Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałęm płytke na wszystkich biosach dostępnych tutaj

Za Chiny nie chce przekroczyć 355fsb :(

Może zadam pytanie dziwne, ale spróbuje ....

Czy każdą wartość wpisaną w FSB dzielisz na 4 i wychodzi Ci pełna liczba ? np: 1400:4=350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałęm płytke na wszystkich biosach dostępnych tutaj

Za Chiny nie chce przekroczyć 355fsb :(

To Cie pociesze ze mam tak samo.

Na b28 i 30 tez dochodze do 355 a potem to juz pada.

Zeby zrobic 3,0 Ghz to musialem zapadac 1,4v. Pomomo ze dam napiecie 1,55v to pojdzie najwyzej 3,17 - 3,2Ghz.

 

A teraz tak mam ustawione.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

kilka pytań:

1-który port pci-express ma prędkość 16X (nie wiem czy mam włożyć grafikę w niebieski slot czy w czarny)- no chyba że oba są 16x tylko gdy ma się crossfire to prędkość jednego spada do 4x

2-jak dodatkowo zasilić grafikę (radeon x1950 pro) - przez dodatkową wtyczkę na karcie czy przez wtyczkę obok niebieskiego portu pci-express, a może przez obie jednocześnie???

3-w jaki sposób podłączyć pod płytę główną kabelki od obudowy??? (chodzi mi tylko o PWR SW i RESET - są to oznaczenia z tego wielkiego podręcznika od mobasa, po prostu nie wiem czy oznaczenia na wtyczkach [s i G] od tych kabelków powinny być skierowane do doły, czy do góry płyty głównej

4-mam dwa kabelki odchodzące od portów usb z przodu, z tym że w jednym jest dodatkowo taka jednopinowa wtyczka oznaczona jako GND (rozumiem że to uziemienie) - gdzie mam ją podpiąć???

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

kilka pytań:

1-który port pci-express ma prędkość 16X (nie wiem czy mam włożyć grafikę w niebieski slot czy w czarny)- no chyba że oba są 16x tylko gdy ma się crossfire to prędkość jednego spada do 4x

2-jak dodatkowo zasilić grafikę (radeon x1950 pro) - przez dodatkową wtyczkę na karcie czy przez wtyczkę obok niebieskiego portu pci-express, a może przez obie jednocześnie???

Ad1. Górny ma 16x, dolny 4x.

 

Ad2. Standardowo przez wtyczkę na karcie choć podpięcie molexa w mobo też nie zaszkodzi choć przy Twojej karcie nie jest konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze pytania które mi umknęł

5-mam pentagram hp-100 alcu i czy mogę ten kabelek który odchodzi od wentyla podłączyć bezpośrednio do wtyczki na mobasie i regulować prędkość obrotów z biosu? (dołączony regulator uważam za strasznie niewygody i raczej nie będę go używać)

jeszcze ad3 - czy jeśli podłączę te kabelki w zły sposób to mogę uszkodzić mobasa??? (niby to pierdółki takie, ale po co ryzykować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze pytania które mi umknęł

5-mam pentagram hp-100 alcu i czy mogę ten kabelek który odchodzi od wentyla podłączyć bezpośrednio do wtyczki na mobasie i regulować prędkość obrotów z biosu? (dołączony regulator uważam za strasznie niewygody i raczej nie będę go używać)

jeszcze ad3 - czy jeśli podłączę te kabelki w zły sposób to mogę uszkodzić mobasa??? (niby to pierdółki takie, ale po co ryzykować)

 

Gniazdo w płycie ma wyjście 4pin a ta w prntagramie ma wyjście 3 pin i nie da się jej inaczej wsadzić niż przewidział producent, chyba że chcesz ułamać tą wystającą białą blokadę z gniazda i wszadzić wtyczkę pentagrama jak się Tobie podoba :lol2:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam teraz rozkmine konkretną, a miało być tak pieknie na P35A-S z kupionym juz przeze mnie E2160 /wstepnie, 3200 @ ~1,34 (real) 3100 @ niecałe 1.3v, wiec żeby wykorzystać walory procka trzeba będzie zmienić płyte na MSI lub Abita??!! czy liczyć że mnie fsbwall nie bedzie dotyczył:D??

 

Co nowa sytuacja, trzeba podjąć wybór;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie odebralem kompa mam plytke 35a-s ( jak dobrac sie do biosu raida ) jaka kombinacja klawiszy ??

i jak ktos by mial jakis opisik jak co ustawic bo pierwszy raz to robie ( noob) 2 dyski mam podpiete

skrot klawiszowy ctrl + I nie dziala

 

 

nie moge wejsc do panelu z configiem raida ktos mial z tym problem ??

Edytowane przez Horn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za pomoc, to daje naprawdę dużo, co do ułamania jakiegokolwiek elementu, to bardzo się zdziwiłem, gdy odchylając "łapki" zamykające kości ram końcówka jednej z nich się ułamała :( (a staram się zawsze delikatnie manipulować kompem, tym bardziej że to nówka z nówek części)

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam teraz rozkmine konkretną, a miało być tak pieknie na P35A-S z kupionym juz przeze mnie E2160 /wstepnie, 3200 @ ~1,34 (real) 3100 @ niecałe 1.3v, wiec żeby wykorzystać walory procka trzeba będzie zmienić płyte na MSI lub Abita??!! czy liczyć że mnie fsbwall nie bedzie dotyczył:D??

 

Co nowa sytuacja, trzeba podjąć wybór;]

 

 

Ojjj.... nie marudź już tak :D właśnie testuje procka E4300 dałem bios P28 ze zmianą mnożnika :unsure: zjechałem mnożnikiem do 6 i dałem fsb 375mhz zobaczymy kiedy się orthosty wysypie. Oczywiście testuje sam procek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze pytania które mi umknęł

5-mam pentagram hp-100 alcu i czy mogę ten kabelek który odchodzi od wentyla podłączyć bezpośrednio do wtyczki na mobasie i regulować prędkość obrotów z biosu? (dołączony regulator uważam za strasznie niewygody i raczej nie będę go używać)

jeszcze ad3 - czy jeśli podłączę te kabelki w zły sposób to mogę uszkodzić mobasa??? (niby to pierdółki takie, ale po co ryzykować)

Jest jeden sposób na prawidłowe wsadzenie, tak jak Marcinas83 napisał, co do regulacji obrotów, to ona z biosu nie działa na wtyczkach 3 pin.

Też mam tego pentagrama i dynamiczna regulacja obrotów nie jest potrzebna, jest skręcony na około 1800 obr. regulatorem na stałe, bo pomiędzy 1800 a 3000 w stresie jest raptem 3 stopnie różnicy, czyli mało, ważne tylko, aby w ogóle się kręcił i wypychał to powietrze.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-w jaki sposób podłączyć pod płytę główną kabelki od obudowy??? (chodzi mi tylko o PWR SW i RESET - są to oznaczenia z tego wielkiego podręcznika od mobasa, po prostu nie wiem czy oznaczenia na wtyczkach [s i G] od tych kabelków powinny być skierowane do doły, czy do góry płyty głównej

W przypadku PWR SW i RESET nie ma najmniejszego znaczenia jak podłączysz kabelki.

Obie zworki działają jak włącznik łączący obwód.

Starą MOBO uruchamiałem łącząc zworkę śrubokrętem.

 

Wtyczki są często oznaczone małą strzałką przy kabelku od plusa "+".

Ma to znaczenie w przypadku HDD LED i PWR LED (dioda działa tylko jak dobrze się ją podłączy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Ja mam pytanie odnośnie tych dwóch programów na fotce... Który z nich pokazuje dobre parametry procesora?? Bo jak widać CPU-Z pokazuje FSB 437,5x6 (@2,62 GHz) natomiast w Everest jest już 438x7 (@3,0GHz) ? :blink: Aha wspomnę ze ustawiałem w biosie tak jak jest w Everest... Dzięki za odp...

Link:

http://img70.imageshack.us/img70/3568/cpulq9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z pokazywał mnożnik w trybie idle, taki jaki w danej chwili działał, a everest pokazał maksymalny dla danego procesora mnożnik. CPU-Z prawdę pokazał.

Wylacz c1e i speedstep'a w biosie, to cpu-z tez bedzie dobrze pokazywal. Po prostu mnoznik ci sie obniza jak procek nieuzywany jest.

Nie wyłaczaj c1e i speedsteep, bo po co?, żeby się bardziej grzał? jak zajdzie potrzeba, to procek sam sobie zwiększy mnożnik. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto dalsze moje testy na Foxie. Niestety 7x375mhz nie uruchamia się :( właściwie to się uruchamia, ale z częstotliwością 1,4 ghz <_< Natomiast 8x375 chodzi bez najmniejszego problemu :) Zastanawiam się tylko co było przyczyną, że wcześniej procek na tyle nie chciał biegać?? Podniosłem lekko napięcie na chipsecie... może to jest przyczyna?? Jutro rano zapuszczę test orthosta razem z ramem zobaczymy czy się nie sypnie. Oto screen z dzisiejszych bojów. Aaa.... i bym zapomniał 6x400mhz to tylko czarny ekran widziałem :lol2:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na foxie jest jakaś specyficzna włączenia NCQ (jak np w przypadku abitów) tzn przed instalką windy trzeba włączyć coś w biosie żeby potem się nie gimnastykować?

 

Za jakąś godzinkę będę składał wszystko do kupy (P35A-S)...własnie (w końcu) odebrałem zamówioną grafę.

Edytowane przez dakota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

zamierzam kupić nową nagrywarkę dvd - lepiej kupić na IDE czy na SATA do naszej płyty głównej??? czy nasza pŁyta główna obsługuje na kanałach SATA napędy optyczne???

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tego dokonałeś ?

Czyli jednak płyta działa z E21XX.

 

 

Mnożnik dałem na 8 fsb na 375mhz (1500) napięcie na mostku podniosłem na 1,31xV (nie wiem czy to coś pomaga) dałem ram na 900mhz i jakoś chodzi. Miałem kompa włączonego tak ze 6h ale siora wyłączyła jak działał orthost i nie zrobiłem screena <_< ja na swoim procku chyba nie mogę przekraczać 3ghz bo później to już orthost się wywala :(

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

zamierzam kupić nową nagrywarkę dvd - lepiej kupić na IDE czy na SATA do naszej płyty głównej??? czy nasza pŁyta główna obsługuje na kanałach SATA napędy optyczne???

Lepiej kup na SATA, sam mam na naszej płytce, i nie ma żadnych problemów. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik dałem na 8 fsb na 375mhz (1500) napięcie na mostku podniosłem na 1,31xV (nie wiem czy to coś pomaga) dałem ram na 900mhz i jakoś chodzi. Miałem kompa włączonego tak ze 6h ale siora wyłączyła jak działał orthost i nie zrobiłem screena <_< ja na swoim procku chyba nie mogę przekraczać 3ghz bo później to już orthost się wywala :(

Może to nie od CPU tylko temperatury / ramu ? - sprawdź to może coś znów zyskasz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie od CPU tylko temperatury / ramu ? - sprawdź to może coś znów zyskasz B)

 

 

Na fsb 400(1600) nie startuje już, a walka o kilka dodatkowych mhz się nie opłaca bo później już strasznie duże V muszę dawać. Taka sztuka widocznie. Szkoda, że nie mam innej płyty bo bym go sprawdził, ale taki bogaty nie jestem żeby kupować nowe mabo :lol2: jednak jest różnica między 9x333 a 8x375 komp jakby przyspieszył. I tak na razie zostanie :) Jutro jeszcze zapuszcze orthosta na dłużej żeby sprawdzić czy się nie wysypie :D

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że daje z miejsca 1600 i napięcia te co powinny być i zapisuje sie bios komp nie wstaje, wyłączam zasilacz na 2-sek i znów włączam, komp się odpala i już jest 400FSB :lol2:

 

Nie jest tak za każdym razem, dlatego ja przeskakuje co 100FSB ( 1200 itd ).

 

Horn ktoś miał problemy ale za którymś razem mu się zainstallowało.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...