Skocz do zawartości
Jarek_135

Corsair Vx 450 - 550

Rekomendowane odpowiedzi

Nie gadaj bredni chłopie.

a ty się naucz pisać po Polsku (można bredzić a nie gadać brednie)

 

Tu jest cytat jednej z wielu pochlebnych opinii o tym zasilaczu (http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story2&reid=62) :

" Looking at the ripple I'm simply at a lack for words over how well it does under all loads."

 

Poza tym chyba wiedzą co piszą, bo tak dokładnych testów jekie oni robią na zasilaczach jest niewiele w sieci.

 

Co ciekawe 450 z tej samej serii ocenili trochę gorzej.

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tego posta ku przestrodze - zachęcony pochwałami zasilacza Corsair VX 450W kupilem go sobie do nowego kompa.

Pierwsza sztuka na początku wydawała się ok, jednak później okazało sie ze chwilami zaczyna wydawać dziwne dźwieki (brzęczenie). Wymieniłem na inny egzemplarz - okazał się jeszcze gorszy bo brzęczenie trwało non-stop.

Nie ryzykowałem drugiej wymiany na ten sam model zasilacza - zdecydowałem się dopłacic 30 PLN i wziąłem Be Quiet straight power 400W.

Ten zasilacz mogę polecić z czystym sumieniem - w końcu mam upragniona ciszę. Poza tym jakość wykonania jest duzo lepsza no i kilka bajerów które choć małe to cieszą:)

Be Quiet ma jedną malutką wadę - przy wyłączonym komputerze wydaje z siebie cichutki pisk - słychać go jedynie po "przyłozeniu ucha" wiec dam sobie spokoj z reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie nad zasilaczem Corsair 550VX, cisza nie jest moim priorytetem, ale nie chce miec suszarki w postaci jak karta powercolor x1950pro. Myslalem nad zasilaczem firmy Ocz Stealthxstream 600w, badz Pentagram SilentForce 620W. W podobnej cenie chce wybrac najlepszy zasilacz. 41A dla 12v w korsarzu brzmi zachecajaco. Konfiguracja mniej wiecej tak wyglada:

 

E8200@4Ghz 1,22v

2GB 5-5-5-15 1150Mhz 2,3v

8800 ultra 648/1700/2200

dysk 160GB

nagrywarka dvd

 

Chce miec pewnosc, ktory z wymienionych zasilaczy udzwignie ta konfiguracje bez zylowania sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tego posta ku przestrodze - zachęcony pochwałami zasilacza Corsair VX 450W kupilem go sobie do nowego kompa.

Pierwsza sztuka na początku wydawała się ok, jednak później okazało sie ze chwilami zaczyna wydawać dziwne dźwieki (brzęczenie). Wymieniłem na inny egzemplarz - okazał się jeszcze gorszy bo brzęczenie trwało non-stop.

Nie ryzykowałem drugiej wymiany na ten sam model zasilacza - zdecydowałem się dopłacic 30 PLN i wziąłem Be Quiet straight power 400W.

Ten zasilacz mogę polecić z czystym sumieniem - w końcu mam upragniona ciszę. Poza tym jakość wykonania jest duzo lepsza no i kilka bajerów które choć małe to cieszą:)

Be Quiet ma jedną malutką wadę - przy wyłączonym komputerze wydaje z siebie cichutki pisk - słychać go jedynie po "przyłozeniu ucha" wiec dam sobie spokoj z reklamacja.

Mam tego Corsaira i jest najcichszą rzeczą w kompie, i na pewno nic nie piszczy. Miales widać pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziwna rzecz wystepuje po wylaczeniu komputera

zasilacz zaczyna piszczec ale po odcieciu zasilania przyciskiem w zasilaczu i ponownym wlaczeniu piszczenie ustaje i wlacza sie wiatrak na ok pol minuty, komputer jest oczywiscie wylaczony

tez tak macie ?

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj w pewnym znanym sklepie z zasilaczami korsarza VX450; dzisiaj telefon, że testują enty egzlemplarz i wszystkie im piszczą jak cholera. Podobno przypadłość konstrukcji seasonica, ostatnio częsta. Wziąłem o 29zł droższy VX550 (channel well technology) - ponoć tego poblemu już nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i moj corsair jedzie jednak na gwarancje, wlacza wiatrak kiedy chce, bylo tak od nowosci, zglaszalem, kazali wyslac ale dalem sobie spokoj bo przez jakis czas bylo ok ale znowu sie zaczelo :/

 

edt:

maja wymienic na nowy :)

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wersja 650W jest tansza o 9zl od wersji 550W? (esc.pl)

A np. w siriusie 650W jest drozsza tylko o 2zl

 

Czy ta 650 jest jakas gorsza konstrukcja od 550?

I jak jest z grzaniem sie?

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650W to HX. W ogole nie ten temat. Ale jest temat poświęcony tylko modelom HX.

Wejdz do tematu o HX i szukaj, następnie przeszukaj ten topic, a gwarantje Tobie, że znajdziesz odpowiedz.

 

A cena w tym przypadku o niczym nie świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650W to HX. W ogole nie ten temat. Ale jest temat poświęcony tylko modelom HX.

Wejdz do tematu o HX i szukaj, następnie przeszukaj ten topic, a gwarantje Tobie, że znajdziesz odpowiedz.

 

A cena w tym przypadku o niczym nie świadczy.

 

650W to seria TX, natomiast w serii HX był 620W :wink:

I dobre pytanie dlaczego jest tańszy skoro też zrobili go w CWT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mój błąd :oops:

Ale tak czy owak trzeba szukać w odpowiednim topicu o tych PSU.

Ale cena i tak o niczym nie świadczy, bo to te same zasilacze, tylko jeden jest o wyższej mocy, drugi o mniejszej.

 

A dlaczego tak jest?

Może to tylko moje myślenie, ale przynjamniej dla mnie logiczne.

TX miały wysokie ceny i słabo się sprzedawały, jak już ktoś chciał ten zasilacz, to kupował odpowiednik Chiefteca, albo Modecoma, TT itd... A jak coś się słabo sprzedaje na danym rynku, to są promocje, wyprzedaże, produkt zaczyna walczyć ceną, albo z czasem znika.

 

Za te pieniądze, obecnie jest to bardzo ciekawa propozycja, o ile ktoś chce potwornie mocne PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no rzeczywiście... i mamy rozwiązaną zagadkę ceny :blink:

Ciekawe tylko na ile będzie SeaSonic'iem a na ile jego budżetową wersją wyprodukowaną dla Corsair ? Bo jeśli druga opcja to pewnie podzieli losy VX450W... Swoją drogą nikt chyba tak jak Corsair nie miesza w swoich zasilaczach i nie stosuje różnych producentów dla model iz tej samej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650W to Seasonic. 750W natomiast jest już od CWT.

Kurcze, tego to nie wiedziałem, masz jakieś fotki tej 650?

Zakręcił Corsair w takim razie z tymi modelami swoich psu, że chyba nawet oni sami sie gubią, jak myslą, który konkretnie kto dla nich składa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VX450 - Seasonic

VX550 - CWT

HX520 - Seasonic

HX620 - Seasonic

TX650 - Seasonic

TX750 - CWT

 

i to by było na tyle :)

Kurcze, tego to nie wiedziałem, masz jakieś fotki tej 650?

Dołączona grafika

 

ciekawe, że zdecydowali się załadować do tej budy Seasonic S12...

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko.. jak takie bzyczenie zasilacza wplywa z czasem na jego trwalosc? (pomijajac aspekt wygody i ciszy) Niedawno kupilem HXEU520 no i sobie bzyczy, cichutko i denerwujaco. Przegladajac ten watek zauwazylem, ze nie jest to cos nadzwyczajnego w zasilkach corsair - zastanawiam sie nad wymiana. Jednakze jezeli bzyczenie nie wyplywa na jakosc pracy i trwalosc zasilacza, to moze sobie ja podaruje.

Edytowane przez Morgul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...