Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie o G-Sense Error Rate, wyskoczyło mi 1 w nowym F3, (oczywiście dbam o dysk, żadnego uderzenia itd., dysk ma tydzień).

Opisałem to już w temacie o F3, dysk jest czysty 95% <3ms, ostatnie 5% dysku <10ms w mhdd.

Parametr krytyczny czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 realoki do tego 5 prób udanych/nieudanych reloków ( czyli 3 sektory okazały sie sprawne )

Do wykożystania masz jeszcze 98 Sektorów....

 

Bezsens to wysyłać ...nie ma powodów do paniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 realoki do tego 5 prób udanych/nieudanych reloków ( czyli 3 sektory okazały sie sprawne )

Do wykożystania masz jeszcze 98 Sektorów....

 

Bezsens to wysyłać ...nie ma powodów do paniki...

Mój smart był ten wcześniejszy :razz: Co najmniej wydaje mi się, że się pomyliłeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeczywiscie głupio wyszło ...

Konar : ty masz chodzcego trupka ( albo i nie ) MHDD w dłoń i jazda scan 2*f4

Czullo : wyzej podałem ze nie masz sie czym przejmowac to nie koniec ... sam mam gorzej z moim twardzielem i nie panikuje ( 138 sektorów mi jeszcze zostało przy 140 zapsowych )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Płacz wskazany. RMA mnie czeka tylko ciekawe czy Seagate go weźmie, bo Seatools powie pewnie coś innego... Benchmark też wygląda ciekawie, co najlepsze wczoraj jeszcze wyglądał w miarę cacy, bez z żadnych ciekawych wcięć...

Dołączona grafika

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konar zgrywaj dane .... tyle sektorów 50ms to jeszcze nie widziałem ... do tego 500ms a to juz zle ... tu nawet remap raczej nie da za dużo....

 

David G sense oznacza ze dysk został poddany wstrzasowi ( ten prametr pojawia sie zwłaszcza w dyskach laptopowych ) i tu nie masz sie czym przejmować ... u mnie w lapsie granica 100 juz zostałą przekroczona ->> laps spadł kilka razy w czasie pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, tyle że od wczoraj wzrósł do 2, a to komp stacjonarny i nic nie było ruszane, pozatym dysk w stanie idealnym (<3ms 95%, koniec dysku - ostatnie 5% <10ms)

No nic, zostawie to i będę kontrolował SMART.

Edytowane przez David523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smat mojego nowego Samsunga F3 1TB wydajność ok ale ten C8 <_< Oddać na gwarę czy czekać na rozwój wydarzeń, czy w ogóle taka ilość błędów C8 się kwalifikuje na gwarancje?

Dołączona grafika

Edytowane przez Sciema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem dysk w lapku na seagate'a. Dziwi mnei jednak jego praca a wlasciwie dzwiek jaki wydaje. Byc moze te modele tak maja ale tak jakby co jakis czas parkowal glowice? nie wiem ciezko mi to opisac.

 

Wrzucam screen z Crytala (Hd tune nie widzi mi nic w zakladce Health). Moglby ktos rzucic okiem? (dziwi mnie trochu pierwszy wpis)

 

Dołączona grafika

K to znowu ja po 3 miesiacach od zakupu dysku. Ciagle niepokoi mnie ten dziwny dzwiek o ktorym wspominalem wowczas. Dzwiek tak jakby sie nasilil tzn jego wystepowanie. Wklejam screena z crystala (ktos wie dalczego w hdtune w zakaldce health nic nie mam?)

 

Dołączona grafika

 

Przesledzilem watek podpiety smart z czym to sie je i jesli bym mial opisac ten dzwiek to wyglada to na ten pkt:

 

07 Seek Error Rate -> Częstotliwość występowania błędów w wyszukiwaniu danych. Jeśli wartość jest większa od "0", znaczy to że głowice mają problemy z trafieniem w ścieżke na powierzchni dysku.

 

Oba parametry tzn 01 jak rowniez 07 jak widac na zdjeciach sa baaaaardzo duze. Jak widac na peirwszym screenie juz na poczatku byly one duze. Sam juz nie wiem jak mam rozuemic te odczyty.

 

System to Vista, dzwiek ten wystepuje w roznych sytuacjach tzn gdy np nic sie na laptopie nie robi, w tle nie dziala zadny program lub gdy odpalone sa jakies programy.

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

07 Seek Error Rate -> Częstotliwość występowania błędów w wyszukiwaniu danych. Jeśli wartość jest większa od "0", znaczy to że głowice mają problemy z trafieniem w ścieżke na powierzchni dysku.

 

Oba parametry tzn 01 jak rowniez 07 jak widac na zdjeciach sa baaaaardzo duze. Jak widac na peirwszym screenie juz na poczatku byly one duze. Sam juz nie wiem jak mam rozuemic te odczyty.

W Seagate'ach wysokie liczby pod tymi parametrami pomijamy, ale w sumie jeśli 01 ma taką samą wartość, co C3, to dobrze ;)

 

@b4rt3k

Program chyba zgłupiał przy odczycie tego SMARTu. Spróbuj w innym programie, bo wartości przy C4 i C8 to jakaś farsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spin retry to :Ponowna próba rozpędzenia talerzy gdy poprzednia próba nie doszła do skutku czyli pełnego rozpędzenia ( np włacznie kompa i po sekundzie wyłaczenie )

Jesli paramter jest duzy to oznacza to problemy z mechaniką dysku...

A te B8 to w samsungach sie pojawia ... tu wogole nie rozumiem dlaczego podswietlone jest na żółto jak wynik = 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmę zmieniłem miesiąc temu, ale nie testowałem go wtedy i teraz więc nie wiem czy jest lepiej. W sumie mógłbym odesłać dysk na gwarancję, ale dużo kurcze zabawy by było ze zmianą systemu znowu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmę zmieniłem miesiąc temu, ale nie testowałem go wtedy i teraz więc nie wiem czy jest lepiej. W sumie mógłbym odesłać dysk na gwarancję, ale dużo kurcze zabawy by było ze zmianą systemu znowu :(

To patrz, czy wartość rośnie. Jeśli nie to pewnie powstało to na starej. Jeśli tak, to zmień jeszcze raz, albo poprzepinaj, może gdzieś nie styka. Co do 1 bada, to mógł powstać logiczny - skoro były problemy z tasiemką. Żeby być pewnym, że powierzchnia jest OK przeskanuj dysk w MHDD. 0 sektorów >500ms - dysk cacy i broń Boże reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a teraz moze zerkniecie na moje dyski :)

Tryb AHCI .

od najstarszego 320.11 przez roczną 500.12 i nową ( miesieczna? ) 500.12

Ciekawi mnie to ze burst speed najlepszy jest na najstarszym dysku 320 gb ....

post-139-1261164775_thumb.jpg

post-139-1261164794_thumb.jpg

post-139-1261164809_thumb.jpg

post-139-1261164830_thumb.jpg

post-139-1261164839_thumb.jpg

post-139-1261164855_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7200.11 320Gb nie jest za wolna??? Zobacz moje wyniki na 250 wyżej.

Jest wolniejsza, bo ma 2 talerze 160Gb. Twoja 250GB to 1 talerz.

 

@Sewer

Burst to parametr widmo - najlepiej go olać.

BTW: Twoje zrzuty ze SMARTów Barek 12 powinno oglądnąć kilku stękaczy forumowych.

 

@Sadorusek

Oba OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmę zmieniłem miesiąc temu, ale nie testowałem go wtedy i teraz więc nie wiem czy jest lepiej. W sumie mógłbym odesłać dysk na gwarancję, ale dużo kurcze zabawy by było ze zmianą systemu znowu :(

Olej to masz jeszcze 99 sektorów do wykozystania wiec wysylanie na gware to Strata czasu... A dysk dalej sprawny ale taśmę sygnałowa miałeś uwalona...

 

Elektronek : Lub UNC... jesli UNC to remap i po kłopocie...czesto logiczne wyskakuja po błędach tasmy lub jak u mnie synek załątiwł mi dyskoteke włącz wyłącz komputer....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...