Skocz do zawartości
fields

Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

tak jeszcze poczytalem ten topic i mam watpliwosci.

bo jak juz kupie to chce miec karte na kilka lat to chyba zrozumiale.

Ja mam oby dwie karty i porownujac je moge powiedziec ze Xonar D2 bije x-fi w filmach i muzyce. Wbija w błoto i wyciera sobie nim podłoge.

 

Jak podlacze sluchawki do x-fi extrememusic to slysze w tle takie hmmm trzaski, piski, niezaleznie od ustawionej glosnosci. Musze mocno sie skupic ale slychac kiedy sluchawki sa podlaczone do karty a kiedy nie. Tak jak by cos bylo w tle. Xonar D2 zupelnie inna liga.

 

Filmy brzmia 'dynamiczniej' na Xonarze. Porownywalem sobie sceny z Project Monster puszczajac raz na x-fi raz na Xonar. O wiele lepiej oglada sie filmy, na Xonar jak potwor ryknal to az ciarki po plecach przechodza, na X-fi ten sam ryk nie ma tego 'kopa', jak by potwor mial wiadro na glowie.

 

Za to w grach to juz bywa różnie. Czasem jest ok (Crysis), czasem cos jest nie tak (Mass Effect, Stalker).

 

Jesli glownie sluchasz muzyki we flac czy ape i ogladasz filmy od czasu do czasu w cos tam grajac to Xonar D2 jest dobrym wyborem. Jesli słuchasz mp3 i tłuczesz non stop w nowe gry to raczej X-fi

Edytowane przez dextor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi ze slucham tylko MP3, a w gry hmm.. w zasadzie w 2 tylko , w tym BF2 ktory mowicie ze z Xonarem sie nie lubi. Z drugiej strony wolalbym Xonara DX. No chyba ze to kwestia sterownikow i trzeba miec nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam xonara d2, jezeli chodzi o dzwiek dla mnie znaczaca roznica, slyszalem klika sb w tym fatality champion series i hm jednak ta była lepsza, inną sprawą jest że jeżeli chodzi o dźwiękówki na gniazdo pci, to tych dźwiękówek już nie ma dostępnych zostały tylko pciex i są one o około 150zł droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle się zastanawiam czy warto kupić Xonara U1, ciekawe czy tak samo dobrze gra jak wersja na PCI. Cena D2 ciagle utrzymuje się wysoko, a z kolei DX odpada, bo nie posiadam gniazda pci-e. Zastanawia mnie też dlaczego na allegro można go kupić za 300 zł i za 160 zł - skąd taki rozrzut cenowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzialem na ebayu Xonara D1 na PCI. Czy to to samo co DX ? Wygladal dosc podobnie ale byl drozszy. Nie pamietam czy to byl ebay.de czy com ale byly ze dwie

Funkcje te same, tylko inne złącze. Niestety niedostępna jest ta karta w PL :-( DX u mnie kolidował z grafą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam juz Xonara ale nie wykrywa mi driverow do Mostek PCI to PCI. Jest to wina chyba windy bo cos ma problem z instalowaniem niektorych rzeczy.

 

Puscilem MP3 i gra niezle. Od razu widac roznice w dynamice w porownaniu ze zwykla na plycie :)

 

Nie wiem o co wam chodzi z tym BF2 ale uruchomilem i dzwiek jest idealny, a tyle bylo postow ze jest cos skopane. Eax sie swieci, tylko nie moge zalaczyc bardzo wysokiej jakosci dzwieku, no ale to szczegol. Ogolnie zadowolony jak narazie :D

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto kupić D2 czy może DX? chodzi mi głównie o jakość muzyki czy jest różnica między tymi kartami? Warto dopłacać?

 

A może jakaś inna dźwiękówka ok. 500zł zagra mi jeszcze lepiej?

Edytowane przez AVRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierch jak na moim X-fi się da to na tym asusie też zapewne ale skoro kupujesz ze względu na wyjście cyfrowe to lepiej kup DX bo różnica jest tylko po analogu w jakości dzwięku.

 

AVRAL do 500zł nie ma nic lepszego jeśli chodzi SNR i brzmienie, wiec w sumie wyboru nie masz.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić Audigy 2 ZS na Xonara D2 jeżeli ma być używane tylko wyjście cyfrowe? Ma to być podłączone do kina domowego za ok. 7000 zł, wykorzystywane głównie do filmów dvd/dixv i gier. Myślę akurat o tej karcie głównie ze względu na DTS connect.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Xonar D2 i glosniki Altec Lansing Mx5021 i wszystko bylo ok dopoki nie postanowilem skorzystac ze zlacza SPDIF w Xonarze. Nabylem taki oto kabelek LINK. No i ogolnie podlanczajac go do dzwiekowki i glosnikow nie mam dzwieku...niby w windzie equalizer "lata" ale glosniki milcza jak zaklete...

 

W tym temacie jestem lama poprostu, takze prosze o pomoc. Jesli kupilem zly kabel to jaki moglbym kupic jesli wogole jest to mozliwe.

 

z gory dzieki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić Audigy 2 ZS na Xonara D2 jeżeli ma być używane tylko wyjście cyfrowe? Ma to być podłączone do kina domowego za ok. 7000 zł, wykorzystywane głównie do filmów dvd/dixv i gier. Myślę akurat o tej karcie głównie ze względu na DTS connect.

 

Pozdrawiam

Niedługa 2ZS otrzyma DDL więc nie będzie różnicy dźwięku, ewentualnie jak mocno zleży ci na DTS connect to X-fi Titanium to mają a w grudniu powinien być dla starych X-fi na PCI DTS conncet bo DDL już jest X-fi stare można wyrwać poniżej 200zeta a jakość dźwięku cyfrowo jest taka sama nawet jak idzie z integry/preluda/Xonara/X-fi/2zs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis do mnie doszedl xonar dx. Wkladam do pc, boot i....... nic. Dwa inne sloty pci-e pod karta grafiki wolne wiec wyjmuje wkladamw inny, win sie laduje i dalej nic. System nie widzi zadnego urzadzenia i driverow nie da sie zainstalowac. Plyta ga-p31-ds3l, system win xp sp3. Oczywiscie zasilanie podlaczam. Mial ktos takie problemy czy moza karta po prostu uwalona i slac na gware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było X-fi to zaraz by się znalazało 10 haterów a bo to X-fi :).

Sprawdź na innym kompie najlepiej z innym chipsetem i innym zasilaczem może masz kabelek od zasilania uwalony a karta nie wystartuje bez zasilania mostka PCI->PCI-E a ten przyjmuje tylko 5v z tego co pamiętam czego mu szyna nie zapewnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było X-fi to zaraz by się znalazało 10 haterów a bo to X-fi :).

Sprawdź na innym kompie najlepiej z innym chipsetem i innym zasilaczem może masz kabelek od zasilania uwalony a karta nie wystartuje bez zasilania mostka PCI->PCI-E a ten przyjmuje tylko 5v z tego co pamiętam czego mu szyna nie zapewnia.

EDIT: Wiem jzu w czym problem. Karta sama w sobie jest w 100% sprawnea i nie sprawia problemow. U mnie nie dziala jak ustawie wiecej niz 370FSB co daje mi marne 3330mhz na cpu ;/

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługa 2ZS otrzyma DDL więc nie będzie różnicy dźwięku, ewentualnie jak mocno zleży ci na DTS connect to X-fi Titanium to mają a w grudniu powinien być dla starych X-fi na PCI DTS conncet bo DDL już jest X-fi stare można wyrwać poniżej 200zeta a jakość dźwięku cyfrowo jest taka sama nawet jak idzie z integry/preluda/Xonara/X-fi/2zs :)

Nie zależy mi jak na razie na DTS connect bo nigdy nie slyszałem tego w akcji, chcę się właśnie dowiedzieć jaka jest różnica w stosunku do zwykłego sygnału cyfrowego uzyskanego np. z Audigy 2 ZS. Ktoś robił taką przesiadkę z Audigy 2 ZS na Xonar D2? Jak się spisuje to DTS connect?

 

Art385 niby w jaki sposób 2 ZS ma otrzymać DDL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

creative pod koniec listopada udostępni DDL pack instalujesz i tyle, masz DDL.

DDL to zwykły soft, DTS w skrócie to po prostu większa ilość bitów i tyle różnice jak miedzy filmem w DD a DTS nie znaczne ale fajnie mieć :).

A różnicy nie ma żadnej między A2zs czy D2, strumień bitów jest przecież identyczny nic go nie może zakłóci ani zmienić no chyba że ktoś zje kabel :) a rozkodowuje go twój amplituner a pewnie ta yamaha to jakiś konkretny model więc kupno Xonara mija się z celem kiedy w listopadzie wydasz 10zł z hakiem a dokładniej 4,92$+22%Vat na paczkę tak jak ja do X-fi i będziesz miał tą samą jakość dźwięku.

Jakość dźwięku na korzyść Xonara jest tylko przy użyciu analogowych wyjść, cyfra to cyfra żadnej różnicy nie będzie bo omijasz DAC karty dzwiękowej i korzystasz z DAC amplitunera który zapewne nie kosztował 300zł skoro piszesz że kino warte 7k to naprawdę nie widzę sensu, na pokładzie amplika mogą być lepsze podzespoły jeśli nie na pewno.

Poczytaj sobie o przesyłaniu sygnału cyfrowo to ci się rozjaśni w głowie o co z tym biega i dlaczego nvidia soundstorm była tak popularna w dawnych czasach :)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał cyfrowy to wiem że zawsze będzie taki sam (poza integrami które lubią dawać zakłócenia :)), ale chodzi mi o ten DTS connect którego w Audigy nie ma (po softwarowym DDL który ma powstać dużo bym nie oczekiwał) czy dużo będzie dawał w połączeniu z dobrym sprzętem. Dźwięk z filmów divx czy z tunera tv też będzie dekodowany do DTS? Jaki jest tego efekt? Raczej i tak wezmę tą kartę jak trochę stanieje, w razie czego zdam relację czy warto było.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez artur1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDL to tylko encoder zawsze software'owy obojętne w jakiej karcie a efekt jak słyszysz teraz swoje audigy po analogu to teraz będzie miało podobny efekt czyli upmix robi cmss tylko że z pominięciem toru analogowego karty i strumień rozkodowany zostanie w ampliku ze wszystkimi tego zaletami w przypadku DTS to samo czyli konwersja sygnału do postaci kompatybilnej z DD bądź DTS i to tyle magii.

Integra cyfrowo nie daje żadnych zakłóceń :) DTS C przy DDL jest lepszy oczywiście DD ma chyba z tego co pamiętam z nfo filmów 640kb/s a DTS 1,5mb/s :) więc jest lepiej ale już przy DD jest człowiek zadowolony. Teraz najtaniej wyjdzie kupić Xtreme Music i dokupić DTS pack w grudniu i za 200 mamy bdb kartę do grania i muzyki bo za DAC będzie robił amplik

równie dobrze mógłbyś kupić płytę główną z codekiem ALC888DD i wtedy żadna karta by ci nie była potrzebna bo i po co :) jak nie używasz analoga to szukasz tylko DDL bądź DTS C i tyle a jakie komponenty na karcie są to ci powinno zwisać bierz co tańsze bo i tak bajerów w torze analogowym nie użyjesz a skoro nie używasz to po co za nie dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty creative nie chcę :) wolę już dołożyć do tego xonara. Jak film jest zakodowany w AC3 czyli jak chyba większość divxów to xonar d2 wypuści mi na amplituner DTS 5.1? Teraz przez AC3 filter mam na amplitunerze DD 2.1 i ampli przez DPLII rozdziela to na 5.1...

Edytowane przez artur1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wiesz gdzie dzwoni ale nie wiesz w którym kościele. Divxy są bardzo rzadko w DD2.0 z reguły są w zwykłym mp3 czasem w ogg lub aac za to już w 5.1 masz AC3 czyli DD5.1 i wtedy używasz passthrough aby karta nie ruszała dźwięku i w postaci nie naruszonej strumień dostał się do amplitunera, możesz zrobić to nawet w tej chwili na A2 ale film musi być zakodowany w już w DD.

Xonar wypuści ci DTS ale i na nim nie ustrzeżesz się problemów ze sterami wystarczy w necie trochę poszukać tak różowo nie jest szczególnie, że ilość osób z X-fi jest przeważająca dlatego problemów :) więcej no i umiejętności niektórych postawia wiele do życzenia ale nie o tym chciałem pisać może weź pod lupę X-fi Prelude ? trochę droższa od Asusa D2 a znacznie lepsze rozwiązanie pod każdym względem.

W ogóle to rynek kart w Polsce

jest strasznie zapyziały :( wybór prawie zerowy gdyby nie soundimport to ehhh

 

Edit: przecinki i kropki

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Xonar D2 i glosniki Altec Lansing Mx5021 i wszystko bylo ok dopoki nie postanowilem skorzystac ze zlacza SPDIF w Xonarze. Nabylem taki oto kabelek LINK. No i ogolnie podlanczajac go do dzwiekowki i glosnikow nie mam dzwieku...niby w windzie equalizer "lata" ale glosniki milcza jak zaklete...

 

W tym temacie jestem lama poprostu, takze prosze o pomoc. Jesli kupilem zly kabel to jaki moglbym kupic jesli wogole jest to mozliwe.

 

z gory dzieki 8)

 

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to próbujesz połączyć wyjście cyfrowe z Xonara z wejściem analogowym (jack 3,5mm) głośników. W taki sposób na pewno to nie zagra. Nie znam tych głośników ale widocznie nie mają one wejścia cyfrowego.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

No i wciaz nie moge sie pozbyc problemu z tym, ze przy uruchomieniu kompa wyskakuje okienko i chce instalowac mostek PCI to PCI. Wylaczyc go nie moge bo wtedy Xonar robi cyk i pupa zimna, nie ma dzwieku. Zadne srivery nie pomagaja ani do Xonara ani do Windows. Strasznie to denerwujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jesli mam do wyboru swietnej jakosci Asusa oraz mniej swietnego (dlaczego?) Creative X-Fi to szczerze powiem Wam za boje sie brac Asusa ktory ma problemy tu i tam i wolalbym jednak X-Fi Xtreme Gamera wlasnie ze wzgledu na kompatybilnosc.

Na chlopski rozum jesli jakas gra bedzie sie krzaczyc na takiej karcie to bedzie to raczej wina gry a nie karty ktora jest standardem.

 

Cena jest podobna a jednak kazda gra bedzie obslugiwac Creative a niekoniecznie musi sie lubic z Xonarem.

Witam w niedalekiej przyszłości zamierzam zmienić kartę muzyczną na wspomnianego Xonara DX ,bądź X-Fi Xtreme Gamera. Wiem że jeśli chodzi o jakość dźwięku to Xonar wygrywa. Ale mam jedną wątpliwość mianowicie tak samo jak kolega GRY ?!?!.

 

Czy przez ten czas zmieniło się coś jeśli chodzi o sterowniki do Xonara DX i kompatybilności z grami ??. Gram w różne gry, stare i nowe. Ale nie chce miec karty muzycznej z którą w grach bede miał błędy w odtwarzaniu dźwieku itp.

 

Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat ??.

 

Z góry dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony, no moze poza tym dodatkowym zasilaniem ktore mi nie pasuje estetycznie ale z drugiej strony ono trzyma ta karte w slocie bo ma tak malo tych pinow ze ledwo sie trzyma. Mogli to zrobic szersze

 

A co do gier to w krytykowanym BF2 karta dziala bardzo dobrze. W Operation Flashpoint (stara gra) dziala, ale jak sie wlaczy to GX2 to zaczyna sie echo robic i sie w koncu komp zawiesza, ale bez tego dziala ok.

W nowszych grach nie mialem okazji sprawdzic ale mysle ze karta warta kupienia tak czy siak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony, no moze poza tym dodatkowym zasilaniem ktore mi nie pasuje estetycznie ale z drugiej strony ono trzyma ta karte w slocie bo ma tak malo tych pinow ze ledwo sie trzyma. Mogli to zrobic szersze

 

A co do gier to w krytykowanym BF2 karta dziala bardzo dobrze. W Operation Flashpoint (stara gra) dziala, ale jak sie wlaczy to GX2 to zaczyna sie echo robic i sie w koncu komp zawiesza, ale bez tego dziala ok.

W nowszych grach nie mialem okazji sprawdzic ale mysle ze karta warta kupienia tak czy siak

Dzięki za odpowiedź :). A czy nowe sterowniki ( Bety ze strony ASUS'a ) wniosły coś lepszego do działania karty ??. Czy może są jakieś lepsze sterowniki warte polecenia niż orginalne ASUS'a ??. Ja zamierzam karte wykorzystywać do wszystkiego, czyli filmy, muzyka i gry. A docelowo to bede siedział na słuchawkach i tak. Teraz mam jakies Philipsy za 60 zł, ale szykuje sie na senki HD215 :D.

 

A po przeczytaniu tyle opinni na temat Xonara DX miałem mieszane uczucia odnośnie kompatybilności z grami :/. Czy ktoś moze sie jeszcze wypowiedzieć jak to jest w nowszych grach ??. Generalnie to głównie gram w symulatory jak GTR2 , R-Factor, RACE 07 , GTR Evolution , RBR , Silent Hunter 4 , IL-2 , itp. Czy są problemy z tymi grami ??.

 

Aha jeszcze jedna ważna sprawa , system to Vista x64 bit :).

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do fachowców...

 

Przewertowałem wątek, ale nadal nie mam jasności. Jeśli głównie używam słuchawek do słuchania muzy i grania, to czy warto dopłacić do D2? DX wydaje się wystarczający, ale... chciałbym się coś extra ;)

 

Gwoli ścisłości, słuchawki na dzień dzisiejszy to Aurvany Live! (w planie zmiana na kilka klas lepsze), muza to głównie jazz/rock/metal, a gry (sporadycznie): nieśmiertelny Colin 2 i 4, HL2 i epizody, Quake 3 i 4, Deus EX, seria Call of Duty.

 

Z góry dzięki za radę.

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...