Skocz do zawartości
fields

Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj pojawia sie pewna watpliwosc co do tego "programowego" eaxa wlasnie. Wsrod recek jedna z gier to Bioszok. Tam napisano , ze X-Fi lepiej sobie radzi w tej grze , dzwiek jest bardziej realistyczny.

Bo wszystko to kwestia napisania sterowników, procesor tylko przelicza 0 i 1. Czy to trzecie rdzeń Core Quada czy procesor X-fi nie ma znaczenia. Ja nie mam pewności czy creative shlabs udostępnił pełną wersję Eaxów konkurencji , trudno tu cokolwiek powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie udostepnil - w recce jest nawet napisane, ze Asus nic od Creative nie kupil.

 

Co do Bioshock - do recenzji dostali od Asusa jakas specjalna latke do sterownika, wiec zapewne problem jest do rozwiazania. W Preyu, rowniez obslugujacym EAX5.0, jest wszystko ok.

 

Besides, goscie zwrocili uwage na istotna rzecz - jesli pojawia sie jakies nowe standardy, to Asusowi wystarczy update sterownika, a nie wciskanie klientom nowego chlamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Costi , jedna sprawa. Vega ma ta karte u siebie i ja testuje. Napisal , ze Asus od roku "poprawia" wade jaka te karty z serii Xonar maja. De facto idzie o dzwiek nie w grach , ale filmach. Scena jest przesunieta z centralki na lewo. Ciekaw jestem co na to Asus bo to juz bylo wczesniej , nie wiem ile w tym prawdy , ale ponoc ini recenzenci tego nie zauwazyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No, jakby tak rzeczywiscie bylo, to lekka wtopa ze strony Asusa...

Generalnie powiem wiecej. Jesli tak jest faktycznie , a nie mam powodow by watpic w testy Vegi , to przy dotychczasowych cenach Xonarow , postepowanie Asusa tez jest smieszne , chyba nawet bardziej niz Creative bo jednak Musica i Gamera masz za te 220-250 zl , a nie jak dotychczas za 490-590 , gdzie wyjatkiem teraz jest ten za 220 , ktory ma wade starszych braci. W sumie jesli tego nie poprawia , a skoro robia to rok - sytuacja jest dziwna , to zastanawiam sie czy warto sie w to pchac bo dane syntetyczne nie zrekompensuja problemu z przesunieciem dzwieku.

 

PS - ciekawe czy karty CT potanieja :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powiem wiecej. Jesli tak jest faktycznie , a nie mam powodow by watpic w testy Vegi , to przy dotychczasowych cenach Xonarow , postepowanie Asusa tez jest smieszne , chyba nawet bardziej niz Creative bo jednak Musica i Gamera masz /ciach/ :|

troche przesadzasz, Vega pisze tak:

W Xonarach, po podłączeniu słuchawek, ustawieniu wyjścia w sofcie na słuchawki, włączeniu Dolby Headphone i Dolby Pro Logic IIx, w trybie muzycznym, w trakcie słuchania muzyki stereo środek sceny jest trochę przesunięty na lewo. W wielu utworach trudno to wychwycić, ale w niektórych drażni nerwy

czyli dla wystapienia bledu, trzeba kilku czynnosci i pewnie dlatego wiekszosc recenzentow blad umyka, wiecej- to blad sterow bo na natywnych producenta chipu bledu nie ma, wiec hm...zalezy do czego tej karty bedziesz uzywac...

Danthe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

troche przesadzasz, Vega pisze tak:

 

czyli dla wystapienia bledu, trzeba kilku czynnosci i pewnie dlatego wiekszosc recenzentow blad umyka, wiecej- to blad sterow bo na natywnych producenta chipu bledu nie ma, wiec hm...zalezy do czego tej karty bedziesz uzywac...

Danthe

Zaraz zaraz. Vega napisal tez to :

Pracuje: Konfigurator ma połatane bugi, które wcześniej raportowałem ASUSowi i w arcie o PC Audio, ale programisty naklepali nowe. A i do dziś nie poprawili buga, w DSP Dolby Pro Logic, w trybie muzycznym

oraz to :

Bardziej wnikliwe testy wykazały, że po niemal roku ASUS nic nie zrobił z błędem, w DSP Dolby Pro Logic IIx v1.1.4. Śmieszne jest to, że nawet w przypadku Xonarów D2, żaden z "recenzentów", w ogóle tego nie zauważył i w przypadku pozostałych do dziś nikt tego nie zauważa (albo nie chce ujawnić, że zauważa). Karta ogólnie gra świetnie, ale tyle czasu na poprawienie wpieniającego błędu to aż za dużo. No, chyba że ASUS chce wejść w buty wiadomego konkurenta. Jutro puszczę do ASUSa final warning i jak tego nie poprawią to zostanę persona non grata, w krainach fabryk ASUSa.

I teraz moj drogi przyjacielu , jak to sie ma do :

-przesadzania skoro blad wystepuje?

-jak to sie ma do supportu Asusa , o ktorym pisalem wyzej skoro ten "bug" jest znany od roku?

 

Dla mnie sprawa jasna , maja szanse na poprawienie , mieli na to rok i nic z tym nie zrobili. Czemu tego sie czepiam? Temu , ze nie lubie jak po jednej firmie jezdzi sie jak po lysej kobyle , nie zwazajac na fakty. Faktem jest , ze Asus to w przypadku Xonarow olal...tak jak i Creative leje na swoich klientow , ale dla przyzwoitosci nie ukazujmy Asusa w samych superlatywach , gnojac zas tylko Creative.

 

Na sam koniec

Błąd miał być naprawiony dawno temu, a do dziś tkwi we wszystkich sterownikach ASUSa. W sterach referencyjnych od C-Media, wszystko jest OK. Błąd na 100% tkwi w samej aplikacji konfiguracyjnej.

Rok to malo? Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale z tego, co sam zacytowales, to blad jest w Dolby Pro Logic - jak to sie ma do ogladania filmow?

Moze jestem w bledzie , ale przy filmach nie ma Eaxa :P , a uzywasz ustawien tego wlasnie. Mam racje , czy bladze? :unsure: Scena jest przesunieta wiec to razi.

 

Edit - widze moj blad , zasugerowalem sie nie grami , a wiec filmem a tutaj idzie po prostu o odbior muzyki jako samej.

:)

..ale skoro tak to i moze w filmach ten dzwiek jest taki. Czekam na arta Vegi :)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekac, bo IMHO z powyzszych cytatow wynika, ze jak sie Pro Logic wylaczy, to problem znika.

 

Moze jestem w bledzie , ale przy filmach nie ma Eaxa , a uzywasz ustawien tego wlasnie. Mam racje , czy bladze?

Bladzisz troche. Dwa przypadki:

- Dzwiek przestrzenny kodowany w AC3 (Dolby Digital 5.1), w DTS, w AAC: karta dekoduje odpowiedni strumien i puszcza na wiele glosnikow.

- inne (np. MP3 stereo): jak chcesz, mozesz sobie wlaczyc Dolby ProLogic, ktory stworzy zludzenie dzwieku przestrzennego, ale rownie dobrze mozesz ogladac bez tego w stereo.

 

Ogolnie ProLogic to po prostu algorytm DSP, sluzacy "uprzestzrennieniu" dzwieku, spokojnie mozna sie obyc bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze costi - pro logic jest nieistotny więc nie ma się czym przejmować.

i wystepuje jedynie na sluchawkach, wiec... jednak przesadne jest zbytne przwywiazywanie do tego... duzej uwagi;) Mozna wytrzymac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Trzeba poczekac, bo IMHO z powyzszych cytatow wynika, ze jak sie Pro Logic wylaczy, to problem znika.

 

 

Bladzisz troche. Dwa przypadki:

- Dzwiek przestrzenny kodowany w AC3 (Dolby Digital 5.1), w DTS, w AAC: karta dekoduje odpowiedni strumien i puszcza na wiele glosnikow.

- inne (np. MP3 stereo): jak chcesz, mozesz sobie wlaczyc Dolby ProLogic, ktory stworzy zludzenie dzwieku przestrzennego, ale rownie dobrze mozesz ogladac bez tego w stereo.

Ogolnie ProLogic to po prostu algorytm DSP, sluzacy "uprzestzrennieniu" dzwieku, spokojnie mozna sie obyc bez niego.

Costi , dzieks.

 

Jeszcze jedno pytanie. To co pogrubilem. Skoro to ma uprzestrzenniac dzwiek , mowisz ze mozna sie obyc bez tego. Ja zapytam inczaczej - skoro place to po co? Jesli da sie to odpalic na zestawie 7.1 itd , czyli tak zwanym kinie domowym to po co z tego rezygnowac? CT nie jest idealny ale nie widzialem aby ten mial problemy z pozycjonowaniem dzwieku :|

 

Blad jest bledem :)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi , dzieks.

 

Jeszcze jedno pytanie. To co pogrubilem. Skoro to ma uprzestrzenniac dzwiek , mowisz ze mozna sie obyc bez tego. Ja zapytam inczaczej - skoro place to po co? Jesli da sie to odpalic na zestawie 7.1 itd , czyli tak zwanym kinie domowym to po co z tego rezygnowac? CT nie jest idealny ale nie widzialem aby ten mial problemy z pozycjonowaniem dzwieku :|

 

Blad jest bledem :)

Tylko kto używa pro logic ? To był standard z 10 lat temu (ścieżka stereo była uprzestrzenniana na 4 kanały - płyt nagranych w D Pro Logic było tyle co nic). Pro Logic to pic na wodę ... zupełnie można go olać jak efekt łazienki w sterownikach kart dźwiękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tam jest napisane , ze potrzebuje wtyczki jaka maja flopki , co napisaliscie wyzej , ale mnie ciekawi czy : to nie ma tego w zestawie? Zasilacze jesli sie nie myle , maja tylko 1 zlacze pod flopke :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest napisane , ze potrzebuje wtyczki jaka maja flopki , co napisaliscie wyzej , ale mnie ciekawi czy : to nie ma tego w zestawie? Zasilacze jesli sie nie myle , maja tylko 1 zlacze pod flopke :|

Ale flopki i tak nie używają co poniektórzy już od kilku lat ( :P ) - po za tym ile jest tych złączy to zależy od zasilacza ... ale dwa się zwykle znajdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale flopki i tak nie używają co poniektórzy już od kilku lat ( :P ) - po za tym ile jest tych złączy to zależy od zasilacza ... ale dwa się zwykle znajdą

Moj Amacrox ma jedno , a z flopki do dzis korzystam wiec jesi ten Xonar nie ma tego w zestawie to to jest lekko smieszne. Do grafik , niewiele drozszych bo 8600 juz mozna miec i za 250 zl - dodaja przelotke z DVI. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta pojawila sie w szwedzkim sklepie komplett.se...

http://www.komplett.se/k/ki.aspx?sku=347274

Zapewne niedlugo dotrze i do Polski... ;)... oby! bo ilez mozna czekac...

śmieszne ze w PL nagle mogą ja wyprzedać, bo szczere to jest dobra seria kart dźwiękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tych dx dalej w pl nie ma ?? :(

 

ja dzis zamontowalem na poklad XONAR D2X

jestem zachwycony ..

przede wszystki na wyjsciu COAXIAL mam LIVE DTS a nie jak w CREATIVE tylko STEREO ..

wreszcie graja wszystkie glosniki

 

POLECAM !

kosztowala mnie 147Ł z UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystko to kwestia napisania sterowników, procesor tylko przelicza 0 i 1. Czy to trzecie rdzeń Core Quada czy procesor X-fi nie ma znaczenia. Ja nie mam pewności czy creative shlabs udostępnił pełną wersję Eaxów konkurencji , trudno tu cokolwiek powiedzieć.

gdyby tak bylo jak piszesz nie mielibysmy kart graficznych tylko 32 rdzeniowe procki

a rdzen xfi to rdzen specjalizowany i nie dosc ze zrobi to duzo szybciej do i dokladniej od procesora - efekt moze byc taki ze rdzen procka bedzie na 100% obciazony a efekt i tak nie bedzie zadowalajacy

to nie jest takie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xfi to rdzen specjalizowany i nie dosc ze zrobi to duzo szybciej do i dokladniej od procesora

Dokładniej ? w jakim sensie ? :blink: O ile mi wiadomo to wszytko leci i tak przez sterowniki a przelicza to procesor wiadomo im szybszy tym lepiej. Procesor x-fi to marketingowy bełkot który 70% swojej mocy marnuje na wewnętrzny resampling - czyli specjalność tego monopolisty.

 

efekt moze byc taki ze rdzen procka bedzie na 100% obciazony a efekt i tak nie bedzie zadowalajacy

Jaki to problem ? 4 rdzenie 8 rdzeni niedługo potem 16 jeden będzie przerabiał tylko dźwięk inny tylko fizykę trzeci co innego. Problem to napisać odpowiednie sterowniki. W przypadku creative to nie takie proste bo oni żadnej specyfikacji nie udostępnili , dlatego będzie niezadowalający efekt.

 

Kart graficznych to chyba nie za bardzo można tu przyrównywać. Tam dochodzą przecież jeszcze inne rzeczy głównie pamięć i współpraca tej pamięci z procesorem na karcie , który ma więcej niż 64 bity (są nawet 512bitowe) i kilka innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razor1 - specjalizowany procesor DSP, ktorego architektura jest od poczatku do konca tworzona pod katem pewnych scicle okreslonych zadan, zawsze bedzie szybszy od procesora ogolnego przeznaczenia, wykonujacego te same zadania. No chyba, ze roznica w zegarach bedzie kosmiczna, wtedy moze uklad ogolny nadrobi zaleglosci.

 

Tam dochodzą przecież jeszcze inne rzeczy głównie pamięć i współpraca tej pamięci z procesorem na karcie , który ma więcej niż 64 bity (są nawet 512bitowe) i kilka innych rzeczy.

Chyba mylisz szerokosc magistrali z dlugoscia instrukcji procesora ;) Wg. tej samej logiki, nasze CPU sa 128-bitowe, bo taka jest szerokosc szyny miedzy CPU i pamiecia w przypadku Dual Channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrox Parhelia chyba faktycznie była 512 bit .

 

Co do tego co lepsze specjalizowany CPU czy "ogólny CPU" - specjalizowany jest bardziej "uszyty na miarę" więc pracuje znacznie bardziej optymalnie/efektywnie w stosunku do swoich możliwości obliczeniowych ... ale różnica moim zdaniem w "marnowanej mocy" nie jest astronomiczna w przypadku porównania do procesora "ogólnego".

 

ps. obecne procesory z EAX 3 powinny sobie już dobrze radzić

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...