Skocz do zawartości
Jarek_135

Corsair Vx 450 - 550

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Corsair z bebechów przypomina mi Seasonic ale z elektrolitycznymi kondensatorami i podrasowaną mocą.

Zakupiłem zasilacz Corsair VX450W i faktycznie jest bardzo cichy :D ,miałem wprawdzie kupić Seasonic S12II-380 ale wszędzie był wykupiony i nic nie było wiadomo na temat kiedy będą dostepne

(teraz już są :lol: ) więc kupiłem Corsair ,co kondensatorów i innych różnic to można zobaczyć na poniższych testach że Corsair VX450W na pewno nic a nic nie jest zubożony o niższej jakości elementy :wink: ,ponadto ma oprócz nieco wyższej mocy także dodatkową osłonkę termiczną która oprócz pewnych zalet ma też jedną wadę że przy 450W właśnie ona zaczyna ona być przyczyną wyższej głośności :

( przy 450W Corsair VX450W (osłonka termiczna wpada w lekkie wibracje(jak piszą w testach) i generuje 50dBA@1m a Seasonic S12-430 37dBA@1m) poza tym przy innych parametrach dokładnie tak samo z tym że przy250W lepszy jest VX450W bo generuje tylko 26dBA@1m vs S12II-380 gdzie jest 31dBA@1m :wink: .

 

Poniżej dokładne porównanie zasilaczy :

 

Seasonic S12II-380

 

Corsair VX450W

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam wasze zasiłki. Moja dostała delikatnego świerszcza :mur

............

Na forum zenfista tez byly info , że sporo corsairów 450W trafia na serwis z tego powodu.

To ciekawe dlaczego ? ,no bo jedyną istotną różnicą od Seasonica jest dodatkowa osłonka termiczna :huh: . U mnie zasilacz pracuje idealnie B-) i oby tak dalej :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko plastikowa przekładka, która kieruje strumień powietrza z wentylatora w miejsca, które mają być owiewane.

 

Nie róbcie z zasilacza reaktora atomowego :lol:

 

Moim zdaniem poroniony pomysł, bo nie dość że wiatraki kręcą się wolno, to jeszcze wzrastają opory przepływu dzięki tego typu wynalazkom. Lepiej zrobić jakieś płytki na pcb, a nie tłumić bezpośrednio wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko plastikowa przekładka, która kieruje strumień powietrza z wentylatora w miejsca, które mają być owiewane.

Nie róbcie z zasilacza reaktora atomowego :lol:

No tak to jest:

(It is an airflow control baffle).

 

No tak to jest przegroda kontroli przepływu powietrza,a nie osłonka termiczna ,sprawdza się doskonale do 250W ,być może nawet ucisza(do 250W) bo w Seasonic przy 250W jest z jakiegoś powodu głośniej :wink:

 

Główny kondensator w VX450W jest przeznaczony dla 105 ° C, a w Seasonic dla 85 ° C.

 

Cytat z :

http://www.silentpcreview.com/article751-page5.html

Getting back to the Corsair VX450W, the higher SPL readings at higher loads are clearly caused by its plastic fan baffle. It is not a factor when the fan RPM is low, but considerably more turbulence is created when the fan blades are spinning fast in such close proximity. The additional noise at high loads is not meaningful for most silent PC enthusiasts who are unlikely to run systems that draw >200W DC. In such systems, the VX450W will be about as quiet a fan-cooled PSU as you can find on the market. However, for systems that routinely pull over 250W, there's some acoustic benefit to going with the HX series, which is as quiet as the VX450W at lower loads and remains quieter to a higher load.

W Corsair VX450W, wyższe odczyty SPL(niż w Seasonic) przy wyższych poborach są wyraźnie spowodowane przez plastyczną przegrodę wiatraka. To jest nie problem kiedy RPM wiatraka jest niski(wtedy jest nawet lepiej niż Seasonic) , ale przy większej prędkości znacznie więcej turbulencji powstaje kiedy skrzydła wiatraka zaczynają się kręcić szybciej a zwłaszcza,przy takiej bliskości plastycznej przegrody .

 

W każdym bądź razie do 250W cichszy jest VX450W bo generuje tylko 26dBA@1m vs S12II-380 gdzie jest 31dBA@1m .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie do 250W cichszy jest VX450W bo generuje tylko 26dBA@1m vs S12II-380 gdzie jest 31dBA@1m .

Raczej przy 250W ... bo do ~200W są tak samo ciche (21 dB) , a przy 400W głośniejszy jest Corsair. :] Tak swoją drogą chyba mało kto osiąga w domu takie moce - mój PC podczas grania w BF2 zgodnie z watomierzem pobiera ~125W (~150W moc pobierana z gniazdka, sprawność zgodnie z silentpcview ~82%)... ( Radeon X1950PRO, X2 3600+ , dwie kostki ram , karta sat , napędy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watomierz nie wychwyci ci poboru chwilowego tylko jakąś uśrednioną wartość.

Może uśrednia z okolic jednej sekundy :wink: - tyle wystarczy i z takiego czasu średnia jest optymalna i "do wiadomości" potrzebna. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że prze pół sekundy komp może pobierać ze 3 razy tyle a ty tego nawet nie zauważysz

Nie może - bo przez kolejne pół sek. nawet jak by nic nie pobierał to moc wskazana i tak byłaby wyższa o 50% ;) Czyli jeśli mam wskazanie 150W , przez pierwsze pół sek. pobiera 450 to nie wyjdzie mniej niż 225W ... a tak swoją drogą wierzysz w to co napisałeś czy czepiasz się na siłę ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę i to bardzo.

 

Moc pobierana prze komputer zmienia się bardzo szybko w funkcji czasu ponieważ w ciągu sekundy stan pracy cyfrowych układów elektronicznych zmienia się wręcz niewyobrażalną ilość razy.

 

Jedynym sposobem na w miarę dokładne zmierzenie poboru mocy jest stosowanie amperomierza z bardzo szybkim próbkowaniem cyfrowym przy założeniu, że napięcie zasilania pozostaje względnie stabilne oraz PFC zasilacza utrzymuje cos fi na stałym poziomie.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się właśnie jeszcze bardziej cichy zasilacz (18dB !) Antec NeoPower ,ale nie wiadomo kiedy będzie dostępny w Polsce i jaka będzie cena ? ,ale ja tam jestem zadowolony ze swojego zasilacza choć wiadomo że im ciszej tym lepiej :wink: .

 

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...s_neopower.html

 

http://www.links.co.jp/html/press2/news_neopower.html

 

http://www.links.co.jp/html/press2/news_neopowerblue.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładnie temu poświerkiwaniu (bzyczeniu czy jak to nazwać) mojego corsaira. I zauważyłem ,ze po odpjęciu dysku problem znika. Wchodzę do biosu cisza, podpinam dysk poświerkiwanie.

O co w tym wszystkim chodzi, czy może ktoś pomóc.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy corsair też ćwierka, świerszczy. W dodatku jakaś dziwna sztuka mi się trafiła, bo jest głośny, szumi (test z NB92 600 rpm na procku). Nie tego oczekiwałem od zasilacza za 260 zł... Niektórzy mówili że jest tak cichy, że muszą głowę wsadzić do obudowy żeby go usłyszeć. OFC nie wymagam kompletnej ciszy ale coś tu nie gra. Chyba niedługo corsair poleci na gwarancję <_<

Wygląda na pechową sztukę z tym szumem - a z tym ćwierkaniem to wiele już było takich głosów od użytkowników Corsair'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. tabelki na SPCR to corsair jest cichszy...

Jest cichszy jedynie przy 250W i 300W, tylko weź pod uwagę że Twój PC w szczytowych momentach pewnie nie pociągnie więcej niż 150W (mój ciągnie ~125W w szczytach - zmierzone ! ... Radeon X1950PRO , X2 3600 , 2 kostki ram , 1 HDD , 1 DVD , karta SAT) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

U mnie tez nastala pora na zmiane zasilki no i w cooling.pl w dobrej cenie jest Corsair CMPSU-550VXEU 550W ale widze ze tu cos nie bardzo jestescie zadowoleni z tych zasilek :|

Teraz juz kompletnie nie wiem co kupic a szukam czegos w okolicach 300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...