Skocz do zawartości
fields

Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

A na analogu nie zagra lepiej?

Ja byłem przekonany, że zagra lepiej po analogu, ale wczoraj ktoś mi odpowiedział na posta, że jednak lepiej po cyfrowym (d2 + z-5500). Więc teraz to już nie wiem

Ktoś to może potwierdzić?

Nie wiem jak z coax ale ja mam podpięte przez optical (dołączony do karty) i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem przekonany, że zagra lepiej po analogu, ale wczoraj ktoś mi odpowiedział na posta, że jednak lepiej po cyfrowym (d2 + z-5500). Więc teraz to już nie wiem

Ktoś to może potwierdzić?

Nie wiem jak z coax ale ja mam podpięte przez optical (dołączony do karty) i jest ok.

no właśnie optical już wykorzystany jest pod ps3 od panelu logitechow. A obecnie widze, że i coś na analogu nie zabardzo dobrze chodzi... Nagle przestały mi grać dwie tylnie satelity niewiedzieć czemu. Fizycznie działaja oczywiście po uruchomieniu testu z panelu logitecha, ale jak puszczam cokolwiek a nawet test z xonara audio center to się nie odzywają te satelitki... help ?

 

Ok, mały update. Okazało się, że po analogu już działa soft się troche rozregulował, ale spdif za chiny nadal niechce działać. Przełączyłem optyczny od ps3 do asusa i to samo. Dokładnie wygląda to tak, że niby te głośniki coś próbują reagować bo czasem się jakiś odezwie przy tym teście, a zazwyczaj taki dzwięk "stuknięcia" się pojawia jakby reagował ale grać nie chce nic na cyfrowym. Czy to możliwe, że jakiś konflikt może być na poziomie sterowników? Z uwagi na to, że kompa mam nowego więc windows jest jeszcze w miare goły chociaż część stuffu już zainstalowana została.

Posiadam:

Cpu : Core2duo 3.15

4gb ramu

plyta: asus P5Q

dżwiękówka to wiadomo już - Asus Xonar d2/pm

Win xp sp2

dodam tylko, że wcześniej w ciągu dnia jakimś cudem przez godzinę działało po tym kablu ! A teraz objawy takie jak opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlaczony jest digital out w sterowniku? Wiem, glupie, ale czesto na prostych sprawach sie mozna wylozyc ;)

Rozumiem, że masz namyśli opcje spdif out w asus xonar media center ? Jeśli tak to tak zawsze włączony był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości podpiąłem się pod coax i u mnie też żadnego odzewu.

 

EDIT: Jak dziś ustawiłem sample rate na 192 kHz to mam objawy jak u Ciebie. Może masz tak ustawione??

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was potrzebuje pomocy mam właśnie tą kartę ale jest mały problem mam głośniki 5.1 wszystko podłączam 3 pierwsze graja bez problemu gorzej z tylnym nie wiem czemu ale lewy głośnik działa podwójnie tzn. jak naciskam w panelu na prawy głośnik to działa lewy a jak lewy nacisnę do działała poprawnie :blink: trochę tutaj zamieszałem ale możne ktoś z was miał taki problem proszę o szybka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ocenicie Xonara D2 w stosunku do Prodigy HD2? Warto wymienić HD2 na Xonara?

Jak się ma jakość dźwięku przy odsłuchiwaniu muzyki pomiędzy tymi kartami? Czy po wymianie na Xonara D2 odczuje poprawę w grach, filmach używając słuchawek/głośników stereo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

 

Tak na szybko

....zapytam sie tylko jak to jest wlasciwie z przetwarzaniem programowo przez Asus D2 EAX 5.0 w grach np CoD4 porownujac to do X-fi gamer fatal...??

jest jakas roznica pomiedzy DX a D2 w grach?

"

Ponieważ karta kierowana jest przede wszystkim do graczy, w modelu Xonar DX zmieniono zestaw przedwzmacniaczy operacyjnych. Firma ASUS musiała z jednej strony utrzymać koszty na przyzwoitym poziomie, a z drugiej nie sknocić jakości dźwięku kiepskimi OPAMP-ami. Dlatego też zdecydowano się na dwa przednie kanały przeznaczyć układy Texas Instruments R4580, a na pozostałych sześć – JRC 5532"

 

 

moglby ktos powiedziec jaka jest roznica dzwieku w grach, czy w ogole wystepuje.., czy jest zauwazalma pomiedzy tymi dwoma kartami (DX, a D2 miedzy X-fi)? Mial ktos mozliwosc porownac...? Glownie chodzi mi o gry. Dzieki

Edytowane przez dexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem te 2 karty i powiem jedno asus niszczy crative x-fi bo na x-fi na viste musiałeś bawić się z programami a w asus cie nic null zero nie się nie męczyłem instalacja i basta tylko są problemy w mass efect i to wszystko

Edytowane przez kaczor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Mam pytanko mam 250zł przeznaczone na dźwiękówkę - którą kartę wybrać :

- coś ze stajni Creativa czy Asusa Xonar DX ?

 

Ogólnie to dużo oglądam filmów, gram i lubię posłuchać dobrze muzy.

 

Karta będzie działać w zestawie z amplitunerem Pioneer D514 + Koda NT306.

Oczywiście amplitunera połączony kablem optycznym bo widziałem że w zestawie jest przejściówka na optyka.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa Xonar DX ta karte bym wybral bo

Plusy:

1. Łatwa instalacja

2. Nie droga

3. Jakością dorówna X-FI GAMER

Minusy:

1.ciężko ją zdobyć :lol2:

 

Tylko ja mam problem z głosnikiem może wreście ktoś mi pomoze. Tą kartę sprwadze jescze na xp i dam wam odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie pomyślałem jutro zainstaluje muzykę zintegrowana i sprawdzę jutro dam wam odpowiedz nie cofka wcześniej na tej karcie zintegrowanej wszystkie głośniki działały możne trafiłem na felerna kartę muzyczna mam ja dopiero 2 dni wiem ze nie jest to wina systemu sprawdzilem na oba xp i viste juto pójdę do sklepu i sprawdzę jutro dam odpowiedz

Edytowane przez kaczor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem te 2 karty i powiem jedno asus niszczy crative x-fi bo na x-fi na viste musiałeś bawić się z programami a w asus cie nic null zero nie się nie męczyłem instalacja i basta tylko są problemy w mass efect i to wszystko

na stronce asusa jest poprawka do mass effect i half-life 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podłączyłem własnie Xonara DX ; ) Pierwsze wrażenie negatywne ciszej gra niz moja dźwiekówka przejściowa na układze yamahy 724;/ i nie dam sobie ręki uciąć ale chyba ciut ciszej nize X-Fi XMusic. Ale naszczescie dalej juz pozytywnie ;) Dźwięk dużo lepszy niz w X-fi, wygodny panel obsługi i gry wkońcu normalnie działaja bo na yamaszce problemy z dźwiękiem były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem co kolega nie moge za cholere ustawic 5.1 - jak ustawiam to dziwny taki komputerowy pierdzeniowy dzwiek . Jak ustawie na 2 glosniki gra wszystko okej .

Jak ustawiam 5.1 to wogle przod gra za tyl i inne cuda mial ktos taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mógłby mi ktoś powiedzieć, które sterowniki rozwiązują problem z dźwiękiem w masseffect?? System operacyjny Xp.

Karta XonarD2X.

Problem mam takiego typu, że jak strzelam to dźwięk jest przerywany,czasem przyciszony po prostu zrąbany.Karta połączona jest optykiem z amplitunerem. Włączona funkcja DTS Interactive.

Aktualnie posiadam sterowniki 5.12.8.1738

Edytowane przez Arturro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę, że nie jestem audiofilem, ale jak na moje ucho Xonar DX gra zauważalnie lepiej w porównaniu z Audigy 1 "GOLD"... (ależ niespodzianka...;)...)

Dolby Headphones, Dolby Virtual Speaker dają naprawdę niezły efekt, w sumie to nie spodziewałem się, że można uzyskać tak przestrzenny dźwięk na 2 głośnikach... duży +

Jednak czy ta karta jest dla graczy? Niestety w tej chwili kompatybilność DS3D GX 2.0 z grami pozostawia wiele do życzenia... Gry które działają w pełni poprawnie z tą opcją można chyba policzyć na palcach jednej ręki.

Założyłem temat na forum Asus-a "Lista gier, które mają problemy z xonarem (DS3D GX 2.0)", którą starał się będę sukcesywnie update-ować.

Jak widać już po dwóch dniach na liście jest 12 gier...

 

Games:

 

Battlefield 1942 - constant popping/crackling,

 

Battlefield 2 - some users report popping/crackling and other issues...

 

Crysis - had a few minor sound stutters here and there,

 

Devil May Cry 3: Special Edition - when enabled certain sounds is missing or silent. The game over video sequence is choppy with no sound. Missing music in some sections of the game.

 

Driver: Parallel Lines - Audio stuttering every now and again, while doing handbrake corners or watching curscenes,

 

F.E.A.R./Extraction Point/Perseus Mandate - dialogs and music often disappear, EAX 4.0 is unavailable,

 

GRID - hardware acceleration is unavailable,

 

GTA San Andreas - odd audio cutoffs, especially when the vehicles change gears,

 

GTA Vice City - odd audio cutoffs, especially when the vehicles change gears,

 

Mass Effect - no music and dialogs,

 

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl - no sound at all with DS3D GX 2.0 enabled,

 

Test Drive Unlimited - pop sounds while racing online with multiple people,

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=200...SLanguage=en-us

 

Jeżeli macie/mieliście problemy z grą, której nie ma na liście, napiszcie tutaj (to wrzucę na forum Asus-a - jak wrócę z wakacji)

Optymizmem napawa fakt, że Daniel_K jest po naszej stronie... ;) (autor świetnych nieoficjalnych sterowników do kart Creative'a)...

 

Jakby ktoś przeoczył - nowe nieoficjalne drivery z 11.08.08... dla DX/D2/D2X

New unofficial drivers for Windows XP/Vista 32-bit/64-bit (build 1739)

 

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=200...SLanguage=en-us

 

Karta działa bez problemów (sprzętowych) w drugim slocie pci-e x16(elektrycznie x4) na P35...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...