Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

post-178071-1266976608_thumb.png


Mam takie pytanko, wysyłać dysk na gware z powodu tych 9 reloków? Czy te reloki kwalifikują się jako wada dysku? Pojawiają się średnio 1 co dwa tygodnie, czyli chyba jeszcze trochę czasu jest zanim dysk zaliczy Knock Out'a. I jeszcze jedno pytanie na koniec za 100 pkt. Czy można dostarczyć ten dysk osobiście do serwisu Seagate w Warszawie...zna ktoś adres? :rolleyes: Edytowane przez Davido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 post-180281-1266993608_thumb.jpgWitam

 

Mam problem z dyskiem .Wartość  start/stop count ciągle spada, dzisiaj doszła do 15, czytałem ze jest to jest to parametr mało istotny ale czy możne spowodować awarie dysku i czy jest to powód do reklamacji. Testowałem dysk kilkoma programami i większość (na CrystalDiskInfo) ocenia stan dysku na zły, natomiast w SeaTools dysk przechodzi wszystkie testy. Boje się przechowywać na dysku jakieś dane, ale nie po to kupowałem 250gb twardziele żeby stał pusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc rozpedzenia /zatrzymania talerzy : NIEK KRYTYCZNE...

 

PS. C4 : ciekawe jak on mogł realokowac 2172 sektorów jak 05=0... Ja podejrzewam zgłupienie smarta i juz... przeleciec MHDD ( 2xF4) wyniki podac na forum jak bedzie ok OLAĆ SMART to nie wyrocznia...

 

DAVIDO: Powiem ci ze moze byc tutaj sytuacja jak z kolega z poprzedniej strony ( seagate 40gb) cuda w smart a dysk smiga....

Do reloków powinien jeszcze dojść licznik udanych nieudanych realkokacji czyli C4 ( u ciebie nawet nie ma tej linii )

 

Mhdd i wyniki na forum daj.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moj dysk pada? Ponizej screen ze smartem.

Problem jest taki ze dysk dzial w trybie PIO (reinstalacja sterownikow nie pomaga, po chwili z DMA robi sie PIO), czesto komputer sie zawiesza, nie raz po restartcie komp nie widzi dysku.

 

Zmieniałem kabel zasilajacy (przejsciowka), kabel sygnalowy, gniazdo na plycie i za kazdym razem jest tak samo.

 

Dołączona grafika

 

EDIT: od wczoraj wartość C3 zmieniłą się i to znacznie, teraz wynosi

C3 Hardware ECC Recovered 0 59 43 208266376

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś skan programem MHDD i wyszło coś takiego....

 

post-178071-1267030274_thumb.jpg

Te 9 relokowanych sektorów, ciekawe skąd się wzięły skoro MHDD pokazuje że "tylko" 4 sektory mają czas odpowiedzi <150ms.... być może to nawet nie one uległy relokacji....

 

Z tego co mi wiadomo to jakbym wyzerował dysk to wtedy smart również pokaże wyzerowaną wartość relokowanych sektorów?

Edytowane przez Davido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zdrowy jak ryba.... te 150-tki to moga by 4 reloki... ale dysk zdrowy i nie masz sie czym martwić !!

 

Z tego co mi wiadomo to jakbym wyzerował dysk to wtedy smart również pokaże wyzerowaną wartość relokowanych sektorów?

Nie ... te sektory juz zostały przesuniete do listy defektów i trzeba specjalistycznego oprogramowania by je wyciągnać ..

 

Mane :ecc reco... Liczba błedów naprawiona w locie przez eletronike dysku : niekrytyczny...

 

Pio a Udma ( nero robi jaja lub sys siada... ) ale niewykrywanie dysku to juz ostrzezenie albo elektronika dysku albo kontroler na płycie,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc.

 

Dysk w kompie w pracy wiec dlugo sie nie zastanawiajac kupilem nowy :)

Jak mi go nie zabiora to moze na week zabiore do domu i powalcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ... te sektory juz zostały przesuniete do listy defektów i trzeba specjalistycznego oprogramowania by je wyciągnać ..

Jestem ciekaw co to za specjalistyczne oprogramowanie...w sumie zależy mi na tym by dysk był "czysty" bez żadnych relokowanych sektorów, tym bardziej że dysk jest sprawny w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie urzadzenie to np PC3000... oryginalnie jest na ATA.

 

Dołączona grafika

 

 

Do tego licencjonowany soft... tym moza wiele naprawić...

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Cena"
Cały komplet z DataExtraktorem kosztuje ok 4000 euro

Byś sie zdziwił ze na farbycznie nowym dysku też są bady....tyle ze ukryte w SA i dysk ich nie widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z dyskiem ogólnie system nie chce się odpalać (reinstalowany kilka razy) podczas uruchamiania kompa słychać nieraz jak się głowica zacina i cyka jakby nie mogla przeskoczyć dodaje screen SMART z Everesta

Dołączona grafika

 

opłaca się próbować to jakoś naprawić czy oddać dysk na gwarę i żądać wymiany/zwrotu kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie urzadzenie to np PC3000... oryginalnie jest na ATA.

 

Dołączona grafika

 

 

Do tego licencjonowany soft... tym moza wiele naprawić...

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Cena"
Cały komplet z DataExtraktorem kosztuje ok 4000 euro

Byś sie zdziwił ze na farbycznie nowym dysku też są bady....tyle ze ukryte w SA i dysk ich nie widzi...

Cena całkiem całkiem, zobaczę czy mam jakieś drobne może się skuszę, może na allegro będą dostępne chińskie podróbki za 20 zł :D :lol2: ...heh....

 

Ok, teraz to już nic nie kombinuje...mimo to zawsze warto się dowiedzieć i upewnić czy wszystko ok. Wcześniej miałem Maxtora 120GB z 2MB cache i po 6 latach użytkowania był on w idealnym stanie, żadnych badów, reloków czy czegoś w tym rodzaju... a tutaj proszę, kupuję nowiuteńki dysk i nagle jakieś reloki mu wyskakują ....no cóż...ważne że dysk śmiga i jest diabelnie szybki (w porównaniu do maxtora) :).

 

Edit: chociaż te "zestawy" pewnie też produkowane są w Chinach. A cena to cena :)

Edytowane przez Davido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowalcus : masz 2 błedne sektory ( prawdopodobnie błedy logiczne ) MHDD >> Erase delays >> zdjecie skana na forum...

 

opłaca się próbować to jakoś naprawić czy oddać dysk na gwarę i żądać wymiany/zwrotu kasy?

Haha nastepny który mysli ze dostanie nowke sztuke i sprzedawca podkuli ogon.... niestety jak chcesz to 14 dni ROBOCZYCH w plecy gwarantowane.

 

Lepiej MHDD i juz ... Samsungi fajnie się zachowuja przy badach logicznych..

 

EDYTA

Nie che pisac nastepngo postu :

 

OD kiedy to liczy sie 14 dni kalendarzowych ( poczytaj sobie przepisy -- w niedziele tez pracujesz ? w sobote tez sie nie powinno ale to jest Polska)

A jesli chodzi o niezgodnosc to do 6 miesiecy od daty sprzedarzy można DOMIEMYWAĆ wady ukrytej.... tylko w twoim przypadku to jest to zwykłe zmęczenie sprzetu...

 

Gdybyś udowaodnił ze X sztuk ma to SAMO w okresie do X czasu to masz wygrane...

 

Np ja miałem taki przypadek w lapsie padł lewy zawias... znalazłem w sieci kiladziesiąt takich przypadków... i to dla mnie była wada fabryczna ukryta.. ale serwis zrobił co do niego nalezy i znacznie więcej bez żadnych zastrzeżeń.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sytuacja wyglada u mnie nastepujaco:

Mam dysk samsunga. MMam go od listopada 2009r.

Problem polega na tym ze kilkanascie dni temu zaczely pojawiac mi sie bad sectory [domyslilem sie po tym jak kopiowalem duzy plik z partycji na partycje i wyskaczyl blad, ze system nie moze czytac z okreslonej loklizacji].

Odpalilem od razu hdd regenratora, od tamtego czasu na calym dysku zostalo wykrytych 184 bad sectory z czego wszystkie zostały zregenerowane.

Niestety po kilku dniach bad sectory powracaja, nie w takiej ilosci, ale w sumie z 3 dzis znalazlem na tym obszarze gdzie byly poprzednio.

 

Dysk to konkretnie model HD 103UJ, czyli terabajtowy.

 

Dziwne jest tez to ze rozne programy inaczej interpretuja dane ze smarta, dla przykladu HD Tune pisze wywala jakies bledy, a w Active Smart wszystko jest ok.

Ponizej screeny:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Harddisks detected: 1[Harddisk 0; Modell=SAMSUNG HD103UJ ATA Device; Size=1000 GB; ID=IDE#DiskSAMSUNG_HD103UJ_________________________1AA01118#6&1aa0e74d&0&1.0.0_0]Current Health: 92%Current Performance: 99%Current Temperature: 31 °CContains Partitions: CDEMHDD-Firmware Revision: 1AA01118Reallocated Sectors: 0Attributes failed: 0Attributes warnings: 1RAW-Values (24 found):001 Value=099 Worst=010 Threshold=051 Condition=098% RAW=3 835 003 Value=069 Worst=069 Threshold=011 Condition=065% RAW=9 980 004 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=301 005 Value=100 Worst=100 Threshold=010 Condition=100% RAW=0 007 Value=100 Worst=100 Threshold=051 Condition=100% RAW=0 008 Value=100 Worst=100 Threshold=015 Condition=100% RAW=10 391 009 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=2 066 010 Value=100 Worst=100 Threshold=051 Condition=100% RAW=0 011 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=0 012 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=294 013 Value=099 Worst=010 Threshold=000 Condition=---- RAW=3 832 183 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=0 184 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=0 187 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=8 014 188 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=0 190 Value=068 Worst=060 Threshold=000 Condition=---- RAW=571 277 344 194 Value=069 Worst=060 Threshold=000 Condition=---- RAW=588 054 559 195 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=107 298 047 196 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=0 197 Value=099 Worst=098 Threshold=000 Condition=---- RAW=28 198 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=0 199 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=0 200 Value=100 Worst=100 Threshold=000 Condition=---- RAW=0 201 Value=095 Worst=065 Threshold=000 Condition=---- RAW=374

Dysk oczywiscie na gwarancji jest, ale mam duzy problem bo mam bardzo duzo waznych danych i nie mam zbytnio gdzie przeniesc tych ~600gb około, zajmuje sie obróbką filmow, a wiadomo ze filmy z nowych kamer ważą dość sporo.

Da się coś z tym zrobic domowym sposobem, czy dysk do wymiany?

Edytowane przez rscl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem od razu hdd regenratora, od tamtego czasu na calym dysku zostalo wykrytych 184 bad sectory z czego wszystkie zostały zregenerowane

Ciesz sie ze z dysku ci wóry nie pozostały ..... nie uzywaj tego [ciach!]ianego softu który jest stekiem kłamst i pokazu nieistniejacych badów jako istniejacych..

 

Co do smarta : 20 sektorów oczekujacych na remap.. ( nie wiem jak wygladało to przed hdd degeneratorem )

Co do Active smart to tam na dole jest przycisk pokaz dodatkowe dane smart - wtedy bedziesz miał te same parametry co w HDtune.

Ashampoo pokazuje ich 28 .... ciekawe..

MHDD i scan 2xF4 i wyniki na forum...

Opis MHDD Jak zrobic scan remap itd...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz sie ze z dysku ci wóry nie pozostały ..... nie uzywaj tego [ciach!]ianego softu który jest stekiem kłamst i pokazu nieistniejacych badów jako istniejacych..

 

Co do smarta : 20 sektorów oczekujacych na remap.. ( nie wiem jak wygladało to przed hdd degeneratorem )

Co do Active smart to tam na dole jest przycisk pokaz dodatkowe dane smart - wtedy bedziesz miał te same parametry co w HDtune.

Ashampoo pokazuje ich 28 .... ciekawe..

MHDD i scan 2xF4 i wyniki na forum...

Opis MHDD Jak zrobic scan remap itd...

W zaden sposob mhdd nie wykrywa mi dysku, probowalem wg. roznych sposobow podanych na innych forach, zmiany w biosie, w pliku konfiguracyjnym mhdd.. nie wykrywa.

Dysk jest na sate 2, mozliwe ze to przez to, ale z drugiej stronywiele ludzi robi w tym testy i jakos sie da, wiec nie wiem :/

Jest jakis inny program tego typu?

 

zamieszczam na razie screena z testu w HD Tune

Dołączona grafika

Jakby nie patrzec całkeim zle nie ma, nie ma ani jednej kropeczki powyzej 100ms

 

No i jeszcze ogolny test:

Dołączona grafika

 

ogolnie nawet wypadł lepiej niz test ktory znalazlemw internecie:

Dołączona grafika

 

Btw z tym hddregeneratorem to tez mi sie jakies dziwne wydawalo,bo hdtune w tescie długim wykrył mi tylko 2 uszkodzone sektory, ktore potem naprawilem niby hddregeneratorem, w nastepnym przejsciu juz były zielone.

 

Jeszcze jedno, zobaczyłem ze spadła ilość sektorów do remapowania do 16:

Dołączona grafika

Edytowane przez rscl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Btw z tym hddregeneratorem to tez mi sie jakies dziwne wydawalo,bo hdtune w tescie długim wykrył mi tylko 2 uszkodzone sektory, ktore potem naprawilem niby hddregeneratorem, w nastepnym przejsciu juz były zielone.

HDD Regenerator to syf, dno i 5 metrów mułu - nigdy nie używaj tego gófna. Ile razy można to pisać?

Masz zielone? fajnie - zielone znaczy dobrze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHCI wyłaczyłeś ? SATA musi działać w trybie IDE..

Te 16 sektorów z20 to "samo z siebie" sie zmniejszyło ? to znaczy ze dysk odznaczył jest z kolejki do remapu i uznał je za pełnosprytne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHCI wyłaczyłeś ? SATA musi działać w trybie IDE..

Te 16 sektorów z20 to "samo z siebie" sie zmniejszyło ? to znaczy ze dysk odznaczył jest z kolejki do remapu i uznał je za pełnosprytne ;)

No w sumie tak, nic nie robiłem poza zgrywaniem najwazniejszych danych.

a co do mhdd... nie mam juz sił, probowalem wlaczac wszystko w ustawieniach IDE, nawet rzeczy absurtalne, wylaczac smarta, wlaczac i wylaczac transfer 32bitowy, w zadnym wypadku nie wykrylo mi dysku :/

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rscl

 

Miałem podobne akcje z F3 500GB. Dodawał sektory do kolejki do remapu, potem je oznaczał jako dobre (np. po formacie). Po ponownym skopiowaniu plików znowu oznaczał je jako złe. Nie zrobił ani jednego relokowania. Jeśli masz dysk na gwarancji to się nie zastanawiaj, im szybciej oddasz tym szybciej wymienią. Mój wymienili. Tylko opisz wcześniej objawy dokładnie. Myślę, że to problem z logiką tych dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Tune: ST3120813AS Health

 

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 100 83 6 188512616 Ok

(03) Spin Up Time 99 99 0 0 Ok

(04) Start/Stop Count 99 99 20 1286 Ok

(05) Reallocated Sector Count 100 100 36 0 Ok

(07) Seek Error Rate 82 63 30 200583087 Ok

(09) Power On Hours Count 93 93 0 6243 Ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 97 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 99 99 20 1478 Ok

(BB) (unknown attribute) 99 99 0 1 Ok

(BD) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BE) Airflow Temperature 69 50 45 538837023 Ok

(C2) Temperature 31 50 0 31 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 56 48 0 2169277 Ok

(C5) Current Pending Sector 1 1 0 -4 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 1 1 0 -4 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

(C8) Write Error Rate 100 253 0 0 Ok

(CA) TA Counter Increased 98 251 0 2 Ok

 

Power On Time : 6243

Health Status : Ok

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...