Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Chodzi mi o to,ze wczesniej wiekszosc tych "lepiej krecacych" sie prockow bylo z wczesniejszych serii a teraz nawet te nowe wypusty nie sa zle a niektore bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to,ze wczesniej wiekszosc tych "lepiej krecacych" sie prockow bylo z wczesniejszych serii a teraz nawet te nowe wypusty nie sa zle a niektore bardzo dobre

ale np mialem cala ta wyslawiona serie q808 (i costam dalej) i musialem 2 kartony procesorow "wyrzucic" bo zadne z nich nie przekroczyl 3,6Ghz @ 1,25v !!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ale np mialem cala ta wyslawiona serie q808 (i costam dalej) i musialem 2 kartony procesorow "wyrzucic" bo zadne z nich nie przekroczyl 3,6Ghz @ 1,25v !!!!!!!!!!

 

hmm no to ja nie wiem poddaje sie,ale to,ze nie przekroczyly 3.6Ghz na 1.25v to swiadzcy o tym,ze sa slabe?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to ja nie wiem poddaje sie,ale to,ze nie przekroczyly 3.6Ghz na 1.25v to swiadzcy o tym,ze sa slabe?

Slabe

 

dobre robia 4ghz na 1.25v ;)

dokladnie...

 

Zebyz 2 kartonow procow nie znalesc zadnego fajnego to juz mozna sie wqrzyc... zwlaszcza ze to nie tanie procesory... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Zebyz 2 kartonow procow nie znalesc zadnego fajnego to juz mozna sie wqrzyc... zwlaszcza ze to nie tanie procesory... :/

 

no niby racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm to chyba jakas dobra seria byla,bo tyle to moj e8500 robi,no moze ciutke wiecej

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8300 definitywnie nie jest fajny, nie wiem po co jest ten proc na rynku

Sarkazm i ironia czy faktycznie padaczka z tego proca ? :) Jesli to 2 to moze akurat taka sztuka ? Pytam bo planuje wlasnie na E8300 przejsc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm i ironia czy faktycznie padaczka z tego proca ? :) Jesli to 2 to moze akurat taka sztuka ? Pytam bo planuje wlasnie na E8300 przejsc...

Screena pod wypowiedzią oczywiście nie zauważyłeś, taki on mały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz ci Venom napisal, po co dublujesz posta..

 

btw ktos sprzedaje takie selekty? ile wiecej trzeba zaplacic za takiego w porownaniu do pierwszego lepszego z polki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze co kombinujecie z tymi seriami..

az glowa boli

 

fajne sa 8200 zauwazylem ostatnio..gosc na nvision zrobil na 1.38v 4400mhz

 

a moj 8400 nijak nie wstaje na 4400 a z kolei na 4000 chodzi na 1.32vj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze co kombinujecie z tymi seriami..

az glowa boli

 

fajne sa 8200 zauwazylem ostatnio..gosc na nvision zrobil na 1.38v 4400mhz

 

a moj 8400 nijak nie wstaje na 4400 a z kolei na 4000 chodzi na 1.32vj

To ja Ci tylko powiem , że wczoraj w redakcji testowałem 8200 ES i wielka kupa. Na 1.35 V z problemem 3.8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to niech jakas wrozka :) powie mi co teraz lepiej brac czy E8200 czy E8400, oczywiscie mowie o box'ach wzietych pierwszych lepszych o tak sobie z [gluteus maximus]. W ktorym jest wieksze prawdopodobienstwo trafienia na padline a ktorych na lepsza sztuke. I nie mam tutaj na mysli jakiejs super sztuki.

 

Z jednej strony E8200 jest juz tani ok. 480 PLN za boxa Z drugiej strony e8400 ma mnoznik 9 i nie trzeba zylowac tak FSB 24/7 zeby miec w miare te 3.6-3.8 Ghz przy znosnym V a roznica w cenie tylko 100 PLN (ktora sklonny jestem wydac wiecej). ALe tak teraz czytam to widze ze roznie jest z tymi prockami. Sector19 mial klikadziesiat szt. e8200, ktore nadawaly sie do kosza z kolei niektorzy maja problem zeby zrobic 4.0Ghz na E8400 i wlasnie nie wiem w co bardziej ryzykowac i liczyc na szczescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to niech jakas wrozka :) powie mi co teraz lepiej brac czy E8200 czy E8400, oczywiscie mowie o box'ach wzietych pierwszych lepszych o tak sobie z [gluteus maximus]. W ktorym jest wieksze prawdopodobienstwo trafienia na padline a ktorych na lepsza sztuke. I nie mam tutaj na mysli jakiejs super sztuki.

 

Z jednej strony E8200 jest juz tani ok. 480 PLN za boxa Z drugiej strony e8400 ma mnoznik 9 i nie trzeba zylowac tak FSB 24/7 zeby miec w miare te 3.6-3.8 Ghz przy znosnym V a roznica w cenie tylko 100 PLN (ktora sklonny jestem wydac wiecej). ALe tak teraz czytam to widze ze roznie jest z tymi prockami. Sector19 mial klikadziesiat szt. e8200, ktore nadawaly sie do kosza z kolei niektorzy maja problem zeby zrobic 4.0Ghz na E8400 i wlasnie nie wiem w co bardziej ryzykowac i liczyc na szczescie.

Obojetnie wszystkie kreca sie tak samo

 

Pisalem o E8400, ale i tak to wszystko loteria...

 

Np z ostatniej selekcji mam 3 sztuki E8200 i tylko 1 sztukę E8400... co nie zmienia faktu ze w nastepnej selekcji moge miec wiecej dobrych e8400 od e8200...

 

Osobiście wolałbym dobrego E8200 niż kichowata E8400 a stówa w kieszeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector skoro pisales o 8400 tych z Q808, ze padaki to teraz by pasowalo.

 

Ja mam 8200 Q808A341 (te same co Xtreme Addict) i to jest naprawde super seria (bralem w sumie na chybil trafil).

Takze do do teorii tygodni trzeba dolozyc model i wtedy obraz moze byc wiarygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, ciagle sie zastanawiam miedzy E6850 vs q6600 vs E8200/8400. A lubie nowe rzeczy chocby z checi posiadania mimo ze na dzien dzisiejszy tylko przegladam forum i od czasu do czasu jakis film obejrze a do tego to i Celek wystarczy. Generalnie umowilem sie kumplem ode mnie z bloku, ktory ma blizniaczy sprzet do mojego tylko on zajmuje sie obrobka wideo i on kupil juz q6600 a ja w takim razie pewnie wezme jakiegos 45nm i sobie porownamy jak to wszystko chodzi i komu jak chodzi.

 

tutaj moj dylemat http://forum.purepc.pl/temat/Co-kupic/59/E...s-Q6600/264704/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

 

W sumie to jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Też się przymierzam do zakupu z chęci posiadania i zobaczenia jak to chodzi. Bo na dzień dzisiejszy do pracy wystarcza mi e2160 a do filmów i czasami jakiejś gry e4500.

 

Jeśli już miał bym brać to albo Q 65nm albo E8200 (decyzja zapewne będzie u mnie spontaniczna). Q 45nm są na razie za drogie na kupno tylko do krótkiej zabawy prockiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...