos pomoc post63 - ostatni na stronie http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...60#entry2774094 . pisalem go wczoraj wiec tylko chodzi mi o info czy ktos moze zindetyfikowac czy to sa te nieszczesne Promosy czy moze D9 a moze jeszcze cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa wlasnie zanotowalem dwa bluskriny+resety a nic nie krecone.

 

czysty windows xp + sp2, dopiero co neta podlaczylem (caly czas sie sciagaja patche z Windows Update) a ja zaraz instaluje sobie avasta. Zainstalowane programy: core temp, speedfan,sterowniki (grafa, dual core center - [ciach!]lem, mobo [live update3,lan,audio]), firefox,gg, q4, deamon, alkohol120%,3dmark03...

 

Powtarzam nie krecone. Puszczalem wczesniej Orthosa latal po 2h i bylo ok.

3dmark03 tak samo bez problemow - wynik w normie

Q4 pare godzinek - smigalo az milo.

Nadmienie tylko ze mam od kolegi troche programow legalnych i innych rzeczy - jakies 100GB (poszedlem do niego z dyskiem i mi pozrzucal) :D

Nie wiem moze jakies wirusy?

Jakis pomysl? :D

 

ps. pierwszy blue podczas wlaczania core temp

ps2. drugi blue podczas instalacji gg

 

wygladalo to tak pojawial sie bardzo szybko bluskrin (ledwo co mignal) i komp sie resetowal.

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalilem to gowno i teraz sprawdzam temp tylko speedfanem i dual core center - poki co nie ma zadnych problemow oby tak dalej!

 

i mam jedno wazne pytanie. DUal core pokazuje temperature 40C - zas speedfan pokazuje poszczegolne temperatury dla jader - 33, 32C. Przy othlosie z dcC z 40 robi sie na ~70C a z jader wskakuja na ~60C na ktore temp bardziej patrzec i czy musze sie przejmowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam dual core i speedfana, zapodam screena z oczytem temperatury z everesta, core temp i TAT

Dołączona grafika

jak widać odczyt z everesta niewiele się różni od pozostałych, także sugerowałbym sie everestem

orthos chodzi czy nie ? bo nie widac :D

 

ladnie podkrecone!

 

ja tez od teraz tylko z everesta korzystam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez sie dzisiaj wku....... :mur: znalazlem chwile czasu zeby zrobic migracje z s.939 na s.775 a tu zonk okazuje ze do mojego chlodzenia Zalman'a CNPS7000Cu-B musze dokupic jakiegos klipsa zeby zamontowac go na plycie 775. :mur: http://www.pc-cooler.pl/?action=showprod&id=366

Elegancko zabralem sie do roboty. Fioletowego gluta z chlodzenia (NB, SB) zdrapalem, posmarowalem Arctic Silver 5, dyskietki ze sterami do raid'a przygotowane, win xp, vista, biosy na kilku dyskietkach w razie w.....i co.... :mur:

 

no nic musze pojezdzic i kupic to badziewie bo na boxie nie bede skladal zeby zaraz robierac drugi tylko po zeby chlodzenie zmienic ... zesz..... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEtam ;P Ja musialem zrobic samemu izolacje miedzy backplate a plyta glowna (Thermaltake Bigtyphoon) ;) Troche mi to zajelo ;) Ale zabralem sie kilka godzin przed dostaniem plyty ;) Oczywiscie nie obylo sie bez problemow ;)

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez sie dzisiaj wku....... mur.gif znalazlem chwile czasu zeby zrobic migracje z s.939 na s.775 a tu zonk okazuje ze do mojego chlodzenia Zalman'a CNPS7000Cu-B musze dokupic jakiegos klipsa zeby zamontowac go na plycie 775. mur.gif http://www.pc-cooler.pl/?action=showprod&id=366

Elegancko zabralem sie do roboty. Fioletowego gluta z chlodzenia (NB, SB) zdrapalem, posmarowalem Arctic Silver 5, dyskietki ze sterami do raid'a przygotowane, win xp, vista, biosy na kilku dyskietkach w razie w.....i co.... mur.gif

 

no nic musze pojezdzic i kupic to badziewie bo na boxie nie bede skladal zeby zaraz robierac drugi tylko po zeby chlodzenie zmienic ... zesz..... mur.gif

Ale problem założyć teraz boxa a potem jak ogarniesz sprawe z Zalmanem to zmienić chłodzenie :-| Akurat montaż czterech kołków nie wymaga specjalnego wysiłku i poświęcenia więc robisz troche z igły widły :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEtam ;P Ja musialem zrobic samemu izolacje miedzy backplate a plyta glowna (Thermaltake Bigtyphoon) ;) Troche mi to zajelo ;) Ale zabralem sie kilka godzin przed dostaniem plyty ;) Oczywiscie nie obylo sie bez problemow ;)

Jaki masz backplate i gdzie kupiłeś (za ile) ? Jestem zainteresowany szczególnie że te płyty potrfią się wyginać.

 

no nie wiem mi sie ten 'kolkowy' system za bardzo nie podoba :D

Mi też, krótko mówiąc jest do D. Wygina płytę bardzo mocno. Założyłem:

 

Dołączona grafika

 

Z tym że wywaliłem te plastikowe mocowania i przykręciłem coolera na śruby (ze sprężynką pomiędzy nakrętką a mocowaniem coolera). Zdaje świetnie egzamin, nie wygina płyty, łatwiejsze w montażu i w dodatku lepiej wygląda. Zrobię póxniej fotkę.

 

I tak dodatkowo na temat BIOSu. Nie wiem dlaczego, ale żaden z BIOSów poza 1.1 i 1.2 nie działa mi. Lag zaraz po pierwszym ekraniu BIOSu i lag. Być może kwestia pamięci ale czy bez pamięci powinno normalnie ruszyć? Czy w przypadku tej płyty pamięci są obowiązkowe?

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem założyć teraz boxa a potem jak ogarniesz sprawe z Zalmanem to zmienić chłodzenie :-| Akurat montaż czterech kołków nie wymaga specjalnego wysiłku i poświęcenia więc robisz troche z igły widły :wink:

W normalnych warunkach to bym sie zgodzil ale (nie wiem ile masz lat) ale 2 tygodnie temu ur. mi sie corka i od tygodnia jest w domu, wiec czasami nie pamietam jak sie nazywam i jak mialem dzisiaj chwilke to chcialem wszystko zalatwic :) Mozesz mi wierzyc na slowo ciezko jest znalezc wtedy czas nawet na taka mala zmiane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem założyć teraz boxa a potem jak ogarniesz sprawe z Zalmanem to zmienić chłodzenie :-| Akurat montaż czterech kołków nie wymaga specjalnego wysiłku i poświęcenia więc robisz troche z igły widły :wink:

Nie zgodze sie. To nie jest może problem ale montaż tego nie jest banalny. Trzeba się troche napocić żeby to coś wcisnąć w płytę, później już tylko się można przerazić jak bardzo jest wygięta.

Mam dwóch znajomych, którzy mają akurat płyty z P35 firmy Asus i na zapięcie coolerów też narzekają tak jak prawie wszyscy ;)

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakieś chłodzenie,które wlezie mi między te rury?.Proca mam na boxie na razie na 3000mhz.Będę zadowolony jak poleci (w sumie lata)i na 3200mhz ale na boxie trochę się boję.

Mam na to 100zł da radę kupić coś porządnego za to?.

Temat chłodzenia jest mi obcy :D

Płytę opanowałem.Nie mam z nią problemów żadnych a tym bardziej opisywanych na PC.Lab.

Dla mnie bomba szczególnie po przesiadce z soc.A. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orthos chodzi czy nie ? bo nie widac :D

 

ladnie podkrecone!

 

ja tez od teraz tylko z everesta korzystam :wink:

Orthos chodzi, wcale nie tak ładnie podkręcone bo ustawione jest 480x7, a dlaczego core temp pokazuje takie taktowanie to nie mam pojęcia

 

 

EEeee.... 56C? Ile masz obrotow na Infinity i jaka pasta?

Ja na swoim 4400@3.0 mam coretempem po godzinie orthosa 80 na Freezerze 7 @ 1000 RPM.

Na Infinity założony jest fander, obroty widać na screenie a pasta to AS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...