Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Plyta w zaleznosci od wersji biosu daje rozne napiecia na cpu. Np ustawiajac 1.4v mozesz miec 1.2v czy podobne kwiatki. Sprawdz miernikiem

Najgorsze ze mieszkam w niemczech i ciezko znalezc.

Bylem dopiero w polsce i kupilem proca gdybym wiedzial to bym kupil tez miernik.

Nie ma innych mozliwosci realnego zmierzenia napiecia bo chyba utknalem? :sad:

Pozdr

 

p.s.

czy np ten bedzi ok?

http://cgi.ebay.de/Digital-PC-Multimeter-m...1QQcmdZViewItem

kurde najgorsze ze wogole sie na tym nie znam i nic nie wiem o pradzie. du**

moglem sie uczyc w szkole :sad:

a ten ?

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...52BSI%26otn%3D4

Edytowane przez laidman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica i czemu to ma takie ogromne znaczenie że jeden procesor robi 4GHz na np. 1.26V a drugi tak jak mój na 1.40V skoro jest tak samo stabilny i temperatury są w normie?

Edytowane przez kiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica i czemu to ma takie ogromne znaczenie że jeden procesor robi 4GHz na np. 1.26V a drugi tak jak mój na 1.40V skoro jest tak samo stabilny i temperatury są w normie?

Mniej więcej taka że ten z 1.26v przy twoim napięciu zrobi ~4,5GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu padaka jakich malo - q808a156

post-122522-1214351305_thumb.jpg

1.4v z biosu na p5k-e, reszta na auto bo to moj 1szy intel od 166mmx i nie do konca wiem, ocb :unsure:

Dowale mu chyba jeszcze napiecia, w najgorszym wypadku sie zjara i dostane nastepnego - gorzej juz chyba byc nie moze :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że można sobie tak bezkarnie procki jarać?? Coś nie wydaje mi się, że intel od tak wymieni zjaranego proca, nawet jeśli nie udowodnią podkręcania... Jak to jest z tą gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze na tym niezle wychodza...

bo "zly" ocer nie jest wcale taki zly...bo napedza pieknie koniunkture

i tylko maly odsetek postapi jak powyzej

w wiekszosci przypadkow, idzie cep na opyl i bierrze sie nowego...pikne

intel lapki zaciera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu padaka jakich malo - q808a156

post-122522-1214351305_thumb.jpg

1.4v z biosu na p5k-e, reszta na auto bo to moj 1szy intel od 166mmx i nie do konca wiem, ocb :unsure:

Dowale mu chyba jeszcze napiecia, w najgorszym wypadku sie zjara i dostane nastepnego - gorzej juz chyba byc nie moze :mur:

Kurde no, ja też trafiłem dzisiaj na taką kupę. :evil:

E8400 Q814A154 i 30 min orthosa 4 GHz przy vcore 1.386v. :( Marznie o 4.3 GHz 24/7 odfrunęło.

Jest jakiś szybki i sprawdzony sposób ubijania procka tak aby nie było śladów winy usera?

Może wysokie vtt? :P

 

EDIT:

O Jezu nie mogę na to patrzeć 3.6 GHz nie bootuje przy 1.2v. ;( To się nazywa pech... :/

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super ;/ Cos czuje ze dostane podobnego proca bo zamowilem wczoraj ale jeszcze nie wyslali. A jakie ma domyslne napiecie w BIOSie ? Hmm, ile V potrzebuje do tych 3.6 GHz ? (moze mała aktualizacja biosa?)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dostałem swojego po wymianie za ten zabity przez Tagana. Teraz ciekawostka - batch Q817A335, jakaś nowinka. Aż boję się pomyśleć czy nie będzie jakąś padaką. Niestety okaże się dopiero jak mobo z gwary wróci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnego,ustawilem z reki 1.25 w biosie 1.23 na 4 giga i tak lata super pi 3 godziny i kilka dni grania jest ok,kupiony w proline z nowej dostawy

świezaczek :rolleyes: ,Spi wiele o stabilnosci proca nie mówi,ale jak juz gierki smigaja,to jest całkiem dobrze.

btw.Spi 3h?to jakas 1G próbkę puściłeś chyba :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mnie nie dołujcie, miałem do wyboru Q814 i właśnie Q817. I wybrałem najgorzej chyba jak mogłem. :(

A kto powiedział, że inne Q814 nie są lepsze? Jak w każdej partii - są padaki i są dziki.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że musiałem wybrać miedzy q6600 a tą padaką i wybrałem tą :damage_wall:

ja jak kupowałem to nie miałem netu bo to w polsce było i na początek ustawiłem mu 4050 na 1,465 bo inaczej błędy w orthosie.

Temp była ok i myślałem sobie że będzie ok i mój brat tydzień go zajeżdżał na 1,465v jak wróciłem do domu to zacząłem czytać i mało mnie szlag nie trafił. Co za padaka...... :damage_wall: chyba go spale jak będę jechał do polski i zmienie na Q6600 bo na 3600 to i tego Q6600 zrobie (albo i nie bo teraz to do wszystkiego mam wątpliwości). Ten zwalony E8400 chodzi u mnie na 3600 i musi mieć do tego 1,296 żeby nie sypał błędami w orthosie. A na 3800 potrzebuje już 1,365!!!!. Co za padaka....

LUDZIE NIE KUPUJCIE 45NM !!!!!!! :damage_wall: :angry: :blink:

Edytowane przez laidman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Mimo to nadal byl bym sklonny wierzyc realtemp,a co pokazuje coretemp albo bios?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Czyli jest ok,bo coretemp zawyza 10'C,najprawdopodobniej realtemp jest najblizszy prawdy i nim sie sugeruj ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...