Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Już 24 godziny jadę na P37 i nie mam najmniejszych problemów. Clear CMOS działa i płyty nie uwala. Mam P35A-S. Nie wiem czemu tak jedziecie ostro po biosach Foxconna. Z każdym kolejnym jest coraz lepiej (P36 zlikwidował np problem z uruchomieniem po wyłączeniu zasilania i OC). Nie łódźcie się, że Foxconn doda alpha timingi i inne opcje z MARS'a, bo to dzięki tym opcjom mogą marsa sprzedać za 600pln a P35A za połowę tego.

Zgadzam się w 100%. Jak czytam te wszystkie posty "do [gluteus maximus] ten xx bios bo mi ramy nie chodzą na xxx fsb" to bez obrazy ale śmiać mi się chce. Czy gdziekolwiek producent gwarantował Wam, że każdy ram jaki włożycie, będziecie mogli podkręcić powyżej referencyjnych wartości? Dlaczego zamiast psioczyć nie kupicie sobie ramów 1066? No tak, za drogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz FSB 305 czy ile tam masz to jest pikuś, chodzi o to, że procki które mają FSB 200(800) mają problem z przebiciem się przez FSB 385 o ile dobrze pamiętam :)

Dobrze pamiętasz, w tym tkwi sęk.

Więc jak Arroyo przekroczysz stabilnie 385mhz to daj znać :) ty albo ktoś inny. Bo na dotychczasowych biosach jest to na razie dla tych procków baardzo kłopotliwe :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Jak czytam te wszystkie posty "do [gluteus maximus] ten xx bios bo mi ramy nie chodzą na xxx fsb" to bez obrazy ale śmiać mi się chce. Czy gdziekolwiek producent gwarantował Wam, że każdy ram jaki włożycie, będziecie mogli podkręcić powyżej referencyjnych wartości? Dlaczego zamiast psioczyć nie kupicie sobie ramów 1066? No tak, za drogo...

A mnie się śmiać chce z tego iż na jednym biosie mój ram chodzi tak jak w podpisie a na drugim chodzi tylko na 800mhz przy CL 5 i żadna regulacja napięciem nie pomaga :blink: . I co Ty na to?? Aaaa... i jeszcze jedno swój ram kupowałem wtedy kiedy nikt o ramie 1066 nie słyszał lub co dopiero o nim inżynierowie myśleli, więc niezbyt z tym trafiłeś :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arroyo, ile stopni mniej dało Ci to szlifowanie, no i czym szlifowałeś i jak ? jestem zielony w tym temacie, a chciałbym procka przeszlifować.

Szlifowanie dało mi dużo, gdyż fabrycznie Thermalright 120 Extreme jest "wypukły". Szkoda że nie zrobiłem sobie foto przed szlifowaniem, ale jak go dostałem to się przeraziłem. Procka zeszlifowałem ... tak z rozmachu :D Temperatury podkręconego (core temp) na 3,3 GHz miałem:

- przed szlifem IDLE 34-37 i LOAD 75-78

- po szlifie IDLE 25-27 i LOAD 65-66

Dodam że stosuję pastę Arctic Silver 5, bo żadne inne tak dobrze się u mnie nie sprawdziły jak ta. Po szlifie procek musiałem tylko lekko "pobrudzić pastą". Wystarczyła kropla średnicy max 2 mm. Grafikę też potraktowałem szlifem, bo standardowe chłodzenie na Ati 3870 dawało 95 c w stresie. Po zeszlifowaniu na lustro i zmianie pasty i wgraniu "cichszego" biosu mam na niej 75 c. Jako dowód mojej pracy parę fotek dla chętnych:

te i więcej w paczce:2940789[/snapback]

Dobrze pamiętasz, w tym tkwi sęk.

Więc jak Arroyo przekroczysz stabilnie 385mhz to daj znać :) ty albo ktoś inny. Bo na dotychczasowych biosach jest to na razie dla tych procków baardzo kłopotliwe :mur:

Wiem że te procki ciężko idą na wysokich magistralach. Przed chwilą skończyła się 1,5 godzinna sesja z Orthosem na 8x425, pod biosem P37. Mój e4500 ma fsb-wall w granicy 430Mhz, więc mam trochę zapasowej mocy :damage_wall: i nie martwię się że mi zabraknie. Inna sprawa to żeby dojść do 3,8Ghz (11x350) musiałem prockowi dać 1,65V co z pewnością na dłuższą metę by go zabiło. Co do płyty to od biosu P36 i P37 to po prostu nie mam pytań. Poprawa w stosunku do P19 jaki miałem na początku jest ogromna. Może tylko, żeby defaultowo dawała 2.2V na pamiątkach i miała lepszą obsłubę 4x1GB, ale poczekamy i zobaczymy. Obowiązek patrioty i bywalca tego forum spełniłem i do Foxconna poprosiłem już o to :-).

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arroyo a no z tym się zgodzę, że poprawa w stosunku do P19 czy innych biosów jest, tylko dziwne są niekiedy zagrania Foxconna. Raz na starszym biosie chodzi coś lepiej raz na nowszym, albo czasem w ogóle. No niestety ja po za 3ghz na ustawieniach takich jak w podpisie nie mogę wyjść. V na procki mam 1.48 i niżej nie mogę zejść bo zaraz orthost się wysypuje :( . A możesz napisać co się dzieje u Ciebie z tą kiepską obsługą ramu 4x1GB?? Bo ja u siebie mam 4x1GB i nie narzekam, ale nie wiem co przez kiepską obsługę ramu rozumiesz <_< .

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać co się dzieje u Ciebie z tą kiepską obsługą ramu 4x1GB?? Bo ja u siebie mam 4x1GB i nie narzekam, ale nie wiem co przez kiepską obsługę ramu rozumiesz <_< .

Mam pamiątki Patriot DDR2 4x1GB PC6400 800MHz LLK CL4 specjalnie dobrane, żeby ze sobą smigały jako 4 razem. I dla 800Mhz nie ma mowy o timingach 4-4-4-12 (zgodnych ze specyfikacją). Jak włożę 2 dowolne to śmiga mi na 940Mhz z 4-4-4-12. Czteromodułowo dobrze chodzą tylko z 5-5-5-15. Niezaleznie jakie bym napięcie dawał, P35A-S tego nie trawi i sprzet chodzi niestabilnie. Myślełem, że to kwestia samych pamięci, ale na Foxconn MARS mojego kumpla mój 4x1GB śmiga jak trzeba. Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT . Arroyo mam do Ciebie pytanko, czy może być do tego papier ścierny wodny ? bo bym sobie przeszlifował procka i chłodzenie ;)

Tylko i wyłącznie papier wodny i pamiętaj o tym żeby go przykleić do szyby jak szlifujesz. W moim poście jest fajny link na Tech ARP z opisem co i jak. Szlifuj na niższym numerze papieru zawsze w 1 kierunku i na przykład co 20 ruchów obróć procesor o 90 stobni. Jak proc będzie ładnie odbijał światło na całej powierzchni i będzie gładki to przejdź na wyższy numer. Nie szlifuj siłowo i nie przesadź z wodą, żeby procka nie utopić :-). Szlifowanie samego procka nić nie daje, jeśli radiator nie jest gładki. Traci się gwarancję, ale jaką frajdę się zyskuje. Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pamiątki Patriot DDR2 4x1GB PC6400 800MHz LLK CL4 specjalnie dobrane, żeby ze sobą smigały jako 4 razem. I dla 800Mhz nie ma mowy o timingach 4-4-4-12 (zgodnych ze specyfikacją). Jak włożę 2 dowolne to śmiga mi na 940Mhz z 4-4-4-12. Czteromodułowo dobrze chodzą tylko z 5-5-5-15. Niezaleznie jakie bym napięcie dawał, P35A-S tego nie trawi i sprzet chodzi niestabilnie. Myślełem, że to kwestia samych pamięci, ale na Foxconn MARS mojego kumpla mój 4x1GB śmiga jak trzeba.

 

To trochę dziwne, bo ja mam kingstony dobrane byle jak (dwa są na elpidach, dwa kolejne na remarkach) i u mnie wszystko śmiga jak należy. Z 667mhz podciągnąłem je na CL4 do tego co mam w sygnaturze a przy cl5 idą do 900mhz. Może właśnie tutaj kłaniają się jakieś alpha tymingi?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to w ogole dzis mialem niezle jazdy ;) Dostalem pare OCZtow Titanium XTC zeby bylo sobie 4x1GB, ale widac ze chyba OCZ crap zaczal wkladac do swoich pamieci. Otoz pamieci w trybie 4x1GB byly niestabilne nawet na 950 przy 2.2V co bylo lekkim szokiem ze wzgledu na to ze moje stare ramki chodza na 1060 2.2V bez zajakniecia. Wyjalem wiec stare memy i wlozylem te nowe i okazalo sie, ze przy takich samych ustawieniach (sprawdzalem nawet memsetem alphy) czyli to co w podpisie przepustowosc pamieci jest wieksza o 60MB/s, ale komp nie jest stabilny :? Do tego stare memy na 2.1V chodza na te 1020, a na tych nowych winda w ogole nie bootuje...dopiero na 2.2v i do tego system jest niestabilny. Po wgraniu biosa P37 przy ustawieniach takich jak wczesniej komp w ogole nie chcial sie podniesc ;) Co zrobilem?? Wrzucilem do kompa moje stare memki i komp pieknie zabootowal. Pamieci ustawione na 2.1V i orthos juz ponad 2h chodzi. Wniosek z tego taki, ze te nowe OCZ Titanium sa na jakis innych pamieciach. Ehhh zreszta z tego co zauwazylem to 4GB to przerost formy nad trescia przynajmniej dla mnie i raczej zwroce je do sklepu :?

 

A co do samego biosu P37 jak na razie zadnych problemow nie uswiadczylem.

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinas8, kłaniają się alpha timingi, bo wprawdzie bawiłem się bardzo krótko memsetem, ale po zmianie niektórych parametrów kości były stabilne na wyższych taktach, więc jednak brak regulacji w biosie ich daje sie we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może poróbcie testy w memset, dobierzcie najlepsze timingi i zróbcie edycję SPD. Później tylko w BIOS'ie ustawcie by dobierał "by SPD" i powinno być wszystko teoretycznie cacy.

 

Co do 4x 1GB to znajomy na Patriotach wiele nie nawojował bo problemem były temperatury. Pamiątki się po prostu tak grzały jedna od drugiej, że nie mógł ich w rękę wziąć jak chciał wyjąć.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się.

 

Wróciłem na P37 żeby porobić jeszcze kilka testów, Clear Cmos działa, czyli wtedy musiał to być jakiś przypadek. Ogólnie to co na plus to wydaje mi się, że lepiej prowadzi OCZ i mniej muszę dawać V na moich Crucialach, żeby chodziły na 1125mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od tygodnia P35A-S i tak sobie czytam o dokonaniach Foxa w sferze biosów. Czy P36 likwiduje konieczność podwójnego uruchamiania kompa po odłączeniu na listwie? Nie jestem fanem ekstremalnego OC, 2,8 GHz na E2160 przy Vdef mi wystarcza. Ale miło by było nie uruchamiać sprzętu na dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dual boot jest nie do przeskoczenia?

 

Tak tylko w dwóch przypadkach. Od odłączenia kompa z zasilania i po mocnym nagrzebaniu w biosie, czy to jest wada?? Niektórzy dual boota mają co włączenie kompa więc mnie aż tak ten w Foxie nie przeszkadza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest praktycznie jedyny dual boot jaki występuje na tej płycie, no i czasami jak za bardzo podkręcisz na raz to też dual boot sie zjawi, a tak to on nie występuje.

 

Marcinas83 aaajjj, byłeś minimalnie szybszy ;)

Edytowane przez vincT_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - naczytałem sie troche, nakombinowałem, nazwierałem(pamięć biosa), a ile bluzgów ze mnie wyleciało... niestety juz nie daje sam rady potrzebna mi wasza pomoc bo albo robie coś nie tak albo mam jakiś felerny sprzet...

od paru dni staram sie podkrecić mój zestaw:

E8400 i Patrioty CL4 800 2x1GB

nie chce dużo bo chciałbym uzyskać skromne 3,6 GHz na procku i 800 MHz na RAM (dla Fox Ratio 1:1 czyli FSB 1600)

 

problem w tym ze za chiny nie mogę dokrecić RAM do założonych 800 MHz a granica jest 750MHz dla ustawionego Fox Ratio [1:1] , (oczywiście napiecie na RAM to 2,25 V, BIOS P36 ) - czyli sporo ponizej nominalnych mozliwości tych kości... wyżej pada windows... zmiany time'ingów na RAM nie pomagają...

najdziwniejsze jest to, że default'owo jak zresetuje bios to ustawia:

800Mhz dla Memory Target ?!?! (czyli jadą na 800MHz!?!?)

Fox Ratio [auto]

oczywiscie dla default'owego CPU FSB [1333]

i dla tych ustawień RAM jedzie na 4-4-4-12 nawet na 1,8 V...

na dodatek ten sam Procek i RAM ma brat i bez jakichkolwiek problemow ustawił E8400 na 3,6G a RAM na 999Mhz... tyle ze na najprostrzej plycie Gigabyte'a... a ja sie uparłem na Foxconn'a...

o co chodzi - co robie źle???

Mam ten sam problem mglysty, nie mogę przejść 1500MHz tyle że ja mam model E8200. Pamięci mam te same i wszystkie ustawienia też. Ustawiałem napięcie na NB na 1.28(więcej nie bo nie jestem w tym doświadczony) i nic nie pomogło. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem mglysty, nie mogę przejść 1500MHz tyle że ja mam model E8200. Pamięci mam te same i wszystkie ustawienia też. Ustawiałem napięcie na NB na 1.28(więcej nie bo nie jestem w tym doświadczony) i nic nie pomogło. Macie jakieś pomysły?

Może natrafiłes na FSB walla :mur: . Na zagranicznych forach piszą, że z 45nm prockami jest jeszcze większa loteria niż z 65nm. Możesz trafić potwora co robi ponad 4Ghz bez zająknięcia albo możesz nie przekroczyć 370Mhz FSB. Miałem problem z FSB na moim piwrwszym E4500, bo nie chciał pójśc powyżej 350MHz. Skorzystałem z prawa zwrotu w ciągu 10 dni (na szczęscie brałem wersję OEM) i kupiłem inny. Teraz mój E4500 ma FSB wall przy 430 Mhz. Też z początku myślałem że to płyta nie daje rady, ale okazało sie że to był procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...