Skocz do zawartości
fields

Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

Costi, architektura procesora X-FI jest tworzona pod takie ściśle określone zadanie jakim jest wewn. resampling i na to zużywa prawie całą moc! Czasy magii creativa już sie skończyły nawet Microsoft pokazał im ich miejsce w szeregu.

 

To o czym mówię teraz to tylko i wyłącznie kwestia EAX. Dla jednych ważne dla innych nieporozumienie. Z powodzeniem do obsługi tego efektu jak i całego przetwarzania dźwięku może sterować CPU komputera. Dowód ? Karta ASUS z tego tematu. Obecne procesory poradzą sobie ze wszystkimi takimi efektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem maila od overclockers.co.uk...

Dear,

 

Thank you for your webnote, we should be getting a delivery in today, they

will take a while to update on the website, so if you try monday it should be

updated.

 

Regards

Widze, ze nawet szybciej to zrobili...

karta IN STOCK

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=SC-002-AS

tutaj tez...

http://www.specialtech.co.uk/spshop/custom...?productid=5806

£ 54.32

 

A w Polsce?

Dostępność dla dystrybutorów: Już są

Cena sugerowana: 219 PLN brutto

Gwarancja: minimum 24 miesiące (niewykluczone, że będą trzy lata).

Są dla polskich dystrybutorów. Problem w tym, że akurat w Polsce dziwnym trafem nikt nie chce ich brać. Parę dni temu nawet dostałem linki do dwóch sklepów na Białorusi, gdzie sprzedają Xonary. U nas, jak się gdzieś wychylą na chwilę to ktoś przypiernicza takie ceny, że odechciewa się kupować.

no comment... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprowadzanie czesci do kompa z Bialorusi to juz przegiecie...

Hehe , czesc ludzi , ktorzy tym handluja biora towar tez z za naszej granicy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tą własnie kartą. Z tym że jak do niej podłączyć słuchawki? Bo raczej na tył kompa nie będzie mi się chciało zaglądać a na głośnikach które mam zamiar zakupić wyjścia na słuchawki nie ma (ML SOLO 7C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś posiadacz Xonara mógły powiedzieć jaki jest dźwięk na tej karcie? Z tego co wyczytałem w zachodnich testach to dźwięk jest świeży, góra błyszczy, jest ogólnie crispy ^^ a właśnie takiej barwy szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś posiadacz Xonara mógły powiedzieć jaki jest dźwięk na tej karcie? Z tego co wyczytałem w zachodnich testach to dźwięk jest świeży, góra błyszczy, jest ogólnie crispy ^^ a właśnie takiej barwy szukam.

Nie ty jeden :)

 

Szkoda tylko że ta karta to jakieś widmo :damage_wall: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja... :mur:

Xonar DX jest dostępny w niemal całej Europie oprócz Polski, Czech i Słowacji...

 

Węgry...

http://www.arukereso.hu/hangkartya-c3140/a...-p24465259.html

Rumunia...

http://www.compari.ro/placi-audio-c3140/as...-p24465259.html

Bułgaria...

http://www.pazaruvaj.com/zvukovi-karti-c31...-p24465259.html

Włochy...

http://www.prezzi24.it/schede-audio-c3140/...-p24465259.html

70 Euro ~ 240zł

 

Napisałem do dystrybutorów Asus-a na Polskę... wyrażając moje ubolewanie... ;)

cc@ab.pl

info@incom.pl

action@action.pl

info@abcdata.com.pl

 

Jak Wam się chce, to zróbcie to samo... może karta w końcu pojawi się w polskich hurtowniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem mail od komputronika...

Witam

 

Niestety DX nie będzie w naszej ofercie - towar niszowy i nie mamy

możliwości zamówienia go.. Mamy dostępne karty Xonar D2 (na PCI i PCI-Ex)

extra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha towar niszowy. Towar by był tani i super konkurencyjny dla ich głównego sponsora CREATIVA dlatego go nie ma. Polska to republika bananowa z gospodarką przejściową. Dalej nie będę pisać bo złamie regulamin, ale każdy chyba wie o co chodzi :lol2:

 

procesor xfi to nie tylko resampling - tu masz wiecej : http://www.frazpc.pl/artykuly/397/XFi,/czy...karty/dzwiekowe

żadnym procesorem tego nie zastapisz - ba problem jest z emulacja nawet slabych procesorow dsp bo to jednostki specjalizowane jak i gpu

dziwne by tak mocny procek jak x-fi tracił czas na tak prostacką rzecz jak resampling który programowo jest klepany już od dawna(chyba że robi to w najwyższej jakości a z tym nawet coreduo 2.5ghz chwile musi pomyśleć)

 

asus nie potrafi nic powyzej EAX 2.0 - nie ma licencji, mieć jej nie będzie(chyba że zacznie montować procki x-fi) i jedyne co może robić to nabijać ludzi w butelke tanią emulacją(dalej to będą wciąż efekty na poziomie EAX 2.0)

Bredzisz, bredzisz, bredzisz ziom, takie bzdety jakby Creative ci płacił bo chyba sam w to nie wierzysz ? Poczytaj sobie na temat na co jest tracone 70% mocy [ciach!]ianego procka X-FI na wewn. resampling cały czas wszystkiego - efekt uboczny cholernie się grzeje. A ASUS potrafi emulować każdy EAX z szybkościami praktycznie takimi jak normalny X-FI.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ten nowy Xonar zapowiada się genialnie - wreszcie HDMI i wielokanałowe PCM, wprawdzie 7.1 HD tylko poprzez dołączonego playera, ale mam nadzieję że PCM 5.1 16/48 będzie działac normalnie zarówno we wszelkich playerach, jak i w grach. Inaczej to w sumie nie miało by to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pci a pci-e - d/dx2

to jedyna roznica

co do oplacalnosci to nie wiem, ściągając przez znajomego ze stanów moge miec za 330zł +/-10 wiec jakby wliczyc vat plus ew clo to cena 400zl za zakup w polsce jest jak najbardziej ok

 

przy wersji pcie(dx2) należy się liczyć z koniecznością podpięcia zasilania dodatkowego, wtyczka jak do stacji fdd. działa w każdym slocie pci-e(podobno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to warto kupić pod usb chociaż i tak jakoś wolałbym "tradycyjną".

Czym się rózni dx od d2x?

Jakie wzmacniacze operacyjne są zastosowane w dx?

I co to jest ten procesor graficzny Splendid HD Video w HDAV? Jak to działa?

Edytowane przez Suchy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to warto kupić pod usb chociaż i tak jakoś wolałbym "tradycyjną".

Też bym wolał wewnętrzną karte, ale póki co jest za droga. Nigdy nie miałem styczności z kartami na USB dlatego zastanawia mnie dlaczego jest aż taka różnca w cenie. Wprawdzie na pierwszy rzut oka można powiedzieć jakie są różnice, ale mnie bardziej interesuje czy dźwięk generowany przez nie jest taki sam. Bo karta mi potrzebnie do podłączenie głośników ew. słuchawek, czyli Xonar U! teorytycznie powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto używa pro logic ? To był standard z 10 lat temu (ścieżka stereo była uprzestrzenniana na 4 kanały - płyt nagranych w D Pro Logic było tyle co nic). Pro Logic to pic na wodę ... zupełnie można go olać jak efekt łazienki w sterownikach kart dźwiękowych.

dolby prologic II - doczytaj sobie - to ma ze 3 lata raptem

 

Costi, architektura procesora X-FI jest tworzona pod takie ściśle określone zadanie jakim jest wewn. resampling i na to zużywa prawie całą moc! Czasy magii creativa już sie skończyły nawet Microsoft pokazał im ich miejsce w szeregu.

 

To o czym mówię teraz to tylko i wyłącznie kwestia EAX. Dla jednych ważne dla innych nieporozumienie. Z powodzeniem do obsługi tego efektu jak i całego przetwarzania dźwięku może sterować CPU komputera. Dowód ? Karta ASUS z tego tematu. Obecne procesory poradzą sobie ze wszystkimi takimi efektami.

procesor xfi to nie tylko resampling - tu masz wiecej : http://www.frazpc.pl/artykuly/397/XFi,/czy...karty/dzwiekowe

żadnym procesorem tego nie zastapisz - ba problem jest z emulacja nawet slabych procesorow dsp bo to jednostki specjalizowane jak i gpu

dziwne by tak mocny procek jak x-fi tracił czas na tak prostacką rzecz jak resampling który programowo jest klepany już od dawna(chyba że robi to w najwyższej jakości a z tym nawet coreduo 2.5ghz chwile musi pomyśleć)

 

asus nie potrafi nic powyzej EAX 2.0 - nie ma licencji, mieć jej nie będzie(chyba że zacznie montować procki x-fi) i jedyne co może robić to nabijać ludzi w butelke tanią emulacją(dalej to będą wciąż efekty na poziomie EAX 2.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolby prologic II - doczytaj sobie - to ma ze 3 lata raptem

A może sobie Ty doczytasz -> 3021105[/snapback]

dziwne by tak mocny procek jak x-fi tracił czas na tak prostacką rzecz jak resampling który programowo jest klepany już od dawna(chyba że robi to w najwyższej jakości a z tym nawet coreduo 2.5ghz chwile musi pomyśleć)

Używam najwyższej jakości resamplera i w czasie rzeczywistym nie zabiera to więcej niż 1/3 czasu CPU X2 1,9 Ghz

 

( http://www.mega-nerd.com/SRC/fb2k.html )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...