Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak mu moge pomoc software'owo bo te bledy to raczej logical bad'y sa

Raczej mu już nie pomożesz. Kilkaset badów, błędy zapisu... Nie wiem czy coś da przejechanie go jakimś programem do regeneracji. Ja bym go spisał na straty :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk umiera, więc daj mu w spokoju odejść. Żaden software ci nie pomoże. Masz masę bad sektorów. Taką sytuację powinieneś odczuć po częstym zwieszaniu się systemu na dłuższe chwile, gdy dysk próbuje odczytać te zepsute sektory / ewentualnie je naprawić, bądź przenieść dane na zapasowe sektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Everest nie pokazuje nic w zakladce SMART :/ Nie wiem czego to wina, wie ktos moze czy da sie to jakos zrobic, ewentualnei co sprawdzic ? Plyta Gigabyte GA-M55S-S3, dysk CAVIAR 160GB 16MB CACHE 160 GB (SMART w biosie wlaczony)

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk umiera, więc daj mu w spokoju odejść. Żaden software ci nie pomoże. Masz masę bad sektorów. Taką sytuację powinieneś odczuć po częstym zwieszaniu się systemu na dłuższe chwile, gdy dysk próbuje odczytać te zepsute sektory / ewentualnie je naprawić, bądź przenieść dane na zapasowe sektory.

dowcip polega na tym ze mam tak od jakiegos roku a system mi sie nigdy nie zawiesza, problem w tym ze nie jestem w stanie zainstalowac windowsa (linux bez problemu), kopie obrazu których uzywam od dawna tez, nieraz juz mialem dysk pełen na full a on sie dalej twardo trzyma tylko tyle ze nie jestem w stanie na czysto postawic zadnego windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w stanie na czysto postawic zadnego windowsa

Prawdopodobnie skutek badów. Weź przeleć go Error scanem w HD Tune i wklej screena :) chcę zobaczyć jak będzie czerwono :D. Apropos HDD Regeneratora - jak nie masz co robić to możesz go tym przejechać, ale wątpię, że efekty będą warte straconego czasu... Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem to wczoraj przed napisaniem na forum, byl czysty, ani jednego czerwonego kwadracika

Hmm, albo SMART kłamie :rolleyes:. Przejedź go HDD Regeneratorem i spróbuj postawić system...

Nie mam więcej pomysłów, co może być nie tak.

 

Pozdrawiam :)

 

Edit: robiłeś 'quick scan' czy ten 'normalny'? Bo jak bramka nr 1 to zrób ten 'normalny' i wklej screen'a.

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do seek time performance.

U mnie początkowa wartość wynosila 0.

 

W innym poraniku przeczytałem.

 

"Seek Time Performance - średnia wydajność podczas pozycjonowania"

 

Zauwazylem ze wartość się zmienia gdy przejade go HDDscan.

Zakladka "map".

 

U was jest podobnie?

 

EdiT: pretorius> najlepiej jakbys wykonal skan w mhdd. Ten soft gada bezposrednio z dyskiem.

 

Ale uwaga. Nie prawidlowe uzycie może skonczyc się uszkodzeniem dysku.

 

W sieci jest pelno FAQ na temat tego programu :)

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostałem tu przekierowany z innego tematu.

 

Od tygodnia mam problem z dyskiem jak w temacie:

Najpierw info:

Dysk: Seagate Barracuda ATA IV ST360021A, 60 GB, 7200rpm, 2MB cache.

Dysk ma z 4 czy 5 lat, czyli już bez gwary.Chodzi jako systemowy.

Komp jak z podpisu.Nie kręcony.Wszystko na default.

 

Od tygodnia słyszę jeden lub dwa jakby zgrzyty wydobywające się z dysku podczas uruchamiania kompa i tylko wtedy.Chyba to głowica tak rozrabia.Ale co dokładnie się dzieje, trze o talerze czy co tam może wyprawiać.

Żadnych BSOD-ów nie mam, ani żadnego zawieszania kompa czy też przycinek .PeCet chodzi po 10-12 godzin dziennie, bez żadnego problemu.

I pytanie zasadnicze:

Czy zamawiać już nowy dyskacz, i robić archiwizacje, bo może lada chwila paść ?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostałem tu przekierowany z innego tematu.

 

Od tygodnia mam problem z dyskiem

Tak jak Ci już pisałem:

7 badów + 4 potencjalne bady i walnięta tasiemka od HDD. Zmień tasiemkę, ale nie zmieni to faktu, że dysk zaczyna umierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie z dyskaczem jest wszystko w porządku. Fakt, ma 7 badów, ale przy takim czasie użytkowania, to raczej normalny objaw, chyba że wartość 05 zacznie dalej rosnąć.

Masz także sporo błędów na taśmie, więc sugerowałbym jej wymianę. Chyba, że zrobiłeś to dwa lata temu, a błędy na taśmie powstały wcześniej.

Kontroluj te wartości przez tydzień, dwa.

Jak 05 zacznie rosnąć, to wymiana dysku. Jak C7, to zmień taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze SMARTem. Mam płyte na NForce 570 SLI dysk WD 320AAKS SATA2. System Vista wykrywa HDD jako SCSI a co za tym idzie nie ma widocznego SMARTA pod żadnym softem. Podejrzewam, że to wina niedopracowanych sterów. Może ktoś spotkał się z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1, pod Vistą nie instaluje się sterowników do dysków, bo są do D... Nie działa podpinanie dysków SATA na gorąco.

Po 2 spróbuj użyć programu o nazwie ASTRA32, mi SMARTA wykrywa, nawet dysków w RAID0.

Na chipsecie NF4 wszystko działa cacy ale na NF5 już nie jest tak kolorowo. Czyli trzeba czekać na odpowiednie stery do NForce 570 na Viste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chipsecie NF4 wszystko działa cacy ale na NF5 już nie jest tak kolorowo. Czyli trzeba czekać na odpowiednie stery do NForce 570 na Viste?

Pytalem o to ze mi nie wykrywa wczesniej, u mnie tez pisze w Everescie jako SCSI na 550 :) Jak ktos znajdzie metode by to porpawic nie pogniewam sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o to ze mi nie wykrywa wczesniej, u mnie tez pisze w Everescie jako SCSI na 550 :) Jak ktos znajdzie metode by to porpawic nie pogniewam sie :D

Na NForce 4 HDD jest wykrywany normalnie na NForce 5 jako SCSI. Wgrałem stery beta 15.08 i pojawiła się ikona bezpiecznego usuwania sprzętu czyli w tym przypadku HDD :blink: Z tego co już się dowiedziałem toprawidłowa reakcja na tym chipsecie tyle, że dalej nie ma dostępu do S.M.A.R.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedSea

U mnie nie ma żadnej ikonki "bez. usuwania sprzętu" Dopiero jak podepnę jakiś dysk pod USB.

SMART jest wykrywany!!! Przez program ASTRA32, nawet ten z dysków w RAIDZie

Jeśli Astra ci nie wykrywa tzn, że masz coś ze sterami. BTW odinstalowanie sterowników do dysków nic nie daje, nie powraca idealnie do stanu sprzed instalacji.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedSea

U mnie nie ma żadnej ikonki "bez. usuwania sprzętu" Dopiero jak podepnę jakiś dysk pod USB.

SMART jest wykrywany!!! Przez program ASTRA32, nawet ten z dysków w RAIDZie

Jeśli Astra ci nie wykrywa tzn, że masz coś ze sterami. BTW odinstalowanie sterowników do dysków nic nie daje, nie powraca idealnie do stanu sprzed instalacji.

Czyli na NForce 5 stary dobry everest i inne odchodzą do lamusa? Trzeba używać Astra32? Jak klikne na mój komputer potem na właściwości HDD, sprzęt - HDD wykrywa jako SCSI tak powinno być? Na NForce 4 jest normalnie ATA Device...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

moj nowy (3 miesiące) wd 250 GB SATAII b.czesto nie jest wykrywany przy starcie - komp restartuje przy pasku ladowania windowsa, po 2-3 cyklach win ładuje się normalnie, komp jest stabilny

To w końcu jak to jest: bios nie wykrywa dysku, czy winda się wywala? Bo to jednak dość istotna różnica, SMART jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to jest: bios nie wykrywa dysku, czy winda się wywala? Bo to jednak dość istotna różnica, SMART jest ok.

dysk zawsze jest widziany przez BIOS, jednak przy ladowaniu windowsa albo następuje restart,albo pojawia się bsod 0x0000007B. Zwykle po jednym, dwóch cyklach restartów/błędów bsod windows ładuje się normalnie. Mam najnowszy BIOS do tej płyty...

 

Dzięki za uspokojenie ws. SMART :)

Edytowane przez waterhouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ten błąd nie sugeruje uszkodzenia dysku, tylko raczej problemy softwareowe - sterowniki (nie tylko chipsetu), aktualizacje, wirtualne napędy SCSI. Teoretycznie hardware może spowodować taki błąd, jeśli np. zmieniła się konfiguracja kontrolera hdd (w biosie), z powodu np wadliwego kabla (lub włączonej funkcji SSC - badziewny kabel może tego nie lubić ;) ) Możesz spróbować użyć zworki SATA1, sprawdź ustawienie jumpera SSC i/lub wymień kabel, ale wątpię że to wina sprzętu, chyba że komp nie jest tak stabilny jak się Tobie wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem niedawno Samsunga 160gb SATAII

Zastanawia mnie wzrost wartości "TA Increase Count" w SMART.

Najpierw było 6 potem 12 potem długo nie sprawdzałem a teraz jest 142 - czyli to wciąż wzrasta

Sprawdzałem tę wartość na trzyletnim Maxtorze i tam jest wciąż 0

 

Pytanie - czy ten wzrost jest niepokojący i powinienem zacząć "uważać" na dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich użytkowników PurePC

Mam problem z dyskiem Samsung HD160JJ.

Od wieków siedziałem na Win XP i nie zwracałem uwagi na działanie dysku, wszystko było w porządku. Raz tylko nie wiem z jakiej przyczyny przestał poprostu działać ;/. Dysk wymieniono na nowy. Od tygodnia siedzę na Viscie i ta zorientowała się że z dyskiem jest coś nie tak ( załącznik ) Everest pokazł mi Reallocated Sectors Count : 1 . Czym się martwię. I teraz pytam co z tym fantem zrobić, czy oddać do serwisu, czy użytkować dalej. Pytanie 2, czy możliwe jest to przez szybkie formatowanie zamiast pełnego ?

Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź.

post-151786-1190578500_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie formatowanie nie ma na to wpływu. Pojawił ci się jeden Bad Sektor. Nie jest to jeszcze koniec świata, ale na nowym dysku, jeśli ma zapowiadać się na dobry, sprawny model na wiele lat, to na raczej tak szybko nie powinien się pojawić. W ciągu 1-3lat użytkowania Badzik czasami się trafia.

Możesz przez tydzień kontrolować, czy wartość w Evereście nie rośnie. Jeśli pojawią się 2, a potem 3 bady, to dawaj na gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...