Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <account_deleted>

Ktoś mi może wyjaśnić o co tu chodzi ?

Ile razy można pisac, że seagate tak ma? Sam sobie odpowiedziałeś - dysk jest sprawny, więc mówiąc inaczej niepotrzebnie przyspieszyłeś zużycie klawiatury w lapciaku.

 

Komputery (sprzęt cyfrowy ogólnie) zapisują dane binarnie - interpretowanie ich w zapisie dziesiętnym bardzo często prowadzi do bzdurnych wyników, tak jak w tym przypadku.

"Skaczące" procenty "zużycia" dysku - można blużnic pod nosem: co za p.. dupek wpadł na tak debilny pomysł, lepiej niech se policzy szansę na to że mu iq powyżej 40 podskoszy, albo śmiac się, mając na powyższe uwadze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma 1den dzien, system wysypal sie juz 3 razy.

Nadaje sie do reklamacji ??

 

Dołączona grafika

 

Co to jest to czerwone ?? co oznacza ??

 

Dołączona grafika

 

To C5 i C6 to norma w Seagate ??

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS: Dyssk to Seagate

Program SeaTools wskazuje co chwila FAIL...

Znaczy wszysto po kolei to FAIL

 

Cóż czynic ??

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Co to jest to czerwone ?? co oznacza ??

...eee... chyba jak czerwone to nie jest dobrze :blink: :lol:

 

To C5 i C6 to norma w Seagate ??

To nie jest norma - hdd wykrył niesprawne sektory. 0A=2 może świadczyc o problemach z zasilaniem, co czasem powoduje wzrost C5, C6 lub dysk jest poprostu uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem odpowiedz od wsparcia Seagate w sprawie tych relokowanych sektorów.

 

Dear Peter Mac,

 

Thank you for sending your Seagate E-mail inquiry.

 

The hard drive comes with spare sectors in case some of them need to be reallocated. If the reallocation process was successful, then there shouldn't be any further action on your part required. If you would like to return the drive, First check with the place you purchased it from. If they are unable to help you, you may check the warranty status on our website to return the drive.

https://store.seagate.com/webapp/wcs/stores...y=SgSSORedirect

 

If you have any additional questions, please let me know.

 

 

Regards,

Matt

Czyli z tego co zrozumiałem dysk ma zapasowe sektory i jesli relokacja sie powiodła pomyślnie to nie ma powodu do podejmowania dalszych działań, dodam ze dysk w zadnych programie nie wywala badów w testach i relokowane sektory się nie powiększają.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

dysk ma zapasowe sektory i jesli relokacja sie powiodła pomyślnie to nie ma powodu do podejmowania dalszych działań,

Powinieneś zostać uznany za najbardziej za..jefajnego klienta sklepów komputerowych i dostać rabat na przyszłe zakupy - ja bym tak zrobił :rolleyes:

 

10-cio letnie dyski potrafią nie posiadać ani jednego walniętego sektora. W nowym dysku taki wynik to albo efekt kopania peceta podczas pracy albo wada fabryczna. Może to być "wierzchołek góry lodowej" - dysk wcześniej czy później rozleci się całkowicie albo i nie - ale nawet w tym bardziej optymistycznym wariancie zapas sektorów "na przyszłość" jest mniejszy. Ponieważ nie znasz przyczyny relokacji które miały miejsce do tej pory, więc nie wiesz czy dyskowi można "zaufać" - każda relokacja może oznaczać utratę fragmentu jakiegoś pliku.

 

ps. tekścik od seagate bardzo mi przypomina ględzenie sprzedawców LCD, że 10 walniętych pikseli to nic wielkiego, bo rozrzucone po całym ekranie nie rzucają się do oczu, więc ogólnie jest dobrze :lol:

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze masz racje tez nie jestem kompletnie przekonany do tego co mi Seagate odpisał, niby narazie badów jako takich widzialnych przez programy skanujące nie ma ale jak juz cos przerelokował sobie to moze bedzie miał i taką tendencje w późniejszym czasie, no nic za parenascie dni bede reklamowac bo teraz cholewka nie mam czasu :(

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze masz racje tez nie jestem kompletnie przekonany do tego co mi Seagate odpisał, niby narazie badów jako takich widzialnych przez programy skanujące nie ma ale jak juz cos przerelokował sobie to moze bedzie miał i taką tendencje w późniejszym czasie, no nic za parenascie dni bede reklamowac bo teraz cholewka nie mam czasu :(

I o to właśnie chodzi. Ja np. mam taki dysk, 80 GB, z 5 sektorami realokowanymi, tyle że te sektory w takiej ilości pojawiły się X lat temu i ich ilość nie powiększa się, i w takim przypadku jestem spokojny. Gdyby zaczęły iść w górę, to byłby niechybny znak że dysk niedługo odejdzie do krainy wiecznych łowów, tak jak w przypadku mojej obecnej maszyny - kupiłem 2 MAxtory 500 GB 7200 RMP 32 GB cache, pierwszy z nich na dzień dobry miał 39 sektorów realokowanych, po każdym scandisku lub większym kopiowaniu przybywało mu po 10-20, do momentu wymiany, czyli po tygodniu zdążył dobić do prawie 700 :blink:. Za to drugi dysk miał zero sektorów realokowanych ale chodził jak krew z nosa (wczytywanie systemu ca 3x wolniej niż na lapku z dyskiem 5400RPM), a po tygodniu parametr "Seek Error Rate" poleciał do góry i nawet BIOS zaczął się drzeć że dysk klęka. Oczywiście oba dyski wymienione w sklepie bez żadnego kwękania na Samsungi F1 640 GB i to nawet ze zwrotem kasy, bo Maxtory były droższe :)

Zapuść na noc jakieś wymagające dyskowo zadanie, typu dokładne skanowanie powierzchni dysku puszczone w pętli, jak po takiej nocce ilość sektorów realokowanych zwiększy się, to nie ma co się zastanawiać tylko wymieniać.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Na tym dysku wysoki write error rate to normalka - nie świadczy o uszkodzeniu.

Airflow temp to nie temperatura dysku - 51st.C nie jest jeszcze tragedią - możesz dac jakiś nawiew na hdd i powinno byc oki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj wyjący WD 250... dysk półtoraroczny a pod obciążeniem ... jakby z budy chciał uciec :/

 

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

01 Raw Read Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

03 Spinup Time 21 195 185 5208 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 0 98 98 2148 OK: zawsze pozytywnie

05 Reallocated Sector Count 140 174 174 206 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 51 200 200 3 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 98 98 1743 OK: zawsze pozytywnie

0A Spinup Retry Count 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0B Calibration Retry Count 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 0 98 98 2134 OK: zawsze pozytywnie

BE Airflow Temperature 45 58 40 42 OK: wartość w normie

C2 Temperature 0 108 90 42 OK: zawsze pozytywnie

C4 Reallocation Event Count 0 191 191 9 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Offline Uncorrectable Sector Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 2 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj wyjący WD 250... dysk półtoraroczny a pod obciążeniem ... jakby z budy chciał uciec :/

Wszystko tu jest ok, pierdzenie to normalka. Mój samsung jak kopiuje to nie ma różnicy miedzy nim a traktorem. Wyciszyć to można stawiając kompa na jakimś dywaniku najlepiej na podłodze no i oczywiście dokręcić dysk, ale tylko do oporu, nie na siłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

05 Reallocated Sector Count = 206

07 Seek Error Rate = 3

C4 Reallocation Event Count = 9

C7 Ultra ATA CRC Error Rate = 2

Dysk jest uszkodzony panie Ghostman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paskudna czerwona kropa, jak dlugo go masz?

 

to jest dobre w tych samsungach że nie padają nagle jak seagaty ale tu z forum widze że można zauważyć powolną smierć i zdążyć uciec z danymi, co w przypadku seagetów barakuda seria 11 z tego co widziałem nie było możliwe

 

a tak przy okazji to co sie stalo do cholery z jakascia hdd, uzywam kompow ponad 10 lat ale nie pamietam żeby w przeszlosci ten sprzet byl tak awaryjny!

 

pamietam kolo 2000r byl wysyp padajacych IBM produkowanych na wegrzech ale chyba nawet to nie mialo takiej skali

 

tez odnosicie takie wrazenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...