Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie.kupilem sprzet z ta plyta glowna z procesorem e6750 i pamieciami ocz platinum 2x1Gb 800Mhz , bo bardzo zachwalana jest ta plyta przez was na tymze forum,lecz chcialem zaznaczyc ze nie mam najmniejszego zamiaru podkrecac gdyz nie umiem i poprostu nie chce.Wyczytalem chyba na pclab.pl lub na jakiejs innej stronie na ktorej byly przeprowadzone testy plyt glownych , ze jesli nie poprzestawia sie tam czegos na zworkach i generalnie nie poprzestawia jakichs napiec czy tym podobnych to ta plyta jest kiepska.Wiec moje pytanie brzmi :

-czy zgadzacie sie z ta opinia?

-czy moj komputer bedzie chodzil tak jak powinien na tej plycie z grafika 8600ge galaxy 512Mb , czy powinienem pojsc zmienic ta plyte na inna np. asus p5k, asus p5b ???

prosze o pomoc bo wczoraj zamowilem kompuyer w sklepie i jakby co to pojde jeszcze zmienic konfiguracje!dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to lamerskie pytanie ale poprostu to nie jest moja dziedzina, ja potrzebuje miec stabilny i dobry komputer do projektowania 2d,3d , a poprostu rzczy typu podkrecanie nie jest moja domena w przeciwienstwie do was za co duzy RESPECT dla was

 

wiec radze sie kogos jak to zrobic,czy poprostu nic nie robic aby ten komputer chodzil tak jak ma chodzic na sprzecie powyzszym !z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to lamerskie pytanie ale poprostu to nie jest moja dziedzina, ja potrzebuje miec stabilny i dobry komputer do projektowania 2d,3d , a poprostu rzczy typu podkrecanie nie jest moja domena w przeciwienstwie do was za co duzy RESPECT dla was

 

wiec radze sie kogos jak to zrobic,czy poprostu nic nie robic aby ten komputer chodzil tak jak ma chodzic na sprzecie powyzszym !z gory dziekuje

jak juz bedziesz mial w/w sprzet przed soba to napiszemy ci co w biosie zmienic zeby bylo ok

poza tym nie jest prawda, ze bez zmiany timingow w biosie, bedziesz mial slaba wydajnosc

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wasza plyta tez piszczy? :lol:

 

Gdy podepne wentylator (testowane na dwoch roznych) pod gniazdo sysfan1 albo 4 ktore moga kontrolowac obroty dzieja sie dziwne rzeczy...

Gdy obroty nie wynosza 100% slychac wyrazny pisk z plyty glownej. Dzieje sie tak 20 sekund po wlaczeniu komputera gdy wentylator zwieksza swoja predkosc do 100% oraz gdy np. chce zwolnic wentylator SpeedFanem, jasne, wycisze wentyl ale plyta zacznie piszczec...

 

I jeszcze jedno pytanie. Jak kontrolowac obroty wentylatora 3pin podpietego pod cpufan?

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie zmieniac tej plyty na inna?? moze jak bedziesz mial chwile to napisz mi na dniach ja sobie to spisze!doczytalem sie do 15 strony tego tematu i juz mnie oczy bola wic pytam dlatego! dowiedzialem sie co nieco odnosnie tych zworek i dzielnikow pamieci i wogole , ale dalej jestem zielony w tym temacie wiec prosze was o pomoc panowie!z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jestem nowym posiadaczem wlasnie tej MOBO i powiedzcie jak to jest z podwojnym/potrojnym startem, bo czytam tu w temacie, ze czasem jest czasem go nie ma. Ja na razie jeszcze nic nie krecilem tylko wszystko poskladalem. Podwojny start u mnie wystepuje. Nie wiem wlasciwie dlaczego, skoro z tego co tu przeczytalem to jest to tylko przy znacznym FSB. Co wogole ten podwojny start na chipsetach P35 ma na celu? Szczerze mowiac jest to moj pierwszy procek Intela od czasow pentium 200 :) niestety teraz trzeba uchylic czapki z glow i AMD odlozyc na polke (czytaj dac kompa dziewczynie hehe). Mam tez pytanie o temperatury - jakie powinny byc na Infinity? Szczerze mowiac po 1 uruchomieniu byly bardzo wysokie rzedu 40stopni, pozniej spadly do 28, byc moze pasta musiala sie troche wygrzac albo cos, posmarowany jest Arctic Sliver 5. Mozliwe, ze chlodzenie zle zamontowalem, jest naprawde ekstremalnie malo miejsca na paluchy przy kombinacji Neo2 Fir + Infinity.... :/ Co sugerujecie teraz zrobic. Podbic troche napiecia w biosie i pozniej zworke dac na 333? Ludzie tutaj na forum czekaja na test tych pamieci z podpisu. Ja mam malo czasu bo studiuje, a niestety tak jak pisalem to moj 1 Intel od bardzo bardzo dawna, wtedy nawet nie podkrecalem :P Aha jaki polecacie sposob zmiany BIOSu, jesli sie nie ma stacji FDD? Na koniec zapytam, gdzie powinna być podłączona nagrywarka na SATA, a gdzie dysk, dodam, ze jak podlaczylem pod zwykle porty nagrywarke, to niewiedziec czemu nie chcialo mi jej wykryc. Po podlaczeniu do Marvella wszystko dziala. Dysk mam podpiety pod SATA 3. Aha i jeszcze chce sie dowiedziec, czy naprawde warto wymieniac paste pod tym chlodzeniem chipsetu?? W FAQ pisze, ze warto, ale ja staralem sie to oderwac z calej sily i sie nie dało.... nie wiem czy warto znów wszystko demontowac...? Dodam, ze interesuje mnie podkrecenie tego procka do ok 3-3.2 GHz :)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem zawsze to włączone a zmieniałem BIOS i z dyskietki i z płyty CD.

No to pogratulowac szczescia :)

 

"Boot Sector Protection

This function protects the BIOS from accidental corruption by unauthorized users or

computer viruses. When enabled, the BIOS’ data cannot be changed when attempting

to update the BIOS with a Flash utility. To successfully update the BIOS, you’ll

need to disable this Flash BIOS Protection function.

You should enable this function at all times. The only time when you need to disable

it is when you want to update the BIOS. After updating the BIOS, you should immediately

re-enable it to protect it against viruses"

 

Czytalem caly Topic i wlasnie ostatnie strona utwierdza mnie w przekonaniu ze czesc osob majaca problem z flashem biosa mogla miec w trakcie tej operacji wlasnie wlaczona ta funkcje a tym co sie udalo no coz mogli miec farta albo jak poszlo cos nie tak umieli sami wybrnac z tej sytuacji.

Ja osobiscie nie dalbym sobie reki obciac ze wlaczenie/wylaczenie tej opcji w biosie podczas flashu nie ma jakiegos wplywu :) Ale to tak jest jak sie nie czyta manuala :)

Przypuszczam ze to mozna dodac do faq'a bo 99% na pewno nie czyta manuala. :-P

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jestem nowym posiadaczem wlasnie tej MOBO i powiedzcie jak to jest z podwojnym/potrojnym startem, bo czytam tu w temacie, ze czasem jest czasem go nie ma. Ja na razie jeszcze nic nie krecilem tylko wszystko poskladalem. Podwojny start u mnie wystepuje. Nie wiem wlasciwie dlaczego, skoro z tego co tu przeczytalem to jest to tylko przy znacznym FSB. Co wogole ten podwojny start na chipsetach P35 ma na celu? Szczerze mowiac jest to moj pierwszy procek Intela od czasow pentium 200 icon_smile3.gif niestety teraz trzeba uchylic czapki z glow i AMD odlozyc na polke (czytaj dac kompa dziewczynie hehe). Mam tez pytanie o temperatury - jakie powinny byc na Infinity? Szczerze mowiac po 1 uruchomieniu byly bardzo wysokie rzedu 40stopni, pozniej spadly do 28, byc moze pasta musiala sie troche wygrzac albo cos, posmarowany jest Arctic Sliver 5. Mozliwe, ze chlodzenie zle zamontowalem, jest naprawde ekstremalnie malo miejsca na paluchy przy kombinacji Neo2 Fir + Infinity.... :/ Co sugerujecie teraz zrobic. Podbic troche napiecia w biosie i pozniej zworke dac na 333? Ludzie tutaj na forum czekaja na test tych pamieci z podpisu. Ja mam malo czasu bo studiuje, a niestety tak jak pisalem to moj 1 Intel od bardzo bardzo dawna, wtedy nawet nie podkrecalem icon_razz.gif Aha jaki polecacie sposob zmiany BIOSu, jesli sie nie ma stacji FDD? Na koniec zapytam, gdzie powinna być podłączona nagrywarka na SATA, a gdzie dysk, dodam, ze jak podlaczylem pod zwykle porty nagrywarke, to niewiedziec czemu nie chcialo mi jej wykryc. Po podlaczeniu do Marvella wszystko dziala. Dysk mam podpiety pod SATA 3. Aha i jeszcze chce sie dowiedziec, czy naprawde warto wymieniac paste pod tym chlodzeniem chipsetu?? W FAQ pisze, ze warto, ale ja staralem sie to oderwac z calej sily i sie nie dało.... nie wiem czy warto znów wszystko demontowac...? Dodam, ze interesuje mnie podkrecenie tego procka do ok 3-3.2 GHz icon_smile3.gif

Musisz podgrzać suszarką SB bo inaczej nie odejdzie :wink: A jak zmieniasz zworke na 333 mhz to wszystko zalezy od tego czy twój procek zrobi 333x9 na def napięciu :-P Jeśli tak to nie zmieniasz napięcia i gitara ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale warto zmieniac ta paste pod NB? Bo teraz juz mam wszytko zmontowane, a zeby to zmienic, to przypuszczam, ze najlepiej byloby znow odrecic MOBO z obudowy i wszystko zdemntowac, a na to mam troche malo czasu.... :/ Co do tego czy proc wstanie, to nalepiej sprobowac zmienic na 333 na def vcore a jak nie to zmienic zas na 200 podbic troche vcore i zas spr na 333? Jeszcze jedno pytanie, czy musze cos grzebac z ustawieniami pamieci (czy jest szansa, ze nie wstanie z podowu nich komp?) jak chce przelozyc zworke na 333, czy moge zostawic tak jak sa teraz na deflaut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zmieniac pasty, to co jest sprawdza sie calkiem niezle... Chyba ze krecisz na 4Ghz albo dajesz wysokie napiecia albo FSB>500

 

U mnie na zworce 333 pamieci na AUTO ustawiaja sie na 800 wiec nie trzeba nic grzebac tylko ustawic domyslnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, przyjezdzam do akademika (bo w weekendy siedze w domu na lapku siostry albo ojca) wrzucam zworke na 333 i zobaczymy?? A co myslicie o tej temp jaka podalem w poscie wyzej? I jak sie pozbyc dual boota? troche mnie wkurza hehe Jak to jest tez z tymi napedami na SATA jak maja byc podlaczone, narazie mam SATA 3 -> WD, Marvell -> 203N

 

Aha Pinki dzieki za info, bo w akademiku nawet nie mam suszarki zeby podgrzac NB, dlatego tez po nieudanej probie sciagniecia tego chlodzenia postanowilem to zlozyc jak jest, choc przypuszczalem, ze podgrzanie moze pomoc :)

 

BIOSA wgrac na 1.3 lub 1.4? Najlepiej chyba bedzie przez Live Update od MSI, czy sprobowac skorzystac z plyty Ultimate Boot CD ktora mam, bo FDD brak.... :/

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam inaczej czy skoro jestem totalnie zielony w podkrecaniu i tak dalej i nie mam najmniejszego zamiaru tego robic to radzicie mi zostawic ta plyte czy zmienic na inna????

e6750

2x1Gb ocz platinum 800Mhz

8600 ge galaxy

panowie prosze o pomoc bo najwyzej jutro pojde zmienic konfiguracje w sklepie!dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulowac szczescia :)

 

"Boot Sector Protection

This function protects the BIOS from accidental corruption by unauthorized users or

computer viruses. When enabled, the BIOS’ data cannot be changed when attempting

to update the BIOS with a Flash utility. To successfully update the BIOS, you’ll

need to disable this Flash BIOS Protection function.

You should enable this function at all times. The only time when you need to disable

it is when you want to update the BIOS. After updating the BIOS, you should immediately

re-enable it to protect it against viruses"

 

Czytalem caly Topic i wlasnie ostatnie strona utwierdza mnie w przekonaniu ze czesc osob majaca problem z flashem biosa mogla miec w trakcie tej operacji wlasnie wlaczona ta funkcje a tym co sie udalo no coz mogli miec farta albo jak poszlo cos nie tak umieli sami wybrnac z tej sytuacji.

Ja osobiscie nie dalbym sobie reki obciac ze wlaczenie/wylaczenie tej opcji w biosie podczas flashu nie ma jakiegos wplywu :) Ale to tak jest jak sie nie czyta manuala :)

Przypuszczam ze to mozna dodac do faq'a bo 99% na pewno nie czyta manuala. :-P

Nie był bym taki pewny. Manuala czytałem a BIOS się flashował. Po twoim poscie ustawilem na disabled i wgrałem 1.4. To samo co zwykle :/. Więc powróciłem do 1.2. Niestety!!! Płyta mi już nie wstała. Dobrze że mam lapka. Niestety nie mam czasu podłączyć dyskietki i załadować BIOS "po cichu".

 

Twoje przypuszczenia obalone. Objawy z wyłączonym "Boot Sector Protection" takie same jak zwykle.

Dodam jeszcze że mimo że wszystkie komunikaty wskazywały że flash BIOSu powiódł się to i tak płyta nie wstała. Lampki czerwona, czerwona, zielona, czerwona. Może to pamięci - nie wiem. Wieczorem sprawdzę. Paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Pomalutku bo ja niezbyt obeznany :oops: czyli ze co ? ze nie ma znaczenia ze boot sector protection wylaczony ? jak w manualu pisze zeby wylaczyc to chyba ma jakies znaczenie ? kurcze az sie boje zmieniac bios, w sumie nawet bym nie zmienial ale nie moge zmienic tych napiec i n ie wiem co jest nie tak. Inni na biosie 1.1 maja aktywna ta funkcje a u mnie cos nie teges, sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie umiesz aktualizowac to kup pendriva 128mb za 20zł, za jago pomocą nawet cwiec główek to zrobi

"No ja Cie proszszsze". Flash flashem ale ja od samego poczatku mialem problemy z BIOSem. Jest jeszcze jedna mozliwosci - z moimi pamieciami plyta nie wspolpracuje za dobrze.

Ostatnio jak mialem takie problemy to zostawilem kompa bez napiecia na kilka godzin. Potem podszedlem wlaczylem ... i wstał.

 

Co za filozofia jest w samym flashowaniu :P żadna. Ale jak widać ta płyta ma kaprysy ;). Wcześniej żaden BIOS powyżej 1.2 nie chciał chodzić. Wieć to nie jest sprawa ustawień czy też umiejętności Panowie. Diody jasno pokazują że to problem z pamięciami. Pożycze kostki od znajomego i zobaczymy czy na jego pójdzie.

 

a ja nie rozumiem, live update 3, i biosik sam ci sie wgrywa (trwa to okolo 1min) i 0 problemow, no chyba ze prad ci akurat wysiadzie ;p

Owszem i wszystko jest cacy dopóki jakiś BIOS nie działa. Jak przestanie to tylko recovery pomaga. Zresztą przy flashowaniu nigdy nie było błędów. Zawsze statusy 100% i done.

 

EDIT!

 

I wszystk jasne. Płyta miała focha na moje pamięci. Po flashu i resecie BIOSu były nastawione nieludzkie timingi. Włożyłem jakąś kostke 512MB ram CL5 (jakiś shit generalnie) na której komp wstał. Wszedłem do BIOSu ustawiłem wszystko. Włożyłem pamiątki i śmiga. :) Dżiii... rozmwiałem z kolesiem, który też ma na P35 chipsecie płytke i wniosek jest taki że ogólnie te płyty mają niezłe wałki. Albo urok albo sraczka.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyłączone boot sector protection. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się że podczas aktualizacji BIOSu przez Live Update widziałem nawet ostrzeżenie o tym...

 

xxx66 - wyłącz to zanim zaczniesz aktualizację.

Napięcia pamięci musi się dać przestawić. Wejdź na napięcia i naciskaj Page Up i Page Down.

 

beny12345 - jeżeli twój komp będą składać w sklepie to upewnij się że przestawili te nieszczęsne zworki. Dla proca e6750 to zworki tylko na 333. Upewnij się też że OCZ mają nominalne ustawienia timingów. Z tego co pamiętam to u mnie były ustawione domyślnie na 5-5-5-15-38-12-12-12-12 przy 800MHz, a to są zdecydowanie za luźne timingi. Największy wpływ na wydajność mają pierwsze cztery wartości. Także domyślne napięcie pamięci jest ustawione za nisko.

Wejść do BIOSu i to sprawdzić to żaden problem. Może w sklepie ustawią tak jak powinno być i nic nie będziesz musiał kombinować. Jednak ewentualne przestawienie tego wszystkiego to jeszcze mniejszy problem :D

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyłączone boot sector protection. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się że podczas aktualizacji BIOSu przez Live Update widziałem nawet ostrzeżenie o tym...

Ja już też. Być może jest tak, że żeby flashować przez live update to pewnie i musi być. Nie wiem strzelam ale być może dla flashowania z DOS nie ma to znaczenia. Ja tak własnie flashowałem i nigdy nie miałem problemów, dopiero teraz wiem co sprawia mi problemy. W wolnej chwili powalcze z tymi pamięciami i dam znać co z tego wyszło. Być może nowszy BIOS mi pójdzie ale będę musiał z ustawieniami pamiątek powalczyć. Dziwne tylko zawsze było zachowanie się nowszego BIOSu na te pamiątki bo komp wstawał tylko że zawieszał się na kilka minut po boot'cie.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...