Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

I to byly oznaki zblizajacego sie zgonu plyty. Pozniej w czasie ladowania Xp byly blue screeny,a potem to juz wogole nie wstawala i pojawial sie ciagly dzwiek. Plyta poszla do serwisu, ale przynajmniej dostalem cos tymczasowo GA-P35-DS3L.

Pamieci tez udaly sie do krainy wiecznych lowow :mur:

Omordowalem sie zeby znowu postawic system na nowej plycie. W trakcie ladowania Xp mialem szybki blue screen, tak ze nawet nie zdazylem przeczytac o co chodzi i nastepowal reset. Dopiero pomoglo wylaczenie w biosie funkcji C1E dla procesora i tryb uspienia z S1 na S3. I na razie wszystko chula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci tez udaly sie do krainy wiecznych lowow :mur:

Omordowalem sie zeby znowu postawic system na nowej plycie. W trakcie ladowania Xp mialem szybki blue screen, tak ze nawet nie zdazylem przeczytac o co chodzi i nastepowal reset. Dopiero pomoglo wylaczenie w biosie funkcji C1E dla procesora i tryb uspienia z S1 na S3. I na razie wszystko chula.

no to trochę się zasmuciłem,bo to pokazuje słabą trwałość płyty :-| też jade na E2160@3000MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż dawno nie zabierałem tutaj głosu postanowiłem coś napisać od siebie na temat płytki. Po pojawieniu się biosu P34 wgrałem go do swojego kompa. I oto jakie różnice zauważyłem dzisiaj po powrocie do P28. Oczywiście durny napis, że komputer pracuje powyżej fsb 200 itp. , ale co ciekawsze start windy się przyspieszył. Na P34 pasek ładowania windowsa jechał chyba z 10 razy a tu 5 i komp wczytuje winde. Do tego po wgraniu nowego biosu jakim był P34 czasem komp mi sie zawieszał itp. Okazało się bowiem, że moje kingstony które wcześniej biegały bez problemu 833mhz przy CL4 nagle odmówiły posłuszeństwa i to nawet przy dovoltowaniu rzędu 2,3V a wcześniej biegały na napięciu 2,160V i CL4 a na P34 za Chiny nie mogłem ich do tego zmusić. Właśnie teraz testuje moją teorię czy aby nie jestem w błędzie. W razie czego edytuje posta i usunę wątek o pamięciach. P35 nawet nie wgrywałem bo tracę już nadzieję iż porządny bios Foxconn wypuści w końcu. Im nowszy tym gorsze badziewie więc czasem szkoda nerwów na wgrywanie :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Gdy podkręcę procka do 3400 MHz i za kilka godzin wyłączę kompa i listwę zasilającą to po ponownym uruchmoniu kompa słychać krótkie piski do momentu gdy nie przytrzymam na kilka sekund przycisk POWER i komp sam sie wyłączy. Gdy zrobię ClearCmos wszystko jest w porządku. Bios to P28.Chociaż zaraz zmienię na P34 :P

 

FSB: 425

Mnożnik: 1:1.2

VCPU: 1.4 v

VMem: 1.935 v

VNB: 1.2826 v

 

Proc: E6420

Pamięci Kingmax 2 x 1 GB 1066 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zauwazyl ktos, ze na P34 i 35 jest teraz dluzszy lag miedzy ekranem POST a ekranem startowym Windy. Dawniej w ogole prawie nie bylo tam przestoju, a teraz najpierw w lewym gornym rogu miga kursor pare razy, potem przechodzi linijke nizej i znow mignie, i dopiero wylania sie ekran startowy Windy. Wczesniej (przed P34) nie bylo tego. (LAN BootROM Realteka mam wylaczony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp latał ponad 1,5h na orthoscie i zero errorow wcześniej na P34 po 10-20min wysypał się <_< . Czyli coś tam P34 zmienia w strapie może :) ja siedzę na P28 i jak na razie potestuje go.

Ja od dłuższego czasu siedzę (od kiedy wyszedł) na P28 i z tego co piszecie to szkoda się męczyć nowszymi. Na razie wszystko śmiga. Zmieniłem i podkręciłem dość prądożerną VGA i poleciałem z CPU na 3.6 a RAMem na 1125MHz i jest rock stable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zauwazyl ktos, ze na P34 i 35 jest teraz dluzszy lag miedzy ekranem POST a ekranem startowym Windy. Dawniej w ogole prawie nie bylo tam przestoju, a teraz najpierw w lewym gornym rogu miga kursor pare razy, potem przechodzi linijke nizej i znow mignie, i dopiero wylania sie ekran startowy Windy. Wczesniej (przed P34) nie bylo tego. (LAN BootROM Realteka mam wylaczony).

 

 

Tego akurat nie widziałem, ale za to pasek od windy jechał chyba z pół minuty jak nie dłużej. Też mam wyłączony bootlan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwole sobie ponownie podzielic sie z Wami moim problemem bo juz nie wiem czy wymieniac plyte czy zostac przy tej... Problem polega na tym ze procesor E2140 pieknie leci na default vcore 3250

i tylko 3250 poniewaz na plycie fsb dochodzi mi tylko do 406 i dalej sie nei zmienia. Nie ze plyta robi sie niestabilna tylko poprostu fsb staje na poziomie 406 mhz. Moge sobie np. ustawic fsb 700 komputer spokojnie sobie wstaje tylko na taktowaniu 406. Nie dziala kilkukrotna wymiana BIOS, zmiany napiec na wszystkim na czym sie da :P. Mysle ze trafila mi sie fajna sztuka procka i troche mi jej szkoda ze sie marnuje... Prosze o pomoc jesli ktos ma jakis pomysl. Byl bym bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby FSB wall Ci się trafił a na to nie ma rady. Jeśli masz możliwość to sprawdź u kumpla czy tam kogo czy poleci wyżej. A u siebie spróbuj przelecieć magiczną barierę FSB na innych mnożnikach cepa 6x410 7x410.

 

Czy Twoje wpisywane wartości dzielą się przez 4 i wychodzi pełna liczba ?

A vnb ile dałeś, czy zmieniałeś pastę na nb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby FSB wall Ci się trafił a na to nie ma rady. Jeśli masz możliwość to sprawdź u kumpla czy tam kogo czy poleci wyżej. A u siebie spróbuj przelecieć magiczną barierę FSB na innych mnożnikach cepa 6x410 7x410.

 

Czy Twoje wpisywane wartości dzielą się przez 4 i wychodzi pełna liczba ?

A vnb ile dałeś, czy zmieniałeś pastę na nb ?

W skrocie na NB pasta silver 5 dodatkowy nawiew, napiecie dalem nawet 1.5V na innych mnoznikach nadal chodzi z ta "magiczna" barieta. Jutro zobacze jak to sie spisze na abit ab9 pro albo pozamieniam proce... ale na tym abicie podobno zadko idzie 400fsb...

i jak pisalem ile bym nie ustawil np. 410 czy 500 czy 700 zawsze startuje jako 406.

Aktualizacja: Na plycie abita o 400 fsb mozna zapomniec wiec sobei nie potestowalem, ale za to ciekawe efekty otrzymalem po przelozeniu innego E2140. Wreszcie sie to zachowywalo bardziej "normalnie". Bez zmiany napiecia poszedl 2.8, przy 1.5V 3.2. Ale wyglada na to ze fsb wall na poziomie 400 fsb 1 mhz wyzej nie nie wstawalo. Kolejna zastanawiajaca rzecza jest ze core temp an moim procu podaje Tj. max na poziomie 100C a na tym drugim 85. Moj proc na cieczy w idle ma 35C na rdzeniach w stresie 65 na default vcore, ten drugi idle 25 stress 52 na 1.5V.

Edytowane przez Seph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biosie P35 mi nie wstaje po odłączeniu zasilania i nawet kombinacja z wyłączeniem i włączeniem przyciskiem power już nie pomaga.

Powrót do P32, brak regulacji mnożnika mi wisi.

Moja na P35 wstała po odcięciu zasilania, ale na P34 nie chciała za nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios z P34 na P35 i tak samo nie chce wstać po odcięciu zasilania. CPU przetaktowane na 2700 a pamieci na 900MHz . Dzielnik 2:3. Napięcie na NB zwiększyłem do 1.374V i też nic nie pomogło. Na standartowych ustawieniach wstaje bez problemu po odcięciu zasilania. Czy te płyty już tak mają ? Denerwuje mnie opcja ciągłego resteu biosu i ustawiania na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zastanawiajaca rzecza jest ze core temp an moim procu podaje Tj. max na poziomie 100C a na tym drugim 85. Moj proc na cieczy w idle ma 35C na rdzeniach w stresie 65 na default vcore, ten drugi idle 25 stress 52 na 1.5V.

Pewnie te procki są w różnych rewizjach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja na P35 wstała po odcięciu zasilania, ale na P34 nie chciała za nic.

U mnie po wgraniu p35 było OK - do momentu aż wgrałem najnowsze FOX ONE po zainstalowaniu go przy nastepnym uruchamianiu kompa płyta już nie wstała (czarny ekran) . Konieczny był reset cmos. Podejrzewam że ma to coś wspólnego z kartą grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam e2160 rev m0, bios 080014, jutro jak wrócę z pracy zobaczę, co da się wycisnąć z tego cpu. BTW który bios polecacie? Nie wiem który wybrać. Muszę zainstalować fox update i się pobawić. Nawet na def odczułem przyśpieszenie w grach, wcześniej miałem 3000+Venice@2430MHz, w BF2 nie ma spadków fps, co cieszy. Czy nawiew na NB jest konieczny? A może kupić jakiś 40x40 na NB?

 

BTW nie znam się na tych sterach do sata itp, nic takiego nie instalowałem, mam napęd w ide i hdd na sata, wszystko bangla w biosie ustawiony dla hdd tryb ata. Czy tak ma być? Mam nie instalować driverów JMicron?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon > BIOS bierz albo P28 (w sumie najbardziej sprawdzony i poza komunikatem o złej szynie przy 200MHz nie ma innych problemów) albo P34/P35.

 

Co do sterowników, linki do najnowszych (warto je ściągnąć) oraz kolejność instalacji jest w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy posiada ktoś Foxconn P35 MARS ? mam parę pytań odnośnie tej płyty, chyba że np też macie problem z ustawieniem obrotów wiatraka CPU ( wcześniej miałem Gigabyta P965 DS4 i tam sterowanie PWM było super a tu albo za dużo albo za mało kręci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leee po co kombinowac jak to praktycznie nic nie daje ;) Pogooglowalem sobie wczesniej i znalazlem intrukcje dosc latwa jak to zrobic, ale tam panowie pisali, ze praktycznie tryb AHCI nic nie wnosi i watek dany przez WDK tylko to potwierdza.

 

Lepiej powiedzcie mi inna rzecz. Dzis znowu mnie cos tchnelo, aby kombinowac z moja plyta i okazuje sie, ze to jednak nie wall na procku tylko mobo nie daje rady. Otoz po nocy na zimnej plycie wszedlem do biosu zmienilem napiecie na NB 1.46V... save&exit. Nastepnie znowu do biosu FSB480 i ... winda sie zaladowala i pochodzila ze 3-4min i zwieszka. Potem nawet do biosu wejsc nie moglem. Odczekalem kilka minut i odpalilem... bios sie podniosl i dalem rade poprzestawiac wszystko tak jak bylo. Czyzby najzwyklej w swiecie radiator na NB sie przegrzewal?? Nie zmienialem pod nim pasty, bo myslalem ze FSB500 to bedzie tylko formalnosc, a tak max stabilne to FSB460 na def V dla NB. Ale to dziwnie ze przy FSB 460 chodzi stabilnie bez zmiany napiecia, a 480 nie chce w ogole... :(

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Kupilem te mobo w wer S i do tego E 8200.

Pytanie brzmi- jakie max napiecia na nb dawac?

Dodatkowo kurde chyba trefny proc mi sie trafil bo nie idzie go nawet na 3,6 GHz ustabilizowac:(

Bios mam 32 - moze jakis inny zaladowac? aha do tego mam pamieci http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...