Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Głównie bady mogą zostać spowodowane kopaniem komputera, jak chodzi :D. To samo się tyczy nieostrożnego przenoszenia. Niektóre nowe dyski parkują głowicę poza talerzami, więc przy dużych wstrząsach jest mniejsze prawdopodobieństwo, że głowica uszkodzi powierzchnię talerzy. Ale zazwyczaj nie szastanie obudową, jak chodzi powinno dać dyskom długowieczność, przynajmniej na brak BADÓW.

Zależy też, jaki model trafisz, w niektórych bady pojawiają się same z siebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski są dwa, temperatura czytana tylko z jednego, SMART również tylko z jednego, pod Windowsem widać WD i Maxtora. Screen w programu WD załączam, wykrywa dwa Maxtory, i jeszcze jak je wykrywa. Może szukam sobie problemu, a wszystko jest w porządku, jednak niemożność odczytania SMART z WD zaniepokoiła mnie, w ogóle coś dziwnego się dzieje, przy okazji jak się trzyma Maxtor?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że dziś kupiłem nowego WD i EVEREST nie może zdać raportu SMART z niego - to mnie zaniekopoiło, sprawdziłem program ASTRA32 i raport mam, czyli wychodzi na to, że to wina EVERESTa - głownie chodziło o to :) Jest jeszcze jeden problem, ten programik od WD widzi Maxtora podwójnie... ASTRA32 też go widzi podwójnie i na dodatek WD też widzi, czyli wychodzi, że mam 3 dyski fizyczne (wg ASTRA32). I pojawił się następny problem, jak chcę zrobić Error Scan w HD Tune dla Maxtora to się robią może 3 bloczki i program się wywala.

Teraz dokładny raport, wpierw Maxtor:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz WD:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak to wygląda?

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie... Ludzie jak nie rybki, to akwarium-oczywiście bez problemów nie może się obejść :sad: Składałam komputer, wszystkie podzespoły są nowe oprócz dyskietki i zasilacza. Przeszukałam forum odnośnie błędów crc, problemów z zasilaczami, dyskami.. itp itd jeżeli coś napisze nie tak to pliss nie krzyczcie tylko pomóżcie bo jestem zdesperowana :sad:

 

Mój sprzęt to: Intel Core 2 Duo E6750, Abit IP 35-E, Palit 8600 GT Sonic +, 2x 1gb Ocz Platinum rev 2, Seagate 320 GB, dvd Samsung , Zasilacz Chieftec 410W

 

Mój problem to: czasem resety,dumprep w autostarcie, 1x blue screen (od 3 miesięcy) i ostatnio dziwne "chrobotanie" dysku...oprócz tego płyty z filmami nie mogę wypalić bo kończy się niepowodzeniem, dane chciałam zgrać na dysk przenośny i wyskoczył błąd danych crc... help me!

Dzisjał miałam kupić nowy zasilacz i pozbyć się problemu, lecz postanowiłam poczytać i zapytać czy to napewno jego wina ..?

 

Test pamięci zrobiłam memtestem - tak na marginesie to ile ma on trwać? testowałam pamięć przeszło 4h i po tym czasie nie wykrył błędów-to wyłączyłam komputer bo nie mogłam zasnąć :sad:

Wyczytałam również żeby zrobić odczyt smart np everestem i oto i on-proszę żebyście go zobaczyli bo moim zdaniem jest źle jak chol... :damage_wall: dysk jest nowy a juz totalna padaka.

post-144091-1191536483_thumb.jpg

Czy mam go reklamować?

Ahaa i najważniejsze pytanie - czy oddając do reklamacji mogę wymazać wszystkie dane jakie mam na dysku bo nie chciałabym oddawać z dokumentami, fotkami itp... i proszę napiszcie jaki program jest do tego najlepszy.

 

Pozdrawiam i proszę o szybką odp.;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety dysk. Skoro wiesza się w najróżniejszych momentach prawdopodobnie uszkodzone (SMART wykazuje ich 79)sektory są porozrzucane na całej powierzchni >> uszkodzenia mechaniczne.

Dysk oddaj na reklamację.

Usuwanie wszystkich danych z dysku to tzw: "Low-Level format" Możesz to wykonać np. w programie "Seagate Disk Manager" Nie polecam ci robienia formatu z tyloma uszkodzonymi sektorami. Będzie to trwać wieczność.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie..Nie wiecie ile się czeka na reklamacje w Krakowskim sklepie internetowym? Czy oni to mogą naprawić i dać mi ten stary dysk czy powinnam dostać nowy? i jak to później sprawdzić?-Nie chciałabym być zrobiona w konia! :sad:

 

Moje kolejne pytanie brzmi-skoro bardzoooo długo czekałabym na ten format to może jest jeszcze jakiś inny sposób jakimś eraser'em czy jak to się nazywa spróbować usunąć tylko katalogi-nie zależy mi na całym formacie 320 gb.

 

Pozdrawiam i prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z dyskiem...

 

W sobote dotarł do mnie nowy dysk twardy Seagate 400 Gb sata 2 problemem jest jego bardzo głośna praca przypominająca maszynke do włosów.... jest takie ciche i nagle jak do włosów się przykłada to dzwiek sie bardzo nasila... ;/ strasznie mnie to drazni cały komputerek cichutko a ten dysk masakra dodam ze to jest takie falowe ... juz stary 200gb sata chodzi o niebo ciszej... zrobilem test hd tune troszke sie na tym nie znam wiec prosze o pomoc w odczycie no i rade co dalej z tym dyskiem ?? czy to oddac do servisu czy jak... czy to normalny dzwiek swiezego dysku :((( Prosze o pomoc

 

http://images11.fotosik.pl/90/5eaf1932c17b4366.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z dyskiem...

 

W sobote dotarł do mnie nowy dysk twardy Seagate 400 Gb sata 2 problemem jest jego bardzo głośna praca przypominająca maszynke do włosów.... jest takie ciche i nagle jak do włosów się przykłada to dzwiek sie bardzo nasila... ;/ strasznie mnie to drazni cały komputerek cichutko a ten dysk masakra dodam ze to jest takie falowe ... juz stary 200gb sata chodzi o niebo ciszej... zrobilem test hd tune troszke sie na tym nie znam wiec prosze o pomoc w odczycie no i rade co dalej z tym dyskiem ?? czy to oddac do servisu czy jak... czy to normalny dzwiek swiezego dysku :((( Prosze o pomoc

 

http://images11.fotosik.pl/90/5eaf1932c17b4366.jpg

Falowe? Tzn dysk jest głośny co jakiś czas? Jaki to jest dźwięk? Możesz mieć źle zamocowany, przez co mogą nasilać się wibracje spowodowane kręcącymi się talerzami.(Jest tak w zazwyczaj w obudowach z "papierowej" blachy, które są w 70% główną przyczyną nasilenia "terkotania" bądź wibracji >> zazwyczaj dość głośny "falowy" dźwięk basowy)

Może to być także przyczyna poruszających się głowic, ale dźwięk ten zazwyczaj nie jest falowy, no chyba że falowo korzystasz z danych na dysku LOL. Częściej jest to zupełnie losowe popierdywanie/terkotanie.

SMART masz OK, więc dysk także powinien być OK.

Odkręć go od obudowy, połóż na jakiejś gąbce (czasami jest dobra w pudełku od płyty głównej) i zobacz, jak wygląda sprawa głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole z tego dysku nie korzystam... zrobilem na nim partycje tylko i nic wiecej... on jest pusty... a dzwiek jest staly ciagle... tzn na okraglo buczy tak ciszej i glosniej... obudowa moja to thermaltake soprano dx ... mam tam takie gumowe stoperki ktore chronią a bynajmniej powinny chronic przed wibracjami... bylem dzis w servisie z tym dyskiem... powiedziano mi ze wszystkie dyski tej pojemnosci tak chodza ;/ kurde chcialem cisze a mam buczenie ktore zabija cisze calego komputera... no nic poszedlem do gory do sklepu w ktorym pracuje moj kumpel... zamowil taki sam dysk... jutro powinien przyjsc i zobaczymy czy bedzie tak samo chodzil.... mam nadzieje ze nie :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to wibracje idą na budę, bo dysk leżący luzem buczenia nie powoduje.

Trza było wziąć coś z mniejszą ilością talerzy. Z tego co wiem twój ma ich trzy, więc trochę masy wiruje. Zazwyczaj częściej się trafia, że dyski z dużą ilością talerzy wibrują. Ciężko trafić w dobrze wyważony model :P

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kabel do mojego Maxtora i nadal jest coś nie tak, kontroler wykluczam, bo drugi dysk podpięty do niego działa dobrze. Co może być przyczyną? Załączam SMART po zmianie kabla:

Dołączona grafika

Jak widać nadal są problemy z paramatrem C7

 

PS. Podpinałem dysk do tego wejścia co jest podłączony WD i to samo, podpinałem go za pomocą kabla od WD i to samo - wniosek, sam dysk jest winny tego błędu?

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo Hudinii

Dysk w sumie OK. Masz tam jeden sektor w poczekalni do uszkodzenia :D. Jeśli wartość nie będzie rosnąć, bądź nie zaczną się pojawiać cyferki w Rellocated Sec. to nie masz czym się przejmować. Sprawdź też kabelek, bo masz 11 błędów.

 

@Xanagaz

Jeśli wartość nie rośnie, tzn że wymiana taśmy pomogła.

Więc rośnie ona, czy nie, bo nic o tym nie napisałeś :)

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wartość zaczyna rosnąć tzn., że coś niedobrego zaczyna być z połączeniem płyta-dysk. Jeśli stoi tzn., że wszystko OK. U ciebie widocznie jest już OK.

Jeśli SMART jest Ok to co dzieje się z tym dyskiem?? Cyt " Dysk nabyłem od znajomego, który nie mógł sobie z nim poradzić a mianowicie na dysku można tworzyć partycje (tworzyłem z pod XP z pod instalatora xp i PartitionMagic 8.0) ale problem zaczyna się przy formatowaniu lub kopiowaniu plików. Po prostu komputer się na na maxa zamula i staje, a z instalatora xp staje na 20% i a później wyskakuje błąd, że dysk może być uszkodzony i formatowanie zostaje przerwane. Zerowałem go WD CLEN wyszło zero błędów, jechał po nim prawie 2 dni. Zapodałem też WD diagnostics z pod xp wszystkie testy przeszedł bez błędów. Dodam że udało mi się na nim porobić parę partycji i te od połowy dysku chodzą normalnie i tak jak by problem leżał na początku dysku jednak żaden Bad sektor nie został wykryty. Użyłem też HDD regenerator ale on przeskanował mi tylko 8GB bo tak wykrył dysk. I niby zaznaczył mi na początku jakieś R ale na koniec pokazało się zero błędów. Regeneratora i WC CLENa użyłem na starszej płycie P3 z tym ze WC CLEN normalnie rozpoznał wielkość dysku. Siedzę troszkę w kompach ale z uszkodzony dysk próbuję uzdrowić pierwszy raz co możecie mi podpowiedzieć?? "

 

Czy nadaje sie na śmietnik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Jeśli SMART jest Ok to co dzieje się z tym dyskiem??

SMART niestety nie pokazuje wszystkiego, w zależności od wersji różnie się zachowuje. Niektóre błędy mogą powodować "zawieszanie" się firmware, co mniej więcej może wyglądać tak jak w Twoim przypadku. Z powodu nieopłacalności naprawy dysk nadaje się do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc z tym dyskiem - ST3250620AS. Poniżej zrzut ze SMARTA. Jakie kroki powinienem przedsięwziąć poza backupem. Serwis ? Jest gwarancja.

Poza tym intryguje mnie parametr "BE". W notebooku mam tez zaznaczony na czerwono i stan zdrowia HDD negatywny :/ Istotny to parametr ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ostatnio problem z dyskiem jak sadze ...

Przesiadłem sie na config widoczny poniżej i zaczęły sie jazdy :mur:

 

Dysk pracuje bardzo głośno i o wiele mocniej wibruje w porównaniu do poprzedniego configu (amd 3700+. Dfi ultra D)

Dysk strasznie mieli podczas oglądania filmu i słuchania mp3 z dysku, podczas odpalania Firefoxa itd

Co jakiś czas restarty i jak na moje oko wolniejsza praca, chociaż programy diagnozujące pokazują wartości tylko lekko niższe w porównaniu ze sreenami z poprzedniego configu..

Kilka aplikacji odmówiło współpracy, gdzie wcześniej śmigały idealnie

 

Problemy zbliżone do opisywanych przez użytkownika kobieta24

 

Poniżej załączam screeny S.M.A.R.T.a, ponieważ chce wykluczyć dysk, może coś innego daje ciała, sam już nie wiem ...

 

HDD

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...Przesiadłem sie na config widoczny poniżej i zaczęły sie jazdy :mur:

 

Dysk pracuje bardzo głośno i o wiele mocniej wibruje w porównaniu do poprzedniego configu (amd 3700+. Dfi ultra D)

Dysk strasznie mieli podczas oglądania filmu i słuchania mp3 z dysku, podczas odpalania Firefoxa itd

SMART wygląda normalnie, ale to jeszcze o niczym nie przesądza. Skoro zmieniałeś konfig, to możliwe że go gdzieś uderzyłeś, masz problemy z zasilaniem lub jakiś robal czy inna bakteria wkręciła się w talerz xD

Jest mało prawdopodobne aby wpływ na takie zachowanie dysku miały sterowniki/NCQ/konfig kontrolera więc jeśli to nie zasilanie/wredny soft to szajsung poprostu umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...