Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

a to jasne ale wolno na takie takty

przesadzilem z rejestrem tak w skrocie ;)

 

... dla scislosci zle mnie cytujesz. Wiekszosc plyt nie ma takiej fajnej regulacji GTL jak DFI LANParty (pomijajac DARK) poczawszy od P35.

ile fsb robi twoja dfi ? Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dokladnie sluszna uwaga,moje niefartowne DFI robilo 570x7 z e6300,530 z e8400 a z e8500 nie chce byc stabilna powyzej 510Mhz :E,na dniach plytka do sprzedania

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie chlopaki, wiem o co chodzi

przez moja płyte tez juz pare prockow przelecialo i wiem jak to z nimi jest ;)

sprawdzalem tez swojego procka na 2giej sztuce DFI i zrobil inne FSB

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie spojrzalem... Ale tymbardziej na takim chlodzeniu 70st to przegiecie. Moze zaduzo/za malo pasty, albo krzywa podstawa/czapa.

 

U mnie problem podobny.

Na 1,35V i 4100MHz osiąga ok. 70 C w stresie. Mam Noctua NH-U12P i podstawa z której wychodzą heat pipe jest tylko ledwo letnia. Czy tak ma być??

Pasta to ta dołączona do zestawu czyli Nocuta NT-H1. Ilość pasty raczej dobrze dobrana (dwa razy robiłem, bo za pierwszym razem myślałem, że jednak coś nie tak). Czy zmienić pastę?

Czy znowu czapa krzywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do FSB

właśnie posiadam " innego "

E8400 SLAPL 13 tydz. 2008

i FSB identyczne jak na starym cepie ( wstaje do windy przy 580 a przy 583MHz zwisik)

procek śmiesznie śmiga 1,4250 Vcore z biosa 4,2GHz a temp. IDLE 32C stres 61C czyli o wiele zimniej niż kozak z 2007 roku, nowy step. czy jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalozy sie jakiegos Q9X50 ktore napewno sporo stanieja po premierze Nehalemów :rolleyes: Takie jest moje zdanie

Pod warunkiem, że w końcu pojawią się gry poprawnie wykorzystujące więcej niż 2 rdzenie. Bo na razie to krucho z tym :damage_wall:

 

Ale padaka to faktycznie Ci się trafiła. Mój (747) na 1,18 - wg cpu-z a 1,197 ustawione w biosie dociągnął do fsb 450MHz -> 3,6GHz. Dalej nie walczę, chłodzenie nie najwyższych lotów, więc nie chcę go przypiec.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, E8200, Asus P5E i OCZ 2GB DDR2-1066 w jednej kostce zamowione. czy powiniem sie przygotowac na jakies fajerwerki podczas montazu na P5E? jakies Quick Tour dla P5E? przekopywanie sie przez topici to porazka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w sigu to nie jest max :) 4Ghz robi na ok. 1.4-1.42v, pi 1m przeliczylem na 4.5GHz. Nie mam innej mobo zeby go sprawdzic, ale moze cos wymysle, chociaz raczej napewno to nie od mobo.

Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhuhuhu, moze nie wstac? :)

Zajrzyj do topiku o płytach asusa, niektóre modele nie lubią się z pamięciami OCZ . Ale jak bedzię wszystko działać to ino pogratulować ;) i życzyć jak najwięcej MHz :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do topiku o płytach asusa, niektóre modele nie lubią się z pamięciami OCZ . Ale jak bedzię wszystko działać to ino pogratulować ;) i życzyć jak najwięcej MHz :D .

na szczescie nie mam Reaper'ow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam go glownie do gier, a do tych obecnych to 3.6 na 2 jajkach powinno wystarczyc wzupelnosci chyba. Czyli lepiej bedzie narazie siedziec na tym "padaku" ktory jakos tam te 3,8 wyciagnie, a jakiegos Q9xx0 w przyszlosci mozna sobie sprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz na tym E8200 na tych 3,8ghz to jak tego Q9xxx nie podgonisz podobnie to większej wydajności nie zyskasz :wink: Chyba że będzie gra która w pełni wykorzysta 4 rdzenie no to wiadomo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel przygotował nową rewizję 45nm procesorów korzystających z architektury Core 2. Główne zmiany wprowadzone w rewizji E0/R0 sprowadzają się do aktywowania stanów uśpienia C2E, C3 oraz C4, które dotychczas dostępne były jedynie w mobilnych wersjach układów. Prócz tego dodano zupełnie nowe rozkazy XSAVE/XRSTOR, które mają przyśpieszyć proces usypiania i wybudzania układów, oraz Power Status Indicator informujący pozostałe elementy systemu o bieżącym trybie pracy/uśpienia procesora. Procesory będą także bardziej ekologiczne dzięki wyeliminowaniu związków metalohalogenowych.

 

Do poprawnej pracy układów nie będzie konieczna aktualizacja BIOSU. Niestety jest to marne pocieszenie - nowa rewizja będzie wymagać zmienionych systemów zasilania CPU na płytach głównych.

 

Aktualnie nie wiadomo, czy którakolwiek z obecnie dostępnych w sprzedaży płyt głównych obsłuży nowe rewizje procesów Intela. Producenci płyt problem rozwiążą najprawdopodobniej wydając nowe rewizje urządzeń.

 

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Intel zamierza wprowadzać nową rewizję stopniowo - początkowo w sprzedaży pojawia się procesory Core 2 Duo E8400 oraz E8500, Core 2 Quad QX9650 a także Xeon 3110.

 

 

Lista zmian, które obejmie nowa rewizja układów:

 

- New SSpec and MM numbers

- CPUID will change from 0x10676 to 0x1067A

- Power Status Indicator (PSI) is supported

- PECI implementation change

- New instructions added - XSAVE/XRSTOR

- New ISA extension for save/restoring context of x87, SSE, and future processor state

- New feature added - ACNT2

- Improved mechanism for determining processor utilization. To be used for more efficient P-state determination.

- Package change to Halide free package

 

 

http://twojepc.pl/news16839.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój procek troszkę się podsmażył, nad ranem po całej nocy liczenia SETI@Home wentyle na chłodnicy postanowiły się wyłączyć. Trzy godziny pózniej zauważyłem temperaturę na rdzeniach 77C :o Coś mi nawala kontroler obrotów od pentagrama, bo to już drugi raz. Węże zrobiły się glutowate a złączki parzyły!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...